Ухвала суду № 92157749, 13.10.2020, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.10.2020
Номер справи
300/2080/20
Номер документу
92157749
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

"13" жовтня 2020 р. Справа № 300/2080/20

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

судді Панікара І.В.,

при секретарі Подольській Т.М.,

представників позивача: Сливінського О.А., Аверкової С.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду клопотання про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області, Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправним та скасування рішення, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області, Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправним та скасування рішення.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.09.2020 року відкрито провадження в справі за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

06.10.2020 року представником відповідача подано суду клопотання про зупинення провадження у справі до завершення ліквідаційної процедури Державної архітектурно-будівельної інспекції України та встановлення її правонаступників.

Клопотання мотивоване тим, що відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2020 за №218 «Про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (надалі по тексту також – Постанова №218) постановлено ліквідувати Державну архітектурно-будівельну інспекцію.

Згідно пункту 2 Постанови №218 утворено Державну сервісну службу містобудування України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій.

Державна архітектурно-будівельна інспекція продовжує здійснювати повноваження та функції до завершення здійснення заходів з утворення Державної сервісної служби містобудування України (абзац 2 пункту 4 Постанови №218).

Пунктом 3 Положення про Державну сервісну службу містобудування України, затвердженого Постановою №218, визначено, що основним завданням Держсервісбуду є: 1) реалізація державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду в частині надання (отримання, реєстрації), відмови у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів; 2) внесення на розгляд Міністра пропозицій щодо забезпечення формування державної політики з питань, що належать до компетенції Держсервісбуду; 3) виконання дозвільних та реєстраційних функцій у будівництві у визначених законодавством випадках.

Відповідно до пункту 5 Постанови №218 утворено комісію з ліквідації Державної архітектурно-будівельної інспекції.

За приписами пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2020 за №219 «Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду» (надалі по тексту також – Постанова №219), утворено Державну інспекцію містобудування України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, та утворено Державне агентство з технічного регулювання у містобудуванні України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій і який реалізує державну політику з питань технічного регулювання у сфері містобудування.

До основних завдань Державної інспекції містобудування України, відповідно до пункту 3 Положення про Державну інспекцію містобудування України, затвердженого Постановою №219, належить реалізація державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, а саме: - підготовка та внесення на розгляд Міністра пропозицій щодо забезпечення формування державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду; - здійснення в межах повноважень, визначених законом, державного архітектурно-будівельного контролю за дотриманням замовниками, підприємствами, що надають технічні умови щодо інженерного забезпечення об`єкта будівництва, архітекторами та іншими проектувальниками, підрядниками, експертами, експертними організаціями та відповідальними виконавцями робіт, інженерами-консультантами, власниками будівель та лінійних споруд вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт; - здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду за дотриманням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил своїми територіальними органами, уповноваженими органами містобудування та архітектури, структурними підрозділами Київської та Севастопольської міських держадміністрацій та виконавчими органами сільських, селищних, міських рад з питань державного архітектурно-будівельного контролю, іншими органами, що здійснюють контроль у сфері містобудівної діяльності (надалі по тексту також - об`єкти нагляду), під час провадження ними містобудівної діяльності, а також за діяльністю органів, що здійснюють сервісну функцію та функцію технічного регулювання у сфері містобудування.

Представники позивача заперечили щодо можливості зупинення провадження у даній справі.

Суд, розглянувши клопотання про зупинення провадження в даній адміністративній справі, вислухавши думку представників позивача, зазначає наступне.

Згідно приписів пункту 1 частини 1 статті 236 КАС України, суд зупиняє провадження у справі в разі ліквідації суб`єкта владних повноважень, іншого органу, а також злиття, приєднання, поділу, перетворення юридичної особи, які були стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво, - до встановлення правонаступника.

При розгляді клопотання з`ясовано, що відповідно до Постанови №218 вирішено ліквідувати Державну архітектурно-будівельну інспекцію та утворити Державну сервісну службу містобудування України як центральний орган виконавчий влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад і територій.

Цією ж постановою установлено, що Державна архітектурно-будівельна інспекція продовжує здійснювати повноваження та функції до завершення здійснення заходів з утворення Державної сервісної служби містобудування України.

Відтак, з огляду на те, що постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2020 за №218 «Про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» передбачено продовження виконання своїх повноважень та функцій до завершення здійснення заходів з утворення Державної сервісної служби містобудування України, в задоволенні клопотання слід відмовити.

Згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідач у справі лише перебуває у стані припинення, що, на переконання суду, не змінює в адміністративному процесі зміст та обсяг прав і обов`язків суб`єкта владних повноважень як сторони у справі.

Відповідач не навів жодного належного обґрунтування неможливості відповідати за позовними вимогами ОСОБА_1 до встановлення правонаступника за наслідками провадження процедури ліквідації відповідного центрального органу виконавчої влади.

До того ж у суду відсутні відомості про можливість чи ймовірність визначення у спірних відносинах правонаступника відповідача як такого взагалі.

Аналогічна правова позиція висловлена Восьмим апеляційним адміністративним судом в ухвалі від 25 червня 2020 року (справа №813/2523/18).

Враховуючи вищезазначене, суд дійшов до висновку про відсутність правових підстав для зупинення провадження в цій справі, внаслідок чого, в задоволенні клопотання про зупинення провадження в даній адміністративній справі, слід відмовити.

Керуючись статтями 236, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

В задоволенні клопотання про зупинення провадження у справі № 300/2080/20 - відмовити.

Ухвала оскарження не підлягає.

Суддя Панікар І.В.