
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
12 жовтня 2020 року Справа № 280/4882/20 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сіпаки А.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , Свідоцтво про народження серії НОМЕР_1 )
до Енергодарського міського відділу УДМС України в Запорізькій області (пр.Будівельників, буд. 17, м. Енергодар, Запорізька область, 71503, код ЄДРПОУ 37834773)
про зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 (далі - позивач) до Енергодарського міського відділу УДМС України в Запорізькій області (далі - відповідач), в якій позивач просить суд зобов`язати відповідача оформити та видати паспорт громадянина України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 № 2503-XII.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає про те, що по досягненню чотирнадцятирічного віку, її донька звернулася до Енергодарського міського відділу УДМС України в Запорізькій області із заявою, в якій виклала прохання видати їй паспорт громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 року №2503-ХІI. У заяві повідомлено про надання паспорту громадянина України саме у формі книжечки без згоди на обробку персональних даних. За наслідками розгляду зазначеного звернення відповідач не видав її донці паспорт громадянина України. Листом 2319-927/2319-1-20 від 14.07.2020 року повідомив, посилаючись на розділ III Тимчасового порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого Наказом МВС №456 від 06.06.2019 року про необхідність надання рішення суду для видачі паспорта громадянина України у формі книжечки. Позивач вважає, що бездіяльністю щодо видачі паспорта відповідач порушує законні права її дитини, ОСОБА_2 у зв`язку з чим звернулась із даним позовом до суду.
Ухвалою суду від 17.08.2020 відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження. Сторонам повідомлено про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні) у судовому засіданні 15.09.2020. Відповідачу запропоновано у 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на позовну заяву.
10.09.2020 від представника відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву (вх. №42017), в якому вказано, що позивач зазначає, що бажає оформленні паспорта громадянина України відповідно до Положення про паспорт громадянина України № 2503-ХІІ. Відповідно до пункту 2 Положення про паспорт громадянина України № 2503-ХІІ паспорт громадянина України видається кожному громадянинові України центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, після досягнення 16-річного віку. Оформлення паспорту в більш ранньому віці, а саме з 14 років можливо у формі ID картки. Згідно свідоцтва про народження, ОСОБА_2 народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 , на час звернення до відповідача 02.07.2020 року, за оформленням паспорту, позивачка досягла 15 років. Шістнадцятирічного віку вона досягла ІНФОРМАЦІЯ_3 . Відповідно до розділу І Тимчасового порядку №456, оформлення і видачу паспорта здійснюють територіальні підрозділи Державної міграційної служби України : особі, яка досягла 16-річного віку,- на підставі заяви про видачу паспорта громадянина України за зразком, наведеним у додатку 1 до цього Тимчасового порядку, поданої нею особисто. Частиною першою розділу III Тимчасового порядку №456 оформлення і видачі паспорта громадянина України визначено, що для оформлення паспорта особа, яка досягла 16-річного віку, або її законний представник подає певний перелік документів. У відповіді від 14.07.2020 року Енергодарським міським відділом зазначалось про вказані обставини. Таким чином, вказує представник, звернення позивача за оформленням паспорту відповідно до Положення № 2503-ХІІ було передчасним. На сьогоднішній день ОСОБА_2 досягла 16- річного віку та за умови надання переліку документів відповідно частиною першою розділу III Тимчасового порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України має змогу оформити паспорт відповідно до Положення № 2503-ХІІ. На підставі викладеного просить в задоволенні позовної заяви відмовити.
14.09.2020 року до суду від ОСОБА_1 надійшла письмова відповідь на відзив (вх. №42543), в якій позивач заперечує щодо доводів викладених у відзиві на позов та просить задовольнити позовну заяву.
Згідно ч. 5 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Статтею 258 КАС України передбачено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до п. 10 ч.1 ст. 4 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч. 4 ст. 243 КАС України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Отже, відповідно до вищевказаних приписів КАС України, справу розглянуто судом в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами у межах строку, встановленого ст. 258 КАС України.
Розглянувши адміністративний позов та додані до нього матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких він ґрунтується, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , громадянка України, має доньку ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 .
ОСОБА_2 , якій виповнилось 14 років, звернулася до відповідача із заявою про видачу їй паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 № 2503-ХІІ.
Листом № 2319-927/2319-1-20 від 14.07.2020 Енергодарський міський відділ УДМС України в Запорізькій області повідомив ОСОБА_2 про те, що відповідно до розділу І Тимчасового порядку №456, затвердженого Наказом Міністерствавнутрішніх справ України 06 червня 2019 року № 456, оформлення і видачу паспорта здійснюють територіальні підрозділи Державної міграційної служби України: особі, яка досягла 16-річного віку,- на підставі заяви про видачу паспорта громадянина України за зразком, наведеним у додатку 1 до цього Тимчасового порядку, поданої нею особисто. Частиною першою розділу III Тимчасового порядку №456 оформлення і видачі паспорта громадянина України визначено, що для оформлення паспорта особа, яка досягла 16-річного віку, або її законний представник подає певний перелік документів. У раховуючи наявні рішення суду та висновки Великої Палати Верховного суду з вказаного питання, відповідач не відмовляє у видачі паспорта громадянина України, а рекомендує для оформлення паспорта з використанням бланка паспорта громадянина України зразка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.1994 року №353 «Про затвердження зразка бланка паспорта громадянина України», звернуться в порядку встановленому законодавством з наданням відповідних документів.
Також повідомлено про те, що відповідь не є відмовою в оформленні паспорта громадянина України у формі паспортної книжечки, а є роз`ясненням положень законодавства України про порядок оформлення і видачі паспорта.
Не погоджуючись з відмовою відповідача, що полягає у невидачі паспорта громадянина України у формі книжечки, законний представник звернувся до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам та перевіряючи наявність підстав для видачі неповнолітній паспорт громадянина України у формі книжечки, суд виходить з наступного.
Як слідує з матеріалів справи, позивач звернулася до суду з даним позовом, вважаючи, що відповідач порушив право неповнолітньої доньки на оформлення паспорта у формі книжечки, з приводу чого суд зазначає наступне.
Статтею 5 Закону України "Про громадянство України" від 18.01.2001 № 2235-III визначено, що документом, що підтверджує громадянство України, є, зокрема, паспорт громадянина України.
Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" від 20.11.2012 №5492-VI (далі - Закон №5492-VI) визначені правові та організаційні засади створення та функціонування Єдиного державного демографічного реєстру та видачі документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, а також права та обов`язки осіб, на ім`я яких видані такі документи.
Згідно з частинами першою-другою статті 14 Закону №5492-VI форма кожного документа встановлюється цим Законом.
Документи залежно від змісту та обсягу інформації, яка вноситься до них, виготовляються у формі книжечки або картки, крім посвідчення на повернення в Україну, що виготовляється у формі буклета.
Частинами четвертою-п`ятою статті 14 Закону №5492-VI встановлено, що документи у формі книжечки на всіх паперових сторінках та на верхній частині обкладинки повинні мати серію та номер документа, виконані за технологією лазерної перфорації.
Персоналізація документів у формі книжечки здійснюється за технологією лазерного гравіювання та лазерної перфорації. Персоналізація документів у формі картки виконується за технологією термодруку або лазерного гравіювання. Персоналізація документів здійснюється централізовано у Державному центрі персоналізації документів.
Відповідно до частини першої статті 13 Закону №5492-VI документи, оформлення яких передбачається цим Законом із застосуванням засобів Реєстру, відповідно до їх функціонального призначення зокрема, поділяються на документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, до яких відноситься паспорт громадянина України.
Частиною третьою статті 13 Закону №5492-VI передбачено, що паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, проїзний документ біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, проїзний документ особи, якій надано додатковий захист, картка мігранта містять безконтактний електронний носій.
Згідно з частиною четвертою статі 13 Закону №5492-VI особам гарантується право на відмову від внесення відцифрованих відбитків пальців рук до безконтактного електронного носія, що міститься у паспорті громадянина України. Таке право реалізується шляхом подання заяви відповідному уповноваженому суб`єкту про внесення або відмову від внесення відцифрованих відбитків пальців рук особи до безконтактного електронного носія.
Згідно з частиною першою статті 21 Закону №5492-VI паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.
Абзацом першим частини другою статті 21 Закону №5492-VI визначено, що кожен громадянин України, який досяг чотирнадцятирічного віку, зобов`язаний отримати паспорт громадянина України.
Паспорт громадянина України виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій (частина четверта статті 21 Закону №5492-VI).
Відповідно до частини п`ятої статті 21 Закону №5492-VI оформлення паспорта громадянина України здійснюється розпорядником Реєстру. Прийняття заяв-анкет для внесення інформації до Реєстру, видача паспорта громадянина України здійснюються розпорядником Реєстру або уповноваженими суб`єктами, передбаченими пунктом 4 частини першої статті 2 цього Закону.
Оформлення, видача, обмін паспорта громадянина України, його пересилання, вилучення, повернення державі та знищення здійснюються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (абзац 2 частини другою статті 21 Закону №5492-VI).
Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України" від 25.03.2015 №302 затверджено Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України (далі - Порядок № 302, в редакції, яка була чинна на момент виникнення спірних відносин).
Пунктом 2 вказаної постанови встановлено запровадити із застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру:
з 1 січня 2016 р. оформлення і видачу паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм та паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, зразки бланків яких затверджено цією постановою, громадянам України, яким паспорт громадянина України оформляється вперше, з урахуванням вимог пункту 2 Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 р. № 2503-XII;
з 1 листопада 2016 р. оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм, зразок бланка якого затверджено цією постановою, громадянам України відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого цією постановою.
Відповідно до пункту 3 постанови установлено, що: прийняття документів для оформлення паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, зразок бланка якого затверджено цією постановою, з 1 листопада 2016 р. припиняється; паспорт громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, оформлений та виданий на підставі документів, поданих до 1 листопада 2016 р., є чинним протягом строку, на який його було видано.
Згідно з пунктами 2-3 Порядку №302 паспорт виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій.
Кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов`язаний отримати паспорт.
Паспорт оформляється особам, які не досягли 18-річного віку, на чотири роки, а особам, які досягли 18-річного віку, - на кожні 10 років (пункт 4 Порядку №302).
Відповідно до пункту 7 Порядку №302 оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін та видача паспорта здійснюються, зокрема, особі, яка досягла 14-річного віку на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто.
Як вбачається з позовної заяви, позивачка звернулась до відповідачів із заявою про видачу паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 №2503-ХІІ (далі - Положення №2503-ХІІ).
Згідно з пунктом 1 Положення №2503-ХІІ паспорт громадянина України є документом, посвідчує особу власника та підтверджує громадянство України. Паспорт є дійсним для укладання цивільно-правових угод, здійснення банківських операцій, оформлення доручень іншим особам для представництва перед третьою особою лише на території України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.
Відповідно до пункту 3 Положення №2503-XII бланки паспортів виготовляються у вигляді паспортної книжечки або паспортної картки за єдиними зразками, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 5 Положення №2503-ХІІ визначено, що паспортна книжечка являє собою зшиту внакидку нитками обрізну книжечку розміром 88х125 мм, що складається з обкладинки та 16 сторінок. Усі сторінки книжечки пронумеровані і на кожній з них зображено Державний герб України і перфоровано серію та номер паспорта (п. 5 Положення №2503-XII).
Пунктом 2 Положення №2503-ХІІ визначено, що паспорт громадянина України видається кожному громадянинові України центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства після досягнення 16-річного віку.
Отже, право на оформлення паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення №2503-ХІІ виникає у особи після досягнення нею 16-річного віку, за умови її особистого звернення з відповідною заявою за формою, встановленою Міністерством внутрішніх справ України.
Крім того, Наказом Міністерствавнутрішніх справ України 06 червня 2019 року № 456 затверджено Тимчасовий порядок оформлення і видачі паспорта громадянина України, який, згідно з пунктом 1 Розділу І, визначає порядок подання документів, їх розгляду і прийняття рішення про оформлення та видачу паспорта громадянина України зразка 1994 року особі, щодо якої прийнято рішення суду, що набрало законної сили, про зобов`язання ДМС оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року, засвідчене в установленому законодавством порядку (далі - Тимчасовий порядок).
Відповідно до пункту 3 Розділу І Тимчасового порядку оформлення і видачу паспорта здійснюють територіальні підрозділи Державної міграційної служби України (далі - територіальні підрозділи ДМС):
1) особі, яка досягла 16-річного віку,- на підставі заяви про видачу паспорта громадянина України (далі - заява) за зразком, наведеним у додатку 1 до цього Тимчасового порядку, поданої нею особисто;
2) особі, яка досягла 16-річного віку та яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною,- на підставі заяви одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників (далі - законні представники).
Пунктом 1 Розділу ІІІ Тимчасового порядку також передбачено, що паспорт вперше видається особі, яка досягла 16-річного віку.
Як вбачається із свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 , ОСОБА_2 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 .
ОСОБА_2 02.07.2020 (вх.№К-8/6/2319-20) звернулась до відповідача із заявою про видачу паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до Постанови від 26.06.1992 №2503-ХІІ.
Отже, станом на день звернення ОСОБА_2 із відповідною заявою їй виповнилось 15 років.
На день звернення законного представника до суду з даною позовною заявою (відтиск штемпеля про прийняття зареєстрованого за номером 6901403885923 поштового відправлення 17.07.2020) ОСОБА_2 також було 15 років.
Проте, Положенням №2503-ХІІ та Тимчасовим порядком визначено, що паспорт громадянина України у формі книжечки видається кожному громадянинові України після досягнення 16-річного віку.
З огляду на те, що на момент звернення із заявою про видачу паспорта громадянина України у формі паспортної книжечки відповідно до Положення № 2503-ХІІ ОСОБА_2 не досягла 16-річного віку, суд дійшов висновку про те, що звернення з відповідною заявою є передчасним, а тому у відповідачів в даному випадку відсутні законні підстави для видачі такого паспорта.
Щодо посилань законних представників позивачки на постанову Великої Палати Верховного Суду від 19.09.2018 у зразковій справі №806/3265/17, суд зазначає таке.
Велика Палата Верховного Суду в рішенні від 19.09.2018 у зразковій справі №806/3265/17 за позовом ОСОБА_5 до Коростенського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Житомирській області, Управління Державної міграційної служби України в Житомирській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії дійшла висновку, що позбавлення особи можливості отримання паспорта у традиційній формі - у вигляді книжечки, і спричинені цим побоювання окремої суспільної групи, що отримання паспорта у вигляді ID -картки може спричинити шкоду приватному життю, становить втручання держави, яке не було необхідним у демократичному суспільстві, і воно є непропорційним цілям, які мали б бути досягнуті без покладення на особу такого особистого надмірного тягаря.
Крім того, Велика Палата Верховного Суду також зробила висновок, що законодавець, приймаючи Закон України від 14 липня 2016 року №1474-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України, яким внесено зміни до Закону №5492-VI, не дотримав вимог, за якими такі зміни повинні бути зрозумілими і виконуваними, не мати подвійного тлумачення, не звужувати права громадян у спосіб, не передбачений Конституцією України та не допускати жодної дискримінації у залежності від часу виникнення правовідносин з отриманням паспорта громадянина України. Наразі діє два нормативних акти: Положення про паспорт №2503-XII і Постанова №302, відповідно до яких особи, які раніше отримали паспорт, не зобов`язані звертатися за його обміном, при досягненні відповідного віку органи УДМС проводять вклеювання фотографії, тоді як особи, які змінили прізвище, чи у яких відбулися інші зміни персональних даних, зобов`язані отримувати новий паспорт у формі ID-картки, який має обмежувальний термін 10 років (частина третя статті 21 Закону №5492-VI), до якого вноситься більше персональних даних та який має унікальний номер запису у Реєстрі. При цьому у жодному законі не зазначено, з якою метою встановлені такі обмеження, і чи є вони необхідними у демократичному суспільстві.
Суд наголошує на тому, що обставини справи у даній справі та у зразковій справі №806/3265/17 не є ідентичними, оскільки у зразковій справі вони не стосувалися випадку відмови територіального органу Державної міграційної служби у видачі паспорта громадянина України у формі паспортної книжечки до досягнення особою 16-річного віку.
У зв`язку з цим, суд не приймає до уваги посилання законного представника позивача на вказане судове рішення.
Враховуючи те, що позивачці на час звернення до відповідача із заявою ще не виповнилося 16 років, суд дійшов висновку про те, що відповідач правомірно відмовив позивачці у видачі паспорта громадянина України у формі книжечки.
Згідно з приписами статтею 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім того, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Отже, матеріали справи свідчать, що у відповідача не було правових підстав для видачі ОСОБА_2 паспорта громадянина України у формі книжечки, а суд не має правових підстав для зобов`язання суб`єкта владних повноважень діяти не на підставі законів та прийнятих на їх виконання нормативно-правових актів, зокрема, змінювати встановлений порядок виготовлення та видачі паспорта громадянина України у формі книжечки.
Таким чином, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є необґрунтованими, а вимоги такими, що не підлягають задоволенню.
У силу вимог ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України, підстави для розподілу судових витрат у суду відсутні.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 8-10, 14, 90, 139, 143, 241-246, 250 КАС України, суд,
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , Свідоцтво про народження серії НОМЕР_1 ) до Енергодарського міського відділу УДМС України в Запорізькій області (пр.Будівельників, буд. 17, м. Енергодар, Запорізька область, 71503, код ЄДРПОУ 37834773) про зобов`язання вчинити певні дії, - відмовити у повному обсязі.
Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до частини 1 статті 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Перехідних положень КАС України рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Рішення складено у повному обсязі та підписано 12.10.2020.
Суддя А.В. Сіпака