
Справа № 331/3609/20
Провадження № 2/331/1684/2020
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 жовтня 2020 року суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Світлицька В.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту реєстраційний послуг Запорізької міської ради про зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Жовтневого районного суду м. Запоріжжя з позовом до Департаменту реєстраційний послуг Запорізької міської ради про зобов`язання вчинити певні дії.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суддя приходить до висновку, що у відкритті провадження у справі слід відмовити, виходячи з наступного.
Згідно ч. 1 ст. 19 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється у порядку іншого судочинства.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За правилами ст. 1 КАС України цей Кодекс визначає юрисдикцію, повноваження адміністративних судів, встановлює порядок здійснення судочинства в адміністративних судах.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Згідно з ч. 1 ст. 4 КАС України адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір.
Публічно-правовий спір - спір, у якому: хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов`язує надавати такі послуги виключно суб`єкта владних повноважень, і спір виник у зв`язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або хоча б одна сторона є суб`єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв`язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб`єкта владних повноважень або іншої особи.
Як визначено п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Оскільки позивачем заявлено вимогу про зобов`язання суб`єкта владних повноважень вчинити дії, дана справа не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства та повинна розглядатися за правилами адміністративного судочинства.
Крім того, слід зазначити, що заявлена позовна вимога фактично не пов`язана із захистом трудових прав позивача та не спрямована на захист таких, оскільки позивачем не наведено обставин про порушення його трудових прав саме у зв`язку із невчиненням Департаментом реєстраційних послуг певних дій; позивачем не пред’явлено вимог до роботодавця, що дає підстави виключити пов’язаність заявлених позовних вимог із захистом трудових прав позивача.
Враховуючи наведене, зокрема суб`єктний склад правовідносин, предмет та підстави заявлених вимог, характер спору, суд приходить до переконання, що даний спір не пов`язаний із захистом майнових чи трудових прав позивача, а стосується лише дій відповідача як суб`єкта владних повноважень, а тому вирішення даного спору у відповідності до норм КАС України віднесено до юрисдикції адміністративних судів.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Керуючись 19, 186 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити у відкритті провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до Департаменту реєстраційний послуг Запорізької міської ради про зобов`язання вчинити певні дії.
Ухвала може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Жовтневий районний суд м. Запоріжжя протягом 15 днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: В.М. Світлицька