
Справа № 357/6929/20
2/357/2923/20
Категорія 43
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 жовтня 2020 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області у складі: головуючого судді - Бондаренко О.В., при секретарі - Нізовій А.Р., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін цивільну справу за позовом Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради до ОСОБА_1 , про витребування безпідставно отриманих активів (грошових коштів), -
В С Т А Н О В И В :
16.07.2020 року представник позивача, ОСОБА_2 , звернувся до суду з вказаним позовом шляхом направлення через електронний суд, який зареєстрований судом 16.07.2020 року, мотивуючи тим, що відповідач - ОСОБА_1 , з лютого 2018 року перебуває на обліку у управлінні соціального захисту населення Білоцерківської міської ради, є отримувачем державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, право на отримання якої встановлюється Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям». 19.03.2018 року відповідач звернулась до управління із заявою про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям і декларацією про доходи та майновий стан сімї. До заяви вона додала довідку від 02.03.2018 року № 181 про отримання аліментів, копію виконавчого листа у справі № 357/11241/16-ц, копію виконавчого листа у справі № 357/13701/17, копію рішення Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 03.01.2018 року у справі № 357/13600/17. В декларації відповідач зазначила, що отримує державну допомогу при народженні дитини, аліменти, інших доходів не має. В довідці від 02.03.2018 року № 181 про отримання аліментів, містились відомості, що відповідач отримала аліменти від ОСОБА_3 в сумі 6800,00 грн., зокрема: - у серпні 2017 року у сумі 1700,00 грн.; - у вересні 2017 року у сумі 1600,00 грн.; у жовтні 2017 року у сумі 00,00 грн.; - у листопаді 2017 року у сумі 00,00 грн.; - у грудні 2017 року у сумі 00,00 грн.; - у січні 2018 року у сумі 00,00 грн.; - у лютому 2018 року у сумі 3500,00 грн. та особистим підписом в заяві відповідач підтвердила, що усвідомлює наслідки подання неповних чи недостовірних відомостей і що їй було повідомлено про обов`язок повідомляти органи соціального захисту населення про зміну обставин, які можуть вплинути на отримання допомоги, компенсацій та пільг, а також повідомлено про обов`язок повернення надміру нарахованих коштів після настання таких обставин. На підставі наданих документів, рішенням від 21.03.2018 року відповідачу було призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям на період з 01.03.2018 року по 31.08.2018 року в розмірі 305,04 грн. щомісячно. Згідно розпорядження на перерахунок від 22.06.2018 року призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям на період з 01.07.2018 року по 31.08.2018 року в розмірі 384,28 грн. щомісячно. Діючи відповідно до положень позивачем було сформовано запит про надання інформації про доходи отримувачів державних соціальних допомог та 03.08.2018 року від Білоцерківської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області отримано відповідь з даними про доходи отримувачів державних соціальних допомог. Спеціалістами відділу нагляду та контролю позивача, а саме головними державними соціальними інспекторами, проводилась звірка даних про доходи громадян, задекларованих ними для отримання допомоги, та даних про доходи громадян, наданих органами ДФС. Так, в ході звірки було виявлено, що відповідачем не були задекларовані аліменти в сумі 9632,35 грн. за період з липня 2017 року по вересень 2017 року, перераховані ПП «Агрофірма Розволожжя». 13.12.2018 року позивачем отримано пояснення Сквирського районного відділу державної виконавчої служби від 13.12.2018 року № 8 стосовно різниці отриманих аліментів в довідці від 02.03.2018 року № 181 та даним ДФС про доходи відповідача разом з копією довідки про розмір стягнутих аліментів з ОСОБА_3 від 10.10.2018 року № 330, копією заяви ОСОБА_1 про надання довідки про отримання аліментів від 16.02.2018 року. У поясненнях Сквирського районного відділу державної виконавчої служби від 13.12.2018 року № 8 зазначено, що згідно повідомлення ПП «Агрофірма Розволожжя» в зв`язку з тим, що з боржника стягувався борг та поточні аліменти, то суми різняться, та просили врахувати дану інформацію при нарахуванні державної соціальної допомоги. Розрахунок сукупного доходу сім`ї здійснюється у відповідності до Методики обчислення сукупного доходу сімї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України, Державного комітету статистики України, Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України від 15.11.2001 року № 486/202/524/455/3370. У відповідності до п.п. 5.13 п. 5 Методики одержані аліменти входять до сукупного доходу сімей, а тому мали бути враховані при визначенні розміру допомоги відповідача. За виявленими обставинами спеціалістами позивача 06.02.2019 року було складено акт про проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення соціальної допомоги, в якому зазначено, що відповідач та члени її сімї надали не повну/невірну інформацію про доходи, внаслідок чого розмір допомоги було завищено. На підставі вказаного акту начальнику управління було подано службову записку головного державного соціального інспектора відділу нагляду та контролю від 07.02.2019 року про необхідність проведення перерахунку допомоги у зв`язку з виявленими доходами, які не були враховані при визначенні права на отримання допомоги та розрахунку її розміру. З урахуванням встановлених обставин та на підставі актуальної інформації про майновий стан відповідача, 08.02.2019 року було прийнято рішення про відмову в наданні відповідачу державної допомоги малозабезпеченій сімї. Надміру виплачена сума допомоги становить за березень 2018 року 305,04 грн., квітень 2018 року 305,04 грн., травень 2018 року 305,04 грн., червень 2018 року 305,04 грн., липень 2018 року 384,28 грн., серпень 2018 року 384,28 грн. всього 1988,72 грн. В зв`язку з вище викладеним просила стягнути з відповідача надміру виплачену державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям в сумі 1988,72 грн. та судовий збір в сумі 2102,00 грн.
07.08.2020 року Білоцерківським міськрайонним судом Київської області відкрито провадження у справі та призначено розгляд в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Відповідно ч.8 ст. 128, п.5 ч.6 ст.272 ЦПК України відповідачу будо направлено ухвалу про відкриття провадження у справі та позовну заяву з додатками до неї за зареєстрованою у встановленому порядку адресою місця проживання, згідно відомостей відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ЦМУ ДМС в м. Києві та Київській області (а.с. 17), та роз`яснено право подати відзив на позовну заяву і всі наявні докази, що підтверджують заперечення проти позову протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії ухвали суду про відкриття провадження у справі.
Відповідач отримала ухвалу про відкриття провадження у справі та позов з додатками 20.08.2020 року (а.с. 50), однак у встановлений строк відзив на позов не подала.
Також, до суду не надходило клопотань від жодної із сторін про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін, а тому відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу за наявними у справі матеріалами.
Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Згідно із ч. 1 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизначених або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Судом встановлено, що 19.03.2018 року ОСОБА_1 звернулась до органу праці та соціального захисту населення Білоцерківської міської ради із заявою № 938 про призначення державної допомоги малозабезпеченим сім`ям і декларацією про доходи та майновий стан сім`ї, що підтверджується заявою (а.с. 11-14, 22-23), з якої вбачається, що вона від ОСОБА_3 аліменти на особисте утримання за період з 01.09.2017 року по 01.03.2018 року не отримувала. Виконавчий лист (оригінал) на руках, на обліку управління захисту не перебуває, підприємницькою діяльністю не займається, згідно трудового договору не працює.
З поданої декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги (а.с.22-23), вбачається, що ОСОБА_1 проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за даною адресою з нею проживає син ОСОБА_4 . За період з 01.09.2017 року по 01.03.2018 року отримує державну допомогу при народженні дитини та аліменти, інших доходів не має, пільгами не користується, у власності квартири, транспортних засобів та земельних ділянок не має, додаткових джерел для існування за період з 01.09.2017 року до 01.03.2018 року не має.
Згідно довідки про отримання аліментів виданої Головним територіальним управлінням юстиції у Київській області Сквирський районний відділ державної виконавчої служби від 02.03.2018 року № 181 (а.с.15), ОСОБА_1 , отримала аліменти від ОСОБА_3 на утримання сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 : у серпні 2017 року в сумі 1700,00 грн., у вересні 2017 року в сумі 1600,00 грн., у жовтні 2017 року в сумі 0,00 грн., у листопаді 2017 року в сумі 0,00 грн., у грудні 2017 року в сумі 0,00 грн., у січні 2018 року в сумі 0,00 грн., у лютому 2018 року в сумі 3500,00 грн.
Як вбачається з розрахунку середньомісячного сукупного доходу сімї для призначення державної соціальної допомоги (а.с. 25), сукупний дохід сім`ї за 6 місяців, що передують місяцю звернення за допомогою становить 10 260,00 грн., середньомісячний дохід сімї становить 1710,00 грн. та складається з аліментів та допомоги сім`ям з дітьми.
21.03.2018 року Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради винесло рішення про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї (а.с. 24), з якого вбачається, що на підставі наданих документів Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради призначило ОСОБА_1 державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям на період з 01.03.2018 року по 31.08.2018 року в розмірі 305,04 грн. на підставі первинного звернення. Розпорядженням на перерахунок державної соціальної допомоги від 22.06.2018 року (а.с.27), ОСОБА_1 було призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям на період з 01.07.2018 року по 31.08.2018 року в розмірі 384,28 грн. щомісячно.
Як вбачається з повідомлення ПП «Агрофірма Розволожжя» від 10.10.2018 року № 330 (а.с. 30) за вересень 2017 року було утримано з заробітної плати ОСОБА_3 та виплачено аліментів ОСОБА_1 в розмірі 3236,29 грн., а не так, як було зазначено в довідці про отримання аліментів від 02.03.2018 року Головного територіального управління юстиції у Київській області Сквирський районний відділ державної виконавчої служби за вересень 2017 року зазначено 1600,00 грн. Також відповідач зазначила в декларації про доходи, розмір доходу по отриманню аліментів 5160,00 грн., а не так як в дійсності 6736,29 грн.
Як вбачається із матеріалів справи, у зв`язку з виявленими обставинами, позивачем 06.02.2019 року було складено акт про проведення перевірки правильності та повноти інформації наданої заявником та членами його сім`ї на призначення соціальної допомоги, в якому зазначено, що керуючись інформацією наданою Білоцерківською об`єднаною державною податковою інспекцією головного управління ДФС у Київській області, проведена перевірка правильності та повноти інформації, наданої на призначення соціальної допомоги заявником ОСОБА_1 , та на підставі висновків проведеної перевірки встановлено, що заявник та члени його сім`ї надали неповну/невірну інформацію про доходи, внаслідок чого розрахунок розміру державної соціальної допомоги, призначеної у відповідності із заявою від 19.03.2018 року № 938 та згідно з наданою заявником інформацією про доходи сім`ї, було проведено неправильно. Розмір допомоги було завищено на 1988,72 грн. за період з 01.03.2018 року по 31.08.2018 року (а.с. 33).
08.02.2019 року Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради Київської області винесло рішення про відмову ОСОБА_1 в наданні державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї (а.с. 35,36), з якого вбачається, що УСЗН Білоцерківської міської ради провело перерахунок допомоги в межах терміну призначення та вирішило соціальну допомогу не призначати, оскільки її середньомісячний сукупний дохід перевищує рівень прожиткового мінімуму для сім`ї.
Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради Київської області відповідачу двічі направлялося повідомлення від 12.02.2019 року № 1563 та від 20.03.2019 року № 2930 про припинення виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям з вимогою повернути неправомірно отриману державну соціальну допомогу в розмірі 1988,72 грн., які направлені засобами поштового зв`язку, що підтверджується матеріалами справи (а.с. 37,38). Однак, зазначені вимоги позивача були повністю проігноровані відповідачем ОСОБА_1 .
Відповідно до статті 3 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім`ї, які постійно проживають на території України.
Відповідно до абз. 2 статті 1 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям - щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім`ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім`ї.
Середньомісячний сукупний дохід сім`ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім`ї для всіх видів соціальної допомоги на підставі довідки про доходи і декларації про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги. До складу сім`ї особи, що звертається за призначенням зазначеної допомоги, включаються чоловік (дружина); рідні, усиновлені та підопічні діти віком до 18 років, а також діти віком до 23 років, які навчаються за денною формою у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти і не мають власних сімей незалежно від місця проживання або реєстрації; неодружені повнолітні діти, які визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв`язку з відсутністю власних доходів; жінка та чоловік, які проживають однією сім`єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей. До складу сім`ї не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні.
Відповідно до п.6 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 р. № 250 для призначення соціальної допомоги уповноважений представник сім`ї подає органу соціального захисту населення такі документи: заяву; документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім`ї; декларацію про доходи та майно (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім`ї); довідку про наявність та розмір земельної частки (паю).
Для призначення соціальної допомоги на наступний строк уповноважений представник сім`ї подає заяву і декларацію про доходи та майно.
Відповідно до п.12 вищезазначеного Порядку у разі, коли особами, які входять до складу сім`ї, навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру, виплата соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. На наступний строк допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців, починаючи з першого числа місяця виявлення порушення.
Виплата раніше призначеної соціальної допомога припиняється: якщо сім`єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на соціальну допомогу і визначення її розміру, і внаслідок чого були надміру виплачені кошти, - з місяця, в якому виявлено порушення.
Абз. 2,3 п. 27 Порядку визначено, що органи соціального захисту населення мають право робити запити та у строк до п`яти календарних днів з дня надходження відповідного запиту безоплатно отримувати від ДФС, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для перевірки достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям.
Для підтвердження даних про доходи (відсутність доходів) використовуються відомості ДФС з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мінфіном.
Відповідно до п. 28 Порядку якщо сім`єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи соціального захисту населення: визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім`ї; повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім`ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення; у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.
Відповідно до п. 1 Порядку повернення коштів, надміру виплачених за призначеною державною соціальною допомогою, затвердженого Наказом Міністерство праці та соціальної політики України, Міністерство фінансів України, Міністерство юстиції України від 14.12.2005, повернення бюджетних коштів, надміру перерахованих (виплачених) за призначеною соціальною допомогою, проводиться органами праці та соціального захисту населення у випадку: - виявлення подання громадянами свідомо фальшивих документів, документів із неправильними відомостями або приховування достовірних даних про доходи, майновий стан та інші обставини, що впливають на встановлення права на соціальну допомогу і визначення її розміру; виявлення помилки у розрахунку розміру призначеної соціальної допомоги; - виявлення неправильних відомостей про доходи, майновий стан тощо, що вплинули на встановлення права на соціальну допомогу і визначення її розміру, наданих юридичними особами або фізичними особами - суб`єктами підприємницької діяльності.
Відповідно до п. 2. вищевказаного Порядку у разі виявлення при перевірках достовірності та повноти інформації про доходи та майновий стан подання громадянами свідомо документів і з недостовірними відомостями органи праці та соціального захисту населення вживають такі заходи: - припиняють надання соціальної допомоги з місяця виявлення порушення і позбавляють права на призначення державної соціальної допомоги на наступний термін; - визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення, залежно від матеріального стану сім`ї, - повідомляють рекомендованим листом одержувача допомоги про припинення надання соціальної допомоги, обсяги надміру виплачених коштів та строки їх повернення, але не менше місяця з дня отримання повідомлення.
Крім того, згідно ч.1 ст. 1212 Цивільного Кодексу України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно.
Згідно з положеннями ч. ч. 1, 2 ст. 1212 ЦК України, особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала. Положення цієї глави застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події.
Частиною 1 ст. 1213 ЦК України визначено, що особа, набувач зобов`язаний повернути потерпілому безпідставно набуте майно в натурі.
Відповідно до ч. 3 ст. 12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно до ч. 1 ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дні, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, які мають значення для вирішення справи.
Частиною 2 статті 77 ЦПК України встановлено, що предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухвалені судового рішення.
Частиною 5, 6 статті 81 ЦПК України докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідачем не надано до суду жодних пояснень, заперечень та відзиву щодо позовних вимог позивача, а також у відповідності до вимог ст. 81 ЦПК України жодного належного та допустимого доказу в спростування доводів позивача щодо суми стягнення.
Отже, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради Київської області про стягнення надміру виплачених сум допомоги малозабезпеченим сім`ям є цілком обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: у разі задоволення позову - на відповідача; у разі відмови в позові - на позивача; у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
При зверненні до суду з вказаним позовом позивач сплатив судовий збір у розмірі 2102,00 грн., а тому на підставі ст. 141 ЦПК України судові витрати по справі, а саме: сплачений позивачем судовий збір підлягають відшкодуванню за рахунок відповідача.
Керуючись ст. 1212 ЦК України, Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям», Порядком призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року №250, ст. 4, 12, 13, 76-81, 133, 141, 258-259, 265, 268, 274-279, 354-355 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради Київської області (код ЄДРПОУ 03193643, місцезнаходження: 09117, Київська область, м. Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, 2) до ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ), про стягнення надміру виплачених сум допомоги, задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 користь Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради Київської області надміру виплачену державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям в сумі 1988,72 грн. (одна тисяча дев`ятсот вісімдесят вісім гривень 72 копійок).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради Київської області судові витрати в розмірі 2102,00 грн. (дві тисячі сто дві гривні 00 копійок).
Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Білоцерківський міськрайонний суд Київської області протягом тридцяти днів з дня складення рішення. Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення складено 06.10.2020 року.
СуддяО. В. Бондаренко