Рішення № 92130076, 12.10.2020, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.10.2020
Номер справи
440/4838/20
Номер документу
92130076
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 жовтня 2020 року м. ПолтаваСправа № 440/4838/20

Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Слободянюк Н.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 /далі – позивач, ОСОБА_1 / звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області /далі – відповідач, ГУ ПФУ в Полтавській області/ про:

- визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо непроведення повної виплати ОСОБА_1 перерахованої з 01 січня 2018 року пенсії відповідно до статті 63 Закону України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", виходячи з розміру 74726,04 грн;

- зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області провести повну виплату перерахованої з 01 січня 2018 року пенсії ОСОБА_1 згідно з заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області в загальному порядку виплати пенсії та виплатити пенсію за минулий час відповідно до статей 52, 55 Закону України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", виходячи з розміру 74726,04 грн, з урахуванням раніше проведених виплат /а.с.1-2/.

Позов обґрунтований тим, що виплата позивачу перерахованої пенсії проводилася відповідачем з 01 січня 2018 року з урахуванням 50 відсотків суми підвищення пенсії, а з 01 січня 2019 року – у розмірі 75 відсотків такого підвищення пенсії відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" №103 від 21 лютого 2018 року, в той час як цей пункт постанови визнаний нечинним рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18, що набрало законної сили 05 березня 2019 року. Позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії з урахуванням 100 відсотків суми підвищення. Листом ГУ ПФУ в Полтавській області №1738-1797/К-03/8-1600/20 від 13 квітня 2020 року позивачу повідомлено про відсутність підстав для перерахунку пенсії, оскільки рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18, яке залишене без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, не містить зобов`язань щодо вчинення дій стосовно перерахунку пенсій у зв`язку із визнанням нечинними пунктів 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21 лютого 2018 року. З такими діями ГУ ПФУ в Полтавській області позивач не погоджується та вважає, що він має право на виплату перерахованої пенсії з урахуванням 100 % суми підвищення пенсії, адже Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", який має вищу юридичну силу ніж постанова Кабінету Міністрів України №103 від 21 лютого 2018 року, не надає право Кабінету Міністрів України встановлювати порядок виплати перерахованих пенсій та не передбачає проведення виплати пенсій у розмірах, менших від нарахованих розмірів пенсій. Таким чином, наявна заборгованість із виплати позивачу пенсії за період з 01 січня 2018 року по 31 грудня 2019 року у загальній сумі 74726,04 грн.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 17 вересня 2020 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), витребувано докази.

Відповідач позов не визнав та у відзиві на позовну заяву /а.с. 28-29/ зазначив, що положення пунктів 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" №103 від 21 лютого 2018 року втратили чинність лише 05 березня 2019 року, а тому підлягали застосуванню відповідачем у періоди здійснення виплат до вказаної дати. Кабінетом Міністрів України прийнято новий нормативно-правовий акт щодо визначення умов, порядку та розмірів пенсій, що підлягають виплаті згідно з Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", а саме: постанову "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" №804 від 14 серпня 2019 року, згідно з якою виплата перерахованих пенсій здійснюється у 2019 році в розмірі 75% суми підвищення пенсії, визначеної станом на 01 березня 2018 року. А відтак, пенсія позивачу виплачувалась у визначених нормами чинного законодавства розмірі та порядку. Позовна вимога щодо виплати конкретної суми заборгованості пенсії є необґрунтованою, оскільки така сума заборгованості розрахована позивачем самостійно та є неузгодженою між сторонами.

Справу розглянуто судом у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося на підставі частини четвертої статті 229 КАС України.

Дослідивши письмові докази, суд встановив такі обставини та відповідні до них правовідносини.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні ПФУ в Полтавській області та з 03 жовтня 1995 року отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" /а.с. 34-44/.

Зі змісту протоколу перерахунку пенсії від 01 квітня 2019 року /а.с. 40/ вбачається, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області на виконання пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" №103 від 21 лютого 2018 року проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2018 року, за результатами якого його розмір пенсії склав 11906,70 грн (з урахуванням суми підвищення 8303,54 грн), та встановлено проводити виплату підвищення пенсії відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" №103 від 21 лютого 2018 року у таких розмірах: з 01 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року – у сумі 4151,77 грн (50% суми підвищення пенсії); з 01 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року– у сумі 6227,66 грн (75% суми підвищення пенсії); з 01 січня 2020 року – у сумі 8303,54 грн (100 % суми підвищення пенсії).

Відповідно до протоколу перерахунку пенсії /а.с. 41/ Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2020 року, за результатами якого його розмір пенсії склав 11906,70 грн (з урахуванням 100 відсотків суми підвищення пенсії - 8303,54 грн).

ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області із заявою про проведення перерахунку пенсії, що визнається учасниками справи.

Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області №1738-1797/К-03/8-1600/20 від 13 квітня 2020 року /а.с.45-47/ ОСОБА_1 повідомлено про те, що рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18, яке залишене без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, не містить зобов`язань щодо вчинення органом пенсійного фонду дій стосовно перерахунку пенсій у зв`язку із визнанням нечинними пунктів 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21 лютого 2018 року. Крім того, у бюджеті Пенсійного фонду України на 2019 рік, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України №14 від 16 січня 2019 року, закладено витрати за рахунок коштів Державного бюджету України на фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій в розмірах, передбачених Державним бюджетом на 2019 рік, з урахуванням чинних на момент його формування нормативно-правових актів. Враховуючи, що бюджетні асигнування з Державного бюджету України Пенсійному фонду не збільшувались, інші рішення про умови та порядок проведення перерахунку пенсій урядом не приймалися, то виплата підвищених пенсій продовжувалась з урахуванням бюджетних асигнувань, визначених на цю мету. Постановою Кабінету Міністрів України "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" №804 від 14 серпня 2019 року встановлено, що виплата перерахованих пенсій здійснюється у 2019 році в розмірі 75% суми підвищення пенсії, визначеної станом на 01 березня 2018 року, а постановою Кабінету Міністрів України №1088 від 24 грудня 2019 року встановлено, що виплата пенсії здійснюється з урахуванням 100% відсотків суми підвищення пенсії, визначеної станом на 01 березня 2018 року. У зв`язку з викладеним, підстави для перегляду розміру пенсії відсутні.

Не погодившись з діями відповідача щодо непроведення з 01 січня 2018 року повної виплати перерахованої відповідно до статті 63 Закону України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" пенсії, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам та доводам учасників справи, суд виходить з наступного.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі, та деяких інших осіб, є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 2262-XII від 09 квітня 1992 року /далі – Закон № 2262-XII/.

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону №2262-ХІІ ( в редакції Закону України від 06 грудня 2016 року №1774-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", яка набрала чинності з 01 січня 2017 року) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

З такого законодавчого регулювання слідує, що Кабінету Міністрів України делеговано право встановлювати умови, порядок перерахунку пенсій та розміри пенсійних виплат при перерахунку пенсії звільненим із служби військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за цим Законом, що узгоджується з функціями Уряду України, визначеними в пунктах 2, 3 статті 116 Конституції України.

30 серпня 2017 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", якою збільшено розмір грошового забезпечення військовослужбовців, яка набрала чинності з 01 березня 2018 року.

Цією постановою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років та установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Отже, з набранням чинності постановою № 704 у позивача виникли підстави для перерахунку пенсії.

21 лютого 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".

Відповідно до пункту 1 вказаної постанови постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (Офіційний вісник України, 2017 р., № 77, ст. 2374).

Згідно з пунктом 2 цієї постанови виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 р. у таких розмірах: з 1 січня 2018 р. - 50 відсотків; з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків; з 1 січня 2020 р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.

Відповідно до статті 117 Конституції України Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов`язковими до виконання.

Наявним у матеріалах справи протоколом перерахунку пенсії підтверджується, що починаючи з 1 січня 2018 року виплата перерахованої пенсії позивача здійснювалася поетапно у таких розмірах: з 1 січня 2018 року - 50 відсотків; з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - 75 відсотків суми підвищення пенсії, визначеної станом на 1 березня 2018 року.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18, яке залишене без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Відповідно до приписів частини другої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року набрало законної сили 05 березня 2019 року.

Частиною другою статті 265 згаданого Кодексу встановлено, що нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.

Таким чином, положення пунктів 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21 лютого 2018 року №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" втратили чинність з 05 березня 2019 року.

З огляду на викладене, виплата пенсії у період з 01 січня 2018 року по 04 березня 2019 року (включно) у порядку, встановленому пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21 лютого 2018 року, відповідає статті 117 Конституції України та статті 63 Закону №2262-ХІІ.

Беручи до уваги викладене та враховуючи зміст позовних вимог, суд доходить висновку, що протиправних дій щодо проведення виплати підвищення пенсії, перерахованої з 01 січня 2018 року відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у меншому розмірі у період з 01 березня 2018 року по 04 березня 2019 року (включно), відповідач не допустив, а тому позовна вимога у відповідній частині задоволенню не підлягає.

Враховуючи, що пункт 2 постанови Кабінету Міністрів України №103 втратив чинність з 05 березня 2019 року, виплата позивачу пенсії в розмірі 75 відсотків суми підвищення пенсії з 05 березня 2019 року є безпідставною.

Такий висновок суду відповідає правовому висновку Верховного Суду, викладеному у рішенні від 06 серпня 2019 року у зразковій справі №160/3586/19, яке залишено без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 11 березня 2020 року.

Суд вважає необґрунтованим посилання відповідача на відсутність бюджетних асигнувань як на підставу для відмови у виплаті пенсії позивачу у повному обсязі, оскільки гарантовані законом виплати, зокрема пенсії, неможливо ставити в залежність від видатків бюджету.

Відмова пенсійного органу у проведенні позивачу виплати пенсії в перерахованому розмірі порушує гарантоване статтею 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод право мирно володіти своїм майном та суперечить практиці Європейського суду, зокрема рішенню у справі "Кечко проти України" від 08 листопада 2005 року.

Зазначена позиція також підтримана Конституційним Судом України у рішеннях від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002, від 17 березня 2004 року № 7-рп/2004, від 01 грудня 2004 року № 20-рп/2004, від 09 липня 2007 року № 6-рп/2007.

Верховний Суд України у постановах від 22 червня 2010 року у справі № 21-399во10, від 07 грудня 2012 року у справі №21-977во10, від 03 грудня 2010 року у справі № 21- 44а10) вказував на те, що відсутність чи скорочення бюджетних асигнувань не може бути підставою для зменшення будь-яких виплат.

Суд не бере до уваги довід Головного управління ПФУ в Полтавській області щодо необхідності застосування до спірних правовідносин з 04 вересня 2019 року положень постанови Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 року №804 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" (набрала чинності 04 вересня 2019 року), оскільки частиною четвертою статті 63 Закону №2262-ХІІ встановлено, що у разі, якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій. Беручи до уваги те, що з 05 березня 2019 року позивач має право на виплату пенсії з урахуванням 100% суми підвищення, то застосування з 04 вересня 2019 року по 31 грудня 2019 року постанови від 14 серпня 2019 року №804 призведе до зменшення виплати позивачу пенсії (з урахуванням 75% суми підвищення), а відтак і до звуження змісту та обсягу існуючих прав позивача щодо належного пенсійного забезпечення, що в свою чергу є неприпустимим з огляду на приписи статті 22 Конституції України.

Враховуючи викладене, суд доходить висновку, що позивач має право на нарахування та виплату пенсії з урахуванням 100% підвищення, визначеного станом на 01 березня 2018 року, з 05 березня 2019 року по 31 грудня 2019 року.

Обираючи належний спосіб захисту порушеного права позивача, суд вважає за можливе визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо зменшення розміру пенсії позивача за рахунок виплати 75 відсотків суми підвищення пенсії з 05 березня 2019 року по 31 грудня 2019 року та зобов`язати ГУ ПФУ в Полтавській області провести нарахування та виплату пенсію позивачу з 05 березня 2019 року по 31 грудня 2019 року у розмірі 100 відсотків суми підвищення пенсії з урахуванням проведених виплат.

Водночас позовні вимоги про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо непроведення виплати недоплаченої пенсії у сумі 74726,04 грн та зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області виплатити позивачу пенсію за минулий час у сумі 74726,04 грн задоволенню не підлягають, оскільки пенсія нараховується (обчислюється) та виплачується саме уповноваженим органом Пенсійного фонду України та суд не може перебирати на себе повноваження цього органу, до виключної компетенції якого належить проведення розрахунку суми пенсії.

Таким чином, позов належить задовольнити частково.

Згідно з частиною третьою статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Враховуючи висновок суду про часткове задоволення позову та факт сплати позивачем при зверненні до суду судового збору у сумі 840,80 грн згідно квитанції №0.0.1835146672.1 від 15 вересня 2020 року, стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача підлягає сума в 420,40 грн.

Керуючись статтями 6-9, 72-77, 211, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, буд.66, м.Полтава, Полтавська область, 36014, ідентифікаційний код 13967927) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо зменшення розміру пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) за рахунок виплати 75 відсотків суми підвищення пенсії у період з 05 березня 2019 року по 31 грудня 2019 року.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, буд.66, м. Полтава, Полтавська область, 36014, ідентифікаційний код 13967927) нарахувати та виплатити пенсію ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) з 05 березня 2019 року по 31 грудня 2019 року у розмірі 100 відсотків суми підвищення пенсії з урахуванням проведених виплат.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, буд.66, м. Полтава, Полтавська область, 36014, ідентифікаційний код 13967927) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) витрати зі сплати судового збору у сумі 420,40 грн (чотириста двадцять гривень сорок копійок).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги у порядку, встановленому статтею 297 з урахуванням положень підпункту 15.5 пункту 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Н.І. Слободянюк