Рішення № 92126777, 12.10.2020, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.10.2020
Номер справи
240/12537/20
Номер документу
92126777
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 жовтня 2020 року м. Житомир справа № 240/12537/20

категорія 112030100

Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гуріна Д.М., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити певні дії,

встановив:

4 серпня 2020 року до Житомирського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, у якому просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови у перерахунку розміру призначеної 3 вересня 2018 року пенсії із грошового забезпечення згідно довідки Житомирського обласного військового комісаріату від 17 червня 2020 року №ХЗ/73852;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області з 3 вересня 2018 року нарахувати та виплачувати пенсію, обчислену із грошового забезпечення згідно довідки Житомирського обласного військового комісаріату від 17 червня 2020 року №ХЗ/73852, та невідкладно здійснити доплату відповідних сум нарахованої пенсії з 3 вересня 2018 року з урахуванням проведених раніше виплат.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказав, що з 3 вересня 2018 року йому була призначена пенсія по інвалідності відповідно до Закону України від 9 квітня 1992 року №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-ХІІ). Проте виплата належної позивачу пенсії проводиться не в повному обсязі, а саме пенсія обрахована із грошового забезпечення без урахування додаткових видів грошового забезпечення, а розмір пенсії визначений результаті безпідставного, на думку позивача, перерахування пенсії станом на 1 березня 2018 року згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова КМУ №103). На своє звернення про здійснення перерахунку пенсії на підставі довідки Житомирського ОВК позивач отримав відмову, що слугувало підставою для звернення до суду з даним позовом.

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 10 серпня 2020 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи, надано відповідачу строк на подачі відзиву.

9 вересня 2020 року на адресу суду від відповідача надійшов відзив на адміністративний позов вх. №34066/20, відповідно до змісту якого відповідач позовні вимоги не визнає та просить відмовити у їх задоволенні за безпідставністю. В обґрунтування заперечень зазначив, що ОСОБА_1 пенсія перерахована на умовах, визначених Постановою КМУ №103 на підставі довідок про грошове забезпечення, за формою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, які були видані Житомирським обласним військовим комісаріатом.

Після 1 березня 2018 року рішення щодо перерахунку пенсій Кабінетом Міністрів України не приймалось, тому підстави для перерахунку пенсій, згідно з наданими довідками, відсутні.

З огляду на що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області при призначенні та перерахунку пенсії ОСОБА_1 дотримано вимоги чинного законодавства.

Відповідно до довідки у справі від 25 вересня 2020 року згідно з наказом Житомирського окружного адміністративного суду від 17 вересня 2020 року №02-83-в суддя ОСОБА_2 у період з 21 вересня 2020 року до 9 жовтня 2020 року перебував у щорічній відпустці.

Згідно з частиною 4 статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Частиною 5 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлено, що датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Відповідно до положень частини 5 статті 262, частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером та з 3 вересня 2018 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області та отримує пенсію по інвалідності, призначену відповідно до Закону №2262-ХІІ.

Проте, на думку позивача, виплата належної йому пенсії проводиться не в повному обсязі, а саме пенсія обрахована із грошового забезпечення без урахування додаткових видів грошового забезпечення, а розмір пенсії визначений в результаті перерахунку пенсії станом на 1 березня 2018 року згідно з Постановою №103.

Позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про перерахунок пенсії, надавши довідку Житомирського обласного військового комісаріату від 17 червня 2020 року №ХЗ/73852 (а.с.17).

Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області відмовило позивачу у проведенні перерахунку пенсії з врахуванням поданої позивачем довідки, вказана відмова оформлена листом від 26 червня 2020 року №0600-0325-8/29237 (а.с.18-19).

Позивач, вважаючи дії відповідача щодо відмови у перерахунку пенсії протиправними та такими, що суперечать вимогам законів України та порушують його конституційні права, звернувся до суду з цим адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним відносинам та перевіряючи дії відповідача на відповідність частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає наступне.

Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 15 березня 2019 року у справі №240/5471/18 адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій протиправними, зобов`язання здійснити перерахунок та виплату пенсії - задоволено частково. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови у перерахунку і виплаті пенсії з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, фактично отриманих сум щомісячної додаткової грошової винагороди згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 №889, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 04.09.2018, згідно з довідкою Житомирського обласного військового комісаріату від 06.03.2018 №1470. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити перерахунок та виплату призначеної пенсії за період з 04.09.2018, з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, фактично отриманих сум щомісячної додаткової грошової винагороди згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 №889, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з серпня 2015 року до липня 2017 року включно, згідно з довідкою Житомирського обласного військового комісаріату від 06.03.2018 №1470. У задоволенні решти позовних вимог – відмовлено.

На виконання вимог зазначеного рішення суду Головне управління ПФУ в Житомирській області нарахувало ОСОБА_1 пенсію із усіма складовими грошового забезпечення, яке він отримував на день звільнення, в розмірах згідно Постанови КМУ №1294, що підтверджено листом ГУ ПФУ в Житомирській області від 18 жовтня 2019 року №Д-4596 (а.с.15-16).

Так, для призначення пенсії позивача до розрахунку взято отримане ним грошове забезпечення в розмірах згідно Постанови КМУ №1294 в загальній сумі 9202,94 грн, а саме: посадовий оклад - 1030,00 грн; оклад за військове звання «старший лейтенант» - 115,00 грн; надбавка за вислугу років 10% - 114,50 грн; середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 календарні місяці служби перед звільненням з урахуванням рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 15 березня 2019 року у справі №240/5471/18 - 7943,44 грн.

Отже, пенсію ОСОБА_1 призначено в розмірі 60% від грошового забезпечення 9202,94 грн, в сумі 5521,76 грн (9202,94*60%=5521,76 грн.), що підтверджено листом ГУ ПФУ в Житомирській області від 18 жовтня 2019 року №Д-4596 (а.с.15-16).

Тобто до складу грошового забезпечення з якого позивачу призначено пенсію включено усі складові грошового забезпечення, які він отримував на день звільнення в розмірах згідно з Постановою КМУ №1294.

З 1 березня 2018 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30 серпня 2017 року №704 (далі - Постанова КМУ №704), якою змінено структуру грошового забезпечення військовослужбовців.

У зв`язку з цим, ГУ ПФУ в Житомирській області здійснило перерахунок призначеної позивачу пенсії, визначивши новий її розмір із грошового забезпечення, яке позивач отримував на день звільнення, обрахованого в розмірах, визначених Постанови КМУ №704. При цьому до складу грошового забезпечення включив лише три складові, що підтверджено листом ГУ ПФУ в Житомирській області №Д-4596 (а.с.15-16).

Так, для перерахунку пенсії згідно Постанови КМУ №704 ГУ ПФУ в Житомирській області взято грошове забезпечення в розмірі 6962,50 грн, до складу якого включено лише: посадовий оклад за 19 тарифним розрядом - 4370,00 грн; оклад за військове звання «старший лейтенант» - 1200,00 грн; надбавку за вислугу років 25% - 1392,50 грн.

Отже, пенсію ОСОБА_1 після перерахунку згідно з Постановою КМУ №704 обчислено в розмірі 60% від неповного грошового забезпечення 6962,50 грн в сумі 4177,50 грн (6962,50*60%=4177,50 грн), що підтверджено листом ПФУ від 18 жовтня 2019 року №Д-4596 (а.с.15-16).

Включення до складу грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії лише посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років ГУ ПФУ в Житомирській області здійснило керуючись вимогами Постанови КМУ №103

Проте, пунктами 1, 2 згаданої постанови передбачено перерахувати пенсії, призначені згідно з Законом №2262-ХІІ до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Пенсія ОСОБА_1 призначена 3 вересня 2018 року, тобто після 1 березня 2018 року, отже норми Постанови КМУ №103 на призначення пенсії позивача не поширюються.

Крім цього, рішенням Окружного адміністративного суду м.Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 5 березня 2019 року, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

У зв`язку із зазначеним, позивач звернувся до Житомирського ОВК із заявою виготовити довідку про розмір його грошового забезпечення за останньою займаною ним посадою (офіцер відділу комплектування та призову) станом на 3 вересня 2018 року (день набуття позивачем права на пенсію) та направити її до ГУ ПФУ в Житомирській області для здійснення перерахунку пенсії позивача у розмірах встановлених Постановою КМУ №704.

У відповідь на звернення позивача Житомирський ОВК виготовив довідку від 17 червня 2020 року №ХЗ/73852 (а.с.17) згідно з якою станом на день набуття права на пенсію (3 вересня 2018 року) розмір грошового забезпечення позивача, визначений згідно з Постановою КМУ №704, складає 11648,56 грн, в тому числі: оклад за військове звання - 1200,00 грн; посадовий оклад - 4370,00 грн; надбавка за вислугу років 25% - 1392,50 грн; надбавка за особливості проходження служби 10% - 696,25 грн; надбавка за службу в умовах режимних обмежень 10% - 437,00 грн; премія 81,3% - 3552,81 грн.

Довідку від 17 червня 2020 року №ХЗ/73852 Житомирський ОВК надіслав до ГУ ПФУ в Житомирській області для здійснення перерахунку призначеної позивачу пенсії.

Проте листом від 26 червня 2020 року №0600-0325-8/29237 ГУ ПФУ в Житомирській області відмовило у здійсненні перерахунку пенсії позивача виходячи з розмірів грошового забезпечення згідно довідки Житомирського ОВК від 17 червня 2020 року №ХЗ/73852 (18-19).

При цьому у своїй відмові ГУ ПФУ в Житомирській області підтвердило, що позивачу пенсія призначена з грошового забезпечення, встановленого згідно з нормами, що діяли на день призначення пенсій.

Водночас ГУ ПФУ в Житомирській області всупереч своїм твердженням, зазначає, що ОСОБА_1 пенсія перерахована на умовах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103.

Тобто, відповідач фактично визнає, що пенсія позивача має бути перерахована із грошового забезпечення, яке визначено за нормами, які діяли на момент призначення пенсії.

Такий розмір грошового забезпечення позивача станом на 3 вересня 2018 року (день призначення пенсії) визначений Житомирським ОВК у довідці від 17 червня 2020 року №ХЗ/73852.

Проте, відповідач здійснив перерахунок пенсії позивача на умовах, визначених Постановою КМУ №103.

У той же час пунктами 1, 2 Постанови КМУ №103 передбачено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом №2262-ХІІ до 1 березня 2018 року.

Тобто норми Постанови КМУ №103 на час призначення та перерахунку пенсії ОСОБА_1 не поширюються, оскільки пенсія призначена позивачу після 1 березня 2018 року.

Водночас, згідно абзацу п`ятнадцятого статті 43 Закону №2262-ХП при обчисленні пенсій відповідно до частин сьомої-десятої цієї статті в розрахунок включаються щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством на день призначення цих пенсій.

Згідно абзацу вісімнадцятого статті 43 Закону №2262-ХІІ у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Оскільки пенсія позивачу призначена з 3 вересня 2018 року і станом на цю дату чинною була Постанова КМУ №704, ГУ ПФУ в Житомирській області має призначити позивачу пенсію, а не здійснити перерахунок, виходячи із розміру його грошового забезпечення, визначеного згідно Постановою КМУ №704 з урахуванням усіх складових такого грошового забезпечення.

Так, згідно абзацу третього статті 43 Закону №2262-ХП пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне пенсійне (інше страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому КМУ.

Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей" (далі - Постанова №393) пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії.

Пунктом 2 Постанови КМУ №704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктом з Постановою КМУ №704 установлено виплату грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснювати в порядку, що затверджується Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством фінансів, Міністерством інфраструктури, Міністерством юстиції, Службою безпеки, Управлінням державної охорони, Службою зовнішньої розвідки, Адміністрацією Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації (далі - державні органи).

Відповідно до статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" наказом Міністерства оборони України від 7 червня 2018 року №260 затверджено «Порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам» (далі - Порядок №260).

Згідно з пунктом 2 розділу 1 Порядку №260 грошове забезпечення включає: щомісячні основні види грошового забезпечення; щомісячні додаткові види грошового забезпечення; одноразові додаткові види грошового забезпечення.

До щомісячних основних видів грошового забезпечення належать: посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавка за вислугу років.

До щомісячних додаткових видів грошового забезпечення належать: підвищення посадового окладу; надбавки; доплати; премія.

Пунктом 1 розділу VI Положення №260 визначено, що військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) щомісячно виплачується надбавка за особливості проходження служби в розмірах до 100 відсотків посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років залежно від складності та важливості виконуваних обов`язків.

Згідно з пунктом 2 розділу VI Положення №260 розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби розраховується від мінімального розміру цієї надбавки, який встановлюється Міністром оборони України, у відсотках для осіб офіцерського складу та окремо для осіб рядового, сержантського та старшинського складу виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України.

Телеграмою Міністра оборони України від 26 березня 2018 року №248/1479 (далі - телеграма №248/1479) встановлено розміри окремих складових грошового забезпечення та премії, що виплачувались військовослужбовцям в 2018 році.

Пунктом 7 Телеграми №248/1479 визначено щомісячно виплачувати військовослужбовцям надбавку за особливості проходження служби у відсотках до посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років, та установлено базовий (мінімальний) розмір цієї надбавки - 10 відсотків.

Отже, на день призначення пенсії позивача - 3 вересня 2018 року - військовослужбовцям Збройних Сил України, крім військовослужбовців строкової служби, виплачувалась надбавка за особливості проходження служби у відсотках до посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років, в розмірі 10 відсотків.

Такий розмір надбавки за особливості проходження служби визначений у довідці Житомирського ОВК від 17 червня 2020 року №ХЗ/73852.

Пунктом 1 розділу XVI Положення №260 визначено, що командири (начальники) військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій Збройних Сил України мають право щомісяця здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби) відповідно до їх особистого внеску в загальні результати служби.

Пунктом 2 розділу XVI Положення №260 установлено, що розмір щомісячної премії, але не менше 10 відсотків посадового окладу, встановлює Міністр оборони України для відповідних категорій військовослужбовців виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України, та особливостей проходження військової служби.

Отже, на день призначення позивачу пенсії - 3 вересня 2018 року, військовослужбовцям Збройних Сил України, крім військовослужбовців строкової служби, щомісячно виплачувалась премія.

Розмір премії визначений у довідці Житомирського ОВК від 17 червня 2020 року №ХЗ/73852 за нормами, які діяли на день призначення пенсії, і складає 81,3%.

Постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 1994 року №414 затверджено «Положення про види, розміри і порядок надання компенсації громадянам у зв`язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці» (далі - Положення №414).

Пунктом 2 Положення № 414 передбачено, що особам, які працюють в умовах режимних обмежень, крім працівників режимно-секретних органів, установлюється надбавка до посадових окладів (тарифних ставок), заробітної плати (у разі визначення законом її розміру) залежно від ступеня секретності інформації: відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "особливої важливості", - 20 відсотків; відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "цілком таємно", - 15 відсотків; відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "таємно", - 10 відсотків.

Згідно з статтею 22 Закону України «Про державну таємницю» Залежно від ступеня секретності інформації встановлюються такі форми допуску до державної таємниці: форма 1 - для роботи з секретною інформацією, що має ступені секретності "особливої важливості", "цілком таємно" та "таємно";

форма 2 - для роботи з секретною інформацією, що має ступені секретності "цілком таємно" та "таємно";

форма З - для роботи з секретною інформацією, що має ступінь секретності "таємно".

Отже, на день призначення пенсії позивача - 3 вересня 2018 року військовослужбовцям Збройних Сил України, що мали доступ до роботи з відомостями, що містить державну таємницю, щомісячно виплачувалась надбавка до посадових окладів.

Розмір надбавки визначений у довідці Житомирського ОВК від 17 червня 2020 року №ХЗ/73852 за нормами, які діяли на день призначення пенсії позивача складає 10%.

Враховуючи зазначене, на день призначення пенсії позивача, його грошове забезпечення, яке він отримував на день звільнення, визначене в розмірах відповідних складових встановлених згідно з Постановою КМУ №704 і складає 11648,56 грн, що включає наступні складові: оклад за військове звання - 1200,00 грн; посадовий оклад - 4370,00 грн; надбавку за вислугу років 25% - 1392,50 грн; надбавку за особливості проходження служби 10% - 696,25 грн; надбавку за службу в умовах режимних обмежень 10% - 437,00 грн; премію 81,3% - 3552,81 грн.

Такий розмір грошового забезпечення за нормами, що діяли на день призначення пенсії позивача, визначив уповноважений орган Житомирський обласний військовий комісаріат у довідці від 17 червня 2020 року №ХЗ/73852, яку надав для призначення пенсії позивача до ГУ ПФУ в Житомирській області.

Тому пенсія по інвалідності в розмірі 60% грошового забезпечення з 3 вересня 2018 року має бути призначена ОСОБА_1 ГУ ПФУ в Житомирській області виходячи із грошового забезпечення, зазначеного у довідці Житомирського ОВК від 17 червня 2020 року №ХЗ/73852.

Частинами 1 та 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Положеннями статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України, визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Відповідачем в порушення частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України не доведено, а позивачем та наявною у матеріалах справи сукупністю належних, допустимих, достовірних та достатніх доказів спростовано правомірність дій Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови у проведенні ОСОБА_1 перерахунку та виплаті пенсії з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, видів додаткового грошового забезпечення, зазначених у довідці Житомирського ОВК від 17 червня 2020 року №ХЗ/73852, а тому позовні вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Зважаючи на відсутність документально підтверджених понесених судових витрат у даній адміністративній справі, питання про їх розподіл судом не вирішується.

Керуючись статтями 77, 90, 139, 243, 262, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,

вирішив:

Задовольнити адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул.О.Ольжича, 7, м.Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 13559341) про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити певні дії.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку розміру призначеної 3 вересня 2018 року пенсії із грошового забезпечення згідно довідки Житомирського обласного військового комісаріату від 17 червня 2020 року №ХЗ/73852.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області з 3 вересня 2018 року нарахувати та виплачувати пенсію ОСОБА_1 , обчислену із грошового забезпечення згідно довідки Житомирського обласного військового комісаріату від 17 червня 2020 року №ХЗ/73852, та здійснити доплату відповідних сум нарахованої пенсії з 3 вересня 2018 року з урахуванням проведених раніше виплат.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи, особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право подати до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд апеляційну скаргу на рішення суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Д.М. Гурін