Рішення № 92126532, 12.10.2020, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.10.2020
Номер справи
200/6857/20-а
Номер документу
92126532
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 жовтня 2020 р. Справа№200/6857/20-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Куденкова К.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації про скасування рішень і зобов`язання вчинити певні дії,-

УСТАНОВИВ:

У липні 2020 року ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Управління соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації (далі - УСЗН, відповідач), в якому просить: - скасувати рішення Управління соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації від 07.04.2020 про відмову в призначенні соціальної допомоги: допомоги при народженні дитини та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям ОСОБА_1 ; - скасувати рішення комісії з призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам про призначення (відновленні) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам від 02.04.2020 №190 в частині відмови ОСОБА_1 в призначенні соціальних виплат; - зобов`язати Управління соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації призначити та виплатити ОСОБА_1 та її дітям: ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 і ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 допомогу при народженні дитини та соціальну допомогу з моменту звернення як малозабезпеченій особі.

Обґрунтовуючи позов ОСОБА_1 посилається на те, що її та її дитини конституційне право на соціальне забезпечення є беззаперечним. Конституція України і Закон № 2811 не передбачають такої підстави для відмови у наданні державної допомоги при народженні дитини, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям та щомісячної адресної допомоги переміщеним особам як відсутність внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання або перебування. Порядок № 365 є підзаконним актом і не може змінювати у бік звуження конституційні права та свободи особи. Відсутність внутрішньо переміщеної особи за місцем проживання/перебування не може позбавляти її права на отримання допомоги при народженні дитини через впроваджений механізм реєстрації внутрішньо переміщених осіб.

Ухвалою суду від 27 липня 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі, відстрочено позивачу сплату судового збору, витребувані у відповідача докази.

Ухвалою суду від 17 серпня 2020 року розгляд справи вирішено здійснювати за правилами загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання на 16 вересня 2020 року.

Ухвалою суду від 16 вересня 2020 року закрито підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду на 12 жовтня 2020 року.

Відповідач надав відзив на адміністративний позов, яким просить відмовити в задоволенні позовних вимог у повному обсязі. Зазначає, що 31.03.2020 при перевірці фактичного місця проживання зазначеного у довідці, ОСОБА_1 разом з дітьми були відсутні, у зв`язку із чим було залишено повідомлення про необхідність протягом трьох робочих днів з дати складення акта обстеження матеріально-побутових умов сім`ї з`явитися до управління (акт обстеження матеріально-побутових умов від 31.03.2020 № 80391). Зазначено, що для розгляду заяви ОСОБА_1 та призначення відповідних соціальних допомог заявниці було роз`яснено умови призначення допомоги та зазначено про необхідність додання документів до 05.04.2020, які передбачені відповідними нормативно-правовими актами для призначення соціальної допомоги, а саме, висновок потреби дитини та сім`ї, довідка про наявність /відсутність земельної ділянки та витяг з ДРАЦСГ про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, про що відповідно до вимог Інструкції щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги затвердженої наказом Мінсоцполітики від 19.09.2006 № 345, заявниці видано відривну розписку-повідомлення. Також зазначено, що заявниця до управління не з`явилася, не повідомивши причини неявки, для проходження ідентифікації та відповідні документи, для розгляду заяви на призначення соціальних допомог не надала. Посилається на те, що відповідно до вимог Порядку, на підставі акта обстеження, відсутності повного пакету документів, а також за наявності інформації з системи «Аркан» від 07.04.2020 про відсутність ОСОБА_1 з 05.03.2020 на території підконтрольній владі України, рішенням комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утвореною Волноваською райдержадміністрацією № 190 від 02.04.2020, ОСОБА_1 було відмовлено в призначенні соціальних допомог.

Позивач і представник відповідача до судового засідання не з`явилися, про дату, час і місце судового розгляду були повідомлені належним чином.

Перешкоди для розгляду справи в судовому засіданні, визначені ст. 205 КАС України - відсутні.

Приписами ч. 9 ст. 205 КАС України передбачено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Частиною 4 ст. 243 КАС України передбачено, що судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи в порядку письмового провадження.

Суд, перевіривши матеріали справи та оцінивши повідомлені сторонами обставини, дійшов наступних висновків.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , є громадянкою України, що підтверджується копією паспорта громадянина України НОМЕР_1 , виданого 7 грудня 2006 року.

Згідно з копією свідоцтва про народження від 19 квітня 2018 серія НОМЕР_2 ІНФОРМАЦІЯ_4 позивач народила ОСОБА_2 , місце народження м. Донецьк, актовий запис від 19.04.2018.

Згідно з копією свідоцтва про народження від 15 лютого 2020 серія НОМЕР_3 позивач ІНФОРМАЦІЯ_5 народила ОСОБА_3 , місце народження м. Донецьк, актовий запис від 15.02.2020.

ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 є внутрішньо переміщеними особами, місце проживання яких зареєстровано на території проведення антитерористичної операції (м. Донецьк), а фактичне місце проживання/перебування - на території України (Волноваський район, смт. Донське), що підтверджується довідками про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб від 05.03.2020 № 1438-5000275762, №1438-5000275766, №1438-5000275764 відповідно.

ОСОБА_1 звернулася до УСЗН із заявою від 05.03.2020 про призначення, зокрема, допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей одиноким матерям і державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям.

Згідно з витягом з протоколу комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам № 190 від 02.04.2020 вирішено відмовити в призначенні соціальних виплат ОСОБА_1 .

Рішенням УСЗН № 190 від 02.04.2020 позивачу відмовлено в призначенні соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Зазначено, що причина відмови: факт проживання не підтверджено.

Рішенням УСЗН від 07.04.2020 позивачу відмовлено в призначенні допомоги при народженні дитини, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям та допомоги на дітей одиноким матерям, згідно витягу з протоколу № 190 комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат.

Позивач разом з відзивом надала копію витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України № 00025615926 від 15 лютого 2020 року відповідно до якого, ОСОБА_4 є батьком ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_6 .

Відповідно до копії витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України № 0019983058 від 19 квітня 2018 року випливає, що ОСОБА_4 є батьком ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_7 .

Також позивачем надана копія адвокатського запиту № 16 від 14 липня 2020 року до відповідача, щодо надання інформації про причини невиплати допомоги при народженні, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям та щомісячної адресної допомоги переміщеним особам.

Листом відповідача № 13-05/4988 від 15.07.2020 про надання інформації, адвоката позивача повідомлено про те, що відповідно до вимог Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», на підставі акта обстеження, відсутності повного пакету документів, а також за наявності інформації з системи «Аркан» від 07.04.2020 про відсутність ОСОБА_1 з 05.003.2020 на території підконтрольній владі України, рішенням комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утвореною Волноваської райдержадміністрацією № 190 від 02.04.2020 ОСОБА_1 було відмовлено в призначенні соціальних допомог.

Відповідачем разом з відзивом надані копії документів: акт 80391 обстеження матеріально-побутових умов сім`ї від 31.03.2020, копію заяви позивача від 05.03.2020 про запит справи з міста Маріуполя Донецької області, копію декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної дороги від 05.03.2020.

Відповідно до заяви від 05.03.2020 позивач просить запросити її справу з м. Маріуполя, де вона отримувала державної допомоги на дитину ОСОБА_2 .

Відповідно до копії запиту особистої справи отримувача допомоги від 06.03.2020 № 10-14/01856 УСЗН Волноваської райдержадміністрації повідомило Департамент соціального захисту населення Маріупольської міської ради повідомлено про те, що ОСОБА_1 взята на облік в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб у Волноваському районі.

Листом Департамент соціального захисту населення Маріупольської міської ради від 27.03.2020 № 01.10-21/260-20 повідомлено УПСЗ Волноваської райдержадміністрації про те, що ОСОБА_1 знята з обліку 05.03.2020.

Отже, підставою для відмови в призначенні позивачу соціальної допомоги є відсутність позивача за адресою, зареєстрованою як фактичне місце проживання внутрішньо переміщеної особи.

Частинами 1 і 4 ст. 1 Закону України від 21 листопада 1992 року № 2811-XII "Про державну допомогу сім`ям з дітьми" (далі - Закон № 2811) передбачено, що громадяни України, в сім`ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України.

Порядок призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми та перелік документів, необхідних для призначення допомоги за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 2811-XII визначено, що відповідно до цього Закону призначаються такі види державної допомоги сім`ям з дітьми: допомога при народженні дитини.

Згідно з ч. 1 ст. 5 Закону № 2811-XII встановлено, що всі види державної допомоги сім`ям з дітьми, крім допомоги у зв`язку з вагітністю та пологами жінкам, зазначеним у частині другій статті 4 цього Закону, призначають і виплачують органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновлювачів, опікуна, піклувальника).

Відповідно до ч. 1 ст. 10 вказаного Закону передбачено, що допомога при народженні дитини за цим Законом надається одному з батьків дитини (опікуну), який постійно проживає разом з дитиною.

Приписами ст. 11 Закону № 2811-XII передбачено, що допомога батькам при народженні дитини призначається на підставі свідоцтва про народження дитини. Опікунам зазначена допомога призначається на підставі рішення про встановлення опіки.

Орган праці та соціального захисту населення за місцем проживання одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, має право отримувати від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій відомості, необхідні для призначення допомоги при народженні дитини.

Також статтею 11 Закону № 2811-XII передбачено, що допомога при народженні дитини призначається за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше дванадцяти місяців з дня народження дитини.

Вказані приписи Закону № 2811-XII кореспондуються з положеннями Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року № 1751 (далі - Порядок № 1751).

При цьому, відповідно до п. 54 Порядку № 1751 передбачено, що у разі зміни місця проживання одержувача державної допомоги сім`ям з дітьми виплата її продовжується органом соціального захисту населення за новим місцем проживання або відбування покарання з місяця звернення.

Статтями 22 і 23 Закону № 2811-XII встановлено, що одержувачі державної допомоги зобов`язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги.

Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім`ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом.

Органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, мають право перевіряти матеріальний стан сімей з дітьми.

Рішення органу, що призначає і здійснює виплату державної допомоги, може бути оскаржено у вищестоящих органах виконавчої влади або у судовому порядку.

Пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 року № 637 "Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам", у редакції, чинній на момент припинення позивачу виплат, установлено, що: призначення та продовження виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування внутрішньо переміщеним особам здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 (Офіційний вісник України, 2014 р., № 81, ст. 2296).

Пунктом 7 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 року № 365 (далі - Порядок № 365), установлено, що для призначення (відновлення) соціальних виплат структурний підрозділ з питань соціального захисту населення за власною ініціативою або за зверненням органів, що здійснюють соціальні виплати, протягом 15 робочих днів з дня отримання відповідної заяви внутрішньо переміщеної особи або з дня надходження звернення від органів, що здійснюють соціальні виплати, проводить перевірку достовірності зазначеної в заяві інформації про фактичне місце проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи.

Пунктом 13 Порядку № 365 передбачено, що комісія, крім підстав відмови у призначенні (відновленні) соціальної виплати, передбачених законодавством, може відмовити заявникові у призначенні (відновленні) такої виплати в разі його відсутності за фактичним місцем проживання/перебування, зазначеним у заяві про призначення (відновлення) соціальної виплати.

Верховний Суд у постанові від 15 квітня 2019 року у справі № 226/79/17 погодився з тим що підзаконний нормативно-правовий акт не може змінювати в бік звуження права громадян, які встановлені нормативно-правовими актами вищої юридичної сили. Також Верховний Суд зазначив, що Закон України "Про державну допомогу сім`ям з дітьми" не містить такої підстави для відмови у призначені допомоги, як відсутність особи за фактичним місцем проживання/перебування. <…> Відповідно до ст. 3 Конвенції про права дитини, ратифікованої постановою Верховної Ради Української РСР від 27.02.1991 № 789-ХІІ, в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини. Варто зазначити, що допомога при народженні дитини за своєю природою є допомогою самій дитині, а не її батькам. У цьому випадку відмова відповідача, в першу чергу, призводить до порушення інтересів дитини.

Як зазначено в постанові Верховного Суду від 14 лютого 2018 року у справі № 591/610/16-а, допомога при народженні дитини за своєю природою є допомогою самій дитині, а не її батькам. Неможливість своєчасного звернення одним з батьків до органу, який здійснює призначення допомоги при народженні дитини, призводить до порушення інтересів дитини.

З огляду на викладене суд вважає, що з урахуванням інтересів дітей та встановлених судом обставин, позивач має право на призначення їй допомоги при народженні дитини ОСОБА_3 .

Ураховуючи приписи п. 54 Порядку № 1751 позивач має право на продовження виплати вказаної на дитину ОСОБА_2 (станом на момент звернення до відповідача).

Щодо позовних вимог ОСОБА_1 в частині призначення і виплатити соціальної допомоги як малозабезпеченій особі, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 3 Закону України від 1 червня 2000 року № 1768-III "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям" (далі - Закон №1768-III) зазначено, що право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім`ї, які постійно проживають на території України.

Згідно з ст. 4 Закону №1768-III заява про надання державної соціальної допомоги подається уповноваженим представником сім`ї до місцевої державної адміністрації або до виконавчого комітету сільської, селищної ради. Виконавчий комітет сільської, селищної ради передає заяву про надання державної соціальної допомоги до місцевої державної адміністрації.

У заяві дається згода сім`ї на збір інформації про неї, про її власність, доходи та майно, що необхідна для мети цього Закону.

До заяви про надання державної соціальної допомоги додаються: документ, що посвідчує особу; довідка про склад сім`ї. До складу сім`ї включаються чоловік, дружина; рідні, усиновлені та діти цих осіб віком до вісімнадцяти років, а також діти, які навчаються за денною формою навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої і вищої освіти до досягнення двадцяти трьох років і які не мають власних сімей; неодружені повнолітні діти, які визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II груп або особами з інвалідністю I групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв`язку з відсутністю власних доходів; особа, яка проживає разом з одинокою особою з інвалідністю I групи і здійснює догляд за нею; жінка та чоловік, які проживають однією сім`єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей. При цьому до складу сім`ї включаються незалежно від місця проживання (перебування) або реєстрації діти, які навчаються за денною формою навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої і вищої освіти до досягнення двадцяти трьох років і не мають власних сімей. До складу сім`ї не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні; декларація про доходи та майно осіб, які входять до складу сім`ї (в декларацію не включаються державна соціальна допомога, призначена відповідно до цього Закону; нарахована субсидія за спожиті житлово-комунальні послуги; сплачені членами сім`ї аліменти; грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, на час її проведення, безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, на час здійснення зазначених заходів); довідка про наявність та розмір земельної частки (паю); довідка встановленої форми про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, про безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Форми заяви, довідки про склад сім`ї, декларації про доходи та майно встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту.

Місцеві державні адміністрації для мети цього Закону мають право користуватися всіма офіційними джерелами інформації, в тому числі й інформацією податкових органів.

Державна соціальна допомога призначається з місяця звернення, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи.

Рішення про призначення державної соціальної допомоги чи про відмову в її наданні приймається місцевою державною адміністрацією протягом десяти календарних днів і наступного після його прийняття дня надсилається уповноваженому представнику малозабезпеченої сім`ї.

Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту, організовує роботу щодо призначення та виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям.

Рішення про відмову в наданні державної соціальної допомоги має бути вмотивованим і містити роз`яснення порядку його оскарження.

Порядок призначення та виплати державної соціальної допомоги встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 6 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року № 250 (далі - Порядок № 250), також визначені документи, що подаються для призначення соціальної допомоги.

Пунктом 2 Порядку № 250 передбачено, що державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям призначається і виплачується у грошовій формі малозабезпеченим сім`ям, які постійно проживають на території України, мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім`ї.

Пунктом 8 указаного Порядку передбачено, що соціальна допомога призначається з місяця звернення, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи. У разі коли до заяви не додані всі необхідні документи, орган соціального захисту населення повідомляє уповноваженого представника сім`ї, які документи повинні бути подані додатково.

Орган соціального захисту населення видає уповноваженому представнику сім`ї повідомлення про прийняття заяви та документів із зазначенням дати прийняття.

Згідно з ч. 1 ст. 9 Закону №1768-III передбачено, що державна соціальна допомога виплачується раз на місяць за місцем проживання уповноваженого представника сім`ї державними підприємствами зв`язку чи перераховується на особовий рахунок уповноваженого представника сім`ї в банківській установі.

Перелік підстав для відмови в призначенні соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, визначений Законом №1768-III та Порядком №250, є вичерпним.

Суд зазначає, що за наведеним законодавством не передбачено такої підстави для відмови в наданні вказаної соціальної допомоги як не підтвердження фактичного місця проживання.

Оскільки позивачу відмовлено в наданні соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям у зв`язку з не підтвердженням факту проживання, така відмова є протиправною.

Але позовна вимога про зобов`язання призначити позивачу соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям є передчасною, оскільки, за твердженням відповідача позивачем не були подані всі необхідні документи.

Суд зазначає, що, з урахуванням повідомлених і підтверджених відповідними доказами обставин, суд позбавлений в межах цієї справи дослідити питання виконання всіх умов, визначених законодавством, для прийняття рішення про призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям.

Тому суд не може підміняти орган, уповноважений на призначення і виплату громадянам соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, та на свій розсуд зобов`язати відповідача здійснити призначення такої допомоги.

Належним способом захисту в цій частині буде зобов`язання відповідача повторно розглянути заяву про призначення соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Відтак, позов підлягає задоволенню частково.

Ухвалою суду від 27 липня 2020 року відстрочено позивачу сплату судового збору.

Частинами 1 та 3 ст. 139 КАС України встановлено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Враховуючи те, що позивачу було відстрочено сплату судового збору при поданні позовної заяви, а позов задоволено частково, судовий збір у розмірі 420,40 грн підлягає стягненню на користь Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань відповідача. Інша частина судового збору в розмірі 420,40 грн підлягає стягненню на користь Державного бюджету України з позивача.

Керуючись статтями 2, 5-10, 19, 72-77, 90, 132, 139, 143, 241-246, 250, 255, 263, 295, 371, підпунктом 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_4 ; АДРЕСА_1 ) до Управління соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації (ідентифікаційний код: 03197227, 85700, Донецька область, Волноваський район, м. Волноваха, вул. Гагаріна, буд. 36) про скасування рішень і зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Скасувати рішення Управління соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації від 07.04.2020 про відмову ОСОБА_1 в призначенні соціальної допомоги: допомоги при народженні дитини та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям.

Скасувати рішення комісії з призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам про призначення (відновленні) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам від 02.04.2020 №190 в частині відмови ОСОБА_1 в призначенні соціальних виплат.

Зобов`язати Управління соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації призначити та виплатити ОСОБА_1 допомогу при народженні дитини ОСОБА_3 .

Зобов`язати Управління соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації продовжити виплату ОСОБА_1 допомогу при народженні дитини ОСОБА_2 .

Зобов`язати Управління соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 05.03.2020 про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державного бюджету України суму судових витрат у розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 (сорок) копійок.

Стягнути на користь Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Управління соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації суму судових витрат у розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 (сорок) копійок.

Повне рішення суду складено 12 жовтня 2020 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя К.О. Куденков