
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
09 жовтня 2020 року м. Київ № 640/23957/20
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Амельохін В.В., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) доОСОБА_1 про зобов`язання вчинити дії,ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з позовом в якому просить: припинити право на початок виконання будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення про початок виконання будівельних робіт, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками (СС1) "Будівництво садибного житлового будинку з вбудованими приміщеннями нежитлового призначення за адресою: АДРЕСА_1 від 21.08.2020 №КВ 051200820605 та скасувати реєстрацію декларації про готовність до експлуатації об`єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належить до об`єктів з незначними наслідками (СС1) "Будівництво садибного житлового будинку з вбудованими приміщеннями нежитлового призначення за адресою: АДРЕСА_1 " від 29.09.2020 №КВ 101200929940.
Розглянувши подані позивачем документи, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини другої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб`єкту владних повноважень право на пред`явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень.
Як встановлено судом та вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем проведено позапланову перевірку дотримання вимог містобудівного законодавства у сфері містобудівної діяльності під час виконання будівельних робіт відповідачем на об`єкті: "будівництво житлового будинку з вбудованими приміщеннями нежитлового призначення на АДРЕСА_1 " за результатами якої 03.01.2020 складено акт перевірки.
03 січня 2020 року також позивачем винесені приписи, якими позивач вимагає від відповідача у термін до 03.03.2020 усунути виявлені порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності у відповідності до вимог законодавства та з 03.01.2020 зупинити виконання будівельних робіт на АДРЕСА_1 до усунення порушень законодавства у сфері містобудівної діяльності.
Тобто, про порушення своїх прав позивач дізнався 03.01.2020.
З позовом до суду позивач звернувся лише 29.09.2020р., тобто з пропуском тримісячного строку звернення до суду.
Заяви про поновлення строку звернення до суду не подано.
Згідно з частиною першою статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Відповідно до частини першої та другої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Таким чином, суд вважає за належне вказати, що зазначені вище недоліки позовної заяви повинні бути усунені позивачем шляхом подання до суду із посиланням на реквізити даної ухвали, зокрема:
- заяви про поновлення строків звернення до суду.
У той же час суд зазначає, що клопотання про забезпечення позову буде розглянуто після усунення позивачем недоліків позовної заяви.
Керуючись статтями 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Встановити позивачу десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання даної ухвали.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, вона буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями), відповідно частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.В. Амельохін