Ухвала суду № 92114528, 01.10.2020, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
01.10.2020
Номер справи
640/20449/20
Номер документу
92114528
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 УХВАЛА

01 жовтня 2020 року м. Київ № 640/20449/20

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Григоровича П.О., розглядаючи в підготовчому провадженні адміністративну справу

за позовом Лепетиської сільської ради Березнегуватського району Миколаївської областідоКабінету Міністрів Українипро визнання незаконними дій, зобов`язання вчинити дії, визнання незаконними та скасування розпоряджень, В С Т А Н О В И В:

Лепетиська сільська рада Березнегуватського району Миколаївської області звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з даним позовом, в якому просить:

1) визнати незаконним включення Лепетиської сільської ради Березнегуватського району Миколаївської області до переліку спроможних територіальних громад Миколаївської області, що ввійшла до складу Березнегуватської територіальної громади (код населеного пункту - адміністративного центру територіальної громади згідно з КОАТУУ 4821155100), згідно Перспективного плану формування територій громад Миколаївської області, затвердженого Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15.04.2020 № 480-р «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Миколаївської області» та переліку територіальних громад Миколаївської області, територія якої ввійшла до складу території Березнегуватської територіальної громади (код населеного пункту - адміністративного центру територіальної громади згідно з КОАТУУ 4821155100), згідно Додатку до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 № 719-р «Адміністративні центри та території» територіальних громад Миколаївської області;

2) виключити Лепетиську сільську раду Березнегуватського району Миколаївської області із переліку спроможних територіальних громад Миколаївської області, що ввійшла до складу Березнегуватської територіальної громади (код населеного пункту - адміністративного центру територіальної громади згідно з КОАТУУ 4821155100), згідно Перспективного плану формування територій громад Миколаївської області, затвердженого Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15.04.2020 № 480-р «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Миколаївської області»;

3) виключити Лепетиську сільську раду Березнегуватського району Миколаївської області із переліку територіальних громад Миколаївської області, територія якої ввійшла до складу території Березнегуватської територіальної громади (код населеного пункту - адміністративного центру територіальної громади згідно з КОАТУУ 4821155100), згідно Додатку до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 № 719-р «Адміністративні центри та території» територіальних громад Миколаївської області;

4) визнати незаконним та скасувати Розпорядження Кабінету Міністрів України від 15.04.2020 № 480-р «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Миколаївської області»;

5) визнати незаконним та скасувати Розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 № 719-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Миколаївської області».

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 07.09.2020 відкрито загальне провадження та призначено підготовче засідання.

Під час розгляду справи в підготовчому засіданні, суд дійшов висновку про необхідність роз`єднання в окремі провадження позовних вимог і частині, що стосуються Розпорядження Кабінету Міністрів України від 15.04.2020 № 480-р «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Миколаївської області», враховуючи наступне.

За приписами частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Відповідно до частини шостої статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи вправі до початку розгляду справи по суті роз`єднати позовні вимоги, виділивши одну або декілька об`єднаних вимог в самостійне провадження, якщо це сприятиме виконанню завдання адміністративного судочинства. Розгляд позовних вимог, виділених у самостійне провадження, здійснює суддя, який прийняв рішення про роз`єднання позовних вимог.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем в рамках даного спору фактично об`єднано два окремі позови: 1) щодо Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15.04.2020 №480-р «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Миколаївської області»; 2) щодо Розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 № 719-р «Адміністративні центри та території» територіальних громад Миколаївської області.

Приходячи до такого висновку суд приймає до уваги той факт, що Розпорядження Кабінету Міністрів України від 15.04.2020 №480-р «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Миколаївської області» прийнято відповідно до частини третьої статті 11 Закону України «Про добровільне об`єднання територіальних громад», в той час як Розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 № 719-р «Адміністративні центри та території» територіальних громад Миколаївської області прийнято відповідно до абзацу першого пункту 7-1 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Таким чином, законодавчо визначені підстави винесення спірних розпоряджень є різними.

З огляду на викладене, а також зважаючи на те, що в ході розгляду справи суду необхідно дослідити докази, які підтверджують обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги щодо кожного розпорядження окремо, суд вважає, що спільний розгляд позовних вимог в даній адміністративній справі ускладнить та сповільнить вирішення справи.

Таким чином, з метою сприяння виконанню завдання адміністративного судочинства, неупередженого та своєчасного вирішення даної адміністративної справи, суд дійшов висновку про доцільність роз`єднання позовних вимог адміністративної справи №640/20449/20 в самостійні провадження.

Керуючись положеннями статті 2, 172, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

У Х В А Л И В :

Роз`єднати в окремі провадження позовні вимоги у справі №640/20449/20 шляхом виділення в окреме провадження позовних вимог про:

- визнання незаконним включення Лепетиської сільської ради Березнегуватського району Миколаївської області до переліку спроможних територіальних громад Миколаївської області, що ввійшла до складу Березнегуватської територіальної громади (код населеного пункту - адміністративного центру територіальної громади згідно з КОАТУУ 4821155100), згідно Перспективного плану формування територій громад Миколаївської області, затвердженого Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15.04.2020 №480-р «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Миколаївської області»;

- виключення Лепетиської сільської ради Березнегуватського району Миколаївської області із переліку спроможних територіальних громад Миколаївської області, що ввійшла до складу Березнегуватської територіальної громади (код населеного пункту - адміністративного центру територіальної громади згідно з КОАТУУ 4821155100), згідно Перспективного плану формування територій громад Миколаївської області, затвердженого Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15.04.2020 № 480-р «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Миколаївської області»;

- визнання незаконним та скасування Розпорядження Кабінету Міністрів України від 15.04.2020 № 480-р «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Миколаївської області»;

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та оскарженню не підлягає.

Суддя П.О. Григорович