Постанова № 92098984, 09.10.2020, Жовтневий районний суд м. Кривого Рогу

Дата ухвалення
09.10.2020
Номер справи
212/7303/20
Номер документу
92098984
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 212/7303/20

3/212/2536/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 жовтня 2020 року м. Кривий Ріг

Суддя Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Борис О.Н., за участю секретаря судового засідання Деменко А.С., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департамент Стратегічних розслідувань Національної поліції України відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючої, яка зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,

у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

учасники справи про адміністративне правопорушення: прокурор Криворізької місцевої прокуратури №2 Дніпропетровської області Унжаков Б.М., особа яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , -

встановив:

02 жовтня 2020 року до Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області надійшов адміністративний матеріал за ст.. 172-6 ч.1 КУпАП відносно ОСОБА_1 .

ОСОБА_1 звільнившись з посади, молодшого інспектора відділу охорони Державної установи «Криворізька виправна колонія № 80» будучи згідно п. п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону), суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення ч. 2 ст. 45 Закону вчинила правопорушення пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Наказом № 50 ОС-18 від 02.04.2019, ОСОБА_1 призначено на посаду молодшого інспектора відділу охорони Державної установи «Криворізька виправна колонія № 80».

31.05.2019 наказом начальника ДУ «Криворізька виправна колонія № 80» 81 ОС-19 ОСОБА_1 присвоєне спеціальне звання молодший сержант внутрішньої служби.

Наказом начальника Державної установи «Криворізька виправна колонія 80» від 11.07.2019 № 1040С-19 молодшого сержанта внутрішньої служби ОСОБА_1 було звільнено зі служби Державної установи «Криворізька виправна колонія № 80» з 11.07.2019 за власним бажанням.

Згідно з роздруківки дій ОСОБА_1 в особистому кабінеті в реєстрі декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави та органів місцевого самоврядування на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції 27.03.2019 нею була подана щорічна декларація кандидата на посаду, що вказує на обізнаність роботи системи реєстру та положень ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно п. 6 ст. 14 Закону України про Державну кримінально-виконавчу службу України особам рядового та начальницького складу присвоюються такі спеціальні звання, молодший начальницький склад:

- Молодший сержант внутрішньої служби.

Відповідно до Закону України про Державну кримінально-виконавчу службу України молодший сержант внутрішньої служби являється суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» згідно підпункту «д» пункту 1 ст. 3 цього Закону, а саме, особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби.

Таким чином, ОСОБА_1 згідно п. п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) була посадовою особою молодшого начальницького складу, а отже суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.

11.07.2019 ОСОБА_1 було звільнено зі служби за власним бажанням, у зв`язку з чим на виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції» вона повинна була не пізніше 01.06.2020 подати декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до роздруківки дій ОСОБА_1 в особистому кабінеті в реєстрі декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави та органів місцевого самоврядування на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції встановлено, що ОСОБА_1 почала виконувати дії спрямовані на заповнення декларації та опублікувала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (після звільненням) лише 20.07.2020.

Згідно офіційної відповіді голови Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н. М. від 02.03.2017 № 03-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб`єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

ОСОБА_1 займаючи посаду молодшого інспектора відділу охорони Державної установи «Криворізька виправна колонія № 80», маючи звання молодший сержант внутрішньої служби, відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ст. 45 даного Закону, порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016, №3, що зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 959/29089, 11.07.2019 припинивши діяльність особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом подачі та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_1 без поважних причин несвоєчасно, тобто 20.07.2020 подала декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, наступного року після звільнення

Таким чином ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

ОСОБА_1 в судовому засіданні суду пояснила, що дійсно після звільнення з посади молодшого інспектора відділу охорони Державної установи «Криворізька виправна колонія №80» у 2019 році несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, оскільки юридично необізнана. При цьому обставини, які зазначені у протоколі , викладені вірно, вину визнає у повному обсязі, щиро кається у скоєному, просить призначити мінімальне стягнення, оскільки вона не працює, одна утримує малолітню дитину.

Прокурор в судовому засіданні підтримав протокол про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, просив накласти на останню адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 850,00 гривень на користь держави.

Суддя, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вислухавши думку прокурора, пояснення особи яка притягається до адміністративної відповідальності, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, виходячи з наступного.

Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, гарантовано право на справедливий і публічний розгляд справи. Кожен обвинувачений у вчиненні правопорушення, вважається невинуватим доти, доки його вину не буде доведено в законному порядку.

Згідно зі ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Наказом № 50 ОС-18 від 02.04.2019, ОСОБА_1 призначено на посаду молодшого інспектора відділу охорони Державної установи «Криворізька виправна колонія № 80».

31.05.2019 наказом начальника ДУ «Криворізька виправна колонія № 80» 81 ОС-19 ОСОБА_1 присвоєне спеціальне звання молодший сержант внутрішньої служби.

Наказом начальника Державної установи «Криворізька виправна колонія 80» від 11.07.2019 № 1040С-19 молодшого сержанта внутрішньої служби ОСОБА_1 було звільнено зі служби Державної установи «Криворізька виправна колонія № 80» з 11.07.2019 за власним бажанням.

Згідно з роздруківки дій ОСОБА_1 в особистому кабінеті в реєстрі декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави та органів місцевого самоврядування на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції 27.03.2019 нею була подана щорічна декларація кандидата на посаду, що вказує на обізнаність роботи системи реєстру та положень ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно п. 6 ст. 14 Закону України про Державну кримінально-виконавчу службу України особам рядового та начальницького складу присвоюються такі спеціальні звання, молодший начальницький склад: молодший сержант внутрішньої служби.

Відповідно до Закону України про Державну кримінально-виконавчу службу України молодший сержант внутрішньої служби являється суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» згідно підпункту «д» пункту 1 ст. З цього Закону, а саме, особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції (далі по тексту Національне агентство) від 10.06.2016 року № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, зокрема другий етап починається з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Рішенням Національного агентства від 18.08.2016 № 1 «Про внесення змін до деяких рішень Національного агентства з питань запобігання корупції щодо функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», внесені зміни у підпункт 1 пункту 1 Рішення НАЗК від 10.06.2016 року № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за №958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», а саме: слова та цифри «15 серпня 2016 року» змінити словами та цифрами «01 вересня 2016 року». Таким чином система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року та другий етап — з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року.

Відповідно до ч.2 ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а"

1"в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати декларацію за минулий рік.

Згідно з роз`ясненнями Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 13.02.2020 № 1, декларація суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, що подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Разом з тим інформація про місце роботи (проходження служби) та займану посаду у такій декларації зазначається відповідно до місця роботи (проходження служби) та займаної посади, перебування (проходження) на яких зумовили обов`язок подання такої декларації.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширенню коронавірусної хвороби (СОУЮ-19)» від 17.03.2020 Розділ XIII Прикінцеві положення Закону України «Про запобігання корупції» доповнено новим пунктом 2і, відповідно до якого строк подання декларацій у 2020 році продовжено до 1 червня.

Подання декларацій здійснюється згідно з Законом України «Про запобігання корупції» шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

ОСОБА_1 займаючи посаду молодшого інспектора відділу охорони Державної установи «Криворізька виправна колонія № 80», маючи звання молодший сержант внутрішньої служби, відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ст. 45 даного Закону, порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016, №3, що зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 959/29089, 11.07.2019 припинивши діяльність особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом подачі та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_1 без поважних причин несвоєчасно, тобто 20.07.2020 подала декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, наступного року після звільнення.

Статтею 172-6 ч.1 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яке тягне за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Таким чином, ОСОБА_1 , відповідно до ст. ст. 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, є суб`єктом правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Так, судом встановлено, що ОСОБА_1 , будучи суб`єктом правопорушення пов`язаного з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» не своєчасно, а саме 20.07.2020 року без поважних на те причин, подав (щорічну) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, підтверджень поважності порушення строку подання декларації суду не надано. Тому суд вважає, що вина ОСОБА_1 доведена за ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень з урахуванням характеру скоєного адміністративного правопорушення, особи, що притягується до відповідальності, обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у мінімальному розмірі - 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, якою встановлено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Згідно із ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що буде складати 420,40 гривень.

Керуючись ст.ст. 40-1, 172-6, 245, 251, 252, 280, 283-285, 289, 294 КУпАП, суддя, -

постановив:

Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 гривень (вісімсот п`ятдесят грн. 00 коп.)

Стягнути з ОСОБА_1 420,40 гривень (чотириста двадцять грн. 40 коп.) на користь держави (стягувач Державна судова адміністрація України, отримувач коштів ГУК у м. Києві (м.Київ) 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду через Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

Суддя: О. Н. Борис