Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
23 лютого 2010 року 09:29 № 2а-507/10/2670
За позовом Заступника прокурора Деснянського району міста Києва в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго». ДоВідкритого акціонерного товариства «Київський річковий порт»
про стягнення штрафу в розмірі 1700,00 грн.
Суддя Вовк П.В.,
Cекретар судового засідання Голод В.С.
Представники:
Прокурор Одуденко А.В.
Від позивача Дроботун О.О.
Від відповідачПисьмак О.Є.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 23.02.2010 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови складено 25.02.2010 року.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Заступник прокурора Деснянського району м. Києва (далі прокурор) в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»(далі позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства «Київський річковий порт»(далі відповідач) про стягнення штрафу в розмірі 1700,00 грн.
Ухвалою Окружного адміністративно суду від 20.01.2010 року відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-507/10/2670.
23.02.2010 року у судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просить суд позов задовольнити.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем в порушення вимог п. 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, самостійно не сплачено штраф у сумі 1700,00 грн.
Прокурор, у судовому засіданні позовні вимоги підтримав.
Представник відповідача проти позову заперечує, а саме усно зазначив, що відповідач не міг сплати штраф у сумі 1700,00 грн. оскільки, не отримував постанову про накладення штрафу № 147 від 24.09.2009 року, так як дану постанову було вручено неповноважній особі, а саме заступнику головного інженера, який не має права на отримання постанов про накладення штрафу.
Дослідивши матеріали справи, суд –
ВСТАНОВИВ:
Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Київській області, яка діє у складі державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго", 28.05.2009 року було проведено обстеження об’єктів відповідача, а саме ВАТ «Київський річковий порт»м. Київ, вул. Верхній Вал,70 та пристані «Переяслав-Хмельницька», Київська область, місто Переяслав-Хмельницький, вул. Об’їзна,8, про що складено акт № 08/23-0016.
Як вбачається з акту перевірки № 08/23-0016 від 28.05.2009 року, перевіркою встановлено невиконання позивачем вимог законодавства.
28.05.2009 року на підставі ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»ст. 9 Закону України «Про електроенергетику»та на підставі акту перевірки № 08/23-0016 від 28.05.2009, позивачем винесено відповідачеві припис на усунення до 01.07.2009 року виявлених порушень законодавства № 08/23/0016, який отримано керівником відповідача 28.05.2009 року.
17.08.2009 року позивачем проведено позапланову перевірку виконання відповідачем припису № 08/23-0016 від 28.05.2009 року, про що складено акт № 08/23-0130 від 17.08.2009 року.
Як вбачається з акту перевірки № 08/23-0130 від 17.08.2009 року, перевіркою встановлено не виконання припису на усунення виявлених порушень законодавства № 08/23-0016 від 28.05.2009 року.
24.09.2009 року за невиконання припису інспекції Держенергонагляду, позивачем винесено постанову № 147 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику у сумі 1700,00 грн.
Як вбачається з постанови № 147, копію якої долучено до матеріалів справи, її отримав заступник головного інженера відповідача 24.09.2009 року.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про електроенергетику»державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики.
Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право надавати приписи щодо неприпустимості продовження експлуатації електричних і тепловикористовуючих установок; застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення вимог нормативно-правових актів.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про теплопостачання»державний нагляд у сфері теплопостачання здійснюють державні інспекції та інші органи у порядку, встановленому законом.
Державні інспектори мають право: надсилати приписи керівникам теплогенеруючих або теплопостачальних організацій про приведення засобів та обладнання у відповідність із нормами та стандартами у сфері теплопостачання; застосовувати в установленому законом порядку санкції до суб'єктів відносин у сфері теплопостачання за порушення вимог нормативно-правових.
Відповідно до п. 1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 серпня 1996 року N 929 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2006 року N 131), державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовуючих установок та мереж суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії.
Відповідно до Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії та Положення про державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Чернігівській області, затвердженого 30.04.2004 р. Головним державним інспектором України з енергетичного нагляду, Інспекція Держенергонагляду в межах покладених на неї завдань, проводить обстеження суб’єктів електроенергетики з питань дотримання режимів споживання електричної та теплової енергії; контролює усунення виявлених порушень вимог законодавства.
Начальник Інспекції, його заступники та державні інспектори мають право видавати в межах компетенції обов’язкові для виконання приписи про усунення порушень вимог законодавства про електроенергетику, накладати на суб’єктів електроенергетики штрафи.
Згідно із ст. 27 Закону України «Про електроенергетику»за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Санкції застосовуються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Частина 1 ст. 31 Закону України «Про теплопостачання»містить аналогічні положення про те, що до суб'єктів господарювання - юридичних осіб застосовуються штрафні санкції за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії - у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У відповідності до п. 2 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 р. N 1312, накладати на суб'єктів господарської діяльності штрафи мають право державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Згідно з пунктами 7 та 8 вказаного Положення рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарської діяльності, складеного посадовими особами Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Пунктом 10 Положення визначено, що суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
Отже, відповідач мав сплатити штраф у сумі 1700,00 грн. до 26.10.2009 року.
Таким чином, суд приходить до висновку, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Київській області діяла на підставі, у межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, з використанням наданих повноважень, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, безсторонньо та добросовісно.
Крім того, згідно з п. 15 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії законні вимоги посадових осіб Держенергонагляду є обов'язковими для виконання керівниками та посадовими особами суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії незалежно від форми власності.
Заперечення відповідача проти позову з підстав неотримання вищевказаної постанови не приймаються судом до уваги оскільки, відповідач не заперечує по суті виявлених перевіркою порушень законодавства, розміру застосованих до нього штрафних санкцій та не надав доказів того факту, що особа яка отримала постанову про накладення штрафу (заступник головного інженера), за своїми функціональними обов’язками не мала права на вчинення таких дій, а також про те, що ця постанова не була зареєстрована у відповідача.
Пункт 14. Положення передбачає, що приписи, постанови або подання посадових осіб Держенергонагляду можуть бути оскаржені до Держенергонагляду або в судовому порядку.
Станом на час розгляду даної справи, відповідачем не надано суду доказів оскарження постанови № 147 від 24.09.2009 року в адміністративному або судовому порядку.
Крім того, відповідачем не зазначено, що ним усунуті порушення виявлені перевіркою і про які зазначено у приписі.
Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи, що станом на час розгляду справи, відповідачем самостійно не сплачені штрафні санкції у сумі 1700,00 грн., суд дійшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 2, 158-163 КАСУ, суд -
П О С Т А Н О В И В
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Київський річковий порт»в дохід Державного бюджету України (на розрахунковий рахунок № 31116106700475 банк, одержувач ВДК у Переяслав-Хмельницькому районі, банк одержувача ГУ ДКУ у Київській області, МФО821018, ЄДРПОУ 23570125, код бюджетної класифікації 21081100,) штраф у сумі 1700,00 грн.
Постанова відповідно до ч.1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя П.В. Вовк