
Справа № 364/950/20
Провадження № 3/364/245/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.10.2020 р. суддя Володарського районного суду Київської області Макаренко Л. А., ознайомившись з адміністративним матеріалом, що надійшов 08.10.2020 р. від Володарського відділення поліції Сквирського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області (далі – Володарське ВП Сквирського ВП ГУНП в Київській області) з протоколом про адміністративне правопорушення від 30.09.2020 р. серії АПР18 № 207823, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 184 Кодексу України про адміністративне правопорушення (далі – КУпАП), –
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається з відомостей згаданого протоколу, ОСОБА_1 18.09.2020 р. за місяцем свого проживання не вжила заходів щодо забезпечення належних умов проживання свого малолітнього сина, 2012 р.н., не турбувалася за його фізичний та моральний розвиток, не виконала належним чином батьківських обов`язків по вихованню дитини відповідно до статті 12 Закону України «Про охорону дитинства», вчинивши, як зазначено в протоколі, адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 184 КУпАП.
Ознайомившись з відомостями, викладеними в згаданому протоколі про адміністративне правопорушення, та доданими до нього документами, суд, вирішуючи питання щодо можливості розгляду справи, виходить з такого.
Відповідно до статті 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом. Згідно зі статтею 280 КУпАП орган (посадова особа) під час розгляду справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Притягнення особи до адміністративної відповідальності, можливе лише за наявності події адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами (постанова Верховного Суду від 15.03.2019 р. у справі № 204/2352/16-а).
Також судами вищих інстанцій неодноразово зверталася увага на те, що протокол про адміністративне правопорушення є не тільки джерелом доказів, але й актом обвинувачення особи у вчиненні конкретного адміністративного правопорушення, тому як і у кримінальному провадженні суд у справах про адміністративні правопорушення повинен бути неупередженим і безстороннім, а відтак не вправі самостійно змінювати на шкоду особі формулювання правопорушення, викладене у фабулі протоколу, самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення, а судовий розгляд повинен провадитися виключно в межах обставин інкримінованого особі адміністративного правопорушення, що зазначені у протоколі про адміністративне правопорушення. Недотримання таких засад означатиме неминуче перебирання судом на себе функції обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що в свою чергу є порушенням статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (рішення Європейського суду з прав людини від 09.06.2011 р. у справі «Лучанінова проти України», заява № 16347/02, від 30.05.2013 р. у справі «Малофєєва проти Росії», заява №36673/04, від 20.09.2016 р. у справі «Карелін проти Росії», заява № 926/08, стаття 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», постанови Київського апеляційного суду від 24.12.2019 р. у справі № 761/26744/19, від 23.09.2019 р. у справі № 753/9705/19 та інші, які є остаточними в подібній категорії справ).
На підставі статті 278 КУпАП суд при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання щодо належності до його компетенції справи, правильності складення протоколу та інших матеріалів справи, витребування необхідних додаткових матеріалів тощо.
При цьому обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу (частина друга статті 251 КУпАП).
Зважаючи на наведене та враховуючи, що згаданий протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 і додані до нього матеріали містять посилання на неодноразове притягнення її до адміністративної відповідальності, зокрема 27.06.2020 р., 23.07.2020 р., 07.08.2020 р., проте на підтвердження наведеної обставини до протоколу не додано належних і допустимих доказів, а саме: копій відповідних постанов щодо накладення на неї адміністративних стягнень, тому суд, призначаючи справу до розгляду, вважає необхідним витребувати у суб`єкта складення цього протоку згадані постанови, а також забезпечити участь у розгляді справи представника Служби у справах дітей та сім`ї Володарської районної державної адміністрації Київської області, якою, як вбачається з доданих до протоколу матеріалів, ініційовано питання щодо притягнення названої особи до відповідальності.
Керуючись статтями 245, 251, 252, 255, 256, 278, 280 КУпАП, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Призначити розгляд справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на 09:00 год. 20 жовтня 2020 року, повідомивши про день, час і місце розгляду справи ОСОБА_1 , прокурора і Службу у справах дітей та сім`ї Володарської районної державної адміністрації Київської області.
Зобов`язати начальника Служби у справах дітей та сім`ї Володарської районної державної адміністрації Київської області забезпечити участь представника цієї Служби у судовому засіданні з розгляду зазначеної справи про адміністративне правопорушення.
Витребувати від Володарського ВП Сквирського ВП ГУНП в Київській області копії постанов про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, посилання на які міститься в протоколі про адміністративне правопорушення, зобов`язавши надати копії цих постанов до суду у строк – не пізніше початку судового засідання 20.10.2020 р.
Начальнику Володарського ВП Сквирського ВП ГУНП в Київській області вжити заходів щодо забезпечення надалі належного оформлення працівниками очолюваного відділення поліції матеріалів у справах про адміністративні правопорушення, що подаються суду, зокрема надання суду всіх доказів, посилання на які містяться у відповідному протоколі про адміністративне правопорушення.
Копії цієї постанови суду надіслати до Володарського ВП Сквирського ВП ГУНП в Київській області та до Служби у справах дітей та сім`ї Володарської районної державної адміністрації Київської області – до відома та виконання.
Постанова суду оскарженню не підлягає.
Суддя Л. А. Макаренко
Постанова набрала законної сили з "_____" _____20__ року.