Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № <Внутрішній Номер справи >
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
19 січня 2010 року 14:25 № 2а-15960/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря Хижняк І. В. та представників:
прокуратури: Гавриша Р.В.;
позивача: Литвинчук В.О.;
відповідача: Хатченко Т.В.
розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу
за позовомПрокурора Деснянського району міста Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Деснянському районі міста Києва
до Комунального підприємства по утриманню житлового господарства “Житлорембудсервіс”
простягнення заборгованості
На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 19 січня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
08 грудня 2009 року (відповідно до відмітки канцелярії) Прокурор Деснянського району міста Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Деснянському районі міста Києва (далі по тексту –позивач, ДПІ у Деснянському районі м. Києва) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Комунального підприємства по утриманню житлового господарства “Житлорембудсервіс” (далі по тексту –відповідач, КП “Житлорембудсервіс”), в якому просить стягнути суму податкового боргу у розмірі 5256678,98 грн., в т.ч.: 228,98 грн. збору за спеціальне водовикористання; 2940623,72 грн. податку на додану вартість; 2150177,02 грн. податку на прибуток підприємств і організацій; 2291,06 грн. податку з власників наземних транспортних засобів; 161522,35 грн. земельного податку з юридичних осіб; 1769,90 грн. комунального податку; 65,95 грн. збору за геологорозвідувальні роботи.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 грудня 2009року відкрито провадження в адміністративній справі №2а-15960/09/2670, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 19 січня 2010 року.
В судовому засіданні 19 січня 2010 року представники прокуратури та ДПІ у Деснянському районі м. Києва позовні вимоги підтримали, представник відповідача у відповідності до положень частини першої статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України визнав адміністративний позов в повному обсязі, подавши письмову заяву.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
КП “Житлорембудсервіс” зареєстровано Деснянською районною у місті Києві державною адміністрацією як суб’єкт підприємницької діяльності –юридична особа 14 січня 2002 року (ідентифікаційний код 31776030), взято на облік ДПІ у Деснянському районі м. Києва в якості платника податків 17 січня 2002 року за №4385.
Відповідно до матеріалів справи КП “Житлорембудсервіс” має заборгованість зі сплати до бюджету: 1) 228,98 грн. збору за спеціальне водовикористання, яка виникла на підставі податкового розрахунку від 04 листопада 2009 року №150652; 2) 2940623,72 грн. податку на додану вартість, яка виникла у зв’язку з частковою несплатою відповідачем суми податкового зобов’язання з податку на додану вартість у розмірі 5948,752,00 грн., що виникла на підставі самостійно поданих відповідачем податкових декларацій з податку на додану вартість за період з 20 січня 2009 року по 28 жовтня 2009 року; 3) 2150177,02 грн. податку на прибуток підприємств і організацій, яка виникла на підставі поданої відповідачем податкової декларації з податку на прибуток, якою відповідачем самостійно визначено суму податкового зобов’язання з податку на прибуток у розмірі 2008407,00 грн., та прийнятого ДПІ у Деснянському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 30 червня 2009року №0001652301/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобов’язання з податку на прибуток у розмірі 143077,00 грн.; 4) 2291,06 грн. податку з власників наземних транспортних засобів, яка виникла на підставі самостійно поданого розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів від 25 лютого 2009 року №12339; 5) 161522,35 грн. земельного податку з юридичних осіб, яка виникла на підставі самостійно поданих відповідачем розрахунків №19388, №1381, №112334, №62881 та прийнятого ДПІ у Деснянському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 30червня 2009 року №0001662301/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобов’язання з земельного податку з юридичних осіб у розмірі 3217,89 грн., в т.ч. 2145,26грн. основного платежу та 1072,63 штрафних (фінансових) санкцій; 6) 1769,90 грн. комунального податку, яка виникла на підставі поданого відповідачем розрахунку комунального податку від 04 листопада 2009 року №150596; 7) 65,95 грн. збору за геологорозвідувальні роботи, яка виникла на підставі поданого відповідачем розрахунку комунального податку від 04листопада2009 року №150618 та прийнятого ДПІ у Деснянському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 30 червня 2009 року №0001672301/0.
Вищезазначені обставини визнаються сторонами і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.
Відповідно до частини третьої статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватися перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.
Пунктом 1.3 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов’язання.
Згідно з пунктом 5.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов’язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що податкове зобов’язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Оскільки судом встановлено, що податкове зобов’язання відповідача не сплачено в установлені строки, таке податкове зобов’язання визнається податковим боргом.
Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.1 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Згідно з підпунктом 6.2.1 пункту 6.1 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов’язань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.
Підпунктом 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов’язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов’язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов’язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Відповідно до підпункту 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв’язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Підпунктом 6.3.2 пункту 6.3 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що у разі коли у платника податків, якому було надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу. При цьому окрема податкова вимога щодо такого нового податкового боргу не виставляється. Консолідованим вважається борг, визначений у першій податковій вимозі, збільшений на суму нового податкового боргу, що виник до виставлення другої податкової вимоги.
Судом встановлено, що у зв’язку з несплатою вищезазначених податкових зобов’язань позивачем надіслано на адресу відповідача листами з повідомленням про вручення першу податкову вимогу від 05 червня 2008 року №1/1231 та другу податкову вимогу від 23 липня 2008 року №2/1444, які отримано відповідачем.
Таким чином, судом встановлено, що податкові вимоги надіслано (вручено) відповідачу у встановленому чинним законодавством порядку та не оскаржені.
Згідно зі статтею 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи адміністративного позову, відповідач суду не надав.
Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Враховуючи вищевикладене суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача –суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов Прокурора Деснянського району міста Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Деснянському районі міста Києва задовольнити.
2. Стягнути з Комунального підприємства по утриманню житлового господарства “Житлорембудсервіс” (02217, м. Київ, вул. Закревського, 15, ідентифікаційний код 31776030) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №31116017700004, УДК у Деснянському районі міста Києва ГУДКУ у місті Києві, код платежу 13020100, ідентифікаційний номер 26077891 ГУУДК у місті Києві, МФО 820019) заборгованість по сплаті збору за спеціальне водовикористання у розмірі 228,98 грн. (двісті двадцять вісім гривень 98 копійок).
3. Стягнути з Комунального підприємства по утриманню житлового господарства “Житлорембудсервіс” (02217, м. Київ, вул. Закревського, 15, ідентифікаційний код 31776030) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №31115029700004, УДК у Деснянському районі міста Києва ГУДКУ у місті Києві, код платежу 14010100, ідентифікаційний номер 26077891 ГУУДК у місті Києві, МФО 820019) заборгованість по сплаті податку на додану вартість у розмірі 2940623,72 грн. (два мільйони дев’ятсот сорок тисяч шістсот двадцять три гривні 72 копійки).
4. Стягнути з Комунального підприємства по утриманню житлового господарства “Житлорембудсервіс” (02217, м. Київ, вул. Закревського, 15, ідентифікаційний код 31776030) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №33217806700004, УДК у Деснянському районі міста Києва ГУДКУ у місті Києві, код платежу 11020202, ідентифікаційний номер 26077891 ГУУДК у місті Києві, МФО 820019) заборгованість по сплаті податку на прибуток у розмірі 2150177,02 грн. (два мільйони сто п’ятдесят тисяч сто сімдесят сім гривень 02 копійки).
5. Стягнути з Комунального підприємства по утриманню житлового господарства “Житлорембудсервіс” (02217, м. Київ, вул. Закревського, 15, ідентифікаційний код 31776030) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №34214381700004, УДК у Деснянському районі міста Києва ГУДКУ у місті Києві, код платежу 12020500, ідентифікаційний номер 26077891 ГУУДК у місті Києві, МФО 820019) заборгованість по сплаті податку з власників наземних транспортних засобів у розмірі 2291,06 грн. (дві тисячі двісті дев’яносто одна гривня 06 копійок).
6. Стягнути з Комунального підприємства по утриманню житлового господарства “Житлорембудсервіс” (02217, м. Київ, вул. Закревського, 15, ідентифікаційний код 31776030) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №33213811700004, УДК у Деснянському районі міста Києва ГУДКУ у місті Києві, код платежу 13050100, ідентифікаційний номер 26077891 ГУУДК у місті Києві, МФО 820019) заборгованість по сплаті земельного податку з юридичних осіб у розмірі 161522,35 грн. (сто шістдесят одна тисяча п’ятсот двадцять дві гривні 35 копійок).
7. Стягнути з Комунального підприємства по утриманню житлового господарства “Житлорембудсервіс” (02217, м. Київ, вул. Закревського, 15, ідентифікаційний код 31776030) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №31413828700004, УДК у Деснянському районі міста Києва ГУДКУ у місті Києві, код платежу 16010200, ідентифікаційний номер 26077891 ГУУДК у місті Києві, МФО 820019) заборгованість по сплаті комунального податку у розмірі 1769,90 грн. (одна тисяча сімсот шістдесят дев’ять гривень 90 копійок).
8. Стягнути з Комунального підприємства по утриманню житлового господарства “Житлорембудсервіс” (02217, м. Київ, вул. Закревського, 15, ідентифікаційний код 31776030) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №31317300700004, УДК у Деснянському районі міста Києва ГУДКУ у місті Києві, код платежу 13040100, ідентифікаційний номер 26077891 ГУУДК у місті Києві, МФО 820019) заборгованість по сплаті збору за геологорозвідувальні роботи у розмірі 65,95 грн. (шістдесят п’ять гривень 95 копійок).
Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанову складено в повному обсязі та підписано 26 січня 2010 року.
Суддя В.А. Кузьменко