
Справа № 541/1850/20
Номер провадження3/541/671/2020
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 жовтня 2020 року м. Миргород
Суддя Миргородського міськрайонного суду Полтавської області Куцин В.М., з участю секретаря Байва Т.В. прокурора Передерія А.А. особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 розглянувши матеріали, які надійшли з управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Гожули Полтавського району, Полтавської області, громадянина України, начальника дільниці водопостачання комунального підприємства «Миргородводоканал» Миргородської міської ради, жителя АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 будучи начальником дільниці водопостачання комунального підприємства «Миргородводоканал» Миргородської міської ради, являючись суб`єктом відповідальності за корупційне правопорушення згідно примітки до статті 172-6 КУпАП, підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог частини 1 статті 45 та пункту 2-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (до 01.06.2020), а саме 08.06.2020 подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції (https://public.nazk.gov.ua) щорічну декларацію за 2019 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вказане правопорушення було виявлено 3 вересня 2020 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в скоєнні правопорушення визнав. Суду пояснив, що йому було відомо про необхідність подання щорічної декларації за 2019 рік. Однак, в зв`язку з запровадженням карантину, при визначенні терміну подання щорічної декларації, він не вірно зрозумів інформацію, яка була оприлюднена в засобах масової інформації та вважав, що декларація повинна бути подана до 30 червня 2020 року.
Заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, позицію прокурора, який вважав доведеною вину ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення та враховуючи дані про особу пропонував призначити мінімальне стягнення, дослідивши докази, суд приходить до наступного
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Статтею 1 Закону України Про запобігання корупції встановлено, що суб`єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до статті 1 Закону, суб`єктами декларування є, зокрема, особи, зазначені у підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, а саме посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої статті 3.
Відповідно до статті 81 Цивільного кодексу України, юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування. Згідно з статями 167 та 169 цього кодексу, держава та територіальні громади можуть створювати юридичні особи публічного права (державні підприємства, комунальні підприємства тощо) у випадках та в порядку, встановлених Конституцією України та законом.
Таким чином, державні та комунальні підприємства та інші юридичні особи, які створені розпорядчим актом Президента України, органу державної влади або органу місцевого самоврядування, є юридичними особами публічного права. Посадові особи таких підприємств (інших юридичних осіб) є суб`єктами декларування, на яких поширюються дія розділу V («Фінансовий контроль») Закону з урахуванням особливостей, визначених частиною 5 статті 45 Закону. Закон України «Про запобігання корупції» не визначає поняття «посадових осіб». Згідно із пунктом 3 «Роз`яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю», у цілях визначення суб`єктів, на яких поширюється дія Закону, під «посадовими особами юридичних осіб публічного права» (відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону) слід розуміти працівників юридичних осіб публічного права, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції.
Визначальним при цьому є обсяг функцій (обов`язків) відповідного працівника. Так, адміністративно-господарські функції (обов`язки) - це обов`язки з управління або розпорядження державним, комунальним майном (установлення порядку його зберігання, переробки, реалізації забезпечення контролю за цими операціями тощо).
Організаційно-розпорядчі функції (обов`язки) - це обов`язки щодо здійснення керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форм власності.
Відповідно до пункту 1.1 Статуту КП «Миргородводоканал» Миргородської міської ради (в новій редакції), затвердженого рішенням п`ятдесятої сесії Миргородської міської ради сьомого скликання від 15 листопада 2019 року № 227, комунальне підприємство «Миргородводоканал» Миргородської міської ради є комунальним унітарним підприємством заснованим на комунальній власності громади міста Миргород в особі Миргородської міської ради. Засновник підприємства - Миргородська міська рада.
Згідно з пунктом 1.5 Статуту підприємство є юридичною особою та користується правом господарського відання щодо закріпленого за ним майна.
22.11.2019 ОКВПВКГ «Миргородводаканал» змінило назву на КП «Миргородводоканал» Миргородської міської ради.
Згідно вимог ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до пункту 11 розділу І ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СOVID-19) від 17.03.2020 року розділ ХІІ «Прикінцеві положення» ЗУ «Про запобігання корупції» доповнено пунктом2-1,згідно з яким декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до ст.45 Закону подаються за минулий рік до 01 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 01 червня .
Наказом ОКВПВКГ «Миргородводоканал» № 70 від 31.10.2019 року (в кадрових питань тривалого строку зберігання» ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) з 01.11.2019 року за його згодою прийнято по переводу з ВПВО «Миргородводоканал» КП Полтавської обласної ради «Полтававодоканал» до ОКВПВКГ «Миргородводаканал» на посаду начальника дільниці (код КП - 1222.2) в дільницю водопостачання.
Відповідно до пунктів 1.1 та 1.4 посадової інструкції начальник служби водопостачання є керівником мереж водопостачання, водозаборів - 1,2,3 та насосних станцій ІІІ-го підйому, який забезпечує безперебійну і якісну їх роботу, а також матеріально-відповідальною особою, тобто є керівником окремої ділянки роботи, що свідчить про наявність у ОСОБА_1 організаційно-розпорядчих функцій (обов`язків) .
Таким чином, ОСОБА_1 будучи начальником служби водопостачання, КП «Миргородводоканал» Миргородської міської ради був зобов`язаний подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік до 01 червня 2020 року.
Згідно інформації ОСОБА_1 01.11.2019 під підпис було ознайомлено щодо подання декларації за 2019 рік до 01 квітня 2020 року.
Відповідно табелів обліку використання робочого часу ОСОБА_1 , повідомлення КПН «Миргородська ЦРЛ», ОСОБА_1 в період з 01.01.2020 року по 30.06.2019 року був непрацездатним протягом 3 днів в січні 2020 року.
Відповідно до інформації, витягу (скриншоту) Єдиного державного реєстру декларацій депутат оприлюдненої на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, ОСОБА_1 в порушення вимог частини 1 статті 45 та пункту 2-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, тобто після встановленого періоду декларування (до 01.06.2020), а саме, 08 червня 2020 року, опублікував на офіційному веб-сайті (https://public.nazk.gov.ua) Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік.
Отже допустив порушення вимог підпункту «а» пункту 2 ч. 1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" не своєчасно, без поважних причин, подавши до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щорічної декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, вчинив правопорушення передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, тому повинен нести відповідальність передбачену законом.
При визначенні стягнення, суд враховує, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення вперше, наміру на ухилення від декларування не мав, раніше до адміністративної відповідальності не притягався
Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності стягується судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на момент винесення постанови становить 420 гривні 40 копійок.
Керуючись ст.ст. 172-6,245,247,283,284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати виним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 гривень (вісімсот п`ятдесят) гривень, р/р для сплати штрафу н/р (IBAN) UA108999980313040106000016012, код ЄДРПОУ 37845125, код вид платежу 21081100, МФО 899998, банк одержувача Казначейство України (ЕАП), одержувач коштів УК Миргородський р-н/ м. Миргород/21081100.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 420 гривень 40 копійок (призначення платежу Судовий збір; отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, н/р (IBAN) UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, код ЄДРПОУ суду 26436309) на користь держави.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Миргородський міськрайонний суд Полтавської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на оскарження.
Суддя Миргородського
міськрайонного суду В. М. Куцин