Постанова № 92045119, 06.10.2020, Розівський районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
06.10.2020
Номер справи
327/308/20
Номер документу
92045119
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РОЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

____________________

Справа № 327/308/20

Провадження № 3/327/143/2020

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06.10.2020 року смт. Розівка

Суддя Розівського районного суду Запорізької області Завіновська А.П., при секретарі судового засідання – Літвіновій Т.А., за участю прокурора – Лося О.М., особи, що притягується до адміністративної відповідальності, – ОСОБА_1 , розглянувши в судовому засіданні в залі суду матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Білоцерківка Куйбишевського району Запорізької області, громадянки України, пенсіонерки, яка з 25.09.2018 року по 30.11.2019 року працювала на посаді головного бухгалтера КП «Розівський комунгосп» Розівської селищної ради Розівського району Запорізької області, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

в с т а н о в и л а:

відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Частиною 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Виходячи з підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 наведеного Закону, особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є посадові особи юридичних осіб публічного права.

Відповідно до абз. 3 ч. 2 ст. 81 Цивільного кодексу України юридичною особою публічного права є юридична особа, яка створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим чи органу місцевого самоврядування.

Частиною 1 статті 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначається, що селищна рада є органом місцевого самоврядування.

Згідно інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, засновником КП «Розівський комунгосп» є Розівська селищна рада Розівського району Запорізької області.

Частиною 5 статті 65 Господарського кодексу України, зокрема визначено, що головний бухгалтер підприємства є посадовою особою цього підприємства.

Наказом керівника КП «Розівський комунгосп» Розівської селищної ради Розівського району Запорізької області від 25.09.2018 року № 24-К, ОСОБА_1 з 25.09.2018 року призначена на посаду головного бухгалтера цього підприємства.

Таким чином, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 , є посадовою особою юридичної особи публічного права, на яку поширюється дія вказаного Закону.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.

Згідно до п.п. 2 п. 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та форму декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року за № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (в редакції на час вчинення правопорушення), декларація суб`єкта декларування, визначеного в абзаці першому частини другої статті 45 Закону, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

30.11.2019 року відповідно до наказу керівника КП «Розівський комунгосп» Розівської селищної ради Розівського району Запорізької області від 30.11.2019 року за № 88-К, ОСОБА_1 було звільнено з посади головного бухгалтера даного підприємства за власним бажанням.

Згідно публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, - 20.05.2020 року.

Отже, ОСОБА_1 , припинивши діяльність, пов`язану з виконанням функцій місцевого самоврядування, а саме звільнившись за власним бажанням, - 30.11.2019 року з посади головного бухгалтера КП «Розівський комунгосп» Розівської селищної ради Розівського району Запорізької області, водночас подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, лише 20.05.2020 року.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала повністю та пояснила, що дійсно не подала своєчасно декларацію перед звільненням, через свою неуважність та недостатню обізнаність у законодавстві. У скоєному щиро розкаялася та просила призначити її мінімальне адміністративне стягнення, передбачене за скоєне нею.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та застосувати до останньої адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 грн.

Заслухавши учасників справи, перевіривши матеріали справи та надавши оцінку наявним доказам у ній, суд доходить висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена у повному обсязі.

Так, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується дослідженими під час судового розгляду справи доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 519 від 22.09.2020 року за ознаками ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 (а.с. 1-9), наказом від 25.09.2018 року № 24-К керівника КП Розівський комунгосп» Розівської селищної ради Розівського району Запорізької області про прийняття ОСОБА_1 з 25.09.2018 року на посаду головного бухгалтера вказаного підприємства (а.с. 23), наказом від 30.11.2019 року № 88-К керівника КП Розівський комунгосп» Розівської селищної ради Розівського району Запорізької області про звільнення ОСОБА_1 з 30.11.2019 року з посади головного бухгалтера вказаного підприємства (а.с. 24), копією трудової книжки ОСОБА_1 (а.с. 25), витягом з Єдиного державного реєстру декларацій про подачу ОСОБА_1 декларацій, зокрема перед звільненням та самою декларацією (а.с. 12-15, 16), та іншими доказами.

За встановлених фактичних обставин справи, беззаперечно встановлено, що ОСОБА_1 при зазначених вище обставинах скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування. Вказані вище факти її вини є переконливими, достатніми, відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно досліджені в ході судового засідання, та які не заперечувались особою, що притягується до адміністративної відповідальності.

У відповідності до статті 23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Згідно статті 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, наявність чи відсутність пом`якшуючих та обтяжуючих обставин.

Вирішуючи питання про вид та розмір адміністративного стягнення, яке підлягає застосуванню до ОСОБА_1 суд виходить з такого.

ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала повністю, щиро розкаялася у скоєному, а тому суд визнає ці обставини, такими, що пом`якшують її відповідальність. Обставин, що обтяжують її відповідальність судом не встановлено. Виходячи з даних про особу ОСОБА_1 , остання, згідно до матеріалів справи, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася.

З огляду на ці обставини, суд доходить висновку про необхідність призначення ОСОБА_1 мінімального адміністративного стягнення, передбаченого санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн., оскільки саме такий вид стягнення, враховуючи вищевикладені обставини, буде достатньою мірою відповідальності до особи, що вчинила дане адміністративне правопорушення, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень як самою правопорушницею, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд стягує з правопорушника, на якого накладено адміністративне стягнення, судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп.

На підставі викладеного, керуючись статтями 23, 33, 34, 40-1, 172-6, 283, 284 КУпАП, ЗУ «Про судовий збір», суддя

п о с т а н о в и л а:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (паспорт серії НОМЕР_1 , ідентифікаційний номер, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ), в дохід держави судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп. (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/ м.Київ/22030106; Код за ЄДРПОУ: 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету 22030106).

Роз`яснити ОСОБА_1 , що згідно зі ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови, в той самий строк, - з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу у зазначений вище строк, в порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги через районний суд.

Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження і повинна бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.

Суддя: А.П. Завіновська