
Єдиний унікальний номер справи 235/5702/20
Номер провадження 3/235/2562/20
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 жовтня 2020 року м. Покровськ
Суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Варибрус В.А., розглянувши матеріали про адміністративні правопорушення, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Донецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України у відношенні
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Родинське, Донецької області, громадянина України, непрацюючого, який зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , порушуючи вимоги абзацу 2 ч.2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції», припинивши діяльність пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме звільнившись з посади прапорщика служби цивільного захисту 51 державної пожежно-рятувальної частини 9 державного пожежно-рятувального загону Головного територіального управління ДСНС України у Донецькій області, згідно п.п. «д» п.1 ч.1 ст.3 зазначеного Закону, будучи суб`єктом на якого поширюється дія вказаного Закону, несвоєчасно без поважних причин 11.06.2019 року о 22 год. 10 хв. подав декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік «після звільнення» до Єдиного державного реєстру декларацій. Дії останнього кваліфікуються, як адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , порушуючи вимоги абзацу 1 ч.2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції», припиняючи діяльність пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме звільняючись з посади прапорщика служби цивільного захисту 51 державної пожежно-рятувальної частини 9 державного пожежно-рятувального загону Головного територіального управління ДСНС України у Донецькій області, згідно п.п. «д» п.1 ч.1 ст.3 зазначеного Закону, будучи суб`єктом на якого поширюється дія вказаного Закону, несвоєчасно без поважних причин 15.07.2020 року о 21 год. 26 хв. подав декларацію особи яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік «перед звільненням» до Єдиного державного реєстру декларацій. Дії останнього кваліфікуються, як адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Враховуючи, що справи про адміністративні правопорушення у відношенні ОСОБА_1 розглядаються одночасно, суддя вважає необхідним об`єднати їх в одне провадження.
До судового засідання ОСОБА_1 з`явився, підтвердив обставини, що зазначені в протоколах про адміністративні правопорушення №411 від 21.08.2020 року та №412 від 21.08.2020 року. Свою провину визнав в повному обсязі.
Прокурор Філонов О.О. в судовому засіданні наполягав на притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та просив накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді мінімального штрафу у розмірі 850 грн.
Суддею були досліджені та належним чином оцінені наступні письмові докази:
-протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №411 від 21.08.2020 року, відповідно до якого, ОСОБА_1 , порушуючи вимоги абзацу 2 ч.2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції», припинивши діяльність пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме звільнившись з посади прапорщика служби цивільного захисту 51 державної пожежно-рятувальної частини 9 державного пожежно-рятувального загону Головного територіального управління ДСНС України у Донецькій області, згідно п.п. «д» п.1 ч.1 ст.3 зазначеного Закону, будучи суб`єктом на якого поширюється дія вказаного Закону, несвоєчасно без поважних причин 11.06.2019 року о 22 год. 10 хв. подав декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік «після звільнення» до Єдиного державного реєстру декларацій. Дії останнього кваліфікуються, як адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП (а.с.);
-протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №412 від 21.08.2020 року, відповідно до якого, ОСОБА_1 , порушуючи вимоги абзацу 1 ч.2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції», припиняючи діяльність пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме звільняючись з посади прапорщика служби цивільного захисту 51 державної пожежно-рятувальної частини 9 державного пожежно-рятувального загону Головного територіального управління ДСНС України у Донецькій області, згідно п.п. «д» п.1 ч.1 ст.3 зазначеного Закону, будучи суб`єктом на якого поширюється дія вказаного Закону, несвоєчасно без поважних причин 15.07.2020 року о 21 год. 26 хв. подав декларацію особи яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік «перед звільненням» до Єдиного державного реєстру декларацій. Дії останнього кваліфікуються, як адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП (а.с.);
-лист Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України до Національного агентства з питань запобігання корупції від 09.04.2020 року №3395/55/02-2020 щодо факту неподання чи несвоєчасного подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Дата отримання 21.04.2020 року за №873 (а.с.);
-лист Управління проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції до Департаменту стратегічних розслідувань національної поліції України від 02.04.20 №4762, відповідно до якого, Національним агентством встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Лист отримано 21.04.2020 року №873 (а.с.);
-копію повідомлення Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 12.04.2019 року №03/989, відповідно до якого, згідно ч.2 ст.49 ЗУ «Про запобігання корупції» встановлено факт неподання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме після звільнення за 2018 рік ОСОБА_1 , який працював в 51 державній пожежно-рятувальній частині 9 державного пожежно-рятувального загону Головного територіального управління ДСНС України у Донецькій області. Повідомлення отримано 21.04.2020 року (а.с.);
-додаток – послідовність дій користувача ОСОБА_1 в Єдиному державному реєстрі декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період з 01.01.2019 по 11.06.2019 року (а.с.);
-лист Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Донецькій області від 30.04.2020 року №2030/55/104/01/2020 до начальника головного управління ДСНС України у Донецькій області, відповідно до якого, в ході вивчення матеріалів встановлено, що ОСОБА_1 міг порушити вимоги абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» та можливо вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП. На підставі викладеного, просять надати завірені належним чином копії документів щодо призначення на посаду ОСОБА_1 Лист отримано 06.05.2020 року (а.с.);
-лист Головного управління ДСНС у Донецькій області до Начальника управління стратегічних розслідувань в Донецькій області від 13.05.2020 року №5001-2715/5012, відповідно до якого, були надіслані копії посадових інструкцій ОСОБА_1 . Лист отримано 19.05.2020 року №1146 (а.с.);
-витяг із наказу Головного управління ДСНС в Донецькій області від 14.09.2017 №431, відповідно до якого, молодшого сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_1 рятувальника рятувального відділення 51 державної пожежно-рятувальної частини 9 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Донецькій області призначено командиром відділення 51 державної пожежно-рятувальної частини 9 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Донецькій області (а.с.);
-витяг із наказу Головного управління ДСНС в Донецькій області від 10.05.2018 року №194 о/с, відповідно до якого, прапорщика служби цивільного захисту ОСОБА_1 командира відділення 51 державної пожежно-рятувальної частини 9 державного пожежно-рятувального загону головного управління ДСНС України у Донецькій області виключено з кадрів ДСНС України 10 травня 2018 року та направлено до Покровсько-Ясинуватського ОМВК Донецької області для постановки на військовий облік (а.с.);
-копію попередження про недопущення корупційних та пов`язаних з корупцією правопорушень, передбачених Законом України від 14 жовтня 2014 року №1700-VII «Про запобігання корупції» від 12.05.2016 року, відповідно до якого, молодший сержант служби ц.з. ОСОБА_1 попереджений про недопущення ним під час проходження служби цивільного захисту (роботи) в ДСНС України вчинення злочинів у сфері службової діяльності та адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією з особистим підписом ОСОБА_1 (а.с.);
-пам`ятку при звільненні із служби цивільного захисту (роботи) в ДСНС України від 22.03.2018 року з особистим підписом ОСОБА_1 (а.с.);
-копію посадової інструкції командира відділення 51 державної пожежно-рятувальної частини 9 державного пожежно-рятувального загону головного управління ДСНС України у Донецькій області з особистим підписом ОСОБА_1 . Дата ознайомлення 19.03.2018 року (а.с.);
-копію скриншоту декларації ОСОБА_1 з офіційного сайту (а.с.);
-письмові пояснення ОСОБА_1 , відповідно до яких, він подав декларацію «після звільнення» лише 11.06.2019 року, оскільки забув про необхідність подання декларації до 01.04.2019 року, вину визнає (а.с.);
-рапорт на ім`я начальника Управління стратегічних розслідувань в Донецькій області ДСР Національної поліції України, відповідно до якого, при моніторингу сайту Єдиного державного реєстру декларацій встановлено, що ОСОБА_1 не подав декларацію особи, яка припиняє діяльність пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування перед звільненням, чим можливо порушив вимоги статті 45 Закону України «Про запобігання корупції». Останньому було наголошено про необхідність подачі даної декларації, однак згідно даних державного реєстру декларацій, ОСОБА_1 здійснив подачу декларації перед звільненням тільки 15.07.2020 о 21:26 год. (а.с.);
-письмові пояснення ОСОБА_1 , відповідно до яких, він подав декларацію «перед звільненням» лише 15.07.2020 року, оскільки забув про необхідність подання декларації, вину визнає (а.с.).
Положеннями ч.1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Частиною 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що суб`єкти декларування, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.
ОСОБА_1 , з огляду на п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією, а тому мав до 01 квітня 2019 подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2018 рік «після звільнення» за формою, що визначена НАЗК. Також ОСОБА_1 повинен був подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави.
Натомість, з матеріалів справи та пояснень ОСОБА_1 вбачається, що вказані декларації подані ним тільки 11.06.2019 року о 22 год. 10 хв. та 15.07.2020 року о 21 год. 26 хв. з порушенням встановленого строку.
Приписами ст. 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення вимог щодо фінансового контролю.
Згідно ч.3 ст.38 КУпАП (в редакції від 02.04.2020 року), адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Отже, враховуючи те, що про вчинення 11.06.2019 року ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, Національному агентству з питань запобігання корупції стало відомо з листа Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 09.04.2020 року №3395/55/02-2020 року, отриманого – 21.04.2020 року під №873, про що свідчить відповідний штамп на листі, адміністративне стягнення не може бути накладено, оскільки ще 21.07.2020 року сплив трьохмісячний строк з дня його виявлення.
Тому, суд приходить до висновку, що провадження по справі в цій частині підлягає закриттю.
Суддею встановлено, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 та, що полягають у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням».
Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність відповідно до вимог ст.ст.34, 35, 283 КУпАП. При накладенні адміністративного стягнення враховується ступінь вини та матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності відповідно до ст.33 КУпАП.
З урахуванням викладених обставин, думки особи, що притягається до адміністративної відповідальності, суд вважає за можливе накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у мінімально передбаченому санкцією частини статті розмірі.
Крім того, згідно ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ч.1 ст.172-6 КУпАП, ст.ст.247, 283-284 КУпАП, суддя –
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Родинське, Донецької області, ІПН НОМЕР_1 , визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП за протоколом про адміністративне правопорушення №412 від 21.08.2020 року та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 коп. (Реквізити рахунку для оплати штрафу: р/р м. Покровськ – UA708999980313090106000005060; Отримувач коштів: Покровське УК/м. Покровськ/21081100; МФО - 899998; ЄДРПОУ – 37803022; Банк отримувача – Казначейство України (ЕАП).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Родинське, Донецької області, який зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 , судовий збір на користь держави в сумі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок (Реквізити рахунку для судового збору: отримувач коштів – ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (ЄДРПОУ) – 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Родинське, Донецької області, ІПН НОМЕР_1 за протоколом про адміністративне правопорушення №411 від 21.08.2020 року за ч.1 ст.172-6 КУпАП - закрити, у зв`язку з закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Суддя Варибрус В. А.