
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
07 жовтня 2020 року № 820/3203/17
Харківський окружний адміністративний суд у складі судової колегії: головуючого судді - Волошина Д.А., суддів - Спірідонова М.О., Тітова О.М., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Будинок "Новаагро" про заміну сторони виконавчого провадження по справі за адміністративним позовом за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Будинок "Новаагро" до Державної фіскальної служби України про визнання дій незаконними ,-
В С Т А Н О В И В :
Товариство з обмеженою відповідальністю “Торговий будинок “Новаагро” 29.09.2020 звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з заявою про заміну сторони виконавчого провадження, в якій просить суд замінити сторону відповідача (боржника) у справі №820/3203/17 на Державну податкову службу України (04053, м. Київ, Львівська площа, будинок 8, код ЄДРПОУ 43005393).
В обґрунтування зазначеної заяви заявник зазначив, що постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 № 1200 "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України" утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу України шляхом поділу. Пунктом 2 цієї постанови установлено, що Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності. А отже, Державна фіскальна служба України реорганізована шляхом поділу, зокрема на Державну податкову службу України. Відтак, на думку заявника, наявні підстави для заміни боржника у справі №820/3203/17 на Державну податкову службу України.
Сторони у судове засідання не прибули, по дату, час та місце розгляду заяви були повідомлені належним чином, що підтверджується матеріалами справи.
Відповідно до частини 2 статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Частиною 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Отже, враховуючи положення статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України заява розглядається у порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, заяву про заміну сторони виконавчого провадження, судом встановлено наступне.
Додатковим рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 29.05.2020 у справі № 820/3203/17 стягнуто на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Будинок "Новаагро" (вул. Чернишевська, буд. 66, м. Харків, 61002, код 39820081) за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (пл. Львівська, 8, м. Київ, 04653, код 39292197) суму сплаченого судового збору у розмірі 1600,00 грн. (одна тисяча шістсот гривень 00 копійок).
Рішення суду набрало законної сили 07.08.2020 р. та на виконання вищезазначеного рішення Харківським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист 24.09.2020 р.
При цьому, судом встановлено, що за відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Державна фіскальна служба України перебуває у стані припинення, про що внесено запис №10741270008050011 від 17.05.2019 року.
Водночас, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 17.05.2019 року створено юридичну особу Державну податкову службу України, про що внесено запис №10741350000085321.
Судом встановлено, що Постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 року № 1200 утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу. Постановлено, що Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності. Державна фіскальна служба продовжує здійснювати повноваження та виконувати функції у сфері реалізації державної податкової політики, державної політики у сфері державної митної справи, державної політики з адміністрування єдиного внеску, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску до завершення здійснення заходів з утворення Державної податкової служби та Державної митної служби.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 року №682-р "Питання Державної податкової служби" погоджено пропозицію Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 року № 227 "Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України" функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу.
Відповідно до наказу Державної податкової служби України від 28.08.2019 № 36 Про початок діяльності Державної податкової служби України, розпочато виконання Державною податковою службою України функцій і повноважень Державної фіскальної служби України, що припиняється.
Таким чином, Державна податкова служба України є правонаступником всіх прав та обов`язків Державної фіскальної служби України.
Згідно з ч. 1, 4 ст. 379 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Враховуючи те, що заявником не надано до суду доказів відкриття виконавчого провадження за виконавчим листом по справі №820/3203/17, суд дійшов висновку про наявність підстав передбачених ч.4 ст. 379 КАС України для задоволення поданої заяви та існування необхідності замінити боржника – Державну фіскальну службу України на його правонаступника, Державну податкову службу України.
Керуючись положеннями статей 205, 229, 295, 297, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Будинок "Новаагро" про заміну сторони виконавчого провадження по справі за адміністративним позовом за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Будинок "Новаагро" до Державної фіскальної служби України про визнання дій незаконними – задовольнити.
Замінити боржника - Державну фіскальну службу України, на його правонаступника Державну податкову службу України (м. Київ, 04053, Львівська площа, 8, код: 43005393) у виконавчому листі по справі №820/3203/17, виданому Харківським окружним адміністративним судом 24.09.2020 р. про стягнення на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Будинок "Новаагро" за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України суми сплаченого судового збору у розмірі 1600,00 грн.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково у випадках, визначених статтею 294 цього Кодексу. Оскарження ухвали суду, яка не передбачена статтею 294 цього Кодексу, окремо від рішення суду не допускається.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Головуючий суддя Д.А.Волошин
Судді М.О.Спірідонов
О.М.Тітов