Рішення № 92040463, 06.10.2020, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.10.2020
Номер справи
500/2009/20
Номер документу
92040463
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 500/2009/20

06 жовтня 2020 рокум.ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Баб`юка П.М. розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області про визнання протиправним та скасування наказу, зобов`язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі, також, - позивач) звернувся до суду з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області (далі, також, - відповідач), в якому просить:

визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області від 27.05.2020 №19-3665/14-20-СГ "Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою";

зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області надати ОСОБА_1 дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 2,00 га у власність для ведення особистого селянського господарства за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 6125588300:01:001:1264, розташованої за межами населеного пункту на території Улашківської сільської ради Чортківського району Тернопільської області.

Позов обґрунтовано протиправністю оскаржуваного наказу Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області 27.05.2020 №19-3665/14-20-СГ "Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою" щодо відведення земельної ділянки у власність через відсутність підстав для цього, визначених статтями 118, 122 Земельного кодексу України. Зокрема, підставою для відмови є те, що масив, в якому знаходиться дана земельна ділянка, розташований в межах населеного пункту (комунальна власність) села Улашківці сільської ради Чортківської ради Чортківського району Тернопільської області. Проте, згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, дана земельна ділянка відноситься до державної форми власності. Таку відмову вважає необґрунтованою та безпідставною.

Позивач вказує, що ним дотримані передумови для отримання відповідного дозволу на розроблення проекту землеустрою та вказує, що належним і ефективним способом захисту буде зобов`язання відповідача прийняти рішення про надання такого дозволу.

Ухвалою суду від 06.08.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, призначено у справі судове засідання.

Від відповідача на адресу суду 21.08.2020 надійшов відзив адміністративний позов, у він проти позову заперечує, просить відмовити у його задоволенні (аркуші справи 27-30). В обґрунтування заперечень посилається на те, що на підставі доповнень до проекту землеустрою щодо встановлення межі населеного пункту села Улашківці Улашківської сільської ради Чортківського району Тернопільської області 27.05.2020 до Державного земельного кадастру внесено відомості про межі адміністративно-територіальні одиниці - с. Улашківці площею 420,10 га. У вказану площу населеного пункту входить земельна ділянка площею 22,7987 га, за рахунок якої позивач бажає отримати у власність земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства. Внаслідок включення земельної ділянки 22,7987 га в межі населеного пункту, земельна ділянка перейшла у комунальну власність Улашківської сільської ради Чортківського району, а тому, право володіння та розпоряджання нею перейшло до органу місцевого самоврядування. За такої обставини відсутній предмет даного спору щодо якого заявлені позовні вимоги до Головного управління Держгеокадастру в Тернопільській області.

Від представника позивача на адресу суду 05.10.2020 надійшло клопотання про розгляд даної справи за його відсутності в порядку письмового провадження (аркуш справи 56 ).

Від представника відповідача на адресу суду 05.10.2020 надійшла заява про розгляд даної справи за його відсутності в порядку письмового провадження, проти позовних вимог заперечує (аркуш справи 57).

Відповідно до вимог частини дев`ятої статті 205 КАС України перейшов до розгляду вказаної позовної заяви в порядку письмового провадження.

Відповідно до частини 4 статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області з заявою від 30.04.2020 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, кадастровий номер 6125588300:01:001:1264, орієнтовною площею 2,000 га у власність для ведення особистого селянського господарства, за рахунок земель запасу, які не надані у власність або користування громадянам чи юридичним особам (аркуш справи 12). Одночасно заявник повідомив, що право на безкоштовну приватизацію земельної ділянки за даним цільовим призначенням згідно зі статтями 116, 118 ЗК України не використала.

До заяви долучені викопіювання з Публічної кадастрової карти, копія паспорта, копія ідентифікаційного коду, довідка.

Наказом відповідача №19-3665/14-20-СГ від 27.05.2020 відмовлено позивачу у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 2,000 га у власність для ведення особистого селянського господарства на території Улашківської сільської ради Чортківського району Тернопільської області на підставі частини 7 статті 118 та частини 1 ст.122 Земельного кодексу України так як масив, в якому знаходиться дана земельна ділянка розташована в межах населеного пункту (комунальна власність) села Улашківці на території Улашківської сільської ради Чортківського району Тернопільської області (аркуш справи 16).

Не погоджуючись із відмовою відповідача, оформленою наказом від 27.05.2020, позивач звернувся з даним адміністративним позовом до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Приписами частини другої статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходить з того, що відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ст.14 Конституції України та ст. 373 Цивільного кодексу України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізовується громадянами, юридичними особами та державою відповідно до закону.

Законом, який регулює земельні правовідносини, є Земельний кодекс України №2768-III від 25.10.2001 року (далі - Земельний кодекс України), а також прийняті відповідно до Конституції України та цього Кодексу нормативно-правові акти.

Статтями 2 та 3 Земельного кодексу України встановлено, що земельні відносини - це суспільні відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею. Земельні відносини регулюються Конституцією України, вказаним Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Відповідно до статті 25 Закону України "Про землеустрій" №858-IV від 22.05.2003, проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок є одним із видів документів із землеустрою.

Згідно з частиною 1 статті 50 Закону України "Про землеустрій" №858-IV від 22.05.2003, проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється у разі формування нової земельної ділянки (крім поділу та об`єднання) або зміни цільового призначення земельної ділянки.

Згідно із частиною 1 статті 22 Земельного кодексу України землями сільськогосподарського призначення визнаються землі, надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей.

Пунктом "а" частини 3 статті 22 Земельного кодексу України визначено, що землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування громадянам - для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства.

Відповідно до статті 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування. Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі: приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян; одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом. Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання. Земельні ділянки, які перебувають у власності чи користуванні громадян або юридичних осіб, передаються у власність чи користування за рішенням органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування лише після припинення права власності чи користування ними в порядку, визначеному законом.

Згідно пункту "б" частини 1 статті 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара.

Статтею 118 Земельного кодексу України передбачений порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами.

Зокрема, відповідно до частини 6 статті Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Згідно з частиною 7 статті 118 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб`єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Отже, із системного аналізу вказаних норм вбачається, що законодавцем визначено процедуру набуття громадянами у власність або користування земельних ділянок із земель державної власності для ведення особистого селянського господарства.

Нормами Земельного кодексу України також чітко визначені підстави, за наявності яких заявнику може бути відмовлено у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а саме: невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку. Даний перелік є вичерпним.

Визначена законом процедура є способом дій відповідного органу державної влади або органу місцевого самоврядування у відповідь на звернення громадян щодо того чи іншого "земельного" питання. У світлі вимог ч. 2 ст. 19 Конституції України дотримання відповідним органом встановленої законом процедури є обов`язковим.

Аналогічні висновки викладені у постанові Верховного Суду від 26.12.2019 у справі №520/8576/18 та враховуються судом при вирішенні даного спору.

Як вбачається з оскаржуваного наказу "Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою" №19-3665/14-20-СГ від 27.05.2020, Головне управління Держгеокадастру в Тернопільській області відмовило ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розташованої на території Улашківської сільської ради Чортківського району Тернопільської області (за межами населених пунктів), орієнтовний розмір земельної ділянки 2,00 га, із цільовим призначенням - для ведення особистого селянського господарства з таких підстав: масив, в якому знаходиться дана земельна ділянка розташований в межах населеного пункту (комунальна власність) села Улашківці сільської ради Чортківського району Тернопільської області.

Оцінюючи вказану підставу відмови на предмет правомірності з урахуванням принципу верховенства права, суд зазначає наступне.

Підстави для відмови у наданні дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки у власність або користування, які зазначені в абзаці 1 частини 7 статті 118 ЗК України, не підлягають розширеному тлумаченню, визначений нею перелік підстав для відмови є вичерпним.

Відповідач у відзиві на позовну заяву зазначає, що підставою для відмови позивачу у наданні дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки у власність слугувало те, що за інформацією, яка міститься в рішенні Чортківської районної ради від 25.02.2000 №121, затверджено розміри населених пунктів, в тому числі с. Улашківці площею 420,10 га (аркуш справи 33).

У 2020 році ДП «Тернопільський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» виготовив Доповнення до проекту встановлення меж населеного пункту с. Улашківці Улашківської сільської ради Чортківського району Тернопільської області. На підставі Доповнень до проекту землеустрою щодо встановлення межі населеного пункту с. Улашківці Улашківської сільської ради Чортківського району Тернопільської області 27.05.2020 до Державного земельного кадастру внесено відомості про межі адміністративно-територіальної одиниці - с. Улашківці площею 420,10 га (аркуші справи 37-42).

Відповідач вказує, що у вказану площу населеного пункту входить земельна ділянка площею 22,7987 га; кадастровий номер 6125588300:01:001:1264, за рахунок якої позивач бажає отримати у власність земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства, що підтверджується планами меж с. Улашківці Улашківської сільської ради Чортківського району та Витягом з Державного земельного кадастру про землі в межах території адміністративно-територіальних одиниць від 18.08.2020 (аркуш справи 43).

Таким чином, встановлено, що Головне управління, приймаючи оскаржуваний наказ від №19-3665/14-20-СГ від 27.05.2020 «Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою» виходило з того, що запитувана земельна ділянка, яка зазначена на доданих графічних матеріалах відноситься до земель комунальної власності, отже, порушене питання знаходиться поза межами повноважень Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області.

Однак, суд не може погодитись з таким висновком відповідача, оскільки зазначені в оскаржуваному наказі підстави відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою не передбачені положеннями ч.7 ст.118 Земельного кодексу України.

Відповідно до статті 125 Земельного Кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Згідно із статтею 126 Земельного Кодексу України право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

Судом встановлено, що станом на час вирішення заяви позивача земельна ділянка, кадастровий номер 6125588300:01:001:1264 площею 22,7987 га, цільове призначення: 16.00 землі запасу, перебувала у державній власності, що підтверджується інформація про ділянку (аркуш справи 17), витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку від 30.07.2020 серії НВ -6113221032020 (аркуш справи 6).

Довідка - інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна від 30.07.2020 №218432389 не містить відомостей, що земельна ділянка, щодо якої позивачем подана заява, перебуває у комунальній власності (аркуш справи 18).

Отже, в матеріалах справи відсутні належні докази того, що на момент звернення позивача із заявою від 30.04.2020 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 6125588300:01:001:1264, так і на час розгляду вказаної заяви, зазначена ділянка була передана у комунальну власність Улашківської сільської ради Чортківського району, як стверджує відповідач.

Підстави для відмови у наданні дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки у власність або користування, які зазначені в абзаці 1 частини 7 статті 118 ЗК України, не підлягають розширеному тлумаченню, визначений нею перелік підстав для відмови є вичерпним.

Проект землеустрою розробляється на підставі дозволу ГУ Держгеокадастру у Тернопільській області, до компетенції якого входить питання про передачу земельних ділянок громадянам.

Враховуючи наведене, наказ від №19-3665/14-20-СГ від 27.05.2020 «Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою» не відповідає вимогам законодавства, а тому, вимога про його скасування підлягає задоволенню.

Відповідачем не доведено суду правомірність наказу про відмову у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, оскільки станом на момент подання заяви від 30.04.2020 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зазначена земельна ділянка перебувала у державній власності, а тому, а отже відповідач діяв всупереч положень частини 2 статті 19 Конституції України, відповідно до якої органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Стосовно позовної вимоги про зобов`язання Головного управління Держгеокадастру в Тернопільській області надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 2,00 га у власність для ведення особистого селянського господарства за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 6125588300:01:001:1264, розташованої за межами населеного пункту на території Улашківської сільської ради Чортківського району Тернопільської області, суд зазначає наступне.

Суд прийшов до висновку про визнання протиправним та скасування Наказу Головного управління Держгеокадастру в Тернопільській області №19-3665/14-20-СГ від 27.05.2020.

Разом із тим, судом під час розгляду справи встановлено, що 18.08.2020 зареєстровано право комунальної власності земельної ділянки за кадастровим номером 6125588300:01:001:1264 площею 22,7987 га за Улашківською сільською радою Чортківського району, що підтверджується інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна від 06.10.2020 (аркуш справи 59).

Отже, вказана земельна ділянка станом на час розгляду справи передана в комунальну власність.

Частиною 4 статті 122 Земельного кодексу України центральному органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальним органам надано повноваження щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у власність або у користування для всіх потреб. Вказане повноваження кореспондується з положеннями частини 7 статті 118 Земельного кодексу України, яка встановлює порядок розгляду таких клопотань уповноваженим органом.

Таким чином, станом на час вирішення справи ГУ Держгеокадастру в Тернопільській області не є уповноваженим органом в розумінні Земельного кодексу України, який наділений повноваженнями щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення комунальної власності у власність або у користування для всіх потреб.

Натомість, уповноваженим суб`єктом вирішення вказаних питань є Улашківська сільська рада.

Відповідно до частин 1, 2, 4 ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України при вирішенні справи по суті суд може задовольнити позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково. У разі задоволення позову суд може прийняти рішення, зокрема, про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

З урахуванням наведеного, позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області про визнання протиправним та скасування наказу, зобов`язання вчинити дії, є обґрунтованими та доведеними та такими, що підлягають задоволенню в частині визнання протиправним та скасування наказу Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області від 27.05.2020 №19-3665/14-20-СГ "Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою".

В задоволенні позовних вимог про зобов`язання Головного управління Держгеокадастру в Тернопільській області надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки слід відмовити.

Судові витрати у справі відсутні.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області від 27.05.2020 №19-3665/14-20-СГ "Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою".

В задоволенні позовних вимог про зобов`язання Головного управління Держгеокадастру в Тернопільській області надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Реквізити учасників справи:

позивач:

- ОСОБА_1 місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ;

відповідач:

- Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області місцезнаходження: вул. Лисенка, 20а, м. Тернопіль, 46002; код ЄДРПОУ: 39766192.

Головуючий суддя Баб`юк П.М.