
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
07 жовтня 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/2587/20
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Пляшкова К.О., розглянувши за правилами загального позовного провадження у письмовому провадженні справу Головного управління ДПС у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Протек Агро Груп» про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду 06 червня 2020 року надійшов адміністративний позов Головного управління ДПС у Луганській області (далі - позивач, ГУ ДПС у Луганській області) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Протек Агро Груп» (далі - відповідач, ТОВ «Протек Агро Груп»), в якому позивач просить стягнути з відповідача кошти за податковим боргом у загальній сумі 1386641,93 грн, у тому числі:
з податку на додану вартість в загальній сумі 1385621,96 грн, у тому числі, основного платежу в розмірі 781105,36 грн, штрафних санкцій – 563229,93 грн, пені – 41287,24 грн з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих боржника та рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ на користь Державного бюджету України;
з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 1020,00 грн - штрафних санкцій, з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих боржника на користь Державного бюджету України.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідач перейшов на основне місце обліку в ДПІ у м. Сєвєродонецьку Сєвєродонецького управління ГУ ДПС у Луганській області, як платник податків та зборів з 17 серпня 2018 року з Головного управління ДФС у Харківській області.
Відповідач не сплатив до бюджету узгоджені сум податкових зобов`язань, що призвело до виникнення, у підприємства податкового боргу на загальну суму 1386641,93 грн, у тому числі з податку на додану вартість на суму 1385621,93 грн та з податку на прибуток приватних підприємств на суму 1020,00 грн.
Податковий борг з податку на додану вартість на загальну суму 1385621,93 грн виник на підставі: податкової декларації з ПДВ від 28 лютого 2018 року № 9033330497 по терміну сплати 02 березня 2018 року, несплачений залишок за якою складає 14,36 грн основного платежу; податкового повідомлення-рішення (форма Н) від 23 січня 2018 року № 0010011215, яким за результатами камеральної перевірки з питання дотримання граничних термінів реєстрації податкових накладних та / або розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН, нараховано 6500,00 грн штрафних санкцій; податкової декларації з ПДВ від 20 березня 2018 року № 9049176818 по терміну сплати 30 березня 2018 року, відповідно до показників якої самостійно визначене зобов`язання платника за лютий 2018 року складає 8913,00 грн основного платежу; податкового повідомлення-рішення (форма Р) від 06 березня 2018 року № 0035931215, яким за результатом камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з ПДВ за листопад 2017 року, нараховано 725919,00 грн основного платежу та 362959,5 грн - штрафних санкцій; податкової декларації з ПДВ від 20 квітня 2018 року № 9073063116 по терміну сплати 30 квітня 2018 року, відповідно до показників якої самостійно визначене зобов`язання платника за березень 2018 року складає 326,00 грн основного платежу; податкового повідомлення-рішення (форма Р) від 05 квітня 2018 року № 0054591215, яким за результатом камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з ПДВ за грудень 2017 року, нараховано 13433,00 грн основного платежу та 6716,50 грн - штрафних санкцій; податкового повідомлення-рішення (форма ПС) від 20 квітня 2018 року № 0062871215, яким за результатом камеральної перевірки з питань несвоєчасного подання податкової декларації з ПДВ за січень 2018 року, нараховано 1020,00 грн штрафних санкцій; податкового повідомлення-рішення (форма Р) від 09 січня 2018 року № 0002351215, яким за результатом камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з ПДВ за вересень 2017 року, нараховано 32500,00 грн основного платежу та 8125,00 грн - штрафних санкцій; податкового повідомлення-рішення (форма Н) від 12 липня 2018 року № 0113341215, яким за результатом камеральної перевірки з питання дотримання граничних термінів реєстрації податкових накладних та /або розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН, нараховано 177908,33 грн штрафних санкцій. Крім того, у платника існує заборгованість з пені в розмірі 41287,24 грн, нарахована підприємству відповідно до статті 129 Податкового кодексу України.
Податковий борг з податку на прибуток приватних підприємств виник на підставі податкового повідомлення-рішення (форма ПС) від 10 травня 2018 року № 0073801215, яким за результатом камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток за 2017 року, нараховано 1020,00 грн штрафних санкцій.
Позивачем з метою погашення податкового боргу відповідно до статті 59 Податкового кодексу України надіслано на адресу відповідача податкову вимогу від 14 березня 2018 року форми «Ю» № 45435-17, яка відповідно до поштового повідомлення вручена платнику 14 березня 2018 року. Незважаючи на вжиті заходи, податковий борг відповідача залишається несплаченим.
Таким чином, позивач просить суд стягнути відповідача кошти за податковим боргом у загальній сумі 1386641,93 грн.
Ухвалою від 13 липня 2020 року позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення недоліків (арк. спр. 95-96).
Ухвалою від 03 серпня 2020 року позовну заяву прийнято до розгляду після усунення її недоліків та відкриття провадження у справі, справу визначено розглядати за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання (арк. спр. 106-107).
Відповідач правом подати відзив на позовну заяву не скористався.
Ухвалою від 21 вересня 2020 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті (арк. спр. 123).
Сторони у судове засідання не прибули, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином (арк. спр. 126, 127).
Згідно з частиною першою статті 205 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта (частина дев`ята статті 205 КАС України).
З огляду на положення статті 205 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представників сторін у порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 КАС України, суд встановив таке.
Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 03.08.2020 № 1006977729, ТОВ «Протек Агро Груп», ідентифікаційний код 41324751, зареєстроване як юридична особа Сєвєродонецькою міською радою 10 травня 2017 року, місцезнаходження: 93400, Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, вул. Горького, б. 70 (арк. спр. 103-105).
Відповідач перебуває за основним місцем обліку в ДПІ в м. Сєвєродонецьку Сєвєродонецьке управління ГУ ДПС у Луганській області з 17 серпня 2018 року, до 17 серпня 2018 року перебував за основним місцем обліку в ГУ ДПС у Харківській області (арк. спр. 4-6).
У відповідача наявний податковий борг з податку на додану вартість на загальну суму 1385621,93 грн, який виник на підставі:
податкової декларації з ПДВ від 28 лютого 2018 року № 9033330497 по терміну сплати 02 березня 2018 року, несплачений залишок за якою складає 14,36 грн основного платежу (арк. спр. 18);
податкового повідомлення-рішення (форма Н) від 23 січня 2018 року № 0010011215, яким за результатом камеральної перевірки з питання дотримання граничних термінів реєстрації податкових накладних та / або розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН (акт від 27 листопада 2017 року ), нараховано 6500,00 грн штрафних санкцій, вважається врученим 01 березня 2018 року (арк. спр. 19-22, 23-27);
податкової декларації з ПДВ від 20 березня 2018 року № 9049176818 по терміну сплати 30 березня 2018 року, відповідно до показників якої самостійно визначене зобов`язання платника за лютий 2018 року складає 8913,00 грн основного платежу (арк. спр. 29);
податкового повідомлення-рішення (форма Р) від 06 березня 2018 року № 0035931215, яким за результатом камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з ПДВ за листопад 2017 року (акт від 19 січня 2018 року № 792/20-40-12-15-17/413247515), нараховано 725919,00 грн основного платежу та 362959,5 грн - штрафних санкцій, вважається врученим 11 квітня 2018 року (арк. спр. 30-33, 34-43);
податкової декларації з ПДВ від 20 квітня 2018 року № 9073063116 по терміну сплати 30 квітня 2018 року, відповідно до показників якої самостійно визначене зобов`язання платника за березень 2018 року складає 326,00 грн основного платежу (арк. спр. 28);
податкового повідомлення-рішення (форма Р) від 05 квітня 2018 року № 0054591215, яким за результатом камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з ПДВ за грудень 2017 року (акт від 15 травня 2018 року № 3508/20-40-12-15-19), нараховано 13433,00 грн основного платежу та 6716,50 грн - штрафних санкцій, вважається врученим 15 травня 2018 року (арк. спр. 45-48, 49-53);
податкового повідомлення-рішення (форма ПС) від 20 квітня 2018 року № 0062871215, яким за результатом камеральної перевірки з питань несвоєчасного подання податкової декларації з ПДВ за січень 2018 року (акт від 03 березня 2018 року № 3038/20-40-12-15-17/41324751), нараховано 1020,00 грн штрафних санкцій, вважається врученим 29 травня 2018 року (арк. спр. 54-57, 58-61);
податкового повідомлення-рішення (форма Р) від 09 січня 2018 року № 0002351215, яким за результатом камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з ПДВ за вересень 2017 року (акт від 17 листопада 2017 року № 20336/20-40-12-15-17/41324751), нараховано 32500,00 грн основного платежу та 8125,00 грн - штрафних санкцій, вважається врученим 15 січня 2018 року (арк. спр. 62-65, 66-71);
податкового повідомлення-рішення (форма Н) від 12 липня 2018 року № 0113341215, яким за результатом камеральної перевірки з питання дотримання граничних термінів реєстрації податкових накладних та /або розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН (акт від 31 травня 2018 року № 7868/20-40-12-15/4132451), нараховано 177908,33 грн штрафних санкцій, вважається врученим 21 серпня 2018 року (арк. спр. 72-75, 76-81).
Крім того, за платником облікована заборгованість з пені в розмірі 41287,24 грн, нарахована підприємству відповідно до статті 129 Податкового кодексу України за несвоєчасне погашення грошового зобов`язання за податковим повідомленням-рішенням від 06 березня 2018 року № 0035931215 за період з 30 грудня 2017 року по 20 квітня 2018 року в сумі 38758,11 грн; податковим повідомленням-рішенням від 05 квітня 2018 року № 0054591215 за період з 30 січня 2018 року по 24 травня 2018 року в сумі 812,6 грн; податковим повідомленням-рішенням від 09 січня 2018 року № 0002351215 за період з 30 жовтня 2017 року по 25 лютого 2018 року в сумі 1716,53 грн, що підтверджено розрахунком пені та ІКП з ПДВ (арк. спр. 10, 11-13, 14-16).
Загальна сума боргу з ПДВ у розмірі 1385621,93 грн складається із сум основного платежу - 781105,36 грн, штрафних санкцій - 563229,33 грн та пені - 41287,24 грн.
Податковий борг з податку на прибуток приватних підприємств виник на підставі податкового повідомлення-рішення (форма ПС) від 10 травня 2018 року № 0073801215, яким за результатом камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток за 2017 рік (акт від 23 березня 2018 року № 4207/20-40-12-15-21/41324751), нараховано 1020,00 грн штрафних санкцій (арк. спр. 86-88, 89-92).
ГУ ДФС у Харківській області виставлено ТОВ «Протек Агро Груп» податкову вимогу форми «Ю» від 14 березня 2018 року № 45435-17, якою встановлено, що загальна сума податкового боргу платника податків станом на 13 березня 2018 року становить 6840,36 грн, у тому числі основний платіж 340,36 грн, штрафні (фінансові) санкції 6500,00 грн. Податкова вимога отримана уповноваженим представником відповідача 14 березня 2018 року (арк. спр. 7).
Відповідно до розрахунків боргу, пені, інформації про наявність/відсутність податкового боргу у платника по Україні в цілому станом на 22 червня 2020 року, інтегрованої картки платника податків у відповідача наявний податковий борг з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 1020 грн, та з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів та послуг у сумі 1385621,93 грн (арк. спр. 8, 9-13, 14-17).
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених позовних вимог, суд виходить з такого.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.
У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України:
- грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);
- податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);
- пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми грошових зобов`язань у встановлених цим Кодексом випадках та не сплачена у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);
- податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1);
- штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1).
У відповідності із пунктом 49.18 статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:
- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (п. п. 49.18.1);
- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (п. п. 49.18.2);
- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (п. п. 49.18.3);
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним (п. п. 49.18.4);
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб підприємців протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (п. п. 49.18.5).
Згідно з пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.
Контролюючий орган зобов`язаний самостійно визначити суму грошових зобов`язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо:
згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов`язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган (підпункт 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України);
дані перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, в тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податків і зборів, передбачених цим Кодексом, у тому числі податку на доходи фізичних осіб таким податковим агентом (підпункт 54.3.5 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України).
Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов`язання платник податків зобов`язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Пунктом 58.3 статті 58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Відповідно до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно з пунктом 59.3 статті 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов`язання.
Підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов`язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов`язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).
З вищеописаних доказів судом встановлено, що за ТОВ «Протек Агро Груп» станом на 22 червня 2020 року обліковується податковий борг у загальній сумі 1386641,93 грн, у тому числі: з податку на додану вартість на суму 1385621,93 грн та з податку на прибуток приватних підприємств на суму 1020,00 грн, який виник за відповідачем через несплату у встановлений статтею 57 Податкового кодексу України строк узгоджених податкових зобов`язань, самостійно визначених платником податків у податковій декларації та нарахованих контролюючим органом податковими повідомленнями-рішеннями.
Відповідачем доказів сплати вказаного податкового боргу суду не надано.
Пунктом 87.1 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Джерелом самостійної сплати грошових зобов`язань з податку на додану вартість є суми коштів, джерела яких зазначені в абзаці першому цього пункту та обліковуються в системі електронного адміністрування податку на додану вартість. У разі сплати податкових зобов`язань, що виникли до 1 липня 2015 року, та/або погашення податкового боргу за податковими зобов`язаннями, що виникли до 1 липня 2015 року, перерахування коштів до бюджету здійснюється безпосередньо з поточних рахунків платника податків, відкритих у банках.
Пунктами 95-1-95.3 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Оскільки ТОВ «Протек Агро Груп» вручено податкову вимогу, яка є чинною, суд дійшов висновку, що позивач дотримав визначених статтею 95 Податкового кодексу України вимог та має всі підстави для вжиття заходів щодо погашення податкового боргу ТОВ «Протек Агро Груп» шляхом стягнення коштів.
Враховуючи, що відповідачем на час розгляду даної адміністративної справи податковий борг не сплачений, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.
Відповідно до частини другої статті 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
З викладеного слідує, що витрати суб`єкта владних повноважень на сплату судового збору відносяться на рахунок суб`єкта владних повноважень. Такий вид судових витрат, як судовий збір, поверненню позивачу - суб`єкту владних повноважень, не підлягає.
Такі обмеження у можливостях суб`єктів владних повноважень свідчать про загальну спрямованість адміністративного судочинства на захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у спірних правовідносинах із владою.
Оскільки Головне управління ДПС у Луганській області у вказаній справі є суб`єктом владних повноважень, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для стягнення з відповідача судового збору на користь позивача.
Керуючись статтями 2, 9, 72-77, 90, 132, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Головного управління ДПС у Луганській області (місцезнаходження: 93400, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Енергетиків, будинок 72, код за ЄДРПОУ 43143746) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Протек Агро Груп» (місцезнаходження: 93404, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Горького, будинок 70, код за ЄДРПОУ 41324751) про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Протек Агро Груп» кошти за податковим боргом у загальній сумі 1386641,93 грн (один мільйон триста вісімдесят шість тисяч шістсот сорок одна гривня 93 коп.), в тому числі:
з податку на додану вартість в загальній сумі 1385621,96 (один мільйон триста вісімдесят п`ять тисяч шістсот двадцять одна гривня 96 коп.) грн, у тому числі, основного платежу в розмірі 781105,36 грн (сімсот вісімдесят одна тисяча сто п`ять гривень 36 коп.), штрафних санкцій в розмірі 563229,93 грн (п`ятсот шістдесят три тисячі двісті двадцять дев`ять гривень 93 коп.), пені в розмірі 41287,24 грн (сорок одна тисяча двісті вісімдесят сім гривень 24 коп.) з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих боржника, та рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ на користь Державного бюджету України;
з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 1020,00 грн (одна тисяча двадцять гривень) з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих боржника, на користь Державного бюджету України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя К.О. Пляшкова