
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
30 вересня 2020 р. Справа № 120/4238/20-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Вільчинського О.В.,
за участю:
секретаря судового засідання: Непийводи В.Л.,
представника позивача: Воловодівського І.В.,
представника відповідача: Гончаренка І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом: товариства з обмеженою відповідальністю "Він Шлях Транс"
до: управління Укртрансбезпеки у Вінницькій області
про: визнання протиправною та скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду звернулось товариство з обмеженою відповідальністю "Він Шлях Транс" (далі - ТОВ "Він Шлях Транс", позивач) з адміністративним позовом до управління Укртрансбезпеки у Вінницькій області (далі - відповідач). За змістом позовних вимог позивач просить суд визнати протиправною та скасувати постанову управління Укртрансбезпеки у Вінницькій області про застосування адміністративно-господарського штрафу № 198210 від 30.06.2020 щодо стягнення з ТОВ "Він Шлях Транс", адміністративно-господарського штрафу у сумі 17000,00 грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що 15.06.2020 старшим державним інспектором ВНАП Дідичуком А.В. та головним спеціалістом ВНАП Килимником В.А. складено акт №219330 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Під час перевірки транспортного засобу MAN TGX 18.400, номерний знак НОМЕР_1 , виявлено порушення, яке полягає у перевезенні вантажу з перевищенням встановлених габаритно-вагових (параметрів) норм на 17,7% без відповідного дозволу згідно з товарно-транспортною накладною від 15.06.2020 №22698 (орган. мін. суміш). Також сторона позивача зазначає, що на підставі акта від 30.06.2020 відповідачем винесено постанову №198210 про застосування адміністративно-господарського штрафу у сумі 17000,00 грн. Позивач вважає оскаржувану постанову такою, що підлягає скасуванню, оскільки перевищення габаритно-вагових параметрів належними документами не доведено, а покази вагового комплексу є помилковими та не відповідають дійсності.
Ухвалою від 21.08.2020 відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, судове засідання у справі призначено на 23.09.2020. Крім того, встановлені сторонам строки для подання відзиву на позов, відповіді на відзив та заперечень.
Ухвалою від 23.09.2020 відкладено судовий розгляд справи за клопотанням представника відповідача на 30.09.2020.
28.09.2020 до суду було подано відзив на позовну заяву, в якому представник управління Укртрансбезпеки у Вінницькій області просив відмовити у задоволенні позовних вимог ТОВ "Він Шлях Транс" у повному обсязі. В обґрунтування вказав, що під час зважування транспортного засобу марки MAN, реєстраційний номер НОМЕР_1 , було встановлено фактичне навантаження на строєну вісь - 25,900 т. при допустимих 22 т. Представник відповідача зазначає, що 30.06.2020 проводився розгляд справи щодо порушення законодавства про автомобільний транспорт відносно акта № 219330 від 15.06.2020 та матеріалів вагового контролю, за результатами якого начальником управління Укртрансбезпеки у Вінницькій області прийнято рішення про винесення постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу № 198210 від 30.06.2020 за підставі абз. 15 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 10% до 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу, - у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Зазначене рішення відповідач вважає законним та обґрунтованим.
Правом на подачу відповіді на відзив та заперечення сторони не скористались.
У судове засідання 30.09.2020 прибули представники обох сторін. Під час розгляду справи представник позивача заявив клопотання про залишення без розгляду заяви ТОВ "Він Шлях Транс" про виклик свідків від 18.08.2020, а також зазначив, що ваги, на яких було здійснено первинне зважування, ймовірно дали збій, оскільки після здійснення переміщення вантажу на інші осі загальна маса транспортного засобу з вантажем зменшилась з 37,200 т до 36,700 т. Окрім того, сторона позивача зазначила, що при повторному зважуванню показники по осям теж були в межах норм, встановлених Правилами дорожнього руху.
Представник відповідача у свою чергу проти позову заперечував та вказав, що ваги, на яких здійснювалось зважування, є повіреними, а яким способом було здійснено усунення порушення після первинного зважування (шляхом розвантаження чи переміщення вантажу) останньому невідомо. Просив у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі.
Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши матеріали справи та дослідивши надані сторонами докази в їх сукупності суд встановив таке.
15.06.2020 у пункті габаритно-вагового контролю на а/д Т-02-03-01, Вінниця - Гнівань -Тиврів, 7 км + 50 м, посадовими особами управління Укртрансбезпеки у Вінницькій області проведено рейдову перевірку транспортного засобу MAN TGX 18.400, реєстраційний номер НОМЕР_1 , під керуванням водія ОСОБА_1 , що використовується перевізником ТОВ "Він Шлях Транс". За результатами перевірки 15.06.2020 складено акт № 219330 від 15.06.2020 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, відповідно до якого в ході перевірки виявлено перевезення ТОВ "Він Шлях Транс" вантажу з перевищенням встановлених п. 22.5 Правил дорожнього руху габаритно-вагових норм без відповідного дозволу на 17,7%.
Окрім того, за результатами габаритно-вагового контролю 15.06.2020 складено акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів № 029799, у якому зафіксовано осьові навантаження, що становлять: 6,000 т при нормативно допустимому навантаженні - 11 т; 7,700 т. при нормативно допустимому навантаженні - 11 т; 25,900 при нормативно допустимому навантаженні - 22 т.
Відповідно до довідки про результати здійснення габаритно-вагового контролю №030299 встановлено результати вагового контролю навантаження на кожну з осей, які становлять: 1 вісь - 5,000 т; 2 вісь - 7,700 т; 3 вісь - 8,500 т; 4 вісь - 8,350 т; 5 вісь - 9,050 т; повна маса транспортного засобу - 39,600 т.
З огляду на виявлені порушення старшим державним інспектором управління Укртрансбезпеки у Вінницькій області Дідечуком А.В. складено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування №029799 від 15.06.2020 на суму 25,92 євро.
30.06.2020 за результатами розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт начальником Управління Укртрансбезпеки у Вінницькій області Соколовським О.Д. винесено постанову №198210, якою до позивача застосовано адміністративно-господарський штраф у розмірі 17000 грн. за порушення статті 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", відповідальність за яке передбачена абзацом 15 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".
07.07.2020 позивач звернувся із скаргою до Державної служби України з безпеки на транспорті (далі - Укртрансбезпека), в якій просив визнати протиправною та скасувати постанову управління Укртрансбезпеки у Вінницькій області про застосування адміністративно-господарського штрафу № 198210 від 30.06.2020 щодо стягнення з ТОВ "Він Шлях Транс" адміністративно-господарського штрафу у сумі 17000,00 грн.; скасувати плату, нараховану відповідачем згідно розрахунку № 029799 від 15.06.2020 за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, в сумі 25,92 євро. Рішенням Укртрансбезпеки від 03.08.2020 №5927/03/15-20 скаргу ТОВ "Він Шлях Транс" залишено без задоволення, а постанову управління Укртрансбезпеки у Вінницькій області №198210 від 30.06.2020 - без змін.
Вважаючи постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу протиправною та такою, що підлягає скасуванню, позивач звернувся з цим адміністративним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли, суд зважає на таке.
Відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб`єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень регулюються Законом України №2344-ІІІ від 05.04.2001 "Про автомобільний транспорт" (далі - Закон №2344).
Відповідно до статті 6 Закону №2344 державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Рейдові перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом здійснюються шляхом зупинки транспортного засобу або без такої зупинки посадовими особами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, та його територіальних органів, які мають право зупиняти транспортний засіб у форменому одязі за допомогою сигнального диска (жезла) відповідно до порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
Пунктом першим Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 103 (далі - Положення № 103), визначено, що Державна служба України з безпеки на транспорті є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства).
Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань, зокрема здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням вимог законодавства на автомобільному, міському електричному, залізничному, морському та річковому транспорті, підготовку пропозицій щодо їх удосконалення, а також законодавства про судноплавство на суднах, у морських і річкових портах, територіальних та внутрішніх водах, на внутрішніх водних шляхах України, габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування.
Відповідно до пункту 8 Положення № 103 Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 № 592 "Деякі питання забезпечення діяльності Державної служби з безпеки на транспорті" утворені територіальні органи Державної служби з безпеки на транспорті як структурні підрозділи апарату Служби за переліком згідно з додатком 3, зокрема, управління Укртрансбезпеки у Вінницькій області. Управління Укртрансбезпеки відповідно до покладених повноважень здійснюють функції державного контролю на автомобільному транспорті загального користування та застосовують до порушників законодавства про автомобільний транспорт фінансові санкції у вигляді штрафу від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту згідно статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".
Управління Укртрансбезпеки у Вінницькій області діє відповідно до Положення про Київське міжрегіональне управління Укртрансбезпеки, затвердженого наказом Державної служби України з безпеки на транспорті.
Процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб`єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб`єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом визначається Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 (далі - Порядок № 1567).
Згідно з абзацом 1 пункту 15 Порядку № 1567 під час проведення рейдової перевірки перевіряється, наявність визначених статтями 39 і 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.
Статтею 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред`являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є:
- для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством;
- для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.
У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов`язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше п`яти відсотків.
Постановою Кабінету Міністрів України №879 від 27.06.2007 "Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування" затверджено Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - Порядок № 879).
Відповідно до пункту 2 Порядку №879 габаритно-ваговий контроль - контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів.
Пунктом 3 Порядку №879 передбачено, що габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції.
За результатами габаритно-вагового контролю на стаціонарному або пересувному пункті водієві транспортного засобу видається довідка про здійснення габаритно-вагового контролю із зазначенням часу і місця його здійснення (пункту 18 Порядку №879).
Крім того, за результатами габаритно-вагового контролю посадові особи та/або працівники Укртрансбезпеки або її територіальних органів визначають належність транспортного засобу до великовагових та/або великогабаритних. У разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового та/або габаритного нормативного параметра більш як на 2 відсотки подальший рух транспортного засобу забороняється до внесення плати за його проїзд автомобільними дорогами загального користування (далі - плата за проїзд). Плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу, здійснюється у подвійному розмірі за пройдену частину маршруту по території України (пункти 20, 21 Порядку №879).
Разом із тим, відповідно до підпункту 3 пункту 2 Порядку №879 великовагові та великогабаритні транспортні засоби - транспортні засоби, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні навантаження на вісь (осі) та загальна маса або габарити яких перевищують один з параметрів, що зазначені у пункті 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року №1306 (далі - Правила дорожнього руху).
Водночас, абзацом 1 пункту 22.5 Правил дорожнього руху за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.
Рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 т, здвоєні осі - понад 16 т, строєні осі - понад 22 т або фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів - навантаження на одиночну вісь - понад 11 т, здвоєні осі - понад 18 т, строєні осі - понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - понад 46 т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється (абзац 3 пункту 22.5 Правил дорожнього руху).
У свою чергу, відповідно до п. 23 Порядку № 879 власник великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу або уповноважена ним особа має право привести габаритно-вагові параметри транспортного засобу у відповідність з установленими нормативами шляхом часткового розвантаження, перевантаження на інший транспортний засіб або у будь-який інший спосіб.
Після приведення габаритно-вагових параметрів транспортного засобу у відповідність з установленими нормативами і внесення плати за проїзд такий засіб спрямовується для здійснення повторного габаритно-вагового контролю. Якщо під час здійснення повторного габаритно-вагового контролю фактів перевищення габаритно-вагових параметрів не виявлено, транспортний засіб може продовжити подальший рух (п. 24 Порядку № 879).
Як видно із чека зважування, під час зважування о 14:37 год. транспортного засобу MAN TGX 18.400, реєстраційний номер НОМЕР_1 , зафіксовано вагу у таких величинах: загальна вага 39600 кг; вісь 1 - 6000 кг; вісь 2 - 7700 кг; вісь 3 - 8500 кг; вісь 4 - 8350 кг; вісь 5 - 9050 кг. Такі дані ваг вказували на перевищення ваги у сумі 2400 кг від фактично навантаженої вантажовідправником.
З метою приведення у відповідність до вимог закону ваги по осях, на виконання зазначених положень Порядку № 879, водій ОСОБА_1 вручну здійснив переміщення вантажу (суміші органо-мінеральної дорожньої з фрезерних матеріалів дорожніх одягів М20) з 3, 4 та 5 осей на 2 вісь.
При цьому, при повторному зважуванні о 15:20 год. було виявлено, що загальна маса автомобіля з причепом становить 36,700 т, а показники по осям становлять: вісь 1 - 5,900 т, вісь 2 - 8,500 т, вісь 3 - 7,350 т, вісь 4 - 7,350 т, вісь 5 - 7,600 т. Аналізуючи норми Правил дорожнього руху, суд дійшов переконання, що показники повторного зважування повністю відповідають нормам Правил дорожнього руху.
Окрім того, відповідно до товарно-транспортної накладної №22698 від 15.06.2020 маса вантажу становить 23,880 т масою нетто та 37,200 т масою брутто. Тобто загальна маса транспортного засобу з причепом згідно з ТТН становить 37,200 т.
Отже, при первинному зважуванні автомобіля марки МАN TGX 18.400, реєстраційний номер НОМЕР_1 , було зафіксовано загальну масу 39,600 т, у той час як при повторному зважуванню загальна маса вантажу з транспортним засобом вже становила 36,700 т, при цьому факту відвантаження вантажу відповідачем встановлено та доведено не було.
Водночас фактично в основу оскаржуваного рішення покладено показники первинного зважування, які, на переконання суду, не відображали правильну фактичну вагу. Наведені обставини вказують на відсутність порушень, встановлених актом №219330 від 15.06.2020 та актом №029799 від 15.06.2020. Разом із тим, виключно доведений факт порушення перевізником законодавства про автомобільний транспорт може мати наслідком накладення на нього адміністративно-господарського штрафу.
Крім того, слід звернути увагу на те, що в акті про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 15.06.2020 №219330 зазначено про порушення позивачем пункту 22.5 Правил дорожнього руху (перевезення вантажу з перевищенням вагових обмежень). Проте, постановою управління Укртрансбезпеки у Вінницькій області від 30.06.2020 №198210 встановлено порушення товариством статті 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", якою передбачено документи, на підставі яких виконуються вантажні перевезення. Зазначене свідчить про неузгодженість акта перевірки як документа, у якому зафіксовано зміст виявленого в ході перевірки порушення, з постановою як рішенням, яким на ТОВ "Він Шлях Транс" накладено штраф за виявлене в ході перевірки порушення.
З огляну на зазначене вище суд дійшов висновку, що постанова управління Укртрансбезпеки у Вінницькій області № 198210 від 30.06.2020 про застосування до ТОВ "Він Шлях Транс" адміністративно-господарського штрафу в сумі 17000,00 грн. є протиправною та підлягає скасуванню.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади і органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України.
За приписами ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно зі статтею 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що з наведених у позовній заяві мотивів і підстав, позовній вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд враховує, що відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 №592 управління Укртрансбезпеки у Вінницькій області є структурним підрозділом апарату Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті без права юридичної особи та немає власних бюджетних асигнувань, суд вважає за можливе стягнути судові витрати позивача зі сплати судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті як юридичної особи публічного права.
Керуючись ст.ст. 73-77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправною та скасувати постанову управління Укртрансбезпеки у Вінницькій області від 30.06.2020 № 198210 про застосування адміністративно-господарського штрафу в сумі 17000 грн.
Стягнути на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Він Шлях Транс" за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби України з безпеки на транспорті сплачений при зверненні до суду судовий збір в сумі 2102 грн. (дві тисячі сто дві гривні).
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Він Шлях Транс" (21017, м. Вінниця, вул. Чернігівська, 1А, код ЄДРПОУ 42797545)
Державна служба України з безпеки на транспорті (01135, м. Київ, просп. Перемоги, 14, код ЄДРПОУ 39816845); Управління Укртрансбезпеки у Вінницькій області (21036, Вінницька область, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 23)
Рішення у повному обсязі виготовлено 06.10.20
Суддя Вільчинський Олександр Ванадійович