
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,
тел/факс: 32-05-11/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 вересня 2020 рокуСправа № 912/1157/20 Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Вавренюк Л.С., за участю секретаря Олійник В.В., розглянув у судовому засіданні в порядку загального позовного провадження справу
за позовом: Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області
до відповідача: Відділу молоді та спорту Гайворонської районної державної адміністрації в особі ліквідаційної комісії
про визнання кредиторських вимог
Представники:
від позивача - Колтуцький М.П., довіреність №04-10/9 від 24.07.2020;
від відповідача - участі не брали.
Встановив: до Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області до Відділу молоді та спорту Гайворонської районної державної адміністрації в особі ліквідаційної комісії про зобов`язання Відділу молоді та спорту Гайворонської районної державної адміністрації (далі - Відділ молоді та спорту Гайворонської РДА) в особі ліквідаційної комісії визнати кредиторські вимоги Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області у розмірі 7300,00 грн за незаконне знищення двох дерев та включити зазначені вимоги до проміжного ліквідаційного балансу.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на самовільне незаконне знищення двох дерев (акацій) відповідачем, з заподіянням державі шкоди на суму 7300,00 грн, яку станом на день складення позовної заяви не відшкодовано, у зв`язку з чим позивач звернувся за захистом прав та інтересів до суду.
Ухвалою від 23.03.2020 постановлено відкрити провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 22.04.2020.
Ухвалою від 01.04.2020 повідомлено учасників справи, що підготовче засідання призначене на 22.04.2020 не відбудеться та про дату та час наступного засідання суду сторін буде повідомлено додатково ухвалою.
Ухвалою від 03.08.2020 призначено підготовче засідання у справі №912/1157/20 на 31.08.2020.
Ухвалою суду від 31.08.2020 постановлено закрити підготовче провадження у справі №912/1157/20 та призначити до судового розгляду по суті 28.09.2020.
28.09.2020 у судовому засіданні представник відповідача участі не брав. Поштовий конверт з ухвалою суду від 31.08.2020 повернуто до канцелярії суду з відміткою органів поштового зв`язку "інші причини, що не дали змоги виконати обов`язки щодо пересилання поштового відправлення". Відзив у встановлений судом строк не подав, про наявність поважних причин неподання відзиву суд не повідомив. Господарський суд вважає відповідача таким, що належним чином повідомлений про дату час та місце судового засідання, оскільки ухвала суду у даній справі направлялась на адресу відповідача, зазначену в позовній заяві, яка також є офіційною адресою його місцезнаходження.
За правилами п.п. 2, 3 ч. 3 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі: неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки; повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника) незалежно від причин неявки.
Згідно з ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
З підстав викладеного господарський суд розглядає справу по суті в судовому засіданні за відсутності представника відповідача та за наявними в матеріалах справи документами.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, оцінивши в засіданні суду докази у справі, господарський суд встановив наступні обставини.
На підставі рішення Виконавчого комітету Гайворонської міської ради № 19 від 23.02.2018, Відділу молоді та спорту Гайворонської РДА надано право на самостійне видалення (знесення) дерева (акація), яка досягла вікової зрілості, є вітровальним на території центрального стадіону, про що 26.02.2018 видано ордер "Про надання дозволу на зрізання дерев на території міста", в якому відповідачеві надано право на видалення дерева в кількості - 1 (акація на території центрального стадіону) із встановленим терміном дії - до 01.10.2018 (а.с. 10, 9).
Листом № 49 від 20.09.2018 начальник Відділу молоді та спорту Гайворонської РДА Ільченко Георгій Васильович повідомив Гайворонську міську раду та Державну екологічну інспекцію Кіровоградської області про проведення видалення дерева, яке розташоване на території стадіону "Прибужець" на підставі вищевказаного ордеру. Лист також містив інформацію про те, що під час огляду зелених насаджень було виявлено ще два дерева, які перебувають в аварійному стані та потребують негайного видалення з метою недопущення надзвичайних ситуацій під час проведення заходів на стадіоні, про що 20.09.2018 складено відповідний Акт обстеження стану зелених насаджень на території Гайворонської міської ради Гайворонського району (а.с. 12, зворотній бік а.с. 12, а.с.11).
За твердженнями позивача Акт обстеження стану зелених насаджень від 20.09.2018 складений комісією у складі представників Гайворонської районної державної адміністрації без повідомлення Гайворонської міської ради, без залучення її представників, без отримання відповідного рішення та ордеру. Доказів того, що два інші дерева, які знаходились у частково сухостійному стані, з порожистим стовбуром і перебували під загрозою вітровалу, відсутні.
02.10.2018 складено Акт обстеження за підписами Державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Кіровоградської області та начальником відділу молоді та спорту про обстеження території та перевірку документів, за результатами обстеження якого встановлено: на території стадіону "Прибужець" знесено шляхом спилювання три дерева (акації) з діаметрами в корі біля шийки, кореня; 1-102см. 2-64см,3-53см. Замір діаметрів пнів проведено металевою довіреною рулеткою (Свідоцтво про повірку №133 чинне до 19,03.2019). В ході перевірки представлених Відділом Молоді та спорту Гайворонської РДА документів встановлено, що стадіон "Прибужець" м. Гайворон знаходиться на балансі Відділу молоді та спорту Гайворонської РДА відповідно до рішення сесії Районної Ради від 26.06.2007 №65. Одне з вище вказаних дерев, а саме з діаметром в корі біля шийки кореня 102см яке знаходилось біля центрального входу, знесено відповідно до Ордеру на видалення зелених насаджень від 26.02.2018 виданим Виконавчим комітетом Гайворонської міської ради. Два дерева з діаметрами в корі біля шийки кореня 64см, 53см. знесено як аварійні (представлено Акт обстеження стану зелених насаджень на території Гайворонської міської ради Гайворонського району від 20.09.2018, та представлено лист Відділу молоді і а спорту Гайворонської РДА від 20.09.2018 №49 до Гайворонської міської ради в якому зазначено про знесення Дерева вказаного в Ордері та аварійно-небезпечних дерев (а.с. 13).
Як встановлено матеріалами справи, 15.11.2018 державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Кіровоградської області Солом`янчуком А.Л. складено протокол № 181578 про адміністративне правопорушення щодо начальника Відділу молоді та спорту Гайворонської РДА (а.с. 15).
Постановою державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Кіровоградської області від 19.11.2018 № 181578 Ільченка Г.В., як посадову особу, визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 153 КУпАП та застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу (а.с. 16).
Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 06.03.2019 по справі №385/1830/18 у задоволенні позову ОСОБА_1 до державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища у Кіровоградській області Солом`янчука Анатолія Леонідовича про скасування постанови від 19.11.2018 № 181578 відмовлено.
04.04.2019 державною екологічною інспекцією у Кіровоградській області на адресу відповідача направлено претензію №08-10/785 про необхідність відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок знищення дерев на суму 7 300,00 грн, яку відповідач не визнав (а.с. 22).
Відповідачем на адресу позивача направлено заперечення на претензію про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок знищення дерев на суму 7 300,00 грн, в яких просить відхилити претензію про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок знищення дерев на суму 7 300,00 грн (а.с. 24).
Відповідачем шкоду в розмірі 7 300,00 грн не відшкодовано.
При розгляді спору суд враховує наступне.
Відносини у галузі охорони навколишнього природного середовища в Україні регулюються, зокрема, Законом України "Про охорону навколишнього природного середовища", Законом України "Про охорону земель", Земельним кодексом України, а також іншим спеціальним законодавством.
Згідно ст. 13 Конституції України, природні ресурси, що знаходяться у межах території України, є об`єктами права власності Українського народу й повинні використовуватися відповідно до закону.
Статтею 66 Конституції України встановлено, що кожен зобов`язаний не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки.
Відповідно до ст. 35 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" державний контроль у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.
Постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.2017 № 275 затверджено Положення про Державну екологічну інспекцію України, відповідно до якого Державна екологічна інспекція України (Держекоінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра екології та природних ресурсів і який реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.
Держекоінспекція здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Відповідно до Положення про Державну екологічну інспекцію у Кіровоградській області, затвердженого наказом Державної екологічної інспекції України від 28.09.2017 №652 Державна екологічна інспекція у Кіровоградській області є територіальним органом Державної екологічної інспекції України та їй підпорядковується. Повноваження Держекоінспекції поширюються на територію Кіровоградської області. Інспекція наділена правом вживати в установленому порядку заходів досудового врегулювання спорів, виступати позивачем та відповідачем у судах.
Відповідно до п. "й" ст. 20-2 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" до компетенції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, у сфері охорони навколишнього природного середовища зокрема належить вживати в установленому порядку заходів досудового врегулювання спорів, виступати позивачем та відповідачем у судах.
Згідно ст. 40 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" використання природних ресурсів громадянами, підприємствами, установами та організаціями здійснюється з додержанням обов`язкових екологічних вимог: раціонального і економного використання природних ресурсів на основі широкого застосування новітніх технологій; здійснення заходів щодо запобігання псуванню, забрудненню, виснаженню природних ресурсів, негативному впливу на стан навколишнього природного середовища.
Відповідно до ст. 28 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження в межах населених пунктів під час проведення будь-якої діяльності, крім зелених насаджень, які висаджені або виросли самосівом в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв.
Відповідно до п. п. 3.1, 4.2 Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 № 105 зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 27.07.2006 за № 880/12754 (далі - Правила № 105), до об`єктів благоустрою у сфері зеленого господарства населених пунктів належать, зокрема, зелені насадження прибудинкової території. На об`єктах благоустрою зеленого господарства забороняється: виконувати земляні, будівельні та інші роботи без дозволу, виданого в установленому порядку; самовільно влаштовувати городи, пошкоджувати дерева, кущі, квітники, газони; рвати квіти, ламати гілки дерев.
Частиною 3 ст. 28 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" передбачено, що видалення дерев, кущів, газонів і квітників здійснюється в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.
Частинами 1, 4 ст. 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" встановлено, що порушення законодавства України про охорону навколишнього природного середовища тягне за собою встановлену цим Законом та іншим законодавством України дисциплінарну, адміністративну, цивільну і кримінальну відповідальність. Підприємства, установи, організації та громадяни зобов`язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.
Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації, зазвичай у повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення та незалежно від збору за забруднення навколишнього природного середовища та погіршення якості природних ресурсів (ст. 69 зазначеного Закону).
Згідно зі ст. ст. 26, 40 Закону України "Про рослинний світ" охорона рослинного світу забезпечується встановленням юридичної відповідальності за порушення порядку охорони та використання природних рослинних ресурсів. Порушення законодавства про рослинний світ тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.
Питання видалення зелених насаджень регулюється Порядком видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 №1045 (далі - Постанова №1045).
Пунктом 8 Постанови № 1045 передбачено, що у процесі ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації, а також у разі, коли стан зелених насаджень загрожує життю, здоров`ю громадян чи майну громадян та/або юридичних осіб, видалення зелених насаджень здійснюється негайно з подальшим оформленням акта відповідно до п. 4 цього Порядку.
Відповідно до п. 4 Порядку, підставою для прийняття рішення компетентним органом є заява про видалення зелених насаджень, подана юридичною чи фізичною особою (далі - заявник). Після надходження заяви компетентний орган утворює комісію з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості (далі - комісія), до складу якої входять представники заявника, власника земельної ділянки (користувача), компетентного органу, територіального органу Держекоінспекції, а у разі потреби - балансоутримувача території та комунального підприємства, що здійснює утримання зелених насаджень.
Під час формування складу комісії компетентний орган протягом двох днів після надходження заяви надсилає запити до територіального органу Держекоінспекції, власника земельної ділянки (користувача), балансоутримувача території та комунального підприємства, що здійснює утримання зелених насаджень, щодо можливості їх участі в роботі комісії.
Територіальний орган Держекоінспекції та заінтересовані організації у п`ятиденний строк після надходження запиту надсилають компетентному органу в письмовій формі повідомлення про включення свого представника до складу комісії. Після надходження повідомлень компетентний орган протягом трьох днів затверджує склад комісії.
У разі надходження повідомлень про відмову від участі представників територіального органу Держекоінспекції та заінтересованих організацій склад комісії затверджується без таких представників. У процесі визначення стану зелених насаджень та відновної вартості зелених насаджень, які видаляються на підставі одного з документів, визначених частиною першою ст. 34 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", до складу комісії включається представник фізичної або юридичної особи, яка має намір щодо забудови території.
Комісія у п`ятиденний строк після її затвердження визначає стан зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці, і їх відновну вартість та складає акт обстеження тих насаджень, що підлягають видаленню (далі - акт), за формою, затвердженою Мінрегіоном. Відновна вартість зелених насаджень визначається згідно з методикою, затвердженою Мінрегіоном.
У разі знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев комісія з`ясовує причину набуття деревами такого стану, про яку зазначається в складеному комісією акті. Кожному члену комісії надається один примірник акта. У разі відсутності представника територіального органу Держекоінспекції у складі комісії один примірник акта у триденний строк надсилається до територіального органу Держекоінспекції.
Голова комісії готує в п`ятиденний строк проект рішення компетентного органу про видалення зелених насаджень, в якому зазначається інформація про кількість зелених насаджень, що підлягають видаленню і залишаються на земельній ділянці. Компетентний орган у місячний строк після надходження зазначеного проекту рішення про видалення зелених насаджень приймає відповідне рішення і видає наступного дня заявнику його копію для оплати відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню.
Як зазначено вище, рішення Виконавчого комітету Гайворонської міської ради № 19 від 23.02.2018, Відділу молоді та спорту Гайворонської районної державної адміністрації надано право на самостійне видалення (знесення) дерева (акація), яка досягла вікової зрілості, є вітровальним на території центрального стадіону. Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем спиляно три дерева (акації), що підтверджується Актом обстеження від 02.10.2018 (а.с. 13).
Однак протоколом про адміністративне правопорушення від 15.11.2018 №181578, постановою про накладення адміністративного стягнення від 19.11.2018 №181578 та відповідно до розрахунку розміру шкоди заподіяної внаслідок знищення дерев від 29.03.2020, а також претензії позивача про відшкодування шкоди від 04.04.2019, підтверджено факт самовільного пошкодження стосовно двох дерев на загальну суму, що становить 7 300,00 грн (а.с. 22,23).
У п.1.2 роз`яснення Вищого Арбітражного суду України "Про деякі питання практики вирішення спорів, пов`язаних із застосуванням законодавства про охорону навколишнього природного середовища" №02-5/744 від 27.06.2001 вказано, що шкода, заподіяна внаслідок порушення цього законодавства, повинна відшкодовуватись у розмірах, які визначаються на підставі затверджених у встановленому порядку такс і методик обрахування розмірів шкоди, що діють на час здійснення порушення або, у разі неможливості встановлення часу здійснення порушення, - на час його виявлення.
Відповідно до п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.1999 №559 "Про такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів" розмір шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів, обчислюється за таксами, що затверджені цією постановою, посадовими особами інспекторського складу Державної екологічної інспекції та її територіальних органів та інших спеціально уповноважених органів виконавчої влади, яким надано право розглядати справи про адміністративні правопорушення.
29.03.2019 Державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Кіровоградської області Бур`ян Т. відповідно до такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів, затвердженої Постановою Кабінету міністрів України від 08.04.1999 №559, виконано розрахунок шкоди, заподіяної внаслідок знищення зелених насаджень в м. Гайворон, на території стадіону "Прибужець", згідно якого порядок проведення розрахунків шкоди проведено із врахуванням діаметра дерева (у корі) біля шийки кореня. Загальний розмір шкоди складає 7300, 00 грн, з яких: за пошкодження 1 дерева діаметром 64 см розмір шкоди становить - 4200,00 грн; за пошкодження 1 дерева діаметром 53 см розмір шкоди становить - 3 100,00 грн (а.с. 23).
Станом на день розгляду спору, матеріали справи не містять доказів сплати відповідачем розміру шкоди в сумі 7 300,00 грн.
Статтею 104 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) встановлено, що юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов`язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Господарський суд, враховує, що згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що міститься в матеріалах справи, внесено запис про те, що Відділ молоді та спорту Гайворонської районної державної адміністрації з 04.12.2019 перебуває в стані припинення. Строк для заявлення кредиторами своїх вимог визначено до 17.02.2020.
Частинами 5, 6 ст. 105 Цивільного кодексу України строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня опублікування повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи. Кожна окрема вимога кредитора, зокрема щодо сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, розглядається, після чого приймається відповідне рішення, яке надсилається кредитору не пізніше тридцяти днів з дня отримання юридичною особою, що припиняється, відповідної вимоги кредитора.
Відповідно до ч. 8 ст. 111 ЦК України ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред`явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред`явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
Частиною 3 ст. 112 ЦК України передбачено, що у разі відмови ліквідаційної комісії у задоволенні вимог кредитора або ухилення від їх розгляду кредитор має право протягом місяця з дати, коли він дізнався або мав дізнатися про таку відмову звернутися до суду із позовом до ліквідаційної комісії. За рішенням суду вимоги кредитора можуть бути задоволені за рахунок майна, що залишилося після ліквідації юридичної особи.
05.02.2020 на адресу Відділу молоді та спорту Гайворонської районної державної адміністрації позивачем направлено заяву про визнання вимог кредитора, відповіді на яку відповідачем не отримано (а.с. 29).
Відповідно до викладеного, суд дійшов висновку, що позивачем дотримано вимог законодавства щодо звернення до суду із позовом до ліквідаційної комісії, позовна вимога позивача спрямована на захист його прав, шляхом подачі заяви про включення вимоги Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області на суму 7 300,00 грн до реєстру вимог кредиторів.
З урахуванням викладеного, приймаючи до уваги, що матеріалами справи доведено факт заподіяння державі шкоди внаслідок порушення відповідачем вимог природоохоронного законодавства, завданої незаконним видаленням зелених насаджень, позовні вимоги про зобов`язання Відділ молоді та спорту Гайворонської районної державної адміністрації в особі ліквідаційної комісії визнати кредиторські вимоги Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області у розмірі 7300,00 грн є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню повністю.
Витрати зі сплати судового збору відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України покладається на відповідача.
Керуючись ст. ст. 73-80, 129, 232, 233, 236-238, 240-242, 247-252, 326-327 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Зобов`язати Відділ молоді та спорту Гайворонської районної державної адміністрації в особі ліквідаційної комісії визнати кредиторські вимоги Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області у розмірі 7300,00 грн за незаконне знищення двох дерев та включити зазначені вимоги до проміжного ліквідаційного балансу.
Стягнути з Відділу молоді та спорту Гайворонської районної державної адміністрації в особі ліквідаційної комісії на користь Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області судовий збір в розмірі 2102,00 грн. на рахунок (ІВАМ) ІМ23 8201720343140001000081007, в ДКСУ, м. Київ, МФО 820172, ЄДРПОУ 38037110.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення в порядку, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається до Центрального апеляційного господарського суду через Господарський суд Кіровоградської області.
Копії рішення направити сторонам, а саме:
позивачу на електрону пошту: ecoinsp@ukr.net;
відповідачу за адресою: 26300, Кіровоградська обл., м. Гайворон, площа Радянська (площа Героїв Майдану), буд. 5
та на електрону пошту: gay-sport@ukr.net.
Дата складення повного рішення 07.10.2020.
Суддя Л.С. Вавренюк