Постанова № 9202022, 23.04.2010, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.04.2010
Номер справи
2а-16626/09/0470
Номер документу
9202022
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

23.04.10 <копія >

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 березня 2010 р. Справа № 2а-16626/09/0470

          Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Юхно І. В. <Текст > при секретаріЧупіній О.В. за участю: за участю представника позивача - Циби А.В. < ПІБ Пр. > розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська до Українсько-канадське товариство з обмеженою відповідальністю та іноземними інвестиціями «ЮМК» про про стягнення заборгованості, - ВСТАНОВИВ: Державна податкова інспекція у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська звернувся до суду з адміністративним позовом до Українсько-канадського товариства з обмеженою відповідальністю та іноземними інвестиціями «ЮМК» про стягнення податкового боргу. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем в порушення вимог ст. 67 Конституції України, Закону України «Про систему оподаткування» та Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами» не було сплачено суми податкових зобов’язань з податку на прибуток, податку на додану вартість, комунального податку, збору за забруднення навколишнього природного середовища та збору за спеціальне використання водних ресурсів у встановлені законом строки. В добровільному порядку суму податкового боргу відповідач не сплачує, що стало підставою для звернення податкового органу до суду з даним позовом. Представник позивача підтримав позовні вимоги та просив задовольнити їх в повному обсязі, виходячи з положень норм Конституції України, Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Закону України «Про державну податкову службу України», та з підстав, викладених в адміністративному позові. Відповідач у судове засідання не з’явився вдруге, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином відповідно до вимог ч. 8 ст. 35 КАС України, однак, на адресу суду 06.01.2010р. та 13.03.2010р. повернулись конверти з примітками поштового відділення про причини невручення адресату – організація не розшукана (а.с. 42, 50).

За даних обставин та відповідно до вимог ст. 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній доказами без участі відповідача.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані до суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об’єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Відповідач - Українсько-канадське товариство з обмеженою відповідальністю та іноземними інвестиціями «ЮМК» зареєстроване рішенням виконкому Дніпропетровської міської ради від 24.11.2001р. (а.с. 4-7) та перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська.

Відповідно до ст.ст. 67, 68 Конституції України, кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори у порядку та у розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватися Конституції та законів України. Відповідно до п.2 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991р., п.п.4.1.1, 4.1.4 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р., платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів). Також, згідно п.3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» до загальнодержавних належать такі податки і збори (обов'язкові платежі), зокрема, податок на додану вартість.

Згідно до пп. 7.8.1 п.7.8 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97 – ВР від 03.04.1997 року, податковим періодом для сплати податку на додану вартість є один календарний місяць.

Відповідно до абз. „а" пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р. (далі - Закон України № 2181) податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Українсько-канадське товариство з обмеженою відповідальністю та іноземними інвестиціями «ЮМК» подало до Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська наступні податкові декларації по податку на додану вартість:

-за жовтень 2008р. (а.с. 12-13);

-за листопад 2008р. (а.с. 10-11);

-за грудень 2008р. (а.с. 8-9),

в яких самостійно визначило до сплати податкові зобов’язання на загальну суму 67539,98 грн.

Однак, підприємством не сплачено суму вище визначених ним податкових зобов’язань у встановлені законом строки.

Згідно з ч. 1 ст. 14 Закону «Про оподаткування прибутку підприємств» №334/94-ВР від 28.12.1994р. (з подальшими змінами), податок на прибуток підприємств належить до загальнодержавних податків і зборів (обов’язкових платежів).

Відповідно до п. 11.1 ст. 11 вищезазначеного Закону, податковими періодами для сплати податку на прибуток підприємств є календарні квартал, півріччя, три квартали, рік. Податковий період починається з першого календарного дня податкового періоду і закінчується останнім календарним днем податкового періоду.

Відповідно до п. 16.4. ст. 16 цього ж Закону, податок за звітній період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітній період. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року – повну.

Згідно абз. «б» п.п. 4.1.1 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 від 21.12.2000р., податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Згідно до пп. 7.8.1 п.7.8 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97 – ВР від 03.04.1997 року, податковим періодом для сплати податку на додану вартість є один календарний місяць.

Відповідно до абз. „а" пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р. (далі - Закон України № 2181) податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Українсько-канадське товариство з обмеженою відповідальністю та іноземними інвестиціями «ЮМК» подало до Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська наступні податкові декларації з податку на прибуток:

-за 2008р. (а.с. 14);

-за 1 квартал 2009р. (а.с. 15);

-за півріччя 2009р. (а.с. 16),

в яких самостійно визначило до сплати податкові зобов’язання на загальну суму 7484,05 грн.

Однак, підприємством не сплачено суму вище визначених ним податкових зобов’язань у встановлені законом строки.

Згідно з ч. 1 ст. 14 Закону «Про оподаткування прибутку підприємств» №334/94-ВР від 28.12.1994р. (з подальшими змінами), комунальний належить до загальнодержавних податків і зборів (обов’язкових платежів).

Відповідно до ст.15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Статтею 18 вищезазначеного Декрету передбачено, що органи місцевого самоврядування встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до межах установлених граничних розмірів ставок.

Відповідачем до Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська було подано податкові розрахунки комунального податку за січень, лютий, квітень 2009р., відповідно до яких нараховано податку у загальній сумі 1716,23 грн. (а.с. 20-22).

Відповідачем у встановлені строки не сплачено суму податкових зобов'язань, зазначених ним у відповідних податкових розрахунках.

Відповідно до п. 2. постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору» N 303 від 01.03.1999р. збір за забруднення навколишнього природного середовища (далі - збір) справляється за: викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин (далі - викиди) стаціонарними та пересувними джерелами забруднення; скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти (далі - скиди); розміщення відходів; утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені); тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками.

Згідно із п. 9 вищезазначеної постанови базовий податковий (звітний) період збору дорівнює календарному кварталу. Платники збору складають податкові розрахунки за формою, затвердженою центральним органом державної податкової служби, наростаючим підсумком за квартал, півріччя, дев'ять місяців та рік і подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби: 1) за місцем знаходження стаціонарних джерел забруднення - у разі здійснення викидів стаціонарними джерелами забруднення та скидів; 2) за місцем знаходження спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об'єктів - у разі розміщення відходів; 3) за місцем перебування платника збору на податковому обліку - у разі здійснення викидів пересувними джерелами забруднення; 3-1) за місцем перебування платника збору на податковому обліку - в разі утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та тимчасового зберігання радіоактивних відходів їх виробниками.

Пунктом 10 постанови закріплено, що платники збору протягом десяти календарних днів, що настають після граничного строку подання податкового розрахунку, сплачують збір: 1) за місцем знаходження стаціонарних джерел забруднення - у разі здійснення викидів стаціонарними джерелами забруднення та скидів; 2) за місцем знаходження спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об'єктів - у разі розміщення відходів; 3) за місцем перебування платника збору на податковому обліку - у разі здійснення викидів пересувними джерелами забруднення; 4) за місцем перебування платника збору на податковому обліку - в разі утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та тимчасового зберігання радіоактивних відходів їх виробниками.

Відповідачем до Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська було подано Розрахунки збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2008р., за півріччя 2009р., за 9 місяців 2009р. на загальну суму 93,56 грн. (а.с. 17-19).

У встановлені строки не сплачено в повному обсязі суму податкових зобов'язань, зазначених у відповідних Розрахунках збору за забруднення навколишнього природного середовища.

Відповідно до п. 2 Порядку справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1494 від 16.08.1999р. збір за спеціальне використання водних ресурсів справляється за використання води з водних об'єктів, що забрана із застосуванням споруд або технічних пристроїв та скидання в них зворотних вод. Збір за користування водами для потреб гідроенергетики справляється за користування водою, що пропускається через турбіни гідроелектростанцій для вироблення електроенергії, а для підприємств водного транспорту - за користування водою під час експлуатації водних шляхів вантажними самохідними, несамохідними та пасажирськими суднами.

Згідно з п. 3 вищезазначеного Положення платниками збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту є підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, а також громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, що використовують водні ресурси та користуються водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту.

Пунктом 5 Положення встановлено, що об'єктом обчислення збору за спеціальне використання водних ресурсів є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі, з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання.

Відповідно до п. 14 Положення збір за спеціальне використання водних ресурсів та збір за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту обчислюється платниками самостійно. Розрахунки збору, базовий податковий (звітний) період для якого дорівнює календарному кварталу, подаються платниками органам державної податкової служби протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, за місцем податкової реєстрації. Збір сплачується водокористувачами протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного терміну подання розрахунку збору за місцем податкової реєстрації (п.14-1 Положення).

Відповідачем до Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська було подано Розрахунки збору за спеціальне використання водних ресурсів загальнодержавного значення за 2008р., за 9 місяців 2009р. на загальну суму 131,18 грн. (а.с. 23-28).

У встановлені строки не сплачено в повному обсязі суму податкових зобов'язань, зазначених у відповідних Розрахунках збору за спеціальне використання водних ресурсів загальнодержавного значення.

Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України № 2181-III податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання податкової декларації. Згідно аб.1 пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 зазначеного Закону платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 цього Закону для подання податкової декларації.

Таким чином, відповідач має податковий борг, який є узгодженим, у загальній сумі 76965,08 грн., в тому числі з:

-          податку на прибуток у загальній сумі 7484,05 грн.;

-          податку на додану вартість у загальній сумі 67539,98 грн.;

-          комунального податку у загальній сумі 1716,23 грн.;

-          збору за забруднення навколишнього природного середовища у загальній сумі 93,56 грн.;

-          збору за спеціальне використання водних ресурсів загальнодержавного значення у загальній сумі 131,18 грн.

Відповідно до пункту «а» пп. 6.2.3 пункту 6.2 ст. 6 закону України № 2181, перша податкова вимога надсилається платнику податків контролюючим органом не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов’язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.

Друга податкова вимога, у відповідності до пункту "б" пп. 6.2.3 пункту 6.2 ст. 6 Закону України № 2181, направляється платнику податків не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) йому першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Позивачем відповідно до пп. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України № 2181, було вручено відповідачу поштою 18.12.2008р. першу податкову вимогу № 1/26 від 04.12.2008р. на суму 36425,98 грн. (а.с. 29), а також, вручено уповноваженій особі відповідача 26.01.2009р. другу податкову вимогу № 2/94 від 22.01.2009р. на загальну суму 64790,72 грн. (а.с. 5).

Таким чином, сума заборгованості зі сплати податку на прибуток, податку на додану вартість, комунального податку, збору за забруднення навколишнього природного середовища та збору за спеціальне використання водних ресурсів, є узгодженою, і набула статусу податкового боргу платника податків.

Згідно пункту 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу України", державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднанні державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

У відповідності до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. Закону України № 2181, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду, що відповідно до п. 1.6 ст. 1 цього ж Закону, є зверненням на активи платника податків в рахунок погашення податкового боргу.

У відповідності до пп. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону України № 2181, джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, до компетенції адміністративного суду віднесено розгляд справ за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

З огляду на викладене, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог, та необхідність їх задоволення.

Керуючись ст.ст. 94, 122, 128, 160-162, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська до Українсько-канадського товариства з обмеженою відповідальністю та іноземними інвестиціями «ЮМК» про стягнення податкового боргу – задовольнити.

Стягнути з Українсько-канадського товариства з обмеженою відповідальністю та іноземними інвестиціями «ЮМК» (код ЄДРПОУ 14367491, р/р 2600201501960, МФО 305675, р/р 20553114039402, р/р 20620114039302, р/р 20623114039309, р/р 26000114039001, р/р 26001114039022, р/р 26002114039010, р/р 26002114039021, р/р 26004114039030, р/р 26005114039051, р/р 26009114039002, р/р 26032114039002, р/р 26054114039002, р/р 26057114039300, р/р 26109114039117, МФО 305299, р/р 26003581230100, р/р 26056581232100, МФО 305653, р/р 26002204890100, МФО 306856, р/р 26006030478001, МФО 307093, р/р 26009033749800, МФО 351005, р/р 37111002002991, р/р 37112001002991, МФО 805012) на користь бюджету податковий борг з:

-          податку на прибуток у загальній сумі 7484 (сім тисяч чотириста вісімдесят чотири) грн. 05 коп. на р/р 33217861700008, код ЄДРПОУ 24244847, код платежу 11021000, Красногвардійське відділення державного казначейства, банк-одержувач: УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, державний бюджет;

-          податку на додану вартість у загальній сумі 67539 (шістдесят сім тисяч п’ятсот тридцять дев’ять) грн. 98 коп. на р/р 31114029700008, код ЄДРПОУ 24244847, код платежу 14010100, Красногвардійське відділення державного казначейства, банк-одержувач: УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, державний бюджет;

-          комунального податку у загальній сумі 1716 (одна тисяча сімсот шістнадцять) грн. 23 коп. на р/р 33216828700008, код ЄДРПОУ 24244847, код платежу 16010200, Красногвардійське відділення державного казначейства, банк-одержувач: УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, місцевий бюджет;

-          збору за забруднення навколишнього природного середовища у загальній сумі 93 (дев’яносто три) грн. 56 коп. на р/р 33113329700008, код ЄДРПОУ 24244847, код платежу 50080200, Красногвардійське відділення державного казначейства, банк-одержувач: УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, місцевий бюджет;

-          збору за спеціальне використання водних ресурсів загальнодержавного значення у загальній сумі 131 (сто тридцять одна) грн. 18 коп. на р/р 33113329700008, код ЄДРПОУ 24244847, код платежу 50080200, Красногвардійське відділення державного казначейства, банк-одержувач: УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, місцевий бюджет.

          Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови складений 30.03.2010р.

Суддя <(підпис) >

< Список >

< Список >

< Список >І.В. Юхно

< суддя учасник колегії >

< ПІБ Судді >

< ПІБ Судді >