Єдиний державний реєстр судових рішень
23.04.10 <копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 березня 2010 р. Справа № 2а-16460/09/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Юхно І. В. <Текст > при секретаріЧупіній О.В. за участю: за участю представника позивача - Палія Є.О. < ПІБ Пр. > розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_4 про Про стягнення фінансових та штрафних санкцій, - ВСТАНОВИВ: Державна податкова інспекція у Жовтневому районі м. Дніпропетровська звернулась до адміністративного суду з позовною заявою до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_4 про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій в розмірі 340,00 грн. В обґрунтування позову зазначено, що до субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_4 застосовано фінансову санкцію у вигляді штрафу за порушення вимог статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", яка є несплаченою. Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити в повному обсязі. Відповідач в судове засідання не зявився повторно, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином відповідно до ст.ст. 35, 36 КАС України, однак, на адресу суду 17.02.2010р. та 20.03.2010р. повернулись конверти з примітками поштового відділення про причини невручення адресату, а саме: за закінченням терміну зберігання (а.с. 21, 25).
За даних обставин та відповідно до вимог ст. 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній доказами без участі відповідача.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані до суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та обєктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
У відповідності до ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності; достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори, крім Національного банку України та його установ.
Відповідач - субєкт підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради від 16.03.2009р., місце проживання: АДРЕСА_1, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця (а.с. 10) та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська.
20.07.2009р. уповноваженими особами Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська відповідно до ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" та інших нормативно правових актів була проведена перевірка господарської одиниці палатки, розташованого за адресою: м. Дніпропетровськ, пл. Шевченка, буд. 1, парк ім. Т.Г. Шевченка, в якому здійснює підприємницьку діяльність субєкт господарювання ОСОБА_4.
Перевірка здійснювалась державними податковими ревізорами - інспекторами Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська в присутності продавця ОСОБА_6
За результатами даної перевірки складено акт № 0366/04/63/23/НОМЕР_1 від 20.07.2009р. щодо дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій (а.с. 4-5).
В ході перевірки виявлено порушення: проведення розрахункових операцій без застосування РК на суму 7 грн. (а.с. 5).
Відповідно до статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 року суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема:
п. 5) у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України.
Відповідачем зазначені вимоги законодавства не були виконані.
Статтею 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності фінансові санкції застосовуються за рішенням відповідних органів державної податкової служби України, зокрема у таких розмірах: двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну (17 грн. х 20 = 340 грн. 00 коп.).
У відповідності до п. 6.5. Наказу Державної податкової адміністрації України «Про затвердження Інструкції про порядок застосування штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби» (№ 110 від 17.03.2001р.) у разі порушення юридичними особами та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності норм, визначених Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", законами з питань зовнішньоекономічної діяльності та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на органи державної податкової служби, штрафні санкції застосовуються в розмірах, передбачених відповідними законодавчими актами. Штрафні санкції, визначені підпунктами 6.2, 6.5, застосовуються органами державної податкової служби на підставі рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, складання та надсилання (вручення) яких здійснюється у порядку, передбаченому Порядком направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженим наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 N 253, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.07.2001 за N 567/5758 (із змінами та доповненнями).
Пунктами 7.1, 7.2. Наказу Державної податкової адміністрації України «Про затвердження Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій» (№ 253 від 21.06.2001р.) податковий орган здійснює розрахунок суми штрафних (фінансових) санкцій та приймає відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", законів з питань зовнішньоекономічної діяльності та інших законодавчих актів, якими податковим органам надано право застосовувати штрафні (фінансові) санкції, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, яке складається за формою згідно з додатком 8 (форма "С"). Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій складається на розраховану суму штрафних (фінансових) санкцій. Якщо податковий орган застосував штрафні санкції відповідно до декількох законодавчих актів, якими податковим органам надано право їх застосовувати, то складається відповідна кількість рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій. Якщо згідно із законодавством передбачено декілька термінів сплати розрахованих сум штрафних (фінансових) санкцій, то суми, які необхідно сплатити, та відповідні терміни сплати проставляються в окремих рядках рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій".
Пунктом 7.7. Наказу Державної податкової адміністрації України «Про затвердження Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій» (№ 253 від 21.06.2001р. встановлено, що надсилання (вручення) податковими органами рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій суб'єктам господарювання здійснюється у порядку, передбаченому пунктами 4.5 - 4.8 розділу 4.
На підставі Акту перевірки дотримання законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг № № 0366/04/63/23/НОМЕР_1 від 20.07.2009р. та на виконання наведених законодавчих норм у відношенні відповідача було винесено Рішення про застосування фінансових санкцій № 0001842303 від 17.08.2009р., яким визначено до сплати суму штрафу у розмірі 340 грн. (а.с. 3).
Рішення про застосування фінансових санкцій № 0002402303 від 17.08.2009р. на загальну суму 340,00 грн. було направлено на адресу відповідача, однак, поштове відправлення 09.10.2009р. повернулось на адресу відправника через те, що адресат не розшукано і у звязку з цими обставинами зазначене рішення про застосування фінансових санкцій було розміщено на дошці оголошень податкового органу, про що складено Акт від 09.10.2009р. (а.с. 3, 8-9).
За порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до суб'єктів підприємницької діяльності фінансові санкції застосовуються за рішенням відповідних органів державної податкової служби України. Згідно зі статтею 25 цього Закону суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Згідно пункту 10 Порядку, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкції стягується на підставі рішення суду.
Докази оскарження зазначеного рішення у адміністративному порядку в матеріалах справи відсутні. Також відповідно до пояснень, наданих в судовому засіданні представником позивача, відповідач не повідомляв Державну податкову інспекцію у Жовтневому районі м. Дніпропетровська про оскарження рішення, а тому на дату розгляду справи воно є чинним.
Таким чином, заборгованість відповідача зі сплати адміністративних штрафів та інших санкцій становить 340 грн. 00 коп.
За даних обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, оскільки є законними та обґрунтованими письмовими доказами.
Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_4 про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій - задовольнити.
Стягнути з субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1) на користь державного бюджету (р/р 3117104700005, код платежу 21080900, УДКУ у Дніпропетровській області, банк одержувача Жовтневе відділення Держказначейства 24246786, МФО 805012) заборгованість по сплаті фінансових та штрафних санкцій у сумі 340 (триста сорок) грн. 00 коп.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови складений 30.03.2010 року
Суддя <(підпис) >
< Список >
< Список >
< Список >І.В. Юхно
< суддя учасник колегії >
< ПІБ Судді >
< ПІБ Судді >