Єдиний державний реєстр судових рішень
23.04.10 <копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 лютого 2010 р. Справа № 2а-15473/09/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Юхно І. В. <Текст > при секретаріЧупіній О.В. за участю: за участю представника позивача - Храмшина Р.В. представника відповідача - Прядки Т.М. < ПІБ Пр. > розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Колективне сільськогосподарське підприємство "Раївське" до Відділ державної виконавчої служби Синельниківського міськрайонного Управління юстиції у Д/о про Про зобов`язання вчинити певні дії, - ВСТАНОВИВ: Колективне сільськогосподарське підприємство «Раївське» звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Відділу державної виконавчої служби Синельниківського міськрайонного управління юстиції у Дніпропетровській області з урахуванням уточнення позовних вимог, які були прийняті судом, про визнання дій незаконними та зобов’язання вчинити певні дії. В обґрунтування позовних вимог позивачем було зазначено, що відповідач в порушення вимог п.6 ч.1 ст. 46 Закону України «Про виконавче провадження» відмовив в повернення «Колективному сільськогосподарському підприємству «Раївське» суми виконавчого збору в розмірі 1554,33 грн., який було стягнуто з Державного підприємства «Синельниківське». Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив позов задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні визнав позовні вимоги та просив позов задовольнити.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши подані до суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об’єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи, суд встановив наступне.
В грудні 2008р. Державне підприємство «Синельниківське» (код ЄДРПОУ 32930949) було припинено шляхом реорганізації в «Колективне сільськогосподарське підприємство «Раївське» (код ЄДРПОУ 32930949), яке є правонаступником всіх майнових прав та обов'язків Державного підприємства «Синельниківське», що підтверджується рішенням Господарського суду Дніпропетровської області від 19.05.2009р. (а.с. 9-12).
Постановою Господарського суду Дніпропетровської області від 02.08.2007р. було стягнуто з Державного підприємства «Синельниківське» на користь Синельниківського міськрайонного центру зайнятості заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за перше півріччя 2005 року у розмірі — 39 029,87 грн. суми боргу та 11297,99 грн. пені (а.с. 7).
Державне підприємство "Синельниківське" не погодилось із рішенням суду та подало апеляційну скаргу на вищезазначену постанову. За результатами розгляду
апеляційної скарги Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом було винесено 19.05.2009 року рішення, яким скасовано постанову Господарського суду Дніпропетровської області від 02.08.2007р. (а.с. 9-12).
14.10.2009 року Господарським судом Дніпропетровської області винесено ухвалу про поворот виконання судового рішення та частковому поверненню грошових коштів Колективному сільськогосподарського підприємства «Раївське», які були стягнуті з Державного підприємства «Синельниківське» на користь Синельниківського районного центру зайнятості в розмірі 13 989,00 грн. В частині стягнення виконавчого збору у розмірі 1 554,33 грн. судом було відмовлено на підставі п. 4.16.5 Інструкції про проведення виконавчих дій з огляду на те, що в даному випадку виконавчий збір повертається боржникові безпосередньо органами державної виконавчої служби (а.с. 5-6).
04.11.2009 року позивач звернувся з листом до відповідача з проханням повернути «Колективному сільськогосподарському підприємству «Раївське» суми виконавчого збору у розмірі 1 554,33 грн., однак, листом № 17612 від 04.11.2009р. відповідач відмовив з посиланням на те, що виконавче провадження по виконанню виконавчого листа № 8/401 було завершено на підставі ст. 40-1 Закону України «Про виконавче провадження», що не відповідає вимогам п.4 ч.1 ст. 37 Закону України «Про виконавче провадження» та п. 4.16.5 Інструкції про проведення виконавчих дій, тому без виконавчого документа про зобов’язання органу державної виконавчої служби повернути виконавчий збір в розмірі 1 554,33 грн. повернення грошових коштів неможливе. Крім цього, позивачу було запропоновано звернутись із заявою до суду про видачу виконавчого документа про зобов’язання органу державної виконавчої служби повернути виконавчий збір (а.с. 15).
Пунктом 4 ч. 1 ст 37 Закуну України «Про виконавче провадження» визначено, що виконавче провадження підлягає закінченню у випадку скасування рішення суду або іншого органу (посадової особи), яке підлягало виконанню на підставі виконавчого документа, або визнання судом виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню.
В свою чергу ч. 6 ст. 46 вищезазначеного закону закріплено, що у разі закриття виконавчого провадження у зв'язку з скасуванням рішення, що підлягало виконанню на основі виконавчого документа, виконавчий збір повертається боржникові.
Відповідно до п.п. 4.16.5. Інструкції про проведення виконавчих дій, затвердженої наказом Міністерства юстиції України N 74/5 від 15.12.1999р. у разі закінчення виконавчого провадження у зв'язку із скасуванням рішення, що підлягало виконанню на підставі виконавчого документа, виконавчий збір повертається боржникові органами державної виконавчої служби. Повернення коштів здійснюється в порядку, визначеному Міністерством юстиції України.
Таким чином, відділом державної виконавчої служби Синельниківського міськрайонного управління юстиції у Дніпропетровській області було неправомірно відмовлено в поверненні виконавчий збору в розмірі 1 554,33 грн.
В судовому засіданні відповідачем були визнані позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідно до ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
З огляду на те що позивачу було відмовлено у поверненні судового збору не обґрунтовано, тобто без урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог, та необхідність їх задоволення.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов колективного сільськогосподарського підприємства «Раївське» до відділу державної виконавчої служби Синельниківського міськрайонного управління юстиції у Дніпропетровській області про зобов’язання вчинити певні дії – задовольнити.
Стягнути з Відділу державної виконавчої служби Синельниківського міськрайонного управління юстиції у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 34701502, адреса: вул. Богми, 24, м. Синельникове, Дніпропетровська область, 52500) на користь Колективного сільськогосподарського підприємства «Раївське» (код ЄДРПОУ 32930949, адреса: вул. Калинова,б. 3, м. Дніпропетровськ, 49051) виконавчий збір у розмірі 1554 (одна тисяча п’ятсот п’ятдесят чотири) грн. 33 коп.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови складений 26.02.2010р.
Суддя <(підпис) >
< Список >
< Список >
< Список >І.В. Юхно
< суддя учасник колегії >
< ПІБ Судді >
< ПІБ Судді >