Постанова № 9201959, 23.04.2010, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.04.2010
Номер справи
2а-2761/10/0470
Номер документу
9201959
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

23.04.10 <копія >

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 квітня 2010 р. Справа № 2а-2761/10/0470

          Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Юхно І. В. <Текст > при секретаріЧупіній О.В. за участю: за участю представника позивача Нещерт Л.Г. < ПІБ Пр. > розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Васильківському р-ні Д/о до ТОВ "Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат" про стягнення заборгованості, - ВСТАНОВИВ: Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Васильківському районі Дніпропетровської області звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Демуринський гірничо-збагачуальний комбінат» про стягнення недоїмки за страховими внесками в сумі 770,38 грн. В обґрунтування позову зазначено, що відповідно до розрахункової відомості про нарахування та перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 4 квартал 2009 року за Товариством з обмеженою відповідальністю «Демуринський гірничо-збагачуальний комбінат» існує недоїмка зі сплати страхових внесків у сумі 770,38 грн. В судовому засіданні представник позивача позов підтримав у повному обсязі, просив позовні вимоги задовольнити. Відповідач у судове засідання не з’явився вдруге, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення від 19.03.2010р. (а.с. 9), надав до суду 01.04.2010р. заяву про визнання адміністративного позову, в якій просив розглянути справу без його участі (а.с. 11).

За даних обставин та відповідно до вимог ст. 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній доказами без участі відповідача.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, дослідивши подані до суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об’єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Відносини, що виникають між суб'єктами системи державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, регулюються Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999, № 1105-XIV (далі - Закон № 1105-XIV).

Відповідно до матеріалів справи Товариство з обмеженою відповідальністю «Демуринський гірничо-збагачуальний комбінат» є страхувальником з обов’язкового державного страхування від нещасних випадків, який зареєстрований та перебуває на обліку як страхувальник у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Васильківському районі Дніпропетровської області за № 0402000490 та є платником страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (а.с. 6).

Згідно із ст.3 статті 6 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» страхувальниками є роботодавці, а в окремих випадках - застраховані особи; страховиком є Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Відповідно до ч. 1 ст.15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» передбачено що страхування від нещасного випадку здійснює Фонд соціального страхування від нещасних випадків – некомерційна самоврядна організація, що діє на підставі статуту, який затверджується її правлінням.

Згідно ст. 16 Закону № 1105-XIV Управління Фондом соціального страхування від нещасних випадків здійснюється на паритетній основі державою, представниками застрахованих осіб і роботодавців. Безпосереднє управління Фондом соціального страхування від нещасних випадків здійснюють його правління та виконавча дирекція.

Статтею 46 Закону № 1105-XIV встановлено, що Фонд соціального страхування від нещасних випадків провадить збір та акумулювання страхових внесків, має автономну, незалежну від будь-якої іншої, систему фінансування. Кошти на здійснення страхування від нещасного випадку не включаються до складу Державного бюджету України, використовуються виключно за їх прямим призначенням і зараховуються на єдиний централізований рахунок Фонду соціального страхування від нещасних випадків в установах банків, визначених Кабінетом Міністрів України для обслуговування коштів Державного бюджету України, або спеціалізованого банку, який обслуговує фонди соціального страхування.

Відповідно до ст.ст. 45, 46, 47, 52 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» що фінансування Фонду соціального страхування від нещасних випадків здійснюється за рахунок: внесків роботодавців; капіталізованих платежів, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників; прибутку, одержаного від тимчасово вільних коштів Фонду на депозитних рахунках; коштів, одержаних від стягнення відповідно до законодавства штрафів і пені з підприємств, а також штрафів з працівників, винних у порушенні вимог нормативних актів з охорони праці; добровільних внесків та інших надходжень, отримання яких не суперечить законодавству.

Розрахунок розміру страхового внеску для кожного підприємства провадиться Фондом соціального страхування від нещасних випадків відповідно до Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов'язкове соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч.2 п.2 ст. 45 Страхувальники зобов’язані своєчасно та повністю сплачувати страхові внески в розмірі і строки, передбачені Законом України «Про страхові тарифи на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності». Ненадходження коштів перешкоджає своєчасній виплаті витрат по відшкодуванню матеріальної та моральної шкоди потерпілим.

Згідно з частиною 2 статті 46 Закону одним із джерел фінансування Фонду від нещасних випадків є внески роботодавців.

Відповідно до ст. 47 Закону № 1105-XIV розмір страхового внеску для кожного підприємства обчислюється Фондом у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, на інші заохочувальні і компенсаційні виплати. Також розмір страхового внеску залежить від класу професійного ризику виробництва, до якого віднесено підприємство. Розрахунок розміру страхового внеску для кожного підприємства провадиться Фондом соціального страхування від нещасних випадків відповідно до Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2000 року № 1423. Визначаючи розмір страхового внеску Фонд розраховує його таким чином, щоб сума страхових внесків страхувальників до Фонду забезпечувала покриття витрат Фонду, пов'язаних із здійсненням соціального страхування від нещасного випадку.

Згідно із Законом України «Про страхові тарифи на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» Товариству з обмеженою відповідальністю «Демуринський гірничо-збагачуальний комбінат» присвоєно страховий тариф в розмірі 3,7% від фактичних витрат на оплату праці найманим працівникам, які підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб.

Відповідач 23.08.09 року подав до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Васильківському районі Дніпропетровської області Розрахункову відомість про нарахування і про перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 4 квартал 2009 року (а.с. 6).

Вищезазначену розрахункову відомість складено та підписано керівництвом відповідача та визначено суму по сплаті страхових внесків в розмірі 15020,91 грн., однак, з урахуванням стягнення заборгованості із відповідача за іншими рішеннями суду, заборгованість становить 770,38 грн. В матеріалах справи відсутні докази оскарження відповідачем боргу у судовому чи адміністративному порядку, тому борг є узгодженим. Відповідачем зазначена сума не сплачена в результаті чого виникла заборгованість.

Отже загальна сума заборгованості відповідача на теперішній час за вказаний період складає 770,38 грн.

Згідно зі статтею 47 Закону № 1105-XIV страхові внески є цільовим платежем.

Статтею 67 Конституції України встановлено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Статтею 55 Закону передбачено, що спори щодо суми страхових внесків, а також щодо розміру шкоди та прав на її відшкодування, накладення штрафів та з інших питань вирішуються в судовому порядку.

Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що на час розгляду справи сума боргу відповідачем добровільно не сплачена, відповідних доказів суду не надано, відповідач визнав позовні вимоги в повному обсязі, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Васильківському районі Дніпропетровської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Демуринський гірничо-збагачуальний комбінат» про стягнення недоїмки за страховими внесками - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Демуринський гірничо-збагачуальний комбінат» (52635, Дніпропетровська область, Васильківський район, с. Новоандріївка, вул. Гагаріна, 2а, кв. 4, код ЄДРПОУ 30454644) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Васильківському районі Дніпропетровської області (52600, Дніпропетровська область, с. Васильківка, вул. Першотравнева, 193, кв. 21, код ЄДРПОУ 25913664) недоїмку за страховими внесками за 4 квартал 2009р. у сумі 770 (сімсот сімдесят) грн. 38 коп.

          Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови складений 06.04.2010 року.

Суддя <(підпис) >

< Список >

< Список >

< Список >І.В. Юхно

< суддя учасник колегії >

< ПІБ Судді >

< ПІБ Судді >