
Справа № 353/807/20
Провадження № 3/353/414/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 жовтня 2020 рокум.Тлумач
Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Мотрук Л.І., за участю прокурора Тлумацького відділу Тисменицької місцевої прокуратури Івано-Франківської області Богусевича І.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тлумач матеріали справи, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Ісаків Тлумацького району Івано-Франківської області, жительки АДРЕСА_1 , одруженої, працюючої завідувачем клубу с. Підвербці Тлумацького району Івано-Франківської області, депутата Підвербцівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області, гр. України, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 , будучи депутатом Підвербцівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області та суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 01.06.2020 року, не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, а фактично подала дану декларацію 01.07.2020 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до рішення Підвербцівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області «Про підсумки виборів до Підвербцівської сільської ради та визнання повноважень обраних депутатів і сільського голови» №1/1-2015 від 05.11.2015 року, ОСОБА_1 визнано депутатом Підвербцівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області.
Відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктами відповідальності за корупційні правопорушення є депутати місцевої ради. ОСОБА_1 , будучи депутатом Підвербцівської сільської ради Тлумацького району, є суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, зазначеним у підпункті «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 13.02.2020 № 1, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до ч.1 ст. 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступним за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік ( період з 01 січня по 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація. Законом України від 17.03.2020 №530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції», згідно з якими у 2020 році продовжено до 1 червня термін подання щорічних декларацій та декларацій після звільнення. Відповідно до частини 2-1 розділу ХІІІ Прикінцеві положення встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня 2020, суб`єкти декларування подають до 1 червня.
Опрацюванням відомостей є Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік 01.07.2020 року.
Оскільки ОСОБА_1 являється депутатом Підвербцівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області, то необхідною граничною датою подання нею вищевказаної декларації є 31.05.2020 року.
Таким чином, ОСОБА_1 , порушивши вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила корупційне адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Прокурор Богусевич І.М. вважає доведеним вчинення корупційного діяння депутатом Гостівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області ОСОБА_1 . Просив визнати її винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
В судовому засіданні ОСОБА_1 роз`яснені права, передбачені ст.268 КУпАП.
При розгляді справи ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнала, розкаялася у вчиненому та просила суворо її не карати.
Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведена даними, що містяться в: протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією № 198 від 27.08.2020 року (а.с. 4-9), який складений старшим оперуповноваженим Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном поліції Михайлюком В.П., з заповненням всіх необхідних реквізитів, встановлених ст. 256 КУпАП, з якого вбачається, що ОСОБА_1 несвоєчасно без поважних причин 01.07.2020 року подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, тоді як граничний термін подачі був 31.05.2020 року, в якому остання у графі «Пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності» власноручно написала: «Визнаю вину, з протоколом згідна»; рапорті старшого оперуповноваженого Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітана поліції Михайлюка В.П. від 27.08.2020 року (а.с. 10), який доповів, що ним проводились заходи щодо збору фіксації фактів, що підтверджують вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП ОСОБА_1 , а саме проведено огляд Єдиного Державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та зроблено витяги щодо інформації відносно ОСОБА_1 ; скріншоту інтернет сайту Національного агентства з питань запобігання корупції та копії декларації з Єдиного державного реєстру декларацій (а.с. 11, 12-15), з якої вбачається, що ОСОБА_1 подала електронну декларацію за 2019 рік - 01.07.2020 року; рапорті старшого оперуповноваженого Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітана поліції Михайлюка В.П. від 27.08.2020 року (а.с. 16), який доповів, що ним проводились заходи щодо збору фіксації фактів, що підтверджують вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП ОСОБА_1 . З даного приводу ним отримано відповідь з Підвербцівської сільської ради Тлумацького району щодо ОСОБА_1 ; копії рішення Підвербцівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області восьмої сесії шостого демократичного скликання від 19.06.2017 року за № 131/8-2017 «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію сільського голови Підвербцівської сільської ради» (а.с. 17-18); копії рішення Підвербцівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області першої сесії від 05.11.2015 року за № 1/1-2015 «Про підсумки виборів до Підвербцівської сільської ради та визнання повноважень обраних депутатів і сільського голови» з переліком депутатів, з якого вбачається, що ОСОБА_1 зазначена у списку депутатів Підвербцівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області (а.с. 19-20).
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
Згідно вимог ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, є визнання вини та щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, не встановлено.
Суд враховує також дані про особу винуватої, а саме те, що ОСОБА_1 позитивно характеризується за місцем проживання та негативно ставиться до вчиненого.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , заслухавши думку прокурора, та перевіривши матеріали справи, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, позитивну характеристику, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що відносно ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Питання судових витрат суд вирішує у відповідності до ст. 40-1 КУпАП.
На підставі наведеного, відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); номер рахуноку (IBAN): UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Тлумацький районний суд.
СуддяЛ. І. Мотрук