
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 жовтня 2020 року Справа № 160/6804/20
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Серьогіної О.В. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні в м. Дніпро адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
23.06.2020 року ОСОБА_1 звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області, в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо непоновлення ОСОБА_1 виплати пенсії, у розмірі обчисленому відповідно до ч.ч. 2, 3, 4 ст.86 Закону України "Про прокуратуру" з 15.05.2020 року;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області поновити ОСОБА_1 виплату з 15.05.2020 пенсії у розмірі, обчисленому відповідно до ч.ч. 2, 3, 4 ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" згідно довідки прокуратури Дніпропетровської області від 04.04.2019 року № 18-3вих.19.
Позивачем в обґрунтування позовних вимог зазначено, що у квітні 2019 року ОСОБА_1 набула права на пенсію за вислугою років, на підставі ст. 86 Закону України «Про прокуратуру», про що подала відповідну заяву. За результатом розгляду її заяви та поданих документів Головним управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області призначено пенсію за вислугою років відповідно до ст. 86 Закону України «Про прокуратуру», починаючи з 04.04.2019 року. На час призначення пенсії за вислугою років позивач продовжувала працювати в органах прокуратури Дніпропетровської області та отримувала пенсію у розмірі, обчисленому відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування". Абзацом 5 частини 15 статті 86 Закону України «Про прокуратуру» передбачено, що після звільнення з роботи виплата пенсії відповідно до цього Закону поновлюється. 14.05.2020 року наказом прокурора Дніпропетровської області від 30 квітня 2020 року за № 397к ОСОБА_1 звільнено з займаної посади. 15.05.2020 року позивач звернулась до Лівобережного відділення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з заявою про поновлення виплати їй пенсії, призначеної 04.04.2019 року, та обчисленої відповідно до ст.86 Закону України «Про прокуратуру», у зв`язку зі звільненням з органів прокуратури та надала копію відповідного наказу. 18.05.2020 року особисто звернулась до Лівобережного відділення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та надала належним чином завірену копію наказу про звільнення та оригінал трудової книжки з відміткою про звільнення з органів прокуратури. Листом від 21.05.2020 за № 8210-8941/Ш-02/8-0400/2 відповідач повідомив про те, що відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, документами, які підтверджують, що особа не працює, є: трудова книжка, індивідуальні відомості про застраховану особу та відомості про відсутність інформації про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця за наявними в органі, що призначає пенсію, про дату звільнення шляхом подання заяви. Позивач вважає протиправною бездіяльність відповідача, що полягає у непоновленні виплати пенсії, у розмірі обчисленому відповідно до ч.ч. 2, 3, 4 ст.86 Закону України "Про прокуратуру" з 15.05.2020 року, у зв`язку з чим звернулася до суду за захистом своїх порушених прав та інтересів.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30.06.2020 року відкрито провадження у справі, справу призначено до розгляду в порядку спрощеного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Сторони належним чином повідомлені про розгляд справи Дніпропетровським окружним адміністративним судом, що підтверджується доказами, що містяться в матеріалах справи.
20.07.2020 року від Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області надійшов відзив на адміністративний позов, в обґрунтування якого зазначено, що 18.05.2020 року позивач особисто звернулася до відповідача із заявою про поновлення виплати пенсії у зв`язку зі звільненням, надала копію наказу про звільнення з органів прокуратури та надала оригінал трудової книжки з відміткою про звільнення з органів прокуратури. Листом № 8270-8941/Ш-02/8-0400/20 від 21.05.2020 року позивача повідомлено про те, що згідно п.2.21 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року №22-1, документами, що підтверджують, що особа не працює є: трудова книжка, індивідуальні відомості про застраховану особу, та відомості про відсутність інформації про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця за наявними в органі, що призначає пенсію, про дату звільнення шляхом подання заяви. Позивач надала неповний пакет документів, тому у відповідача відсутні підстави для прийняття відповідної заяви. Враховуючи викладене, вважає позовні вимоги позивача такими, що не підлягають задоволенню.
23.07.2020 року від позивача надійшла письмова відповідь на відзив, в якій вона спростовувала доводи відповідача, викладені у відзиві на позов та зазначила, що її позовні вимоги не стосуються перерахунку пенсії.
Згідно з ч. ч. 5, 8 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. При розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 є пенсіонером органів прокуратури і з 04.04.2019 року їй було призначено пенсію за вислугу років відповідно до статті 86 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ .
Відповідно до трудової книжки позивача НОМЕР_1 від 10.10.1979 року на час призначення пенсії вона продовжувала працювати в органах прокуратури.
Наказом прокурора Дніпропетровської області від 30 квітня 2020 року за № 397к ОСОБА_1 звільнено з посади прокурора відділу нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру Прокуратури Дніпропетровської області та органів прокуратури на підставі пункту 9 частини першої статті 51 Закону України «Про прокуратуру» з 14 травня 2020 року.
15.05.2020 року ОСОБА_1 звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із зверненням №ВЕБ-04575-Ф-С-20-028148 щодо виплати їй пенсії у повному призначеному розмірі відповідно до вимог Закону України «Про прокуратуру», у зв`язку зі звільненням з органів прокуратури, до якого було надано наказ про звільнення та посвідку.
18.05.2020 року ОСОБА_1 звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із заявою №5252 про перерахунок пенсії у зв`язку із звільненням. До заяви було додано наказ №397 від 30.04.2020 року, посвідку НОМЕР_2 , трудову книжку НОМЕР_1 .
Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 21.05.2020 року № 8270-8941/Ш-02/8-0400/20 ОСОБА_1 було повідомлено, що згідно пункту 2.21 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, документами, які підтверджують, що особа не працює, є: трудова книжка, індивідуальні відомості про застраховану особу та відомості про відсутність інформації про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця за наявними в органі, що призначає пенсію, про дату звільнення шляхом подання заяви. Також роз`яснено позивачу право на звернення до відділу в он-лайн режимі через вебпортал (надіславши скановані оригінали зазначених вище документів, завірені електронним цифровим підписом та заяву відповідного зразка).
22.05.2020 року ОСОБА_1 звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із заявою про поновлення виплати пенсії за вислугою років відповідно до Закону України «Про прокуратуру» № 1697-VІІ від 14.10.2014 року розраховану, у зв`язку зі звільненням.
25.05.2020 року ОСОБА_1 звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із зверненням №ВЕБ-04575-Ф-С-20-030995 щодо надання їй розгорнутої відповіді стосовно того, які ще необхідно надати документи для виконання органами пенсійного фонду вимог абзацу 2 пункту 13-1 «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» стосовно виплати їй пенсії за вислугою років відповідно до Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ .
Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 27.05.2020 року № 8826-9635/Ш-02/8-0400/20 ОСОБА_1 було повідомлено, що другим Сенатом Конституційного Суду України від 13 грудня 2019 року прийнято Рішення № 7-р(ІІ)/2019 року у справі щодо відповідності Конституції України (конституційностї) положення частини двадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697 - VII та встановлено порядок його виконання. Згідно із зазначеним рішенням №7-р(ІІ)/2019 призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки. Починаючи з 13 грудня 2019 року (дата Рішення № 7-р(ІІ)/2019) індивідуальними змінами, що впливають на збільшення заробітної плати є: призначення на вищу посаду, збільшення вислуги років, присвоєння почесного звання або наукового ступеня, збільшення розміру складових заробітної плати пенсіонера, за кожні два відпрацьовані роки з дати призначення/попереднього перерахунку пенсії, після звільнення з роботи. Перерахунок пенсії проводиться за зверненням пенсіонера до органів Пенсійного фонду України на підставі довідок про заробітну плату (Додаток № 3 до листа Офісу Генерального прокурора від 18.02.2020 № 21-698 вих. 20). Встановлений порядок виконання дій погоджено з Міністерством соціальної політики України. Перерахунок пенсії проводиться з дати звернення за перерахунком пенсії. Право на перерахунок пенсій за викладених умов виникає за зверненнями, що надходять починаючи з 13 грудня 2019 року, для яких момент виникнення права на перерахунок пенсії настав не раніше 13 грудня 2019 року.
Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 01.06.2020 року № 9339-10190/Ш-02/8-0400/20 ОСОБА_1 було повідомлено, що відповідь щодо викладеного питання у зверненні від 25.05.2020 року була надіслана 27.05.2020 року на адресу позивача зазначену у пенсійній справі.
Не погодившись з бездіяльністю відповідача щодо поновлення виплати пенсії у розмірі обчисленому відповідно до ч.ч.2,3,4 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру», позивач звернулась до суду за захистом своїх прав та інтересів.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Тобто, право на отримання пенсії є конституційним правом громадян України.
Спеціальним законом, який визначає правові засади організації і діяльності прокуратури України, статус прокурорів, порядок здійснення прокурорського самоврядування, а також, систему прокуратури України є Закон України «Про прокуратуру».
Відповідно до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» № 1789-ХІІ, прокурори і слідчі мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення вислуги років не менше: по 30 вересня 2011 року - 20 років, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років; з 1 жовтня 2011 року по 30 вересня 2012 року - 20 років 6 місяців, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років 6 місяців; з 1 жовтня 2012 року по 30 вересня 2013 року - 21 рік, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 11 років; з 1 жовтня 2013 року по 30 вересня 2014 року - 21 рік 6 місяців, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 11 років 6 місяців; з 1 жовтня 2014 року по 30 вересня 2015 року - 22 роки, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 12 років; з 1 жовтня 2015 року по 30 вересня 2016 року - 22 роки 6 місяців, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 12 років 6 місяців; з 1 жовтня 2016 року по 30 вересня 2017 року - 23 роки, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 13 років; з 1 жовтня 2017 року по 30 вересня 2018 року - 23 роки 6 місяців, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів і
слідчих прокуратури не менше 13 років 6 місяців; з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року - 24 роки, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів і слідчих
прокуратури не менше 14 років; з 1 жовтня 2019 року по 30 вересня 2020 року - 24 роки 6 місяців, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів і слідчих
прокуратури не менше 14 років 6 місяців; з 1 жовтня 2020 року і пізніше - 25 років, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше
15 років.
З 1 січня 2016 року пенсія, призначена особам відповідно до цієї статті (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії/щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених цим Законом, законами України "Про статус народного депутата України", "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів", виплачується в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Після звільнення з роботи виплата пенсії відповідно до цього Закону поновлюється.
Аналізуючи вищевикладені правові норми суд приходить до висновку, що особам, яким призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру» та які продовжили працювати, зокрема, на посадах, які дають право на призначення пенсії у порядку та на умовах, передбачених цим Законом, виплачується пенсія у розмірі, обчисленому відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Разом з тим, після звільнення працюючих пенсіонерів з роботи, виплата пенсії відповідно до Закону України «Про прокуратуру» поновлюється.
Як вбачається з трудової книжки позивача НОМЕР_1 від 10.10.1979 року ОСОБА_1 було звільнено з займаної посади в органах прокуратури 14.05.2020 року.
Також згідно з наказом прокурора Дніпропетровської області від 30 квітня 2020 року за № 397к, який наявний в матеріалах справи, ОСОБА_1 звільнено з посади прокурора відділу нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру Прокуратури Дніпропетровської області та органів прокуратури на підставі пункту 9 частини першої статті 51 Закону України «Про прокуратуру» з 14 травня 2020 року.
Як вбачається з матеріалів справи позивач 15.05.2020 року вперше звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із зверненням №ВЕБ-04575-Ф-С-20-028148 щодо виплати їй пенсії у повному призначеному розмірі відповідно до вимог Закону України «Про прокуратуру», у зв`язку зі звільненням з органів прокуратури, до якого було надано наказ про звільнення та посвідку.
18.05.2020 року ОСОБА_1 звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із заявою №5252 про перерахунок пенсії у зв`язку із звільненням. До заяви було додано наказ №397 від 30.04.2020 року, посвідку НОМЕР_2 , трудову книжку НОМЕР_1 .
22.05.2020 року ОСОБА_1 звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із заявою про поновлення виплати пенсії за вислугою років, розрахованою відповідно до Закону України «Про прокуратуру» № 1697-VІІ від 14.10.2014 року, у зв`язку зі звільненням.
Однак, відповідачем не поновлено виплату пенсії за вислугою років, розраховану відповідно до Закону України «Про прокуратуру» № 1697-VІІ від 14.10.2014 року на підставі того, що позивачем було подано не повний пакет документів, які підтверджували б звільнення її з посади.
Питання щодо подання та оформлення документів для поновлення пенсій урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженим постановою правління ПФУ 25 листопада 2005 року № 22-1 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846).
Згідно з пунктом 1.5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії, про виплату пенсії у зв`язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, поновлення виплати пенсії, про припинення перерахування пенсії на банківський рахунок та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, про виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім`ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, про виплату пенсії за довіреністю, термін дії якої більше одного року, через кожний рік дії такої довіреності, подається пенсіонером особисто або його законним представником до органу, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії, а пенсіонерами, які зареєстровані на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя і не отримують пенсії від уповноважених органів Російської Федерації, - до органу, що призначає пенсію, визначеного Пенсійним фондом України. При цьому у заяві про виплату частини пенсії непрацездатним членам сім`ї особи, яка знаходиться на повному державному утриманні, вказується адреса одержувача цієї частини пенсії.
Пунктом 2.21 Порядку №22-1 визначено, що документами, які підтверджують, що особа не працює (не провадить діяльність, пов`язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування), є: трудова книжка, індивідуальні відомості про застраховану особу, що надаються відділом персоніфікованого обліку за формою згідно з додатком 1 до Положення, а у разі необхідності - за формою згідно з додатком 3 до Положення, та відомості про відсутність інформації про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця за наявними в органі, що призначає пенсію, даними. У разі відсутності у зареєстрованої (взятої на облік) внутрішньо переміщеної особи документів, що підтверджують факт звільнення (припинення зайнятості), факт звільнення з роботи встановлюється на підставі особистої заяви із зазначенням дати, з якої особа не працює, та поясненням обставин, у зв`язку з якими неможливо внести запис у трудову книжку чи надати оригінал трудової книжки.
Судом встановлено, що згідно матеріалів пенсійної справи позивачем до заяви про поновлення виплати пенсії у розмірі, обчисленому відповідно до ч.ч. 2, 3, 4 ст.86 Закону України "Про прокуратуру" на підтвердження її звільнення з займаної посади в органах прокуратури відповідачу в цілому було надано:
- копію паспорту № НОМЕР_2 , виданого Ленінським РВ ГУМВС України у Дніпропетровській області 12.02.2001 року;
- копію трудової книжки НОМЕР_1 ;
- наказ прокурора Дніпропетровської області від 30 квітня 2020 року за № 397к про звільнення ОСОБА_1 з займаної посади;
- індивідуальні відомості про застраховану особу - ОСОБА_1 з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування.
З огляду на викладене, враховуючи те, що в пенсійній справі наявні всі необхідні документи для встановлення факту звільнення позивача з відповідної посади, а також те, що відповідач не спростовує наявність у позивача права на пенсію за вислугу років у розмірі, обчисленому відповідно до Закону України «Про прокуратуру» та з урахуванням положення пункту 2.21 Порядку №22-1, Закону України «Про прокуратуру» № 1697-VІІ від 14.10.2014 року, Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», суд погоджується з доводами позивача та вважає протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо непоновлення ОСОБА_1 виплати пенсії, у розмірі обчисленому відповідно до ч.ч. 2, 3, 4 ст.86 Закону України "Про прокуратуру" з 15.05.2020 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Враховуючи викладене, суд вважає, що відповідачем не доведено правомірності бездіяльності щодо поновлення ОСОБА_1 виплати пенсії, у розмірі обчисленому відповідно до ч.ч. 2, 3, 4 ст.86 Закону України "Про прокуратуру" з 15.05.2020 року.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити повністю.
Згідно з частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки позовні вимоги задоволено повністю, у відповідності до чого підлягає стягненню на користь позивача судовий збір у сумі 840,80 грн.
Згідно з пунктом 5 частини 2 статті 250 КАС України, датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Керуючись ст.ст. 2, 5-8, 10, 72-90, 139, 242-246, 250, 255, 257-263, 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо непоновлення ОСОБА_1 виплати пенсії, у розмірі обчисленому відповідно до ч.ч. 2, 3, 4 ст.86 Закону України "Про прокуратуру" з 15.05.2020 року.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, 49094, код ЄДРПОУ 21910427) поновити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ) виплату з 15.05.2020 року пенсії у розмірі, обчисленому відповідно до ч.ч. 2, 3, 4 ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" згідно довідки прокуратури Дніпропетровської області від 04.04.2019 року № 18-3вих.19.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, 49094, код ЄДРПОУ 21910427) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ) судові витрати з оплати судового збору у розмірі 840,80 грн.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Серьогіна