
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 жовтня 2020 року ЛуцькСправа № 140/9077/20
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Костюкевича С.Ф.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Нововолинський м`ясокомбінат» до Управління Укртрансбезпеки у Волинській області про визнання протиправною та скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Нововолинський м`ясокомбінат» (далі - ТзОВ «Нововолинський м`ясокомбінат») звернулося з позовом до Управління Укртрансбезпеки у Волинській області про визнання протиправною та скасування постанови від 27.04.2020 року №183761.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 06.05.2020 року на адресу ТзОВ «Нововолинський м`ясокомбінат» надійшов лист від Управління Укртрансбезпеки у Волинській області №35311/21-1/24-20 від 29.04.2020 року, яким направлено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №183761 від 27.04.2020.
Зі змісту вказаної постанови вбачається, що 27.04.2020 року, начальник управління Укртрансбезпеки у Волинській області Конончук В.А., розглянув справу про порушення законодавства про автомобільний транспорт перевізником ТзОВ «Нововолинський м`ясокомбінат» (місцезнаходження Волинська обл., м. Нововолинськ, вул. Луцька, 3, код ЄДРПОУ 41429133) та ураховуючи те, що «перевізником 04.03.2020 року на 36 км. а/д М-06 допущено перевищення габаритно-вагових норм понад 10%, але не більше 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу, відповідальність за яке передбачено абзацом 15 частини першої ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»», постановив стягнути з перевізника ТзОВ «Нововолинський м`ясокомбінат» адміністративно-господарський штраф у сумі 17 000 грн.
Позивач вважає вказану постанову протиправною та такою, що підлягає скасуванню, оскільки вона прийнята з порушенням норм законодавства України. З наведених підстав позивач просив позов задовольнити.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 24.06.2020 року прийнято дану позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за цим позовом та на підставі частини п`ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі-КАС України) ухвалено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Відповідач 06.08.2020 року за вх. №39089/20 подав відзив у якому вказав, що допущене позивачем порушення законодавства про автомобільний транспорт підпадає під дію абзацу 15 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», у зв`язку з чим постанова Управління Укртрансбезпеки у Волинській області про застосування адміністративно-господарського штрафу є законною та обґрунтованою, винесеною відповідно до чинного законодавства, а позовні вимоги позивача є безпідставними та необґрунтованими.
Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає до повного задоволення, враховуючи наступне.
Частина 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначає, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових, спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Судом встановлено, що 04.03.2020 року контролюючими особами Київським міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки, 36 км автомобільної дороги М-06 «Київ - Чоп» проводилась рейдова перевірка транспортних засобів перевізників, що здійснюють внутрішні та міжнародні перевезення пасажирів та вантажів під час якої був зупинений транспортний засіб марки MAN, номерний знак НОМЕР_1 з напівпричепом марки CHEREAU, номерний знак НОМЕР_2 , під керуванням водія ОСОБА_1 .
За результатами точного габаритно-вагового контролю транспортного засобу марки MAN, номерний знак НОМЕР_1 з напівпричепом марки CHEREAU, номерний знак НОМЕР_2 , який відбувався 04.03.2020 року, було встановлено, що загальна маса транспортного засобу разом з напівпричепом становила 36,26 т при нормі 40 т; навантаження на передню одиночну вісь тягача марки MAN, номерний знак НОМЕР_1 , становило 6,4 т при нормі 11 т; навантаження на задню одиночну вісь тягача марки MAN, номерний знак НОМЕР_1 , становило 12,7 т при нормі 11т.
За результатом проведеної перевірки, контролюючими особами Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, було складено акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів №026783 від 04.03.2020 року.
Постановою начальника управління Укртрансбезпеки у Волинській області Конончука В.А. №183761 від 27.04.2020 року до перевізника ТзОВ «Нововолинський м`ясокомбінат» був застосований адміністративно-господарський штраф у розмірі 17 000 грн.
Надаючи правову оцінку оскаржуваній постанові, суд приходить до таких висновків.
Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 2 статті 29 Закону України «Про дорожній рух» передбачено, що з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається в порядку встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту, і за плату, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затверджений постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006р. (далі - Порядок №1567).
Відповідно до п. 3, 4 Порядку №1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Укртрансбезпека, її територіальні органи.
Державний контроль на автомобільному транспорті (далі - державний контроль) здійснюється посадовими особами органу державного контролю у форменому одязі, які мають відповідне службове посвідчення, направлення на перевірку, сигнальний диск (жезл) та індивідуальну печатку, шляхом проведення рейдових перевірок (перевірок на дорозі).
Пунктом 15 Порядку №1567 вказано виключний перелік документів, що перевіряється контролюючими особами під час здійснення рейдової перевірки, зокрема, в частині виконання внутрішніх вантажних перевезень перевіряється:
наявність визначених ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом;
додержання водієм режиму праці та відпочинку;
виконання водієм вимог Правил перевезення вантажів автомобільним транспортом в Україні, інших нормативно-правових актів.
Статтею 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред`являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи на підставі яких виконуються вантажні перевезення.
Відповідно до п. 16 Порядку №1567, під час рейдової перевірки можливе здійснення габаритно-вагового контролю.
Постановою Кабінету Міністрів України №879 від 27.06.2007р. «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» затверджено Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - Порядок №879).
Відповідно до п. 3 Порядку №879, габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції.
04.03.2020 року працівниками Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, 36 км автомобільної дороги М-06 «Київ - Чоп» проводилась рейдова перевірка транспортних засобів перевізників, що здійснюють внутрішні та міжнародні перевезення пасажирів та вантажів.
Порядок зупинення транспортного засобу, що здійснює автомобільні перевезення пасажирів та вантажів, посадовими особами Державної служби з безпеки на транспорті та її територіальних органів, затверджений постановою КМУ №422 від 20.05.2013р. (далі - Порядок №422).
Відповідно до п. 3, 4 Порядку №422, був зупинений транспортний засіб марки MAN, номерний знак НОМЕР_1 з напівпричепом марки CHEREAU, номерний знак НОМЕР_2 , під керуванням водія ОСОБА_1 .
У відповідності до ст. 49 Закону України «Про автомобільний транспорт», п. 4 Порядку №422, водій транспортного засобу марки MAN, номерний знак НОМЕР_1 , ОСОБА_1 , надав для перевірки посадовим особам Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки наступні документи:
посвідчення водія відповідної категорії серії НОМЕР_5, виданого 11.04.2007 року ДАІ Нововолинська;
свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу марки MAN, номерний знак НОМЕР_1 , серії НОМЕР_3 ;
свідоцтво про реєстрацію напівпричепа марки CHEREAU, номерний знак НОМЕР_2 , серії НОМЕР_4 ;
товарно-транспортну накладну №00000002206 від 03.03.2020 року.
Відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_3 , транспортний засіб марки MAN, номерний знак НОМЕР_1 , зареєстрований за ТзОВ «СМП».
Згідно пред`явленої товарно-транспортної накладної №00000002206 від 03.03.2020 року, автомобільним перевізником, замовником, а також вантажовідправником виступило ТзОВ «Нововолинський м`ясокомбінат», а вантажоодержувачем - ТзОВ «Молвіс-Прод».
Пунктом 3 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 року №30 (далі - Правила №30), транспортний засіб з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху.
Відповідно до п. 22.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року №1306, за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь -11т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.
За результатами точного габаритно-вагового контролю транспортного засобу марки MAN, номерний знак НОМЕР_1 з напівпричепом марки CHEREAU, номерний знак НОМЕР_2 , який відбувався 04.03.2020 року, було встановлено, що загальна маса транспортного засобу разом з напівпричепом становила 36,26 т при нормі 40 т; навантаження на передню одиночну вісь тягача марки MAN, номерний знак НОМЕР_1 , становило 6,4 т при нормі 11 т; навантаження на задню одиночну вісь тягача марки MAN, номерний знак НОМЕР_1 , становило 12,7 т при нормі 11 т.
Вказані вище дані результатів габаритно-вагового контролю підтверджуються квитанцією про зважування №02689 від 04.03.2020 року. Відповідно до наказу Міністерства інфраструктури України від 28.07.2016 року №255 на стаціонарному пункті габаритно-вагового контролю знаходилось свідоцтво про повірку засобу вимірювальної техніки №П40М11305219 зі строком дії з 02.08.2019 року до 02.08.2020 року.
Спільним наказом Міністерства інфраструктури України та Міністерства внутрішніх справ України №1007/1207 від 10.12.2013р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.02.2014р. за №215/24992, затверджено Порядок взаємодії Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті, Міністерства внутрішніх справ України, Державного агентства автомобільних доріг України під час організації та проведення робіт із зважування та здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на автомобільних дорогах загального користування (далі - Порядок №1007/1207).
Відповідно до пп. 4 п. 4 Порядку №1007/1207 та на підставі квитанції про зважування №02689 від 04.03.2020 року, контролюючими особами Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки було складено довідку про здійснення габаритно-вагового контролю від 04.03.2020 року.
На підставі пп. 5 п 4 Порядку №1007/1207 та п. 6 Порядку №422, у зв`язку з виявленими під час здійснення габаритно-вагового контролю невідповідності фактичних вагових параметрів нормам та правилам, контролюючими особами Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, було складено акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів №026783 від 04.03.2020 року.
Дані про вагові параметри автомобіля та напівпричепа з квитанції про зважування №02689 від 04.03.2020 року були занесені до вказаного акту №026783 від 04.03.2020 року. Ідентичні дані були продубльовані у довідці про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 04.03.2020 року.
Статтею 33 Закону України «Про автомобільні дороги» передбачено, що рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з| відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 16 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою КМУ №198 від 30.03.1994р., перевезення небезпечних, великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом по дорожніх об`єктах допускається за окремим дозволом в порядку і за плату, що визначені окремими актами законодавства.
Пунктом 4 Правил №30 вказано, що рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.
Стаття 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», зазначає про те, що у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов`язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше п`яти відсотків.
Відповідно до п. 21 Порядку №1567, у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3.
Відсутність дозволу, який дає право на РУХ автомобільними дорогами України транспортним засобом з перевищенням вагових параметрів, виданий компетентними уповноваженими органами, зафіксований в акті проведення перевірки №216297 від 04.03.2020 року.
Водій ОСОБА_1 з актом проведення перевірки був ознайомлений, про що свідчить його власноручний підпис. Зауважень чи заперечень щодо проведеної рейдової перевірки, а також габаритно-вагового контролю не надавав.
Зважування проводилось засобом вимірювальної техніки - вагою автомобільною тензометричною, заводським номером №0616, яка перебуває на балансі КП «Київдорсервіс».
На вказане вагове обладнання ДП «Київоблстандартметрологією», видано свідоцтво про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки №ГІ40М11305219 від 02.08.2019 року з строком дії до 02.08.2020 року.
Як встановлено судом, відповідно до п. 25, 26 Порядку №1567, розгляд справи про порушення ТзОВ «Нововолинський м`ясокомбінат» законодавства про автомобільний транспорт проводився в Управлінні Укртрансбезпеки у Волинській області 27.04.2020 року.
Запрошенням на розгляд справи №32080/21/24-20 від 13.04.2020 року ТзОВ «Нововолинський м`ясокомбінат» запрошено розглядати справу на 27.04.2020 року.
На вказану дату та час розгляди справу позивач не прибув, від так розгляд справи проводився за наявними матеріалами без його участі, що узгоджується з вимогами п. 27 Порядку №1567.
Крім того слід зазначити, що ТзОВ «Новолинський м`ясокомбінат» було відомо про час і місце розгляду справи, оскільки повідомлення про розгляд справи товариство отримало 24.04.2020 року за 3 дні до фактичного розгляду справи.
Вище вказане підтверджується листом ТзОВ «Нововолинський м`ясокомбінат» №81 від 24.04.2020 року, яким позивач просив перенести розгляд справи на 04.05.2020 року з причин перебування у відрядженні юриста підприємства без долучення до клопотання належних та допустимих доказів.
Окрім того, представник позивача просив розглянути справу з порушенням строків, визначених Порядком №1567, тобто поза межами 2-х місячного строку, у зв`язку з чим розгляд справи відбувся 27.04.2020 року, про що позивач був повідомлений.
Таким чином, позивач не був позбавлений можливості захисту своїх прав та інтересів шляхом прибуття на розгляд справи уповноваженої особи суб`єкта господарювання або поданням відповідних пояснень до матеріалів справи.
Законом України №54-ІХ від 11.09.2019 року, який набув чинності 25.09.2019 року, внесено ряд змін до Закону України «Про автомобільний транспорт», зокрема, частину першу статті 60 цього закону доповнено новими абзацами:
абзац 14 - перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5% до 10% включно при перевезенні вантажу без відповідного дозволу - штраф у розмірі п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
абзац 15 - перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 10%, але не більше 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу - штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
абзац 16 - перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу - штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
В акті проведення перевірки №216297 від 04.03.2020 року вказано, що здійснювалось перевезення вантажу з перевищенням встановлених законодавством габаритно-вагових параметрів понад 10%, але не більше 20% без відповідного дозволу.
У розрахунку плати за проїзд №026783 від 04.03.2020 року вказано, що перевищення параметрів над нормативом становило 15,45% ( 12700 / 11000 - 1) * 100).
Таким чином допущене автомобільним перевізником ТзОВ «Нововолинський м`ясокомбінат» порушення законодавства про автомобільний транспорт підпадає під дію абзацу 15 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», про що є посилання в акті проведення перевірки №216297 від 04.03.2020 року.
За таких обставин та враховуючи наведені вище норми матеріального права, суд погоджується з висновком відповідача про допущення позивачем порушення законодавства про автомобільний транспорт, що виразилось у перевищенні встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 10% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу, за що до автомобільного перевізника застосовується адміністративно-господарський штраф згідно абзацу 15 частини першої статті 60 Закону №2344-III.
При цьому, як вбачається зі змісту позовної заяви, ним не спростовується сам факт перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 10% при перевезенні вантажу транспортним засобом марки MAN, номерний знак НОМЕР_1 з напівпричепом марки CHEREAU, номерний знак НОМЕР_2 , та відсутність відповідного дозволу, тобто не спростовується фактичне допущення позивачем як автомобільним перевізником порушення законодавства про автомобільний транспорт.
Враховуючи викладене, суд погоджується з висновком відповідача про наявність підстав для накладення на позивача штрафу згідно абзацу 15 частини першої статті 60 Закону №2344-III.
Враховуючи викладене, суд вважає, що за наявності доведеного відповідачем та не спростованого позивачем факту допущення останнім порушення законодавства про автомобільний транспорт, що виразилось у перевищенні встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 10% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу, відповідачем правомірно притягнуто позивача до відповідальності відповідно до абзацу 15 частини першої статті 60 Закону №2344-III.
Отже, оскаржувана постанова є законною та скасуванню не підлягає, а тому суд відмовляє у задоволенні позовних вимог.
Серед критеріїв оцінювання судом рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які одночасно є принципами адміністративної процедури, є принцип законності, що закріплений у ч.2 ст.19 Конституції України, відповідно до якого органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, усі рішення та дії суб`єкта владних повноважень мають підзаконний характер, тобто повинні бути прийняті (вчинені) на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що визначені законом.
Судом також приймається до уваги, що відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах про оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення.
Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Судом не підтвердилися обставини щодо порушення відповідачем прав, свобод та інтересів позивача, а позивачем не надано суду належних доказів на підтвердження позовних вимог.
Таким чином, з`ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку про безпідставність позовних вимог та відмову в задоволенні позову.
Керуючись статтями 242, 243, 245, 246, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про автомобільний транспорт», суд
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Нововолинський м`ясокомбінат» до Управління Укртрансбезпеки у Волинській області про визнання протиправною та скасування постанови відмовити.
Рішення може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статями 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням вимог підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" цього Кодексу. Апеляційна скарга може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий-суддя С.Ф. Костюкевич