
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення заяви без розгляду
05 жовтня 2020 року ЛуцькСправа № 140/2782/19 Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Денисюка Р.С., вивчивши заяву ОСОБА_1 про постановлення окремої ухвали в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Луцької міської ради про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 24.02.2020, яке залишене без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 14.07.2020, позов задоволено частково; визнано протиправною бездіяльність Луцької міської ради щодо нездійснення нарахування та виплати ОСОБА_1 за рахунок місцевого бюджету компенсації понесених ним додаткових витрат, громадянам яким відповідно до законодавства призначено субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, у разі відсутності квартирних приладів обліку холодної та гарячої води, що перевищують соціальні нормативи, визначені підпунктами 2-4 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” від 06.08.2014 № 409, а саме: для користування послугами з централізованого постачання холодної води, для користування послугами з централізованого постачання гарячої води та для користування послугами з централізованого водовідведення за період з червня 2018 року по листопад 2018 року; зобов`язано Луцьку міську раду нарахувати та виплатити ОСОБА_1 компенсацію понесених ним додаткових витрат, громадянам яким відповідно до законодавства призначено субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, у разі відсутності квартирних приладів обліку холодної та гарячої води, що перевищують соціальні нормативи, визначені підпунктами 2-4 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” від 06.08.2014 № 409, а саме: для користування послугами з централізованого постачання холодної води, для користування послугами з централізованого постачання гарячої води та для користування послугами з централізованого водовідведення за період з червня 2018 року по листопад 2018 року; в задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
За наслідками розгляду справи окрема ухвала судом не постановлялась.
15.04.2020 позивачем подано заяву про постановлення додаткового рішення, в тому числі і постановлення окремої ухвали. За наслідками розгляду даної заяви ухвалою суду від 25.08.2020 в задоволенні заяви позивача було відмовлено. Ухвала суду набрала законної сили 10.09.2020.
30.09.2020 ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про постановлення окремої ухвали про наявність підстав для розгляду питання щодо притягнення до відповідальності посадових чи службових осіб, бездіяльність яких визнана протиправною.
Заява про постановлення окремої ухвали підлягає поверненню заявнику без розгляду з огляду на таке.
Нормами КАС України не визначено вимог щодо форми та змісту таких заяв поданих стороною, а тому для них підлягають застосуванню загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення, які передбачені частиною першою статті 167 КАС України.
Згідно із частиною другою статті 167 КАС України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Частиною першою статті 249 КАС України визначено, що суд виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб`єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.
Статтею 249 КАС України визначено порядок постановлення окремої ухвали, а саме, що вона постановляється за наслідками розгляду справи, безпосередньо судом який розглядав справу з власної ініціативою та є його правом.
Нормами КАС України не передбачено постановлення окремих ухвал за заявами чи клопотаннями сторін у справі під час розгляду справи по суті, ні в порядку виконання судового рішення, відтак вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, а тому підлягає поверненню заявнику без розгляду.
Керуючись статтями 167, 248 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про постановлення окремої ухвали в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Луцької міської ради про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити дії повернути заявнику без розгляду.
Копію ухвали надіслати заявнику разом із заявою про постановлення окремої ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Р.С. Денисюк