
Справа № 446/2274/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24.09.2020 року Кам`янка-Бузький районний суд Львівської області в складі: головуючого - судді Костюк У. І.
участю секретаря Коваль В.А.
позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2
представника відповідача Борис М.В.
розглянувши в порядку позовного провадження в залі суду в місті Кам`янка -Бузька цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Добротвірської селищної ради Кам`янка -Бузького району Львівської області про визнання незаконним та скасування рішення, зобов`язання до вчинення дій ,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд до виконавчого комітету Добротвірської селищної ради Кам`янка-Бузького району Львівської області, в якому просить визнати незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Добротвірської селищної ради Кам`янка-Бузького району Львівської області №17 від 19 березня 2019 про відмову в зарахуванні на квартирний облік у виконавчому комітеті Добротвірської селищної ради; зобов`язати Добротвірську селищну раду Кам`янка-Бузького району Львівської області взяти на квартирний облік у виконавчому комітеті Добротвірської селищної ради ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 .
В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що він проживає за адресою: АДРЕСА_1 разом із ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , тестем, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , дружиною, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , донькою, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , сином. Житлова площа вище вказаної квартири становить 41,8 кв. і складається з трьох житлових кімнат. Він є учасником бойових дій та у власності житла не має. 27.11.2018 він звернувся до Добротвірської селищної ради із заявою про зарахування на квартирний облік як особа, сім`я якого потребує поліпшення житлових умов, однак рішенням виконавчого комітету Добротвірської селищної ради йому було відмовлено в зарахуванні на квартирний облік. Він проживає на площі меншій за встановлену ЖК УРСР як мінімальну для забезпечення нормальних житлових умов та має проблеми зі здоров`ям, крім цього, його діти є різнополі та старші за 9 років , які проживають в одній кімнаті, що є підставою для поліпшення житлових умов. Так як жиле приміщення, в якому він проживає не відповідає нормам забезпечення житлом, оскаржуване рішення є незаконним та підлягає скасуванню.
Ухвалою суду від 09.12.2019 відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання.
24.01.2020 представником відповідача Добротвірської селищної ради подано відзив на позовну заяву, в якій він заперечив щодо позову, вказує про те, що згідно з постановою Львівської обласної державної адміністрації №1 від 13.03.2017 та об`єднання профспілок Львівщини №ВК -35 від 13.03.2017 на квартирний облік приймаються громадяни, які потребують поліпшення житлових умов і займають житлову площу 7,5 м кв. та менше на кожного члена сім`ї. Позивач проживає з членами сім`ї в тьохкімнатній квартирі, житлова площа якої становить 41,8 кв. м, що на кожного члена сім`ї позивача припадає 8,36 м кв., тому в даному випадку норми забезпечення житловою площею відповідають вимогам законодавства. Позивач стверджує, що його діти різної статті старші за 9 років та проживають у одній кімнаті, і як наслідок, є підстава для поліпшення житлових умов відповідно до підпункту 7 пункту 13 Правил обліку. Громадською комісією з житлових питань виконавчого комітету міг бути врахований підпункт 7 пункту 13 Правил обліку при наданні до заяви про зарахування на квартирний облік документів, які б підтверджували наявність хронічного захворювання ОСОБА_3 , що б надавало йому право проживати в окремій кімнаті відповідно до підпункту 3 пункту 13 Правил обліку.
В судовому засіданні позивач позов підтримав, послався на обставини викладеній у ній, просив позов задовольнити, вказав, що його тесть хворіє, однак на засідання житлової комісії він не представив підтверджуючі документи.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримала, просила позов задовольнити, вказує про те що у позивача є підстави для зарахування його на квартирний облік, оскільки у нього двоє різнополих дітей старших 9 років та хворий тесть.
Представник відповідача просить відмовити у позові з підстав наведених у відзиві на позовну заяву.
Заслухавши позивача, представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали цивільної справи у їх сукупності та взаємозв`язку, суд встановив наступні обставини справи та відповідні до них правовідносини.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 . В склад його сім`ї входять ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , тесть, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , дружина, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 донька, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , син.
Відповідно до довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпечення її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України виданої 01.12.2014 Військовоїю частиною польової пошти В3765 за№1/41/1608 старшому солдату ОСОБА_1 про те, що він дійсно в період з 15 травня 2014 року по 30 червня 2014; з 04 жовтня 2014 року безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності суверенітету та територіальної цілісності України в районі проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської області.
Відповідно до посвідчення серії НОМЕР_2 від 12.03.2015, виданого управлінням особового складу штабу Командування Сухопутних військ ОСОБА_1 є учасником бойових дій.
Як вбачається з заяви позивача від 27.11.2018 року на ім`я селищного голови Добротвірської селищної ради, останній звернувся з проханням прийняти його на квартирний облік та членів його сім`ї та надати йому квартиру як учаснику бойових дій.
Як видно з протоколу №1 засідання громадської комісії з житлових питань виконавчого комітету Добротвірської селищної ради від 31.01.2019 року, винесено пропозицію на розгляд виконавчого комітету про взяття позивача на квартирний облік у виконавчому комітеті Добротвірської селищної ради.
Рішенням Добротвірської селищної ради Кам`янка-Бузького району Львівської області від 19 березня 2019 року №17 відмовлено в зарахуванні на квартирний облік у виконавчому комітеті селищної Добротвірської ради ОСОБА_1 , 1976 р.н., учаснику бойових дій в зоні АТО. Проживає у благоустроєній квартирі АДРЕСА_1 , три кімнати житловою площею 41,8 кв. м. На цій площі проживає п`ять осіб: сім`я заявника в кількості 4-х осіб: заявник ОСОБА_1 , дружина заявника ОСОБА_4 , донька ОСОБА_5 , син ОСОБА_5 та батько дружини заявника ОСОБА_3 . Підстава: відсутність вимог, встановлених п.п.1,7 п.13 «Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм житлових приміщень в Україні» щодо наявності мінімального розміру житлової площі та проживання в одній кімнаті осіб різної статті.
Як видно із виписки №1036 із медичної карти стаціонарного хворого, виданого КПК Кам`янка-Бузькою ЦРЛ від 10.03.2020 ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебував на стаціонарному лікуванні з 29.02.2020 по 10.03.2020 з діагнозом: Хронічна ішемічна хвороба серця. Стабільна стенокардія ФК ІІІ. Дифузний кардіосклероз. Ягіпертонічна хвороба ІІ ст., 3 ст., ризик 4 (дуже високий). Гіпертензивне серце. СН ІІА діастолічний варіант ФК ІІІ.
Згідно зі статтею 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачуваних цим Кодексом випадках. Збирання доказів не є обов`язком суду.
Відповідно до ст.ст.79,80 ЦПК України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Статтею 81 ЦПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
У відповідності до ч.1 ст.12 ЦК України, особа здійснює свої права вільно, на власний розсуд.
Стаття 47 Конституції України декларує право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду.
Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату відповідно до закону (частина друга статті 47 Конституції України).
Відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального значення» учасників АТО прирівняно до учасників бойових дій.
У випадку, якщо особа набуває статусу учасника бойових дій, держава надає йому та членам його сім`ї низку пільг, одним із прав, передбачених законодавством України, є можливість отримання житла від держави.
Відповідно п. 14 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального значення» першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом.
Відповідно до ст. 34 ЖК Української РСР потребуючими поліпшення житлових умов визнаються громадяни, у тому числі забезпечені жилою площею нижче за рівень, що визначається в порядку, встановлюваному Радою Міністрів Української РСР і Українською республіканською радою професійних спілок.
Відповідно до п. 13 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, затверджених Постановою Ради Міністрів УРСР і Українською республіканською радою професійних спілок від 11 грудня 1984 року № 470(далі - Правил), на квартирний облік беруться громадяни, які потребують поліпшення житлових умов. Потребуючими поліпшення житлових умов визнаються громадяни, зокрема забезпечені жилою площею нижче за рівень,що визначається виконавчими комітетами обласних, Київської і Севастопольської міських Рад народних депутатів разом з радами профспілок.
В ході розгляду справи встановлено, що позивач при розгляді питання на засіданні комісії з житлових питань виконкому Добртвірської селищної ради про зарахування його на квартирний облік, вказував про те, що з його сім`єю проживає батько дружини ОСОБА_3 , який має хронічні захворювання. Хоча це питання було озвучено на засіданні комісії з житлових питань позивачем, що не заперечується представником відповідача, однак оцінка надана комісією не була та у рішенні виконавчого комітету Добротвірської селищної ради від 19.03.2019 №17 «Про відмову в зарахуванні на квартирний облік у виконавчому комітеті Добротвірської селищної ради» дана обставина відображення не знайшла.
Позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на те, що у нього є підстави для поліпшення житлових умов, оскільки його діти різнополі та на даний час їм більше 9 років. Крім того, його тесть хворіє, що підтверджується поданими медичними документами.
Представник відповідача заперечив щодо для зарахування позивача на квартирний облік з підстав зазначених позивачем у поданій заяві до селищної ради, однак вказав про можливість зарахування на квартирний облік позивача за наявності обставин передбачених пп.3 п.13 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР.
З врахуванням наведеного суд дійшов висновку, щодо задоволення позовної вимоги про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Добротвірської селищної ради Камянка-Бузького району Львівської області №17 від 19 березня 2019 про відмову у зарахуванні на квартирний облік у виконавчому комітеті Добротвівської селищної ради. Оскільки така відмова порушує право позивача, як учасника бойових дій і громадянина на житло, передбачене ст. 47 Конституції України, за умовами якої кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду.
Що стосується позовної вимоги про зобов`язання Добротвірської селищної ради Кам`янка-Бузького району Львівської області взяти на квартирний облік у виконавчому комітеті Добротвірської селищної ради, то суд відмовляє у задоволенні даної позовної вимоги, так як відповідно до ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать делеговані повноваження здійснення контролю за станом квартирного обліку та додержанням житлового законодавства на підприємствах, в установах та організаціях, розташованих на відповідній території, незалежно від форм власності, видача ордерів на заселення жилої площі в будинках державних та комунальних організацій та ін.
Відповідно до ст.. 141 ЦПК України судовий збір у сумі 840,80 грн. потрібно Добротвірської селищної ради Камянка-Бузького району Львівської області.
Керуючись ст.ст. 2, 81, 89, 258, 259, 263-265, 268 ЦПК України, суд
ухвалив :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Добротвірської селищної ради Кам`янка -Бузького району Львівської області про визнання незаконним та скасування рішення, зобов`язання до вчинення дій задовольнити частково.
Визнати незаконним та скасувати рішення виконавчого комітету Добротвірської селищної ради Камянка-Бузького району Львівської області №17 від 19 березня 2019 про відмову у зарахуванні на квартирний облік у виконавчому комітеті Добротвівської селищної ради, у задоволенні решта позову відмовити.
Стягнути з Добротвірської сільської ради Камянка-Бузького району Львівської області на користь держави 840,80 (вісімсот сорок гривень вісімдесят копійок ) судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 .
Відповідач: Виконавчий комітет Добротвірської селищної ради Камянка-Бузького району Львівської області, 80411, вул. Івана Франка,20,смт.Добротвір,ЄДРПОУ 04374128.
Повний текст рішення виготовлено 02.10.2020.
Суддя Костюк У.І.