
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 жовтня 2020 р.м. ХерсонСправа № 540/1545/20 Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Войтовича І.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,
встановив:
12 червня 2020 року до Херсонського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (далі - позивач, ГУ ДПС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі) до ОСОБА_1 , у якому просить стягнути з платника податків ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ) ІНФОРМАЦІЯ_1 , податковий борг по штрафним санкціям за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у сумі 82171,00 грн.
Обґрунтовуючи свою правову позицію позивача зазначає, що підприємство має узгоджений податковий борг зі штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг в розмірі 82171,00 грн. Податковий борг виник через несплату відповідачем узгоджених грошових зобов`язань, визначених податковими повідомленнями-рішеннями №005171405 від 20.09.2018 року на суму 300,00 грн., №005161405 від 20.09.2018 року на суму 81871,00 грн. Оскільки узгоджені грошові зобов`язання ОСОБА_1 не сплачені, то позивач просить стягнути їх суму в судовому порядку.
Ухвалою суду від 16.06.2020 року відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику) сторін. Відповідачу запропоновано у 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на позовну заяву.
Копія зазначеної ухвали була повернута до суду 25.06.2020 із приміткою пошти «не повна адреса».
Повторно направлена копія ухвали була повернута до суду 06.07.2020 із приміткою пошти «не повна адреса».
В подальшому копії ухвали направлялись поштовими відправленнями №7302702203262 (повернуто 03.08.2020 року із приміткою поштової установи «за закінченням встановленого строку зберігання») та № 7302702214051 (повернуто 07.08.2020 року із приміткою поштової установи «за закінченням встановленого строку зберігання»).
Відповідно до ч. 4 ст. 124 КАС України у разі ненадання учасниками справи інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам підприємцям за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців та громадських формувань. У разі відсутності учасників справи за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручено їм належним чином.
Станом на 05.10.2020 року відповідач не скористався своїм правом на надання відзиву на позов.
З урахуванням вимог ст. ст. 205, 229 КАС України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження та на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з`ясував наступне.
Згідно даних ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 04 січня 2019 року проведено припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , про що міститься запис №24990060002053932.
Припинення підприємницької діяльності відповідача відбулось за принципом мовчазної згоди.
28.08.2018 року ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі проведено фактичну перевірку ФОП ОСОБА_1 , за результатами якої складено акт фактичної перевірки №0421/21/22/РРО/ НОМЕР_1 від 06.09.2018 року.
На підставі висновків акту фактичної перевірки №0421/21/22/РРО/ НОМЕР_1 від 06.09.2018 року ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі винесено податкові повідомлення-рішення №005171405 форми «С» від 20.09.2018 року, яким за порушення п.11 розділу 2 Постанови НБУ «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» №148 від 29.12.2017 року на підставі п.54.3.3 п.54.3 ст.54 ПК України, абз.3 ст.1 Указу Президента «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» №436/95 від 12.06.1995 року застосовано штрафні санкції в розмірі 300 грн.; №005161405 форми «С» від 20.09.2018 року, яким за порушення п.1,12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 року на підставі п.54.3.3 п.54.3 ст.54 ПК України, п.1 ст.17, ст.20 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 року застосовано штрафні санкції в розмірі 81871 грн.
Податкові повідомлення-рішення не оскаржені в адміністративному та/або в судовому порядку, а тому, на момент розгляду справи, вони є узгодженими.
З метою погашення податкового боргу відповідачу була направлена рекомендованим листом з повідомленням про вручення податкова вимога форми «Ф» №92739-17 від 11.12.2018 року на загальну суму податкового боргу в розмірі 82171,00 грн.
Податкова вимога в адміністративному та/чи судовому порядку не оскаржувалася, а отже є узгодженою.
З наведених підстав, контролюючий орган звернувся до суду.
Розглянувши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення по справі.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає Податковий Кодекс України (далі ПК України).
Згідно зі статтею 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.6.1 ст.6 ПК України податком є обов`язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
Також, підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПК України передбачено обов`язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
У разі коли відповідно до цього Кодексу або інших законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов`язання платника податків з причин, не пов`язаних з порушенням податкового законодавства, та надсилає (вручає) податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум платнику податку, такий платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму податкового зобов`язання у строки, визначені в цьому Кодексі та в статті 297 Митного кодексу України, а якщо такі строки не визначено, - протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення про таке нарахування (п.57.2 ст.57 ПК України).
З урахуванням викладеного, відповідач має податковий борг зі штрафних санкцій з податку на додану вартість в розмірі 82171,00 грн.
Відповідно до п. 59.5 ст. 59 ПК України, у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
Згідно із пп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючий орган має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до вимог абз.1 п.95.3 ст.95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (п.95.4 ст.95 ПК України).
Враховуючи вищевикладене, оскільки узгоджене грошове зобов`язання в загальній сумі 82171,00 грн., яке набуло статусу податкового боргу, не сплачене відповідачем добровільно в установленому законом порядку, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ГУ ДПС у Херсонській області, Автономної Республіки Крим та м.Севастополі є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Позовну заяву Головного управління Державної податкової служби у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі (73026, м.Херсон, пр-т.Ушакова, 75, код ЄДРПОУ 43143201) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , НОМЕР_3 ) задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , НОМЕР_3 ) податковий борг зі штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг в розмірі 82171 (вісімдесят дві тисячі сто сімдесят одну) грн. 00 коп., (отримувач УК у м. Херсоні/м.Херсон/21080900, код отримувача - 37959779, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), МФО банку - 899998, номер рахунку - UA868999980313050104000021002, код бюджету - 21080900 (державний бюджет)).
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя І.І. Войтович
кат. 111020300