Рішення № 91979869, 05.10.2020, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.10.2020
Номер справи
500/2890/20
Номер документу
91979869
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 500/2890/20

05 жовтня 2020 рокум.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючої судді Подлісної І.М. розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Тернопільської територіальної організації Радикальної Партії Олега Ляшка до Зборівської міської територіальної виборчої комісії Тернопільського району Тернопільської області про визнання пртотиправною та скасувати постанову №17 від 29.09.2020, зобов`язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Тернопільського окружного адміністративного суду звернулася Тернопільська територіальна організація Радикальної Партії Олега Ляшка із адміністративним позовом до Зборівської міської територіальної виборчої комісії Тернопільського району Тернопільської області про визнання протиправною та скасувати постанову №17 від 29.09.2020, зобов`язання вчинити дії, в якій просить:

- визнати протиправною та скасувати Зборівської міської територіальної виборчої комісії Тернопільського району Тернопільської області від 29.09.2020 року №17 «Про відмову в реєстрації кандидатів у депутати до Зборівської міської ради Тернопільського району Тернопільської області, включених до єдиного та територіальних виборчих списків від Тернопільської територіальної організації Радикальної Партії Олега Ляшка , на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року»;

- зобов`язати Зборівську міську територіальну виборчу комісію Тернопільського району Тернопільської області зареєструвати кандидатів в депутати Зборівської міської ради на підставі документів, поданих 24.09.2020 року представником ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ ОЛЕГА ЛЯШКА» Іваховим В.А.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 29 вересня 2020 року Зборівська міська територіальна виборча комісія Тернопільського району Тернопільської області прийняла постанову №17 «Про відмову в реєстрації кандидатів у депутати до Зборівської міської ради Тернопільського району Тернопільської області, включених до єдиного та територіальних виборчих списків від Тернопільської територіальної організації Радикальної Партії Олега Ляшка, на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року». Позивач вважає, що не було допущено порушення вимог законодавства при внесенні грошової застави. Оскільки, внесення такої застави Політичною партією «Радикальна Партія Олега Ляшка», згідно платіжного доручення № 435 від 22.09.2020, відповідає вимогам ст. 225 Виборчого кодексу України та постанові Центральної виборчої комісії від 21 серпня 2020 року № 193 «Про порядок внесення, повернення та перерахування грошової застави на місцевих виборах».

Таку постанову Зборівської міської територіальної виборчої комісії Тернопільського району Тернопільської області позивач вважає протиправною та такою, що підлягає скасуванню.

Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 04.10.2020 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі з урахуванням вимог статті 273 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

У справі призначено судове засідання на 05 жовтня 2020 року о 09:30 год.

Відповідачу встановлено строк для подання відзиву на позов із поясненнями по суті заявлених вимог та доданням підтверджуючих документів до 09:00 години 05 жовтня 2020 року.

04 жовтня 2020 року через Відділ документального забезпечення Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла заява від представника Зборівської міської територіальної виборчої комісії Тернопільського району Тернопільської області про розгляд справи за його відсутності. Проти позовних вимог заперечив, просив в задоволенні позову відмовити.

Також, 04.10.2020 від представника позивача до суду надійшло клопотання про розгляд даної справи в порядку письмового провадження за її відсутності. Позовні вимоги підтримала в повному обсязі, позов просила задовольнити, з мотивів викладених в позовній заяві.

Відповідно до ч.3 ст. 194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.

Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд встановив наступне.

Постановою Верховної Ради України від 15 липня 2020 року «Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році» призначено чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів (крім визначених пунктами 2 і 3 цієї Постанови) на неділю 25 жовтня 2020 року.

Постановою Центральної виборчої комісії №208 від 30 серпня 2020 року «Про початок виборчого процесу місцевих виборів 25 жовтня 2020 року» оголошено з 5 вересня 2020 року початок виборчого процесу місцевих виборів, призначених на 25 жовтня 2020 року.

04 вересня 2020 року на XXVII з`їзді партії прийнято рішення№2 про участь місцевих (місцевих та територіальних) організацій' "ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ ОЛЕГА ЛЯШКА» у місцевих виборах, що відбудуться 25 жовтня 2020 року.

Рішенням конференції Тернопільської територіальної організації Радикальної Партії Олега Ляшка від 17.09.2020, Тернопільська територіальна організація Радикальної Партії Олега Ляшка затвердила Єдиний виборчий список кандидатів у депутати Зборівської міської ради Тернопільської області.

Висунення кандидатів у депутати Зборівської міської ради відбулося відповідно до вимог с.216, 217, 218 Виборчого кодексу України.

Зборівська міська територіальна виборча комісія Тернопільського району Тернопільської області 24.09.2020 отримала пакет документів, передбачений ст. 222 Виборчого кодексу України, для реєстрації кандидатів в депутати Зборівської міської ради Тернопільського району Тернопільської області від політичної партії « Радикальна партія Олега Ляшка », а саме: заяву про реєстрацію кандидатів у депутати; рішення конференції Тернопільської територіальної організації радикальної Партії Олега Ляшка про висування кандидатів у депутати; єдиний виборчий список кандидатів у депутати та всі територіальні виборчі списки кандидатів у депутати, віднесених організацією партії до відповідних багатомандатних виборчих округів на паперових носіях та в електронному вигляді; передвиборна програма організації партії на паперових носіях та в електронному вигляді; документ про внесення організацією партії грошової застави; заяви осіб, включених до виборчих списків кандидатів у депутати, про згоду балотуватися кандидатами в депутати від цієї організації політичної партії; автобіографії осіб, включених до виборчих списків кандидатів у депутати; заяви про наявність (відсутність) заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини кожного кандидата в депутати; фотографії осіб, включених до виборчих списків кандидатів у депутати розміром 4x6 см (по 1 фотографії кожного з кандидатів); копії першої та другої сторінок паспорта громадянина України у вигляді книжечки кожного кандидата в депутати.

Однак, відповідачем 29 вересня 2020 року прийнято постанову № 17 «Про відмову в реєстрації кандидатів у депутати Зборівської міської ради Тернопільського району Тернопільської області, включених до єдиного та територіальних виборчих округів № 1-4 на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року».

Підставою відмови вказано те, що у платіжному дорученні №435 від 22 вересня 2020 року про сплату грошової застави місцевої організації політичної партії «РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ ОЛЕГА ЛЯШКА», яка висунула виборчий список кандидатів у депутати Зборівської міської ради при цьому платником зазначено ПП «РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ ОЛЕГА ЛЯШКА», що суперечить вимогам п.5 ч.І ст.222, абзацу 4 ч.2 ст.225 Виборчого кодексу України, та Постанові ЦВК від 21.08.2020 року №193 «Про порядок внесення, повернення та перерахування грошової застави на місцевих виборах».

Таку постанову Зборівської міської територіальної виборчої комісії Тернопільського району Тернопільської області представник позивача вважає протиправною та такою, що підлягає скасуванню, а тому звернувся до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходив з наступного.

Гарантії права громадян на участь у виборах, регулює підготовку та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, сільських, селищних, міських, районних у містах рад, сільських, селищних, міських голів визначає Виборчий кодекс України від 19.12.2019 № 396-ІХ (далі Виборчий кодекс України).

Згідно до п. 3 ч. 1 ст. 3 Виборчого кодексу України, відповідно до Конституції України в Україні проводяться зокрема, місцеві вибори.

Відповідно до ч. 1 ст. 22 Виборчого кодексу України, суб`єктом виборчого процесу відповідних виборів є:

1) виборець, який має право голосу на відповідних виборах;

2) виборча комісія, уповноважена здійснювати підготовку і проведення відповідних виборів;

3) партія (організація партії), яка висунула кандидатів на відповідних виборах;

4) кандидат, зареєстрований для участі у відповідних виборах у порядку, встановленому цим Кодексом;

5) офіційний спостерігач від кандидата чи партії (організації партії) - суб`єкта відповідного виборчого процесу або від громадської організації, зареєстрований у порядку, встановленому цим Кодексом.

Висування та реєстрація кандидатів на місцевих виборах визначає Розділ XXXVII Виборчого кодексу України.

Так, ч. 2 ст. 216 Виборчого кодексу України, передбачено, що право висування кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, районних у місті рад, а також міських, сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 тисяч і більше) реалізується виборцями через місцеві організації політичних партій (далі - організація партії) у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Умови реєстрації кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, районних у місті рад, а також міських, сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 і більше тисяч) визначенні ст. 222 Виборчого кодексу України.

Згідно п. 5 ч. 1 цієї статті, виборча комісія Автономної Республіки Крим, обласна, районна, міська, районна у місті, сільська, селищна виборча комісія реєструє кандидатів у депутати, включених до єдиного та територіальних виборчих списків організації партії, за умови отримання таких документів, зокрема, документа про внесення організацією партії грошової застави відповідно до статті 225 цього Кодексу.

Тобто, одним з документів, що повинні в обов`язкову порядку подаватися до міської виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати включених до територіальних виборчих списків організації партії, є документ про внесення грошової застави.

Відповідно до абз. 4 ч. 2 ст. 225 Виборчого кодексу України, організація партії, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати обласної, районної, районної у місті, а також міської, селищної, сільської (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше) ради, кандидати на посаду міського голови (міста з кількістю виборців 75 тисяч і більше) або організація відповідної партії вищого рівня, а також особа, яка висувається кандидатом на посаду міського голови (міста з кількістю виборців 75 тисяч і більше) шляхом самовисування, після початку виборчого процесу та до подання документів до відповідної територіальної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати та на посаду міського голови вносить одним платежем у безготівковій формі на спеціальний рахунок виборчої комісії грошову заставу в розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, встановленому на день початку виборчого процесу, на кожні 90 тисяч виборців відповідного єдиного територіального виборчого округу для кожного виду виборів окремо.

Частиною 7 ст. 225 Виборчого кодексу України, передбачено, що порядок внесення, повернення та перерахування грошової застави встановлюється Центральною виборчою комісією спільно з Міністерством фінансів України не пізніш як за шістдесят днів до дня голосування.

Постановою Центральної виборчою комісією від 21 серпня 2020 року № 193 затверджено Порядок внесення, повернення та перерахування грошової застави на місцевих виборах (далі Порядок № 193).

Згідно п. 3 Порядку № 193 грошова застава вноситься такими суб`єктами:

місцевою організацією політичної партії, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, або місцевою організацією відповідної політичної партії вищого рівня;

місцевою організацією політичної партії, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати обласної, районної, районної в місті, а також міської, селищної, сільської ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше) або місцевою організацією відповідної політичної партії вищого рівня;

місцевою організацією політичної партії, яка висунула кандидатів у депутати сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч) у багатомандатному виборчому окрузі, або місцевою організацією відповідної політичної партії вищого рівня;

особою, яка висувається кандидатом у депутати сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч) шляхом самовисування в багатомандатному виборчому окрузі;

місцевою організацією політичної партії, яка висунула кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, або місцевою організацією відповідної політичної партії вищого рівня;

особою, яка висувається кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови шляхом самовисування в єдиному одномандатному виборчому окрузі.

Аналізуючи вищенаведені норми, суд дійшов висновку, що організація партії, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати міської ради або організація відповідної партії вищого рівня, після початку виборчого процесу та до подання документів до відповідної територіальної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати, вносить одним платежем у безготівковій формі на спеціальний рахунок виборчої комісії грошову заставу.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 230 Виборчого кодексу України, територіальна виборча комісія відмовляє в реєстрації всіх кандидатів у депутати, включених до виборчих списків місцевих організацій політичних партій або до переліку кандидатів у депутати в багатомандатних виборчих округах на відповідних місцевих виборах, у разі, зокрема, відсутності хоча б одного з документів, зазначених у пунктах 1-5 частини першої статті 222, пунктах 1, 2, 4 частини першої статті 223 цього Кодексу, невідповідності таких документів вимогам цього Кодексу (в тому числі щодо розміру грошової застави).

Отже, єдиною підставою для відмови у реєстрації кандидатів у депутати Зборівської міської ради Тернопільського району Тернопільської області, стало те, що грошова застава була внесена з порушенням вимог п. 5 ч. 1 ст. 222, абз. 4 ч. 2 ст. 225 Виборчого кодексу України та постанови ЦВК від 21.08.2020 № 193. Тобто, територіальною виборчою комісією виявлено, що грошову заставу внесено не Тернопільською територіальною організацією Радикальної Партії Олега Ляшка, яка висунула кандидатів на посади депутатів, а політичною партією Радикальна партія Олега Ляшка .

Однак, суд не погоджується з такою позицією відповідача з огляду на наступне.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про політичні партії в Україні» від 05.04.2001 № 2365-ІІІ (далі Закон № 2365-ІІІ), політична партія - це зареєстроване згідно з законом добровільне об`єднання громадян - прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, що має своєю метою сприяння формуванню і вираженню політичної волі громадян, бере участь у виборах та інших політичних заходах.

Статтею 3 Закону № 2365-ІІІ визначено, що політичні партії в Україні створюються і діють тільки із всеукраїнським статусом.

Згідно ч. 9 ст. 9 Закону № 2365-ІІІ, обласні, міські, районні організації, первинні осередки політичної партії та інші структурні утворення, передбачені статутом партії, використовують повне найменування політичної партії з доповненнями, які визначають їх місце в організаційній структурі політичної партії.

Згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 13.10.2010 зареєстровано політичну партію Радикальна партія Олега Ляшка .

Відповідно до п. 4.1. Статуту політичної партії Радикальна партія Олега Ляшка (нова редакція) (а. с. 12-33), затвердженого протоколом від 25.07.2020 № 1 (далі-Статут), організаційну структура Партії складають:

первинні осередки Партії;

місцеві організації Партії;

територіальні організації Партії.

Згідно п. 4.3 Статуту, організації партії використовують найменування Партії з доповненнями, які визначають їх місце в організаційній структурі Партії, визначені цим Статутом у відповідності до адміністративно-територіального устрою України.

На підставі п. 4.4. Статуту, для кожної організації Партії керівними органами вищого рівня є:

керівні органи організацій Партії вищого рівня (п. 4.4.1.);

центральні керівні органи Партії (п. 4.4.2.).

Згідно з п. 17.1. Статуту, територіальна організація Партії створюється згідно з існуючою системою адміністративно-територіального устрою України в межах АРК, областей, міст Києва та Севастополя без статусу юридичної особи.

Свідоцтвом про реєстрацію структурних утворень політичної партії від 09.02.2011 № 164 підтверджується реєстрація Тернопільської територіальної організації Політичної партії Радикальна партія Олега Ляшка.

Проаналізувавши правові норми Закону № 2365-ІІІ та Статут, який, зокрема, визначає місце обласних осередків в організаційній структурі політичної партії, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що політична партія Радикальна партія Олега Ляшка відносно Тернопільської територіальної організації Радикальної Партії Олега Ляшка , в розумінні ст. 225 Виборчого кодексу України та п. 3 Порядку № 193, є організацією відповідної політичної партії вищого рівня.

Таким чином, оскільки політична партія Радикальна партія Олега Ляшка є організацією вищого рівня Тернопільської територіальної організації Політичної партії Радикальна партія Олега Ляшка, сплата грошової застави політичною партією замість Тернопільської територіальної організації Радикальної Партії Олега Ляшка , яка висунула кандидатів на посади депутатів, відповідає вимогам передбаченим п. 5 ч. 1 ст. 222, абз. 4 ч. 2 ст. 225 Виборчого кодексу України та Порядку № 193.

Крім цього, суд звертає увагу, що відповідно до ч. 6 ст. 14 Закону № 2365-ІІІ політична партія, а також місцева організація політичної партії, яка в установленому порядку набула статусу юридичної особи, зобов`язані відкрити рахунки в установах банків України, на які перераховуватимуться всі кошти у безготівковій формі.

Крім того, п. 29.9. Статуту передбачає, що обов`язок відкриття рахунків в установах банку покладений саме на партію.

Зважаючи на те, що позивач не зареєстрований як юридична особа, відповідно не має відкритих банківських рахунків, що у свою чергу унеможливлює сплату грошової застави безпосередньо Тернопільською територіальною організацією Радикальної Партії Олега Ляшка.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що оскаржувана постанова від 29.09.2020 № 17 «Про відмову в реєстрації кандидатів у депутати до Зборівської міської ради Тернопільського району Тернопільської області, включених до єдиного та територіальних виборчих списків від Тернопільської територіальної організації Радикальної Партії Олега Ляшка, на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року» є протиправною та підлягає скасуванню, оскільки політична партія Радикальна партія Олега Ляшка є організацією вищого рівня Тернопільської територіальної організації Політичної партії Радикальна партія Олега Ляшка, що у свою чергу надає політичній партії право сплатити грошову заставу у спірних правовідносинах.

Стосовно позовної вимоги про зобов`язання відповідача прийняти рішення зареєструвати кандидатів в депутати Зборівської міської ради на підставі документів, поданих 24.09.2020 представником політичної партії «Радикальна партія Олега Ляшка» Іваховим В.А., то суд вважає, що визнання протиправним і скасування оскаржуваного рішення не призведе до повного захисту прав позивача, оскільки реєстрація кандидатів у депутати обласних рад закінчилася, суд дійшов висновку про необхідність ля повного захисту порушених прав позивача та у зв`язку з тим, що строк висування кандидатів у депутати закінчився, так як розпочинається за сорок днів до дня голосування (з 15 вересня) і закінчується за тридцять днів до дня голосування (до 24 вересня), вимога позивача про зобов`язати Зборівської міської територіальної виборчої комісії Тернопільського району Тернопільської області зареєструвати кандидатів в депутати Зборівської міської ради на підставі документів, поданих 24.09.2020 року представником ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ ОЛЕГА ЛЯШКА» Іваховим В.А. також підлягає задоволенню.

Відповідно до частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Відповідач свою позицію з приводу заявлених позовних вимог не висловив та не спростував мотивів позовної заяви.

Отже, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги, є такими, що підлягають задоволенню повністю.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд зазначає таке.

Відповідно до ч. 9 ст. 273 КАС України, суд приймає позовну заяву щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму або члена відповідної комісії до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.

За подання цього позову з пов`язаними вимогами немайнового характеру належало сплатити судовий збір у сумі 2102,00 грн.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 14.11.2019 №294-IХ установлено, що у 2020 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2020 року становить 2102,00 гривні.

Враховуючи те, що позивачем при поданні позову не сплачено судовий збір, а позовні вимоги задоволено повністю, то судовий збір необхідно стягнути в дохід Державного бюджету України з відповідача у розмірі 2102,00 грн.

Керуючись статтями 73-77, 90, 139, 241-246, 250, 273 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Тернопільської територіальної організації Радикальної Партії Олега Ляшка до Зборівської міської територіальної виборчої комісії Тернопільського району Тернопільської області про визнання протиправною та скасувати постанову №17 від 29.09.2020, зобов`язання вчинити дії задовольнити повністю.

Визнати протиправною та скасувати Зборівської міської територіальної виборчої комісії Тернопільського району Тернопільської області від 29.09.2020 року №17 «Про відмову в реєстрації кандидатів у депутати до Зборівської міської ради Тернопільського району Тернопільської області, включених до єдиного та територіальних виборчих списків від Тернопільської територіальної організації Радикальної Партії Олега Ляшка , на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року».

Зобов`язати Зборівську міську територіальну виборчу комісію Тернопільського району Тернопільської області зареєструвати кандидатів в депутати Зборівської міської ради на підставі документів, поданих 24.09.2020 представником ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ ОЛЕГА ЛЯШКА» Іваховим В.А.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Зборівської міської територіальної виборчої комісії Тернопільського району Тернопільської області в дохід Державного бюджету України судовий збір у сумі 2102,00 грн. (дві тисячі сто дві гривні 00 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 05 жовтня 2020 року.

Реквізити учасників справи:

позивач:

- Тернопільська територіальна організація Радикальної Партії Олега Ляшка місцезнаходження/місце проживання вул. Карпенка, 30/33,м. Тернопіль,46018 код ЄДРПОУ/РНОКПП 37279703;

відповідач:

- Зборівська міська територіальна виборча комісія Тернопільського району Тернопільської області місцезнаходження/місце проживання вул. Б. Хмельницького, 37,Велика Березовиця,Тернопільський район, Тернопільська область,47724 .

Головуючий суддя Подлісна І.М.