Ухвала суду № 91978754, 28.09.2020, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.09.2020
Номер справи
300/543/19
Номер документу
91978754
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

"28" вересня 2020 р. Справа № 300/543/19

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

судді Скільського І.І.

за участі:

секретаря судового засідання – Гевак Л.І.,

представника позивача – Селяніна В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду клопотання представника відповідача про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Галицька» до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправними та скасування постанов про накладення штрафу та припису,-

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Івано-Франківського окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Галицька» до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправними та скасування постанов про накладення штрафу та припису.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.09.2020 закрито підготовче провадження в адміністративній справі №300/543/19, та розпочато розгляд справи по суті. Судове засідання призначено на « 28» вересня 2020 року о 14:00 год.

Від представника Державної архітектурно-будівельної інспекції України в особі Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області 28.09.2020 на адресу суду надійшло клопотання від 25.09.2020 про зупинення провадження у справі №300/543/19.

Мотивуючи клопотання про зупинення провадження у даній справі, представник відповідача вказує на масштабне реформування в галузі містобудування та створення нових органів державної влади, що стануть правонаступником прав та обов`язків Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

Зокрема зазначено, що відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2020 за №218 «Про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (надалі по тексту також – Постанова №218) постановлено ліквідувати Державну архітектурно-будівельну інспекцію.

Згідно пункту 2 Постанови №218 утворено Державну сервісну службу містобудування України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій.

Державна архітектурно-будівельна інспекція продовжує здійснювати повноваження та функції до завершення здійснення заходів з утворення Державної сервісної служби містобудування України (абзац 2 пункту 4 Постанови №218).

Пунктом 3 Положення про Державну сервісну службу містобудування України, затвердженого Постановою №218, визначено, що основним завданням Держсервісбуду є: 1) реалізація державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду в частині надання (отримання, реєстрації), відмови у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів; 2) внесення на розгляд Міністра пропозицій щодо забезпечення формування державної політики з питань, що належать до компетенції Держсервісбуду; 3) виконання дозвільних та реєстраційних функцій у будівництві у визначених законодавством випадках.

Відповідно до пункту 5 Постанови №218 утворено комісію з ліквідації Державної архітектурно-будівельної інспекції.

За приписами пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2020 за №219 «Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду» (надалі по тексту також – Постанова №219), утворено Державну інспекцію містобудування України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, та утворено Державне агентство з технічного регулювання у містобудуванні України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій і який реалізує державну політику з питань технічного регулювання у сфері містобудування.

До основних завдань Державної інспекції містобудування України, відповідно до пункту 3 Положення про Державну інспекцію містобудування України, затвердженого Постановою №219, належить реалізація державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, а саме: - підготовка та внесення на розгляд Міністра пропозицій щодо забезпечення формування державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду; - здійснення в межах повноважень, визначених законом, державного архітектурно-будівельного контролю за дотриманням замовниками, підприємствами, що надають технічні умови щодо інженерного забезпечення об`єкта будівництва, архітекторами та іншими проектувальниками, підрядниками, експертами, експертними організаціями та відповідальними виконавцями робіт, інженерами-консультантами, власниками будівель та лінійних споруд вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт; - здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду за дотриманням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил своїми територіальними органами, уповноваженими органами містобудування та архітектури, структурними підрозділами Київської та Севастопольської міських держадміністрацій та виконавчими органами сільських, селищних, міських рад з питань державного архітектурно-будівельного контролю, іншими органами, що здійснюють контроль у сфері містобудівної діяльності (надалі по тексту також - об`єкти нагляду), під час провадження ними містобудівної діяльності, а також за діяльністю органів, що здійснюють сервісну функцію та функцію технічного регулювання у сфері містобудування.

За наведених обставин та посилаючись на пункт 1 частини 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі по тексту також - КАС України), представник відповідача вважає за доцільне зупинити провадження у №300/543/19 до завершення ліквідаційної процедури Державної архітектурно-будівельної інспекції України та встановлення її правонаступників.

Представник позивача у судовому засіданні заперечив щодо зупинення провадження у даній справі.

Розглянувши подане представником відповідача клопотання про зупинення провадження у справі №300/543/19, дослідивши і оцінивши наведені у ньому доводи, заслухавши думку представника позивача, суд вказує на наступне.

Згідно приписів пункту 1 частини 1 статті 236 КАС України, суд зупиняє провадження у справі в разі ліквідації суб`єкта владних повноважень, іншого органу, а також злиття, приєднання, поділу, перетворення юридичної особи, які були стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво, - до встановлення правонаступника.

При розгляді клопотання з`ясовано, що відповідно до Постанови №218 вирішено ліквідувати Державну архітектурно-будівельну інспекцію та утворити Державну сервісну службу містобудування України як центральний орган виконавчий влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад і територій.

Цією ж постановою установлено, що Державна архітектурно-будівельна інспекція продовжує здійснювати повноваження та функції до завершення здійснення заходів з утворення Державної сервісної служби містобудування України.

Відтак, з огляду на те, що постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2020 за №218 «Про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» передбачено продовження виконання своїх повноважень та функцій до завершення здійснення заходів з утворення Державної сервісної служби містобудування України, в задоволенні клопотання слід відмовити.

Згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідач у справі лише перебуває у стані припинення, що, на переконання суду, не змінює в адміністративному процесі зміст та обсяг прав і обов`язків суб`єкта владних повноважень як сторони у справі.

Відповідач не навів жодного належного обґрунтування неможливості відповідати за позовними вимогами Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Галицька» до встановлення правонаступника за наслідками провадження процедури ліквідації відповідного центрального органу виконавчої влади.

До того ж у суду відсутні відомості про можливість чи ймовірність визначення у спірних відносинах правонаступника відповідача як такого взагалі.

Аналогічна правова позиція висловлена Восьмим апеляційним адміністративним судом в ухвалі від 25 червня 2020 року (справа №813/2523/18).

Враховуючи вищенаведене, суд не знаходить підстав для зупинення провадження у даній справі.

Керуючись статтями 236, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

В задоволенні клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі №300/543/19, відмовити.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, оскарженню не підлягає.

Суддя /підпис/ Скільський І.І.

Ухвала складена в повному обсязі 02.10.2020р.