Постанова № 91966207, 29.09.2020, Генічеський районний суд Херсонської області

Дата ухвалення
29.09.2020
Номер справи
653/2709/20
Номер документу
91966207
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №: 653/2709/20

Провадження № 3/653/1643/20

П О С Т А Н О В А

іменем України

29 вересня 2020 року м. Генічеськ

Суддя Генічеського районного суду Херсонської області Делалова О.М., за участю секретаря Мироненко Т.А., прокурора Чернати К.О., правопорушника ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Родинське, Донецької області, ІПН: НОМЕР_1 , проживаючої та зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , громадянки України, заміжня, тимчасово не працюючої, депутата Чонгарської сільської ради Генічеського району Херсонської області,

за порушення ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та ч. 1 ст. 172 - 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

28.08.2020 року оперуповноважений 3-го відділу УСР в Херсонській області ДСР Національної поліції України майор поліції Громовик П. на підставі ст. 1, 3, 28 ЗУ «Про запобігання корупції», ЗУ «Про національну поліцію», постанови КМ «Про затвердження Положення про Національну поліцію», «Положення про Департамент захисту економіки Національної поліції України» та ст..ст.254-256 КУпАП склав адміністративний протокол №162/2020 про вчинення адміністративного правопорушення відносно ОСОБА_1 , згідно якого остання, являючись депутатом Чонгарської сільської ради Генічеського району Херсонської області VII скликання та, будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та п.5-1 прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 23.03.2017 року №1975-VІІІ, без поважних причин, несвоєчасно (03.06.2020 року) подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Крім того, 28.08.2020 року оперуповноважений 3-го відділу УСР в Херсонській області ДСР Національної поліції України майор поліції Громовик П. на підставі ст. 1, 3, 28 ЗУ «Про запобігання корупції», ЗУ «Про національну поліцію», постанови КМ «Про затвердження Положення про Національну поліцію», «Положення про Департамент захисту економіки Національної поліції України» та ст..ст.254-256 КУпАП склав адміністративний протокол №163/2020 про вчинення адміністративного правопорушення відносно ОСОБА_1 , згідно якого остання, являючись депутатом Чонгарської сільської ради Генічеського району Херсонської області VII скликання та, будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та п.5-1 прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 23.03.2017 року №1975-VІІІ, без поважних причин, несвоєчасно (03.06.2020 року) подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Крім того, 28.08.2020 року оперуповноважений 3-го відділу УСР в Херсонській області ДСР Національної поліції України майор поліції Громовик П. на підставі ст. 1, 3, 28 ЗУ «Про запобігання корупції», ЗУ «Про національну поліцію», постанови КМ «Про затвердження Положення про Національну поліцію», «Положення про Департамент захисту економіки Національної поліції України» та ст..ст.254-256 КУпАП склав адміністративний протокол №164/2020 про вчинення адміністративного правопорушення відносно ОСОБА_1 , згідно якого остання, являючись депутатом Чонгарської сільської ради Генічеського району Херсонської області VII скликання та, будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та п.5-1 прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 23.03.2017 року №1975-VІІІ, без поважних причин, несвоєчасно (03.06.2020 року) подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнала та погодилась з обставинами вчинення правопорушення, викладеними у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, щиро кається та просить суд суворо її не карати.

Прокурор Черната К.О. у судовому засіданні пояснила, що матеріалами справи повністю підтверджена вина ОСОБА_1 у вказаному правопорушенні та у її діях наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП. З урахуванням всіх доказів, просила суд визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та призначити їй адміністративне стягнення у вигляді адміністративного штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Суд, дослідивши протоколи про адміністративні правопорушення №162/2020, №163/2020 та №164/2020, дослідивши долучені до протоколу матеріали, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , прокурора Черната К.О., вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП повністю доведеною, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 7 КУпАП провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.

Згідно ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Судом встановлено, що згідно з рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3, щорічна декларація суб`єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітнім роком та така декларація охоплює звітній рік, період з 01 січня до 31 грудня включно. У відповідності до ч.1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», державні службовці зобов`язані щорічно, до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», який набрав чинності 17 березня 2020 року, розділ ХIII Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом 2-1, згідно з яким декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього закону подаються за минулий рік до 01 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 01 червня. Таким чином, для суб`єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, останнім днем подання декларації за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є 31 березня 2018 року, за 2018 рік є 31 березня 2019, а за 2019 рік є 31 травня 2020 року.

У свою чергу, з матеріалів справи та долучених матеріалів вбачається, що ОСОБА_1 , являючись депутатом Чонгарської сільської ради Генічеського району Херсонської області VII скликання, та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017, 2018 рік та за 2019 рік, 03.06.2020 року, чим було порушено вимоги чинного законодавства. Дата виявлення правопорушення є 28.08.2020 року.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами. Зокрема, протоколами про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП №162/2020, №163/2020 та №164/2020 від 28.08.2020 року, яким встановлено факт порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції», поясненнями ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 інформацією з офіційного веб-порталу ЦВК «Місцеві вибори України -2015» від 25.10.2015 року, протоколом І сесії VII скликання Генічеської районної ради Херсонської області від 04.11.2015 року з додатками, листом Чонгарської сільської ради від 29.07.2020 року № 07/2-349-02-08, відомостями з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відомостями з АЦСК ПАТ «Приватбанк», листом НАЗК від 06.02.2020 № 71-03/4127/20, листом НАЗК від 22.06.2020 року № 71-03/26417/20, листом НАЗК від 03.07.2020 року № 113-02/29222/20, листами ДП «Українські спеціальні системи» від 19.02.2019 № 07-363 та № 07-1000 від 08.05.2019, поясненнями, наданими ОСОБА_1 у судовому засіданні, відповідно до яких остання визнала свою вину у скоєнні порушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Дії ОСОБА_1 судом кваліфіковані за ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно вимог ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Суд вважає, що стягнення має бути накладене за правопорушення передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки правопорушення вчинені ОСОБА_1 є рівнозначними.

Відповідно до ст. 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення стягнення накладається в межах, установлених цим Кодексом. При накладенні стягнення враховуються характер правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

При розгляді справи суд враховує характер вчиненого правопорушення, а саме вчинення корупційного адміністративного правопорушення, що за своєю природою носить досить високий рівень суспільної небезпеки; враховуючи, що правопорушення мало тривалий характер, особу ОСОБА_1 , яка до адміністративної відповідальності за адміністративне порушення притягується вперше, суд дійшов висновку про необхідність накладення стягнення відповідно до санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст. 33, 36, 40-1, ч.1 ст. 172-6, 250, 284 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України та застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 коп., на користь держави (р/р UA628999980313090106000021112, код ЄДРПОУ 37934859, МФО 899998, назва отримувача коштів: УК у Генічес р-ні/Генічес р-н/21081100, банк отримувача: казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи та інші санкції.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. на користь держави (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО)899998, рахунок отримувача UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Постанова може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду через Генічеський районний суд Херсонської області на протязі десяти днів.

Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з дня її винесення.

Суддя Генічеського районного суду О. М. Делалова