
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 вересня 2020 року м. Київ № 640/21239/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючої судді Кузьменко А.І., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу
за позовом Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області
до Підприємства з іноземними інвестиціями "Амік Україна"
про стягнення штрафних санкцій
ВСТАНОВИВ:
Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області (далі - позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Підприємства з іноземними інвестиціями "Амік Україна", в якому просить стягнути із Підприємства з іноземними інвестиціями "Амік Україна" штрафні санкції у розмірі 165750,00 грн в дохід Державного бюджету України за наступними реквізитами: Отримувач коштів - УК у Хмельницькому районі/отг, с. Розсоша, номер рахунку (IBAN) UA UA808999980000031113106022695, код класифікації доходів бюджету 21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 38045535, Банк отримувача - Казначейство України.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що постановами Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області від 30 липня 2019 року №1, від 30 вересня 2019 року №2 до відповідача застосовано штраф на загальну суму 165750,00 грн. Оскільки відповідачем штраф не сплачений, отже наявні підстави для стягнення суми штрафу в судовому порядку.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 листопада 2019 року відкрито провадження у справі та вирішено здійснити її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
У відзиві на позов представник відповідача вказує на протиправність постанов Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області від 30 липня 2019 року №1, від 30 вересня 2019 року №2 про накладення штрафу.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 січня 2020 року в задоволенні клопотання Підприємства з іноземними інвестиціями "Амік Україна" про зупинення провадження у справі відмовлено.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.
На підставі наказу Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області від 22 липня 2019 року №530 та направлення на проведення перевірки від 25 липня 2019 року №1-8/19, згідно Секторального плану державного ринкового нагляду на 2019 рік, затвердженого в.о. Голови Державної екологічної інспекції України від 30 листопада 2018 року, з 26 по 29 липня 2019 року проведено планову поєднану виїзну та невиїзну перевірку характеристик продукції - автомобільні бензини, дизельне паливо на автозаправній станції за адресою: Хмельницька область, Хмельницький район, сільська рада Ружичанська, автомобільна дорога Житомир-Чернівці-Теребляче, 191 км праворуч, підприємство з іноземними інвестиціями «АМІК Україна», за результатом якої складений акт перевірки -характеристик продукції від 29 липня 2019 року №1-8/19, яким зафіксовано порушення відповідачем Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2013 року № 927, та протокол від 29 липня 2019 року №1 про виявлені порушення вимог Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції».
На підставі протоколу від 29 липня 2019 року №1 про виявлені правопорушення, а також відповідно до пункту 1 частини 3 статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» від 02 грудня 2010 року № 2735-VI (далі - Закон), Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області винесено постанову від 30 липня 2019 року №1 про накладення штрафу у розмірі 250 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожне правопорушення (у даному випадку три), що дорівнює у загальній сумі 12750 (дванадцять тисяч сімсот п`ятдесят) гривень.
Крім того, відповідно до вимог частини 4 статті 29 та статті 33 Закону, Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області прийнято рішення про вжиття обмежувальних (коригувальних) заходів від 29 липня 2019 №1/1, №1/2, №1/3, №1/4, №1/5, №1/6, №1/7, №1/8, №1/9 з терміном виконання до 29 серпня 2019 року.
Статтею 34 Закону передбачено, що суб`єкт господарювання, якого стосується рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, має у визначений у такому рішенні строк надати (надіслати) органу ринкового нагляду, що прийняв відповідне рішення, повідомлення про його виконання. До цього повідомлення суб`єкт господарювання може додавати документи або їх копії, що підтверджують виконання рішення.
Будь-яких повідомлень або документів від Підприємства з іноземними інвестиціями "Амік Україна" про виконання постанови про накладення штрафу та рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, на нашу адресу не надходило.
На підставі наказу Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області від 27 серпня 2019 року №680 та направлення на проведення перевірку від 28 серпня 2019 року №2-8/19 з 30 серпня по 02 вересня 2019 року проведено позапланову виїзну перевірку стану виконання суб`єктом господарювання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів від 29 липня 2019 року №1/1, №1/2, №1/3, №1/4, №1/5, №1/6, №1/7, №1/8, №1/9 на АЗС за адресою: Хмельницька область, Хмельницький район, сільська рада Ружичанська, автомобільна дорога Житомир-Чернівці-Теребляче, 191 км праворуч, за результатом якої складено акт перевірки стану виконання суб`єктом господарювання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів від 02 вересня 2019 року №2-8/19, яким зафіксовано порушення відповідачем Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2013 року № 927 та складено протокол від 30 серпня 2019 року №2.
За результатами розгляду справи, на підставі протоколу від 02 серпня 2019 року №2 про виявлені правопорушення, а також відповідно до підпункту 1 частини 4 статті 44 Закону, Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області винесено постанову від 03 вересня 2019 року №2 про накладення штрафних санкцій у розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожне правопорушення (у даному випадку дев`ять), що дорівнює у загальній сумі 153000 (сто п`ятдесят три тисячі) гривень.
Крім того, відповідно до вимог частини 4 статті 29 та статті 33 Закону, Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області прийнято рішення: від 03 вересня 2019 №2/1 №2/2, №2/3, №2/4, №2/5, №2/6, №2/7, №2/8, №2/9 про внесення змін до рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів: від 29 липня 2019 року №1/1, №1/2, №1/3, №1/4, №1/5, №1/6, №1/7, №1/8, №1/9 в частині продовження строку їх виконання до 02 жовтня 2019 року.
Відповідно до частини 6 статті 44 Закону суб`єкт господарювання має сплатити штраф у п`ятнадцятиденний строк з дня отримання постанови про його накладення.
У разі несплати штрафу в зазначений строк він стягується в судовому порядку.
Суб`єкт господарювання має право оскаржити рішення органу ринкового нагляду про накладення штрафу до керівника органу ринкового нагляду, а також у судовому порядку. У разі оскарження рішення у суді суб`єкт господарювання сплачує штраф після прийняття відповідного рішення керівником органу ринкового нагляду або судом.
Судом встановлено, що ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 грудня 2019 року відкрито провадження у справі №640/24617/19 за позовом Підприємства з іноземними інвестиціями "Амік Україна" до Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області про визнання протиправними та скасування рішень про вжиття обмежувальних (коригувальних) заходів від 29 липня 2019 №1/1, №1/2, №1/3, №1/4, №1/5, №1/6, №1/7, №1/8, №1/9 та постанови від 30 липня 2019 року №1 про накладення штрафу.
Станом на час розгляду даної адміністративної справи судове рішення у справі №640/24617/19 за позовом Підприємства з іноземними інвестиціями "Амік Україна" до Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області про визнання протиправними та скасування рішень про вжиття обмежувальних (коригувальних) заходів від 29 липня 2019 №1/1, №1/2, №1/3, №1/4, №1/5, №1/6, №1/7, №1/8, №1/9 та постанови від 30 липня 2019 року№1 про накладення штрафу не прийнято.
З урахуванням викладеного, оскільки постанову від 30 липня 2019 року №1 про накладення штрафу оскаржено відповідачем у судовому порядку, отже відповідно до частини 6 статті 44 Закону суб`єкт господарювання сплачує штраф після прийняття відповідного рішення в даному випадку судом, а відтак суд не вбачає підстав для стягнення з відповідача штрафу в сумі 12 750,00 грн.
Відповідно до наявних матеріалів справи постанова від 03 вересня 2019 року №2 про накладення штрафних санкцій отримана представником відповідача 05 вересня 2019 року, про що свідчить наявна в матеріалах справи копія рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення.
В матеріалах справи відсутні докази оскарження відповідачем постанови від 03 вересня 2019 року №2 про накладення штрафних санкцій до керівника органу ринкового нагляду або у судовому порядку.
При цьому, суд наголошує, що оскарження рішень про вжиття обмежувальних (коригувальних) заходів від 29 липня 2019 року №1/1, №1/2, №1/3, №1/4, №1/5, №1/6, №1/7, №1/8, №1/9 не зупиняє дію постанови від 03 вересня 2019 року №2 про накладення штрафних санкцій.
З урахуванням наведеного вище, оскільки постанова від 03 вересня 2019 року №2 про накладення штрафних санкцій відповідачем не оскаржена та станом на час розгляду справи не виконана, отже позов в частині стягнення із Підприємства з іноземними інвестиціями "Амік Україна" штрафних санкцій у розмірі 165750,00 грн в дохід Державного бюджету України є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Відповідно до статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 2 статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Вимогами статті 76 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Згідно частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
На підставі наявних у справі доказів та їх оцінки під час розгляду справи в порядку спрощеного провадження, суд приходить до висновку про доведеність контролюючим органом підстав виникнення заборгованості по сплаті штрафу в сумі 153 000,00 грн, що дає суду підстави для часткового задоволення позову.
Відповідно до частини 2 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Оскільки матеріали справи не містять доказів понесення позивачем витрат, пов`язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, підстави для стягнення з відповідача на користь позивача судових витрат відсутні.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 72-77, 139, 143, 241-246, 255, 257-263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1.Адміністративний позов Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області задовольнити частково.
2.Стягнути із Підприємства з іноземними інвестиціями "Амік Україна" (04071, місто Київ, вулиця Верхній Вал, будинок 68, код ЄДРПОУ 30603572) штрафні санкції у розмірі 153 000 (сто п`ятдесят три тисячі) грн 00 коп в дохід Державного бюджету України за наступними реквізитами: Отримувач коштів - УК у Хмельницькому районі/отг, с. Розсоша, номер рахунку (IBAN) UA UA808999980000031113106022695, код класифікації доходів бюджету 21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 38045535, Банк отримувача - Казначейство України.
3.В задоволення решти позовних вимог відмовити.
Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297, пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення", Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя А.І. Кузьменко