
Справа № 127/18203/20
Провадження № 2-а/127/326/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01.10.2020 року Вінницький міський суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Федчишена С.А.,
при секретарі Підвисоцькій О.Ю.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Подільської митниці Держмитслужби Державної митної служби України про визнання протиправною та скасування постанови від 11.08.2020року в справі про порушення митних правил № 0347/401000/20,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Подільської митниці Держмитслужби Державної митної служби України про визнання протиправною та скасування постанови від 11.08.2020року в справі про порушення митних правил № 0347/401000/20. Позов мотивовано тим, що 04.07.2019року до митного поста «Вінниця- центральний» Вінницької митниці ДФС звернувся з заявою № 137 директор ТОВ "Укрхімресурс" ОСОБА_1 , щодо надання дозволу на поміщення товарів в митний режим «переробка на митній території» з метою отримання продукту переробки «гліцерин дистильований 99,5». За результатом розгляду заяви та поданих документів Вінницькою митницею ДФС надано дозвіл ТОВ "Укрхімресурс" щодо розміщення товару у заявленому митному режимі терміном 360 днів з дня завершення митного оформлення іноземних товарів для переробки. Згідно специфікації № 27GL від 03.07.2019 року до Контракту №01112018 від 01.11.2018року кількісні показники поставки товарів для переробки складають: «Гліцерин сирий, код товару згідно УКТЗЕД 15200000» - 4004,4956 тон загальною вартістю - 640719,30 євро; «Вугілля активоване код товару згідно УКТЗЕД 3802100000» - 7,908879 тон загальною вартістю - 45476,05 доларів США. У період з 12.07.2019 по 18.12.2019 ТОВ "Укрхімресурс" здійснено 169 поставок товарів: «Гліцерин сирий, код товару згідно УКТЗЕД 15200000» - 3999,269 тон загальною вартістю - 651880,847 євро; «Вугілля активоване код товару згідно УКТЗЕД 3802100000» - 7,908879 тон загальною вартістю - 45476,05 доларів США. Відправником товару «Гліцерин сирий» виступило грецьке підприємство «AGROINVEST S.A.» та відправником товару «Вугілля активоване» підприємство «CABOT NORIT Nederland B.V». Контрактоутримувачами виступили російське підприємство ООО "ГлиХим" та ТОВ "Укрхімресурс". Відповідно до ч. 1 ст. 160 Митного кодексу України особою, відповідальною за дотримання митного режиму переробки на митній території України - директором ТОВ "Укрхімресурс" ОСОБА_1 , відповідно до заяви вх. № 10277/02-80- 61-01 від 04.07.2019, надано зобов`язання про заявлення у відповідний митний режим продуктів переробки у строк до 05.07.2020 року. 08 липня 2020 року, Головним державним інспектором ВМО №1 м/п «Вінниця» Подільської митниці Держмитслужби Паляницею Романом Дмитровичем, керуючись ст.ст. 490, 494, 508 МК України, було складено Протокол про порушення митних правил № 0347/40100/20, яким встановлено, що директором ТОВ "Укрхімресурс" ОСОБА_1 порушено вимоги ст.ст. 160, 480 МК України, не вжито заходів щодо реекспорту продуктів переробки чи поміщення їх у інший митний режим, в термін до 05.07.2020. Залишки не переробленої сировини становлять :«Гліцерин сирий» - 332,292 тон та «Вугілля активоване» - 666,587 кг. В поясненнях від 08.07.2020 гр. ОСОБА_1 зазначив, про те, що він не виконав зобов`язання, щодо реекспорту продуктів переробки чи поміщення їх у інший митний режим, в термін до 05.07.2020 у зв`язку із розповсюдженням на території України вірусу СОVID -19, так як роботу ТОВ “Укрхімресурс” було призупинено з 18.03.2020 по 12.05.2020. 11 серпня 2020 року, В.о. начальника Подільської митниці Держмитслужби Савчук Олександром Васильовичем, було винесено Постанову в справі про порушення митних правил №0347/401000/20, згідно якої ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні порушення митних правил, передбаченого статті 480 МК України та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу розміром 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000,00 грн. Позивач вважає, що Постанова Подільської митниці Держмитслужби від 11 серпня 2020 року в справі про порушення митних правил № 0347/401000/20 є протиправною та підлягає скасуванню з огляду на наступне. Так, посадовою особою в.о. начальника Подільської митниці Держмитслужби Савчук Олександром Васильовичем під час здійснення 11.08.2020року провадження у справі про порушення митних правил № 0347/40100/20 не було враховано, що: З метою вжиття заходів, спрямованих на мінімізацію ризиків, пов`язаних з епідеміологічними обставинами (постановою Кабінету Міністрів України від №211 від 11.03.2020 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу СОVID-19" (з подальшими змінами) з 12 березня 2020 року на усій території України установлено карантин) із запровадженням на території України карантинних заходів. На виконання зазначеної постанови, а також з метою належного захисту працівників ТОВ «Укрхімресурс» роботу підприємства було призупинено на період з 17.03.2020 по 12.05.2020 року у відповідності до Наказів ТОВ «Укрхімресурс» № 3-ОД від 18.03.2020 року, № 4-ОД від 27.03.2020 року, № 5- ОД від 12.05.2020 року. Працівникам надана відпустка без збереження заробітної плати, що підтверджується Наказами № 57-к від 10.04.2020 року, № 58-к від 13.04.2020 року, № 59/1-к від 15.04.2020 року, № 60/-к від 23.04.2020 року, № 63/1-к від 30.04.2020року. Таким чином вказана обставина, з незалежних від волі відповідального за дотримання митного режиму переробки на митній території України - директора ТОВ "Укрхімресурс" ОСОБА_1 причин, унеможливила своєчасне виконання контракту по переробці, а також своєчасного реекспорту продукту переробки. Також посадовою особою в.о. начальника Подільської митниці Держмитслужби Савчук Олександром Васильовичем під час здійснення 11.08.2020року провадження у справі про порушення митних правил № 0347/40100/20 не було враховано, що у відповідності до Заяви ТОВ «Укрхімресурс» № 116 від 20.07.2020 року начальником м/п «Вінниця» було продовжено строк дії дозволу на переробку товарів у митному режимі переробка товарів на митній території України до заяви № 10877/02-80-61-01 від 04.07.2019 року до 31.08.2020 року. Крім того, станом на 11.08.2020 року ТОВ «Укрхімресурс» було реекспортовано весь залишок товару - Гліцерин сирий, код товару згідно УКТЗЕД 15200000», що станом на 08.07.2020 року становив 332,292тон, а також 656,28 кг. «Вугілля активоване, код товару згідно УКТЗЕД 3802100000» що станом на 08.07.2020 року становив 666,587кг., що підтверджується відповідними митними деклараціями: UA401020/2020/032601 від 27.07.2020р., UA 401020/2020/032577 від 27.07.2020р., UA 401020/2020/032571 від 27.07.2020р., UA401020/2020/032227 від 24.07.2020р., UA 401020/2020/032060 від 23.07.2020р., UA 401020/2020/032032 від 23.07.2020р., UA 401020/2020/029431 від 10.07.2020р., UA 401020/2020/029211 від 09.07.2020р., UA 401020/2020/029086 від 09.07.2020р., UA 401020/2020/029082 від 09.07.2020р., UA 401020/2020/028836 від 08.07.2020р., UA 401020/2020/028834 від 08.07.2020р. Таким чином, відповідальною за дотримання митного режиму переробки на митній території України особою - директором ТОВ "Укрхімресурс" ОСОБА_1 не було вчинено будь-яких винних дій чи бездіяльності, а тому склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 480 МК України, в діях ОСОБА_1 відсутній. Просить визнати протиправною та скасувати постанову Подільської митниці Держмитслужби від 11 серпня 2020 року в справі про порушення митних правил №0347/40100/20, якою громадянина ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні порушення митних правил, передбаченого статтею 480 Митного кодексу України та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 17 000,00 грн.
Ухвалою суду від 25.08.2020 року відкрито провадження по справі та призначено судове засідання.
В судове засідання позивач не з`явився надав суду заяву про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив суд їх задовольнити з підстав викладених у позові.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився надав суду заяву про розгляд справи у його відсутність, позов не визнав, просив позовні вимоги залишити без задоволення.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов задоволенню не підлягає з таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.ст. 9, 77 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Так, судом встановлено, що 08.07.2020 головним державним інспектором відділу митного оформлення №1 митного поста «Вінниця» Подільської митниці Держмитслужби Паляницею Р.Д., складено протокол за ознаками порушення митних правил, передбаченого ст. 480 МК України, у відношенні гр. України ОСОБА_1
04.07.2019 року до митного поста «Вінниця» Подільської митниці Держмитслужби звернувся з заявою № 137 (вх. № 10277/02-80-61-01 від 04.07.2019) директор ТОВ "Укрхімресурс" ОСОБА_1 , щодо надання дозволу на поміщення товарів в митний режим «переробка на митній території» з метою отримання продукту переробки «гліцерин дистильований 99,5». За результатом розгляду заяви та поданих документів Вінницькою митницею ДФС надано дозвіл ТОВ "Укрхімресурс" щодо розміщення товару у заявленому митному режимі терміном 360 днів з дня завершення митного оформлення іноземних товарів для переробки.
Згідно специфікації № 27GL від 03.07.2019 року до Контракту № 01112018 від 01.11.2018 року кількісні показники поставки товарів для переробки складають: «Гліцерин сирий, код товару згідно УКТЗЕД 15200000» - 4004,4956 тон загальною вартістю – 640719,30 євро; «Вугілля активоване код товару згідно УКТЗЕД 3802100000» – 7,908879 тон загальною вартістю – 45476,05 доларів США.
У період з 12.07.2019 по 18.12.2019 ТОВ "Укрхімресурс" здійснено 169 поставок товарів: «Гліцерин сирий, код товару згідно УКТЗЕД 15200000» - 3999,269 тон загальною вартістю – 651880,847 євро; «Вугілля активоване код товару згідно УКТЗЕД 3802100000» - 7,908879 тон загальною вартістю – 45476,05 доларів США. Відправником товару «Гліцерин сирий» виступило грецьке підприємство «AGROINVEST S.A» (517 VOULIAGMENIS AVE., 16341 ILIOPOLI, ATHENS, Греція) та відправником товару «Вугілля активоване» підприємство «CABOT NORIT Nederland B.V» (Pieter Ghijsenlaan 42, 1506 PW Zaadam, Нідерланди). Контрактоутримувачами виступили російське підприємство ООО "ГлиХим" та ТОВ "Укрхімресурс".
Відповідно до ч. 1 ст. 160 Митного кодексу України особою, відповідальною за дотримання митного режиму переробки на митній території України – директором ТОВ "Укрхімресурс" ОСОБА_1 , відповідно до заяви вх. № 10277/02-80-61-01 від 04.07.2019, надано зобов`язання про заявлення у відповідний митний режим продуктів переробки у строк до 05.07.2020 року.
Перевіркою встановлено, що станом на 08.07.2020 року, згідно взятого зобов`язання, директором ТОВ "Укрхімресурс" ОСОБА_1 , відповідно до заяви № 10277/02-80-61-01 від 04.07.2019, згідно ч.1 ст. 160 МК України, не вжито заходів щодо реекспорту продуктів переробки чи поміщення їх у інший митний режим, в термін до 05.07.2020. Залишки не переробленої сировини становлять: «Гліцерин сирий» - 332,292тон та «Вугілля активоване» - 666,587 кг.
Згідно з ст. 147 МК України переробка на митній території - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари піддаються у встановленому законодавством порядку переробці без застосування до них заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, за умови подальшого реекспорту продуктів переробки. Поміщення товарів у митний режим переробки на митній території здійснюється з умовним повним звільненням від оподаткування митними платежами. У процесі переробки іноземних товарів не допускається використання українських товарів (крім палива та енергії), на які законом встановлено вивізне мито. Обмеження або заборони щодо ввезення окремих видів товарів на митну територію України з метою переробки встановлюються законом. За обґрунтованої необхідності Кабінет Міністрів України має право визначати: 1) товари, при поміщенні яких у митний режим переробки на митній території застосовуються фінансові гарантії відповідно до розділу X цього Кодексу; 2) продукти переробки та/або товари, продукти переробки яких підлягають обов`язковому реекспорту за межі митної території України; 3) мінімальне співвідношення вартості іноземних та українських товарів для окремих категорій товарів, що піддаються операціям з переробки; 4) перелік товарів, які не можуть бути допущені до переробки для вільного обігу на митній території України ; 5) товари, поміщення яких у митний режим переробки на митній території забороняється.
Відповідно до ч.1 ст. 149 МК України поміщення товарів у митний режим переробки на митній території допускається з письмового дозволу митного органу за заявою власника цих товарів або уповноваженої ним особи.
Згідно ст. 151 МК України строк переробки товарів на митній території України встановлюється митним органом у кожному випадку під час видачі дозволу підприємству, виходячи з тривалості процесу переробки товарів та розпорядження продуктами їх переробки. Зазначений строк обчислюється, починаючи з дня завершення митного оформлення митним органом іноземних товарів для переробки. За заявою підприємства, якому видано дозвіл на переробку товарів, з причин, підтверджених документально, строк переробки товарів на митній території України продовжується зазначеним органом, але загальний строк переробки не може перевищувати 365 днів, крім випадків, передбачених частинами другою і третьою цієї статті.
Частиною 3 статті 151 МК України передбачено продовження встановленого строку переробки: виходячи з технологічних особливостей переробки окремих товарів, попередньо встановлений строк їх переробки за письмовою заявою підприємства, якому видано дозвіл на переробку, може бути продовжений митним органом, яким видано відповідний дозвіл на переробку, у тому числі понад строк, передбачений частиною першою цієї статті. У разі відмови у продовженні такого строку митний орган зобов`язаний невідкладно письмово або в електронній формі повідомити особі, яка звернулася із заявою про його продовження, про причини та підстави такої відмови.
Як вбачається із витягу з АСМО “Інспектор” розділ “Заяви підприємств та осіб”, зворотнього позивач суду не надав, звернення від ТОВ "Укрхімресурс", щодо продовження строку дії дозволу переробки товарів на митній території до митного органу, не надходило.
08.07.2020 головним державним інспектором відділу митного оформлення №1 митного поста «Вінниця» Подільської митниці Держмитслужби Паляницею Р.Д., складено протокол за ознаками порушення митних правил, передбаченого ст. 480 МК України, у відношенні гр. України ОСОБА_1 . Дана стаття передбачає відповідальність за порушення порядку здійснення операцій з переробки товарів, а саме порушення встановленого цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядку здійснення операцій з переробки товарів, у тому числі не вивезення за межі митної території України (не ввезення на митну територію України) товарів, що переміщувалися через митний кордон України з метою переробки, та/або продуктів їх переробки після закінчення строку переробки.
У своїх пояснення з ОСОБА_1 зазначив, про те, що він не виконав зобов`язання щодо реекспорту продуктів переробки чи поміщення їх у інший митний режим, в термін до 05.07.2020 у зв`язку із розповсюдженням на території України вірусу COVID-19, так як роботу ТОВ “Укрхімресурс” було призупинено з 18.03.2020 по 12.05.2020, однак і в цей період заява щодо продовження строку дії дозволу переробки товарів на митній території до митного органу, не надходило.
З досліджений доказів, а саме Наказ №3-ОД від 18.03.2020 про оголошення простою на період карантину, яким призупинено роботу підприємства з 18.03.2020 по 03.04.2020, Наказ №4-ОД від 27.03.2020 про продовження простою на час карантину, наказ №5-ОД від 12.05.2020 року припинено простій з 12.05.2020 року, вбачається, що у ТОВ ”Укрхімресурс” був термін із 12.05.2020 року по 04.07.2020 року відповідно до ч.3 ст. 151 МК України звернутися до відповідача із заявою для продовження встановленого строку переробки. Однак звернення від ТОВ "Укрхімресурс" щодо продовження строку дії дозволу переробки товарів на митній території до митного органу не надходило.
Таким чином, директор ТОВ "Укрхімресурс" ОСОБА_1 , як особа, відповідальна за дотримання митного режиму «переробки на митній території», порушив встановлений МК України та іншими актами законодавства України порядок здійснення операцій з переробки товарів, у тому числі не вивезення за межі митної території України товарів, що переміщувалися через митний кордон України з метою переробки, та/або продуктів їх переробки після закінчення строку переробки. Директором ТОВ "Укрхімресурс" було вчинено безпосередньо бездіяльність, що призвела до невиконання взятого зобов`язання щодо реекспорту продуктів переробки чи поміщення їх у інший митний режим, в термін до 05.07.2020 згідно наданого митницею дозволу ТОВ "Укрхімресурс" на поміщення товарів в митний режим «переробка на митній території» з метою отримання продукту переробки «гліцерин дистильований 99,5», а тому в діях позивача вбачається склад адміністративного правопорушення.
Згідно ст. 486 МК України завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням. Ст.489 МК України передбачено, що посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов`язана з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 статті 491 МК України визначено, що підставою для порушення справи про порушення митних правил є безпосереднє виявлення посадовими особами митного органу порушення митних правил, про що свідчить доповідна записка головного державного інспектора ВМО №1 митного поста «Вінниця» Подільської митниці Держмитслужби Паляниці Р.Д. №538/7.12.-28-01 від 08.07.2020.
Згідно ч. 1. ст. 494 МК України про кожний випадок виявлення порушення митних правил уповноважена посадова особа митного органу, яка виявила таке порушення, невідкладно складає протокол за формою, установленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Що і було зроблено головним державним інспектором ВМО №1 митного поста «Вінниця» Подільської митниці Держмитслужби Паляницею Р.Д. від 08.07.2020 №0347/40100/20 за ст.480 МК України.
11.08.2020 в.о. начальника митниці Савчуком О.В. проаналізувавши та оцінивши матеріали справи, прийнято рішення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 480 МК України, винесено постанову в справі про порушення митних правил №0347/40100/20 від 11.08.2020.
Крім того, відповідно до модуля “Провадження у справах про ПМП” АСМО «Інспектор» ОСОБА_1 притягувався протягом року до адміністративної відповідальності за вчинення порушення митних правил, передбаченого ст.480 МК України та відносно нього був складений протокол про ПМП № 0103/401000/20 від 28.01.2020. Штраф у розмірі 17000 грн. сплачено у добровільному порядку .
ОСОБА_1 в позовній заяві вказує, що станом на 11.08.2020 ТОВ "Укрхімресурс" здійснено реекспорт залишків не переробленої сировини, які станом на 08.07.2020 року на момент складення протоколу становили: гліцерин сирий - 332,292 та вугілля активоване - 666,587 кг, однак реекспорт було здійснено після закінчення встановленого строку переробки, та після складення протоколу про порушення митних правил № 0347/40100/20 від 08.07.2020.
Як вбачається з матеріалів даної справи, заява від 20 липня 2020 року №116 щодо продовження терміну переробки товарів на митній території України ТОВ "Укрхімресурс" була подана після закінчення встановленого строку переробки (відповідно до заяви 137 від 03.07.2020 року) та після складення протоколу про порушення митних правил № 0347/40100/20 від 08.07.2020.
За змістом ст. 495 МК України доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються: 1) протоколом про порушення митних правил, протоколами процесуальних дій, додатками до зазначених протоколів; 2) поясненнями свідків; 3) поясненнями особи, яка притягується до відповідальності; 4) висновком експерта; 5) іншими документами (належним чином завіреними їх копіями або витягами з них) та інформацією, у тому числі тими, що перебувають в електронному вигляді, а також товарами - безпосередніми предметами порушення митних правил, товарами із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю, транспортними засобами, що використовувалися для переміщення безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.
Посадова особа митного органу, яка здійснює провадження у справі про порушення митних правил, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно із ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Вимогами ст. 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
З огляду на викладене вище, суд вважає, що відповідачем доведена правомірність оскаржуваної постанови. При винесені оскаржуваної постанови було повно з`ясовано всі обставини справи, враховано пояснення самого ОСОБА_1 , в результаті чого висновок про наявність в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ст. 480 МК України, є правильним. Отже, позов задоволенню не підлягає, постанову в справі про порушення митних правил № 0347/40100/20 слід залишити без змін.
Згідно із п. 2 ч. 3 ст. 286 КАС України, за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право залишити рішення суб`єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 2, 6, 9, 20, 72, 73, 76, 77, 90, 194, 241-244, 246, 286 КАС України, суд –
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Подільської митниці Держмитслужби Державної митної служби України про визнання протиправною та скасування постанови від 11.08.2020року в справі про порушення митних правил № 0347/401000/20- залишити без задоволення.
Судові витрати залишити за позивачем.
Апеляційна скарга на судове рішення може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення.
Повний текст рішення суду складений 01.10.2020 року.
ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 .
Подільська митниця Держмитслужби Державна митна служба України, м. Вінниця, вул. Лебединського, 17, код ЄДРПОУ 43350542.
Суддя: