
Справа № 523/17323/19
Провадження №2/523/1492/20
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
"01" жовтня 2020 р. м.Одеса
Суворовський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді - Кисельова В.К.
при секретарі - Дзюба Г.І.
розглянувши у порядку спрощеного провадження цивільну справу за позовом Департамента праці та соціальної політики Одеської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплаченої допомоги, -
ВСТАНОВИВ:
Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради звернувся з позовом до ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплаченої допомоги.
Позовні вимоги мотивовані тим, що Гр. ОСОБА_1 (далі-відповідач), ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживала за адресою: АДРЕСА_2 , перебував на обліку в управлінні соціального захисту населення в Суворовському районі (далі -управління) як внутрішньо переміщена особа, яка переміщується з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення з 15.12.2014 року та йому видано відповідну довідку № 5138002402.
Відповідач звертався до управління 15.12.2014 року, 15.06.2015 року, 21.12.2015 року, 16.06.2016 року, 09.02.2017 року, та 31.05.2018 року із заявами про призначення щомісячної адресної допомоги, передбаченої Порядком надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам (далі - щомісячна адресна допомога), затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 505.
Допомогу було призначено та виплачено за періоди:
з 15.12.2014 року по 14.06.2015 року;
з 15.06.2015 року по 14.12.2015 року;
з 21.12.2015 року по 15.06.2016 року;
з 16.06.2016 року по 15.12.2016 року;
з 09.02.2017 року по 08.08.2017 року.
Відповідно до п.10 Постанови, уповноважені органи мають право перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення грошової допомоги, а також здійснювати запити та безоплатно отримувати відомості від підприємств, установ та організацій усіх форм власності, необхідні для призначення грошової допомоги та контролю за правильністю її надання.
Відповідно до п.11 Постанови, уповноважений представник, якому призначено грошову допомогу, зобов`язаний повідомляти уповноваженому органу про зміни обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня настання таких обставин.
Суми грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями, повертаються уповноваженим представником на вимогу уповноваженого органу.
В ході перевірки даних встановлено, що з 01.04.2017 року по 22.04.2018 року відповідач був не працевлаштований та втратив право на призначення вище зазначеного виду державної допомоги.
Зазначену інформацію відповідач не повідомив управлінню.
Внаслідок недостовірних даних, відповідачу були надміру виплачені кошти за період з 01.04.2017 року по 31.08.2017 року на загальну суму 1322,19 грн.
Відповідачу щодо необхідності повернення зазначених коштів у місячний термін повідомлено рекомендованим листом управління від 29.11.2018 року № 14-39/14-02/724, котрий відповідач не отримав 11.12.2018 року.
04.03.2019 року у телефонній розмові відповідач повідомив, що згодний відшкодувати надміру виплачені кошти.
Кошти надміру виплаченої допомоги на рахунок департаменту від відповідача не надходили.
В судове засідання представники позивача не з`явились, згідно клопотання, просили справу розглянути у їх відсутність, а також не заперечували проти постановляння заочного рішення.
Ухвалою суду від "14" листопада 2019 р. було відкрито спрощене провадження по справі.
Відповідачу було направлено ухвалу про відкриття провадження по справі разом з позовом на додатками та запропоновано надати відзив на позовну заяву. Однак, відзиву від відповідача на позов до суду не надходило.
Відповідач в судове засідання повторно не з`явився, судові повістки за адресою реєстрації не отримує, у зв`язку із чим, на підставі на підставі п. 2 ч. 1 ст. 131 ЦПК України вважається повідомленим про розгляд справи.
Суд вважає можливим, розглянути справу у порядку заочного провадження, відповідно до вимог ст.ст. 280-281 ЦПК України.
Вивчивши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини, а також відповідні правовідносини.
Так судом встановлено, що ОСОБА_1 (далі-відповідач), ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживала за адресою: АДРЕСА_2 , перебував на обліку в управлінні соціального захисту населення в Суворовському районі (далі -управління) як внутрішньо переміщена особа, яка переміщується з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення з 15.12.2014 року та йому видано відповідну довідку № 5138002402.
Відповідач звертався до управління 15.12.2014 року, 15.06.2015 року, 21.12.2015 року, 16.06.2016 року, 09.02.2017 року, та 31.05.2018 року із заявами про призначення щомісячної адресної допомоги, передбаченої Порядком надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам (далі - щомісячна адресна допомога), затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 505.
Допомогу було призначено та виплачено за періоди:
з 15.12.2014 року по 14.06.2015 року;
з 15.06.2015 року по 14.12.2015 року;
з 21.12.2015 року по 15.06.2016 року;
з 16.06.2016 року по 15.12.2016 року;
з 09.02.2017 року по 08.08.2017 року.
Відповідно до п.10 Постанови, уповноважені органи мають право перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення грошової допомоги, а також здійснювати запити та безоплатно отримувати відомості від підприємств, установ та організацій усіх форм власності, необхідні для призначення грошової допомоги та контролю за правильністю її надання.
Відповідно до п.11 Постанови, уповноважений представник, якому призначено грошову допомогу, зобов`язаний повідомляти уповноваженому органу про зміни обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня настання таких обставин.
Суми грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями, повертаються уповноваженим представником на вимогу уповноваженого органу.
В ході перевірки даних встановлено, що з 01.04.2017 року по 22.04.2018 року відповідач був не працевлаштований та втратив право на призначення вище зазначеного виду державної допомоги.
Зазначену інформацію відповідач не повідомив управлінню.
Внаслідок недостовірних даних, відповідачу були надміру виплачені кошти за період з 01.04.2017 року по 31.08.2017 року на загальну суму 1322,19 грн.
Відповідачу щодо необхідності повернення зазначених коштів у місячний термін повідомлено рекомендованим листом управління від 29.11.2018 року № 14-39/14-02/724, котрий відповідач не отримав 11.12.2018 року.
04.03.2019 року у телефонній розмові відповідач повідомив, що згодний відшкодувати надміру виплачені кошти.
Кошти надміру виплаченої допомоги на рахунок департаменту від відповідача не надходили.Згідно з ч. 2 ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ч.1 ст.1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Відповідно до ч. 1 ст. 1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 1212 ЦК України, ст. ст. 2,5,10,12,200,258-259,263-265,267-268,280-281 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги Департамента праці та соціальної політики Одеської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплаченої допомоги – задовольнити.
2. Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживала за адресою: АДРЕСА_2 ) на користь Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради (ЄДРПОУ 36290160) допомогу в сумі 1322 (одна тисяча триста двадцять дві) гривні 19 копійок.
3. Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживала за адресою: АДРЕСА_2 ) на користь Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради (ЄДРПОУ 36290160) судовий збір в розмірі 1921 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна) гривня 00 копійок.
Рішення суду може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку через Суворовський районний суд м. Одеси шляхом подачі апеляційної скарги в 30 -ти денний строк з дня отримання рішення.
Рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано в 30 -ти денний строк з дня отримання його копії.
Суддя:
Повний текст рішення складено та підписано 02.10.2020 р.