Ухвала суду № 91881841, 29.09.2020, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
29.09.2020
Номер справи
826/17598/14
Номер документу
91881841
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

29 вересня 2020 року м. Київ № 826/17598/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Добрянської Я.І., розглянувши матеріали справи

за позовом ОСОБА_1

до Генеральної прокуратури України

про скасування наказу від 23 жовтня 2014 року № 1457к, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, -

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов ОСОБА_1 до Генеральної прокуратури України, в якому просив:

- скасувати наказ Генерального прокурора України від 23 жовтня 2014 року № 1457к про звільнення ОСОБА_1 з посади прокурора Кіровоградської області;

- поновити ОСОБА_1 на посаді прокурора Кіровоградської області;

- стягнути з Генеральної прокуратури України (01011, місто Київ, вулиця Різницька, 13/15, код ЄДРПОУ 00034051) на користь ОСОБА_1 середнього заробітку за час вимушеного прогулу, починаючи з 24 жовтня 2014 року і до моменту фактичного поновлення на публічній службі;

- зобов`язати Генеральну прокуратуру України (01011, місто Київ, вулиця Різницька, 13/15, код ЄДРПОУ 00034051) проінформувати Міністерство юстиції України (01001, місто Київ, вулиця Архітектора Городецького, 13, код ЄДРПОУ 00015622) про відкликання відомостей про застосування до ОСОБА_1 заборони, передбаченої частиною третьою статті 1 Закону України "Про очищення влади".

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що оскаржуваний наказ є незаконним та підлягає скасуванню, оскільки під час його прийняття не дотримано жодного принципу закладеного в ч. 2 ст. 1 Закону України «Про очищення влади», які гарантовані Конституцією України, міжнародними договорами, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод та підтверджені практикою Європейського суду з прав людини і безумовно підлягають застосуванню на території України.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.11.2014р. суддею Добрянською Я.І. було відкрито провадження в адміністративній справі № 826/17598/14 та призначено попереднє судове засідання на 11.12.2014 р.

Відповідачем подано відзив на адміністративний позов в якому зазначає, що під час прийняття оскаржуваного наказу діяв у межах повноважень, у порядку та в спосіб встановлений Конституцією та законами України, а відтак відсутні підстави для скасування такого наказу та задоволення позовних вимог.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 11.12.2014р. зупинено провадження у справі № 826/17785/14 до вирішення Верховним Судом України питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності окремих положень Закону України "Про очищення влади" положенням Конституції України.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 26.03.2020р. поновлено провадження у справі.

Водночас, проаналізувавши матеріали справи, суд вважає за необхідне замінити найменування відповідача, а саме Генеральну прокуратуру України на Офіс Генерального прокурора, з огляду на таке.

Так, Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури" від 19.09.2019 №113-ІХ було внесено зміни до Закону України "Про прокуратуру", в тому числі, шляхом заміни слів "Генеральна прокуратура України" на "Офіс Генерального прокурора".

При цьому, пунктами 3, 4 розділу ІІ Прикінцеві і перехідні положення Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури" встановлено, що до дня початку роботи Офісу Генерального прокурора, обласних прокуратур, окружних прокуратур їх повноваження здійснюють відповідно Генеральн;а прокуратура України, регіональні прокуратури, місцеві прокурат;ури.

День початку роботи Офісу Генерального прокурора, обласних прокуратур, окружних прокуратур визначається рішеннями Генерального прокурора стосовно Офісу Генерального прокурора, усих обласних прокуратур, усіх окружних прокуратур. Вказані рішення публікуються у газеті "Голос України".

Так, відповідно до наказу Генерального прокурора України від 23.12.2019 №351, опублікованого у газеті «Голос України» 23.12.2019р., визначено, що днем початку роботи Офісу Генерального прокурора є 02 січня 2020 року.

При цьому, згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та гроадських формувань, фактично мала місце лише зміна назви юридичної особи Генеральної прокуратури України на Офіс Генерального прокурора.

Таким чином, судом уточнються найменування відповідача у справі, а саме Генеральної прокуратури України на Офіс Генерального прокурора.

Більше того, проаналізувавши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність витребування у позивача додаткових доказів, які є необхідними для винесення законного та обґрунтованого рішення у справі, з огляду на таке.

Згідно з ч. 4 ст. 9 КАС України, суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Згідно з ч. 1, 3 ст. 80 КАС України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 79 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

Про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.

Відповідно до ч. 6, 8 ст. 80 КАС України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.

Згідно з ч. 3, 5 ст. 77 КАС України, докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.

Відповідно до ч. 2, 3 ст. 14 КАС України, судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Згідно з ч. 1 ст. 149 КАС України, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках:

1) невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу;

2) зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству;

3) неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суб`єктом владних повноважень;

4) використання під час процедури врегулювання спору за участю судді портативних, аудіотехнічних пристроїв, а також здійснення фото- і кінозйомки, відео-, звукозапису.

В матеріалах справи наявна довідка Прокуратури Кіровоградської області від 27.10.2014р. № 451 вих - 14 в якій зазначено, що середній заробіток позивача складає 16 769, 13 грн. Водночас з такої довідки неможливо встановити за який період обрахована така середня заробітня плата.

Враховуючи вищевикладене та з метою всебічного та повного розгляду справи, суд вважає за необхідне витребувати у позивача довідку про заробітну плату за останні два місяці роботи позивача на посаді перед звільненням із зазначенням середньоденного заробітку та кількістю фактично відпрацьованих робочих днів у період серпень-вересень 2014р.

Керуючись ст. 48, 241, 243, 248, 250 КАС України суд, -

У Х В А Л И В:

1. Замінити найменування відповідача у справі, а саме Генеральну прокуратуру України на Офіс Генерального прокурора.

2. Витребувати у позивача довідку про заробітну плату ОСОБА_1 за останні два місяці роботи на посаді перед звільненням із зазначенням середньоденного заробітку та кількістю фактично відпрацьованих робочих днів у період серпень-вересень 2014р. та зобов`язати позивача надати вищезазначені документи до суду протягом п`яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені ст. 256 КАС України та оскарженню не підлягає.

Суддя Я.І. Добрянська