
Справа № 545/2112/20
Провадження № 3/545/628/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"25" вересня 2020 р. суддя Полтавського районного суду Полтавської області Стрюк Л.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, українця, працюючого голова ФГ «Ваці», депутат Терешківської сільської ради Полтавського району, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , інші відомості суду не відомі
за ч.1 ст.172-6 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , будучи депутатом сьомого скликання Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області, відповідно до підпункту «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушенні вимог ч.1 ст.45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме – 31.07.2020 року, подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну декларацію за 2019 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, попередньо надавши заяву у якому просив розглянути справу без його участі, свою провину визнав повністю, підтвердив обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення.
Прокурор Палій Р.П. в судовому засіданні зазначив, що протокол складений правомірно та просив застосувати до порушника стягнення, передбачене санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Заслухавши думку прокурора, дослідивши матеріали адміністративної справи, вважаю, що вина ОСОБА_1 в скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, є доведеною.
Відповідно до ст.ст.245, 280 КУпАП одним із завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом. Зокрема, суд зобов`язаний з`ясувати й те, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності, при цьому суд повинен дотримуватися принципів верховенства права і законності, визначених ст.ст.8, 57, 58, 129 Конституції України, ст.7 КУпАП та ст.3 Закону.
Частина 1 статті 172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Як вбачається з рішення першої сесії сьомого скликання Терешківської сільської ради Полтавського району від 15.05.2018 року «Про початок повноважень депутатів Терешківської сільської ради» ОСОБА_1 почав повноваження депутата Терешківської сільської ради.
Відповідно до п.п. « б » п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України « Про запобігання корупції », суб`єктами на яких поширюється дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Згідно із ст. 1 Закону України « Про запобігання корупції » суб`єкти декларування - це особи, зазначені у п. 1, пп. « а » ч.1 ст. 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 ЗУ « Про запобігання корупції », особи зазначені у пункті 1, підпунктах « а » і « в » пункту 2, пункті 5 частини першої ст. 3 ЗУ « Про запобігання корупції», зобов`язані щорічно до 1-го квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню корона вірусної хвороби (COVID-19) встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до ст. 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.
Відповідно до пам`ятки “Про своєчасне подання електронних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 , 20.02.2019 року ознайомлений з вимогами та обмеженнями ст.45 Закону України «Про запобігання корупції».
ОСОБА_1 , будучи депутатом Терешківської сільської ради Полтавського району, був зобов`язаний подати щорічну декларацію за 2019 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 1 червня 2020 року, проте згідно з інформацією, яка розміщена на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, ОСОБА_1 подав електронну декларацію за 2019 рік об 15 год. 40 хв. 31.07.2020 року, тобто несвоєчасно.
Вина ОСОБА_1 підтверджується матеріалами справи, а зокрема: даними, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення та його заявою про повне визнання вини.
Вирішуючи питання щодо призначення стягнення вважаю за необхідне врахувати характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, майновий стан, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, приходжу до висновку, що необхідним і достатнім буде призначення стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі санкції статті.
Керуючись ст.ст. 172-6 ч.1, 248, 249, 251, 268, 283-285 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції»,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 850 грн. на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 420,40 грн. (отримувач ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, ЄДРПОУ 37993783, р/р UA908999980313111256000026001, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Полтавський районний суд Полтавської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Л.І.Стрюк