
662/1828/20
3/662/919/2020
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 вересня 2020 року Новотроїцький районний суд
Херсонської області
в складі: головуючого судді – Решетова В.В.
секретар судового засідання – Голумбієвська С.Ф.
за участі прокурора – Чорна А.С.
особи яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Новотроїцьке Херсонської області матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Херсонській області Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 , головного бухгалтера Зеленівської сільської ради Новотроїцького району, Херсонської області,
за ст.172-6 ч.1 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування та відповідальності відповідно до 1 п.п. «а» і «в» п. 2, в п. 5 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, 04.06.2020 року о 09-46 годині, тобто несвоєчасно.
Прокурор в судовому засіданні підтримала адміністративні матеріали.
ОСОБА_1 до судового засідання з"явилась, вину визнала, у вчиненому щиро кається, пояснила, що несвоєчасно подала декларацію так як було дуже багато роботи, вона забула її подати.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, показаннями технічних приладів, відеозапису тощо.
Перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 підтверджується сукупністю доказів, зібраних у справі та перевірених судом, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення №178/2020 18.09.2020 року, рішенням Зеленівської сільської ради Новотроїцького району Херсонської області від 11.11.2015 року «Про підсумки виборів, визнання повноважень, реєстрацію депутатів сільської ради та сільського голови, результатом пошуку в Єдиному державному реєстрі декларацій, списком депутатів Зеленівської сільської ради Новотроїцького району Херсонської області від 27.01.2017 року, інформацією з офіційного веб-порталу ЦВК «Місцеві вибори України -2015» від 25.10.2015, протоколом І організаційної сесії VII скликання Зеленівської сільської ради Новотроїцького району Херсонської області від 11.11.2015, листом Зеленівської сільської ради від 04.08.2020 № 02-15/185, відомостями КНЕДП ІДД ДПС, листом НАЗК від 06.02.2020 №71-03/4127/20, листом НАЗК від 22.06.2020 №71-03/26417/20, іншими матеріалами отриманими під час проведення перевірки.
Відповідно, про обізнаність ОСОБА_1 із вимогами антикорупційного законодавства також свідчить те, що нею своєчасно (25.04.2017) та успішно подано щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік.
Згідно з листом НАЗК від 14.07.2020 № 47-07/31416/20 ще послідовності дій користувача Єдиного державного реєстру декларацій ос уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які вчинила ОСОБА_1 у період 01.01.2020 по 01.06.2020, тобто у строки передбачені ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції ОСОБА_1 у період з 10.28 до 10.37 години 31.03.2020 працювала у Реєстрі, заповнивши окремі розділи (1; 2.1; 2.2; 3; 4; 11) щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік. О 1 ).37 того ж дня ОСОБА_1 натиснула кнопки «Зберігти чернетку» та «Війти». Інших дій у період з 01.01.2020 по 01.06.2020 ОСОБА_1 в Реєстрі не вчиняла. Крім того, НАЗК повідомило, відповідно до їх системи електронного документообігу у період з 01.01.2020 по 05.07.2020 звернень від ОСОБА_1 до НАЗК не надходило.
Таким чином, у передбачені ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» строки ОСОБА_1 ,, будучи своєчасно обізнаною про строки порядок та алгоритм подачі щорічної декларації особи, уповноваженої виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік усіх дій, направлених на подання вказаної вище декларації не вчинила, а виконала вказані дії лише 04.06.2020, тобто несвоєчасно.
Відповідно до листа НАЗК від 22.06.2020 № 71-03/26417/20 у період з 17:00 03.01.2020 по 12:40 04.01.2020 мала місце помилка у відсутності досі до персонального кабінету та ненадходженням листів з посиланням для зї кваліфікованого електронного підпису.
За інформацією адміністратора ІТС Реєстр ДП «УСС» з 09:00 15.012 ю 12:25 15.01.2020 при спробі подання або збереження документів в Реєстр виникала помилка «Помилка. Не вдалося з`єднатися з сервером. Спробуйте пізніше.» З 10:00 11.03.2020 у окремих користувачів на е автентифікації та при спробах подання і збереження документів в ІТС Ре виникали помилки, які були усунути 12.03.2020 о 16:00.
Інших технічних несправностей та перебоїв у роботі ІТС Реєстр, завадили поданню документів до ІТС Реєстр у період з 01.01.2020 по 01.06. не зафіксовано.
Оцінюючи в сукупності всі докази по справі, які разом, без будь-яких суперечностей, однозначно вказують та не залишають сумнівів в тому, що ОСОБА_1 невчасно подано щорічну декларацію
Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ст. 172-6 ч.1 КУпАП.
Накладаючи на ОСОБА_1 адміністративне стягнення, судом враховано характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, щире каяття у вчиненому. З врахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що на неї необхідно накласти адміністративне стягнення, передбаченого санкцією ст.172-6 ч.1 КУпАП у виді штрафу.
Відповідно до ч.1 ст. 40-1 КУпАП у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір.
Керуючись ст.ст. 172-6 ч.1, 283-285 КУпАП -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП та накласти на неї стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян в сумі 850,00 грн. (вісімсот п`ятдесят грн.). отримувач УК у Новотроїцькому районі (Новотроїцький район ЄДРПОУ -37971178 , банк отримувача –Казначейство України (ЕАП), код банку МФО - 899998, номер рахунку – UA288999980313020106000021247, код класифікації доходів бюджету-21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір в сумі 420,40 грн. (чотириста двадцять гривень 40 копійок), в дохід держави (стягувач Державна судова адміністрація України (вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601), ідентифікаційний код юридичної особи (код ЄДРПОУ 37993783), отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код отримувача (код за ЄДРПОУ)-37993783, МФО - 899998, рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106 "Судовий збір").
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з моменту її винесення до Херсонського апеляційного суду через Новотроїцький районний суд Херсонської області.
Суддя В.В.Решетов
Постанова набрала законної сили: ______2020 року.
Строк пред`явлення постанови до виконання 3 місяці.