Ухвала суду № 91842268, 28.09.2020, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.09.2020
Номер справи
140/9309/20
Номер документу
91842268
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про повернення заяви без розгляду

28 вересня 2020 року ЛуцькСправа № 140/9309/20 Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого – судді Костюкевича С.Ф.,

розглянувши в порядку письмового провадження заяву позивача про уточнення (збільшення) позовних вимог в адміністративній справі за позовом Приватного підприємства «Ельбе УА» до Виконавчого комітету Луцької міської ради, Луцької міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство «Ельбе УА» звернулося з позовом до виконавчого комітету Луцької міської ради, Луцької міської ради про визнання протиправною бездіяльності виконавчого комітету Луцької міської ради і Луцької міської ради щодо забезпечення фінансування та здійснення демонтажу засобів блокування проїзду на вул. Кафедральній, а також здійснення обстеження, розширення та ремонт дорожнього покриття в межах доріг по вул. Драгоманова, Площа Ринок та Кафедральна відповідно до проекту- схеми дорожнього руху, затвердженої рішенням виконавчого комітету Луцької міської ради від 22.07.2015 року №417 та зобов`язати для збереження історичної частини міста:

виконком Луцької міської ради на найближчому засіданні розглянути питання забезпечення фінансування та виділення коштів для виконання рішення № 84-1 від 17.02.2016 р. «Про врегулювання обмеження проїзду транспорту на територію Державного історико- культурного заповідника у місті Луцьку», та прийняття згідно акту виконаних робіт встановленого обладнання відповідно до проекту-схеми та кошторисної документації, яке встановлене на території старого міста, що здійснює таке обмеження;

Луцьку міську раду прийняти рішення, яким передбачити фінансування для виконання Департаментом ЖКГ Луцької міської ради рішення виконкому Луцької міської ради № 84-1 від 17.02.2016 року «Про врегулювання обмеження проїзду транспорту на територію Державного історико-культурного заповідника у місті Луцьку», затвердити відповідні видатки на 2020 р. та прийняття згідно акту виконаних робіт встановленого обладнання щодо проекту-схеми та кошторисної документації, яке встановлене на території старого міста, що здійснює таке обмеження.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 14.07.2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у даній справі, з зазначенням, що розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

20 серпня 2020 року позивач подав до суду заяву про уточнення (збільшення) позовних вимог, в якій просить визнати протиправною бездіяльність виконавчого комітету Луцької міської ради і Луцької міської ради щодо забезпечення фінансування та здійснення демонтажу засобів блокування проїзду на вул. Кафедральній, а також здійснення обстеження, розширення та ремонт дорожнього покриття в межах доріг по вул. Драгоманова, Площа Ринок та Кафедральна відповідно до проекту- схеми дорожнього руху, затвердженої рішенням виконавчого комітету Луцької міської ради від 22.07.2015 р. № 417 та зобов`язати для збереження історичної частини міста:

Виконком Луцької міської ради на найближчому засіданні розглянути питання забезпечення фінансування та виділення коштів для виконання рішення № 84-1 від 17.02.2016 р. «Про врегулювання [обмеження проїзду транспорту на територію Державного історико- культурного заповідника у місті Луцьку», та прийняття згідно акту виконаних робіт встановленого обладнання відповідно до проекту-схеми та кошторисної документації, яке встановлене на території старого міста, що здійснює таке обмеження;

Виконком Луцької міської ради погодити та затвердити тариф на послуги з паркування транспортних засобів для ПП «Ельбе УА»;

Луцьку міську І раду прийняти рішення, яким передбачити фінансування для виконання Департаментом ЖКГ Луцької міської ради рішення виконкому Луцької міської ради № 84-1 від 17.02.2016 р. «Про врегулювання обмеження проїзду транспорту на територію Державного історико-культурного заповідника у місті Луцьку», затвердити відповідні видатки на 2020 р. та прийняття згідно акту виконаних робіт встановленого обладнання щодо проекту-схеми та кошторисної документації, яке встановлене на території старого міста, що здійснює таке обмеження;

Луцьку міську раду винести на розгляд сесії рішення про продовження термін дії договору обслуговування об`єктів благоустрою - майданчиків для паркування транспортних засобів на території міста Луцька строком до 20.07.2025 р.

Відповідно до частини третьої статті 166 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.

Таким чином, розгляд вказаної заяви за встановленим судом порядком проведено у письмовому провадженні.

Суд, розглянувши заяву позивача, дослідивши матеріали адміністративної справи, дійшов висновку, що заяву позивача про уточнення (збільшення) позовних вимог слід повернути заявнику з наступних мотивів та підстав.

Відповідно до частини першої статті 47 КАС України крім прав та обов`язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п`ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

Отже, процесуальним законом встановлено диспозитивне право позивача щодо розпорядження позовними вимогами, в тому числі і щодо їх зміни. Разом з тим, таке право позивач може реалізувати у порядку та в строки, визначені статтею 47 КАС України.

Згідно із частиною другою статті 262 КАС України розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.

З аналізу наведених норм слідує, що у випадку здійснення розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику сторін розгляд справи по суті починається через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, а відтак заяву про збільшення позовних вимог у такій справі позивач може подати не пізніше ніж за п`ять днів до початку розгляду справи по суті.

Судом встановлено, що провадження у даній справі відкрито 14 липня 2020 року, а 14 серпня 2020 року розпочався розгляд справи по суті.

Заява про уточнення (збільшення) позовних вимог подана позивачем лише 20 серпня 2020 року, тобто пізніше ніж за п`ять днів до початку розгляду справи по суті.

З урахуванням наведеного вказана заява позивача не може бути прийнята до розгляду та підлягає поверненню позивачу.

Керуючись статтями 47, 248, Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Відмовити у прийнятті до розгляду та повернути позивачу заяву про уточнення (збільшення) позовних вимог від 20.08.2020 року без розгляду.

Копію даної ухвали направити учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.

Головуючий-суддя С.Ф. Костюкевич