
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
25 вересня 2020 р. № 400/2425/20 м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Фульги А.П., розглянувши адміністративну справу
за позовом:ОСОБА_1 , АДРЕСА_1
до відповідача:Головного управління ДПС у Миколаївській області, вул. Лягіна,6, м.Миколаїв,54001
про:визнання протиправною та скасування вимоги від 20.02.2020 р. № Ф-72882-17-у; зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
До Миколаївського окружного адміністративногого суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовом до Головного управління ДПС у Миколаївській області (далі - відповідач), в якому просить визнати протиправною та скасувати вимогу від 20.02.2020 №Ф-72882-17-у та зобов`язання вчинити певні дії.
Ухвалою Миколаївського окружного адміністративногого суду від 02.07.2020 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Представником позивача подано клопотання про зупинення провадження у справі до набрання законної сили рішенням Конституційним судом України у справі №329-2 (II) 2019. 18.11.2019 року до КС України надійшло конституційне подання Уповноваженого ВР з прав людини щодо відповідності Конституції України ст.7 ЗУ "Про збір та облік ЄСВ" №2464-VI. В обґрунтування клопотання представника позивача зазначено, що у межах вказаної справи №400/2425/20 оскаржується саме вимога про сплату боргу (недоїмки по ЄСВ) дана справа сформована станом на 2017 рік, однак як стверджує позивач він не займався підприємницькою діяльністю з 2009 року.
При цьому, предметом спору у даній справі №400/2425/20 є питання правомірності прийнятої податкової вимоги від 20.02.2020 №Ф-72882-17-у, позивач вважає, що вказані справи є пов`язаними, а тому є підстави для зупинення провадження у даній справі.
Ознайомившись із поданим клопотання, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Підстави для зупинення провадження у справі передбачені статтею 236 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України). Зазначеною статтею визначено передумови для обов`язкового зупинення провадження у справі та випадки, коли суд має право зупинити провадження у справі, а також строки зупинення провадження та підстави і порядок відновлення зупиненого провадження у справі.
Відповідно до пункту 3 частини 1 цієї статті суд зупиняє провадження у справі в разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані
докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду, та наявність спору у справі №329-2(II)2019 не перешкоджає розгляду адміністративної справи №400/2425/20.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для зупинення провадження у справі, відтак клопотання задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 236, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі - відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя А. П. Фульга