Ухвала суду № 91809905, 28.09.2020, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.09.2020
Номер справи
240/10302/19
Номер документу
91809905
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

(про заміну боржника у виконавчому листі)

28 вересня 2020 року м. Житомир справа № 240/10302/19

категорія 111060000

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Шуляк Л.А.,

розглянувши у письмовому провадженні питання про заміну боржника у виконавчому листі в адміністративній справі за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Житомирській області про визнання протиправною та скасування вимоги,

встановив:

Від голови комісії з реорганізації Головного управління ДФС у Житомирській області 16 вересня 2020 року до суду надійшла заява, у якій просить замінити боржника у виконавчому листі, а саме: боржника - Головного управління ДФС у Житомирській області на його правонаступника Головне управління ДПС в Житомирській області.

Відповідно до наказу від 15.09.2020 №02-82В головуючий суддя Шуляк Л.А. в період з 21.09.2020 по 25.09.2020 включно перебувала на навчанні.

Судовий розгляд вказаної заяви призначено на 28 вересня 2020 о 10:20.

Представник заявника у судове засідання прибув, подав заяву про розгляд заяви в порядку письмового провадження.

Інші учасники справи в судове засідання не з`явились, про час та місце розгляду заяви повідомлені належним чином.

Відповідно до ч.2 ст.379 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України) з урахуванням ч. 4 вказаної вище статті суд розглядає питання про заміну боржника у виконавчому листі в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Керуючись приписами ч.9 ст.205, ч.4 ст.229 КАС України, суд вважає за можливе розглянути заяву в порядку письмового провадження.

Дослідивши заяву та матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 18.11.2019, яке постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 25.02.2020 залишено без змін, позов задоволено: визнано протиправною та скасовано вимогу Головного управління ДФС у Житомирській області від 11.03.2019 №Ф-7472-51 у про сплату боргу (недоїмки) у розмірі 21 217 грн 55 коп.; стягнуто з Головного управління ДФС у Житомирській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 768 (сімсот шістдесят вісім) грн 40 коп. витрат по сплаті судового збору (а.с.93-98).

Відповідно до матеріалів справи, 19 березня 2020 року Житомирським окружним адміністративним судом видано позивачу виконавчий лист №1379/2020.

Постановою Кабінету Міністрів України "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України" від 18.12.2018 №1200 (зі змінами і доповненнями, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 25.09.2019 № 846) (далі - Постанова №1200) утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу.

Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками майна, прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності.

Державна фіскальна служба продовжує здійснювати повноваження та виконувати функції у сфері реалізації державної податкової політики, державної політики у сфері державної митної справи, державної політики з адміністрування єдиного внеску, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску до завершення здійснення заходів з утворення Державної податкової служби, Державної митної служби та центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов`язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об`єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України (пункт 2 Постанови №1200).

Постановою Кабінету Міністрів України "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби" від 19.06.2019 №537 (зі змінами і доповненнями, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 25.09.2019 №846) утворені як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби та реорганізовані деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби.

Згідно з пунктами 3, 4 цієї постанови територіальні органи Державної фіскальної служби, які реорганізуються, продовжують здійснювати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам Державної податкової служби та центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов`язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об`єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України.

Територіальні органи Державної податкової служби визначені правонаступниками майна, прав та обов`язків територіальних органів Державної фіскальної служби, що реорганізуються.

Відповідно з додатками 1, 2 Постанови №537 утворюється Головне управління Державної податкової служби у Житомирській області. Головне управління Державної фіскальної служби у Житомирській області реорганізується шляхом приєднання до Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області

Головне управління Державної податкової служби у Житомирській області розпочало виконання функцій і повноважень Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області, на підставі наказу ДПС України "Про початок діяльності Державної податкової служби" від 28.08.2019 №36.

Вказана позиція викладена в ухвалі Верховного Cуду від 18.06.2020 в адміністративній справі №240/515/19.

Відповідно до частин 1 та 4 статті 379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

Отже, Головне управління ДПС в Житомирській області є правонаступником всіх прав та обов`язків реорганізованого Головного управління ДФС в Житомирській області.

З урахуванням вищевикладеного, суд вважає, що заява представника Головного управління ДФС в Житомирській області про заміну боржника у виконавчому листі є обґрунтованою та підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 243, 248, 256, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ухвалив:

Задовольнити заяву Головного управління ДФС у Житомирській області про заміну боржника у виконавчому листі.

Замінити боржника у виконавчому листі №1379 2020 виданому Житомирським окружним адміністративним судом 19.03.2020 з Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області на його правонаступника - Головне управління Державної податкової служби у Житомирській області (вул. Юрка Тютюнника, 7, м.Житомир, 10003, код ЄДРПОУ:43142501).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст ухвали складено: 28.09.2020.

Суддя Л.А.Шуляк