
Справа № 344/10919/20
Провадження № 3/344/4974/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 вересня 2020 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , офіційно непрацюючого, за ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И Л А:
Відповідно до протоколів про адміністративні правопорушення серій АПР18 №377660 від 19.08.2020, АПР18 №377659 від 19.08.2020, 12.08.2020 у період часу з 16 год 00 хв до 18 год 00 хв ОСОБА_1 не прибув на реєстрацію в Івано-Франківський ВП ГУ НП в Івано-Франківській області, чим порушив встановлені йому судом обмеження. Також, 19.08.2020 у період часу з 16 год 00 хв до 18 год 00 хв ОСОБА_1 не прибув на реєстрацію в Івано-Франківський ВП ГУ НП в Івано-Франківській області, чим порушив встановлені йому судом обмеження. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, відповідальність за які передбачена ч.2 ст.187 КУпАП.
У судовому засіданні 24.09.2020 ОСОБА_1 , якому роз`яснено вимоги ст.268 КУпАП, вину визнав повністю, пояснив, що 12.08.2020 та 19.08.2020 не прибув на реєстрацію у відділ поліції, оскільки був у с.Вікторів Галицького району, де доглядав за хворою бабусею. Щиро кається у вчинених правопорушеннях та просив їх розглянути сьогодні. Також вказав, що в червні 2020 року судом йому продовжено адміністративний нагляд на 6 місяців.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, вважаю наступне.
Згідно ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що вину ОСОБА_1 доведено зібраними в справі доказами, зокрема даними з протоколів про адміністративні правопорушення серій АПР18 №377660 від 19.08.2020, АПР18 №377659 від 19.08.2020, копіями постанов Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 20.06.2019, 29.08.2019, 14.11.2019, рапортами працівника поліції, копією постанови Івано-Франківського міського суду від 18.06.2020, усними поясненнями ОСОБА_1 , наданими в судовому засіданні.
Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.2 ст.187 КУпАП як порушення правил адміністративного нагляду особою, щодо якої встановлено такий нагляд, а саме неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов`язаних з виконанням правил адміністративного нагляду, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, та накласти на нього адміністративні стягнення в межах санкції ч.2 ст.187 КУпАП.
Відповідно до ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративних правопорушень в діях особи, щодо якої складено протоколи, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
Враховуючи характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, ставлення до скоєних правопорушень, щире каяття як обставину, що пом`якшує відповідальність та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст. ст. 7, 33, 36, 187, 221, 283, 284, 285 КУпАП,
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому виразі становить 170 (сто сімдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 - 420 грн. 40 коп. судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.Зеленко