Постанова № 91788989, 21.09.2020, Подільський районний суд міста Кропивницького (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Кіровограда)

Дата ухвалення
21.09.2020
Номер справи
405/6093/19
Номер документу
91788989
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 405/6093/19

3/405/1382/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 вересня 2020 року Ленінський районний суд м. Кіровограда у складі:

головуючого Льон С.М.

при секретарі Мишевець Т.І.

за участю представника

Дніпровської митниці Держмитслужби Дубчака С.Б.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Кропивницький матеріали, що надійшли з Дніпровської митниці Держмитслужби, про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , громадянку України, уродженку м.Олександрія, Кіровоградської області, зареєстровану за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ст. 484 МК України,

встановив:

До Ленінського районного суду м. Кіровограда надійшов протокол № 86/90100/19 від 22.04.2019 про порушення митних правил із доданими до нього матеріалами, складений відносно ОСОБА_1 за ст. 484 МК України.

Згідно із зазначеним протоколом, 15 квітня 2019 року співробітниками Олександрівського відділу поліції ГУ НП Кіровоградської області був затриманий в смт. Олександрівка, Кіровоградська область автомобіль марки «CITROEN XSARA», кузов № НОМЕР_2 , литовський реєстраційний номер НОМЕР_3 , що знаходиться на митній території України з порушенням митного законодавства під керуванням ОСОБА_2 .

Проведеною Кіровоградською митницею ДФС перевіркою встановлено, що інформація згідно бази Єдиної автоматизованої інформаційної системи Державної фіскальної служби України щодо перетину митного кордону України та митного оформлення транспортного засобу - автомобіля марки «CITROEN XSARA», кузов № НОМЕР_2 , литовський реєстраційний номер НОМЕР_3 , станом на 22.04.2019, не виявлена.

ОСОБА_1 надала пояснення, згідно яких повідомила, що автомобіль марки «CITROEN XSARA», кузов № НОМЕР_2 , литовський реєстраційний номер НОМЕР_3 , придбала в грудні 2017 року у ОСОБА_3 , що мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , для власного користування.

Вказані факти свідчать про те, що транспортний засіб - автомобіля марки «CITROEN XSARA», кузов № НОМЕР_2 , литовський реєстраційний номер НОМЕР_3 , ввезений на територію України невстановленою особою поза митним контролем.

ОСОБА_1 , а також її захисник Гулий А.В. в судове засідання не з`явилися, про дату, час та місце судового розгляду повідомлені, причини неявки суду невідомі.

Так, ОСОБА_1 та її захисник Гулий А.В., достовірно знали, що в проваджені Ленінського районного суду м.Кіровограда перебувають матеріали даної справи, оскільки клопотаннями від 23.09.2019, 04.10.2019, 23.10.2019, 12.11.2019, 14.11.2019, 12.12.2019, 20.01.2020, 10.04.2020, 27.04.2020, 02.07.2020, 31.08.2020 відкладали судові засідання.

Відповідно до ч.1 ст.268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення може бути розглянута під час відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, лише у випадках, коли є дані про її своєчасне повідомлення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Європейський Суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 3 квітня 2008 року наголосив, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження».

Згідно з ч. 10 ст.6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» за адресою зареєстрованого місця проживання з особою ведеться офіційне листування та вручення офіційної кореспонденції. Відповідно до ч.17 ст.6 цього Закону особи, які не проживають за адресою, що зареєстрована як місце їх проживання, більше одного місяця і які, зокрема, беруть участь у судовому процесі в будь-якій якості, зобов`язані письмово повідомити орган реєстрації про своє місце перебування.

Встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , що вбачається з клопотань про відкладення судових засідань від 23.09.2019, 04.10.2019, 23.10.2019, 12.11.2019, 14.11.2019, 12.12.2019, 20.01.2020, 10.04.2020, 27.04.2020, 02.07.2020 та 31.08.2020.

Судом за вищевказаною адресою надсилався конверт із судовою повісткою із зазначенням дати, часу та місця проведення розгляду справи.

Також, на номери мобільних телефонів, якими користується ОСОБА_1 – НОМЕР_4 та захисник Гулий А.В. – НОМЕР_5 , які також вказані в неодноразових клопотаннях про відкладення розгляду справи, судом надсилалися СМС-повідомлення про дату, час та місце проведення судового засідання. При матеріалах справи наявна довідка про доставлення особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, та її захиснику вказаних СМС-повідомлень.

Крім цього, на офіційному сайті Ленінського районного суду м.Кіровограда (https://ln.kr.court.gov.ua/sud1111/), в розділі «Громадянам» у вкладці «Список судових справи, призначених до розгляду» з моменту призначення справи до розгляду до моменту розгляду справи були зазначені дата, час та місце її слухання.

Таким чином, з метою забезпечення реалізації особою, яка притягується до адміністративної відповідальності, та її захисником своїх прав, судом використано усі можливі способи його сповіщення про місце і час розгляду справи, тому суд визнав за можливе розглянути справу за даної явки.

Представник митниці в судовому засіданні підтримав протокол, складений 22.04.2019 відносно ОСОБА_1 , просив визнати останню винною в порушенні митних правил, передбачених ст.484 МК України.

Заслухавши думку представника митниці, вивчивши матеріали справи та дослідивши докази в їх сукупності суд прийшов до наступних висновків.

Згідно диспозиції ст.484 МК України, відповідальність за вказане правопорушення настає в разі зберігання, перевезення чи придбання товарів, транспортних засобів комерційного призначення, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю.

З об`єктивної сторони дане правопорушення полягає у вчиненні дій, спрямованих на зберігання, перевезення, придбання, використання тільки товарів або транспортних засобів комерційного призначення, які є в даному випадку предметом порушення митних правил, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, а суб`єктивна сторона характеризується умисною або необережною формами вини.

Відповідно до положень ст.4 Митного кодексу України, митне оформлення - це виконання митних формальностей, необхідних для випуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення (п.23).

Митний контроль - це сукупність заходів, що здійснюються з метою забезпечення додержання норм Митного кодексу України, законів та інших нормативно-правових актів з питань державної митної справи, міжнародних договорів України, укладених у встановленому законом порядку (п.24)

Митні правила - встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем, або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом та іншими законами України (п.28).

Товари - це будь-які рухомі речі, у т.ч. ті, на які законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередачі.

Відповідно до ч.1 ст.458 Митного кодексу України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

У відповідності до ч. 3 ст. 34 Закону України «Про дорожній рух», державній реєстрації та обліку підлягають призначені для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування транспортні засоби усіх типів: автомобілі, автобуси, мотоцикли всіх типів марок і моделей, самохідні машини, причепи та напівпричепи до них мотоколяски, інші прирівняні до них транспортні засоби та мопеди, що використовуються на автомобільних дорогах державного значення.

Пунктом 9 Порядку здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2009 року № 1200 визначено, що транспортні засоби та їх складові частини, які мають ідентифікаційні номери, ввозяться на митну територію України для продажу, підлягають митному оформленню в порядку, встановленому законодавством.

Судом встановлено, що 15 квітня 2019 року співробітниками Олександрівського відділу поліції ГУ НП Кіровоградської області був затриманий в смт. Олександрівка, Кіровоградська область автомобіль марки «CITROEN XSARA», кузов № НОМЕР_2 , литовський реєстраційний номер НОМЕР_3 , що знаходиться на митній території України з порушенням митного законодавства під керуванням ОСОБА_2 .

Проведеною Кіровоградською митницею ДФС перевіркою встановлено, що інформація згідно бази Єдиної автоматизованої інформаційної системи Державної фіскальної служби України щодо перетину митного кордону України та митного оформлення транспортного засобу - автомобіля марки «CITROEN XSARA», кузов № НОМЕР_2 , литовський реєстраційний номер НОМЕР_3 , станом на 22.04.2019 не виявлена.

ОСОБА_1 надала пояснення в якому повідомила, що автомобіль марки «CITROEN XSARA», кузов № НОМЕР_2 , литовський реєстраційний номер НОМЕР_3 , вона придбала в грудні 2017 року у ОСОБА_4 , що мешкає з адресою: АДРЕСА_2 , для власного користування.

Тим самим, зазначені факти свідчать проте, що транспортний засіб – автомобіль марки «CITROEN XSARA», кузов № НОМЕР_2 , литовський реєстраційний номер НОМЕР_3 , був ввезений на митну територію України невстановленою особою, поза митним контролем.

Статтею 484 Митного кодексу України передбачена адміністративна відповідальність за зберігання, перевезення, придбання чи використання товарів, транспортних товарів, транспортних засобів комерційного призначення, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю.

Враховуючі вищевикладене, при переміщенні через митний кордон України транспортний засіб – автомобіль марки «CITROEN XSARA», кузов № НОМЕР_2 , литовський реєстраційний номер НОМЕР_3 являвся товаром, був ввезений на митну територію України поза митним контролем невстановленою особою.

Таким чином, керуючись ст.ст.458, 459, ч. 3 ст. 491 Митного кодексу України, громадянка України ОСОБА_1 , вчинила порушення митних правил, відповідальність за які передбачено ст.484 Митного кодексу України, а саме: придбала, зберігала та використовувала товар ввезений на митну територію України поза митним контролем.

Аналізуючи зібрані по справі докази у їх сукупності, вважаю, що у діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 484 МК України, що підтверджується:

Протоколом про порушення митних правил №86/90100/19 від 22.04.2019, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , копією свідоцтва про реєстрацію автомобіля марки «CITROEN XSARA», кузов № НОМЕР_2 , литовський реєстраційний номер НОМЕР_3 , довідкою головного державного інспектора відділу оперативного реагування УПМП та МВ Кіровоградської митниці ДФС від 22.04.2019, протоколом про тимчасове вилучення товарів, транспортних засобів і документів у справі про порушення митних правил №86/90100/19 від 17.05.2019, постановою про призначення експертизи по справі про порушення митних правил №86/90100/19 від 21.05.2019, висновком експерта №142005901-0577 від 31.05.2019, згідно якого ринкова вартість колісного транспортного засобу «CITROEN», модель «XSARA», ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , зазначений у постанові про призначення експертизи від 21.05.2019 по справі про порушення митних правил №86/90100/19, станом на дату оцінки, становить 99548,75 грн.; відповідями на запити Кіровоградської митниці ДФС щодо надання інформації по факту ввезення на митну територію України автомобіля марки «CITROEN XSARA», кузов № НОМЕР_2 , литовський реєстраційний номер НОМЕР_3 , згідно яких в межах діяльності Львівської митниці ДФС, Луганської, Вінницької, Харківської, Дніпропетровської, Полтавської, Донецької, Чернігівської, Житомирської, Київської, Волинської, Кіровоградської, Сумської, Запорізької, Тернопільської, Хмельницької, Закарпатської, Чернігівської, Одеської, Черкаської, Миколаївської, Київської, Рівненської митниці, в зоні діяльності Митниці ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі вказаний автомобіль митний кордон не перетинав; прибутковою накладною №41 від 20.05.2019, актом №41 прийняття-передавання товарів на склад Кіровоградської митниці ДФС від 20.05.2019, згідно якого на склад Кіровоградської митниці ДФС переданий автомобіль марки «CITROEN XSARA», кузов № НОМЕР_2 , литовський реєстраційний номер НОМЕР_3 .

Так, ст.467 МК України визначено, якщо справи про порушення митних правил відповідно до статті 522 цього Кодексу розглядаються органами доходів і зборів або судами (суддями), адміністративне стягнення за порушення митних правил може бути накладено не пізніше ніж через шість місяців з дня виявлення правопорушення. Строк накладення адміністративних стягнень у справах про порушення митних правил зупиняється на час розгляду таких справ судом.

Днем виявлення правопорушення є 15.04.2019, справа про адміністративне правопорушення надійшла до суду 12.08.2019, тому фактично станом на день розгляду справи строк накладення стягнення не закінчився.

Відповідно до вимог ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Статтею 33 КУпАП передбачено, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст.484 Митного кодексу України та з врахуванням особи, суспільної небезпеки скоєного, обставин, що обтяжують та пом`якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, накласти на неї адміністративне стягнення у виді конфіскації безпосереднього предмету порушення митних правил через митний кордон України. Суд вважає, що саме такий вид стягнення буде відповідати завданню Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо охорони прав і свобод громадян, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків та відповідальності перед суспільством та відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП стягнути з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, судовий збір.

На підставі наведеного ст.ст.484, 519, 520, 541 Митного кодексу України, керуючись ст.ст.40-1, 283-287, 294 КУпАП,

постановив:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , визнати винною у порушенні митних правил, передбачених ст.484 Митного кодексу України та накласти на неї адміністративне стягнення у виді конфіскації – автомобіля марки «CITROEN XSARA», кузов № НОМЕР_2 , литовський реєстраційний номер SVT502, що знаходиться на зберіганні на складі Дніпровської митниці Держмитслужби.

Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 420,40 грн. за наступними реквізитами: отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету – 22030106, призначення платежу - Судовий збір, адміністративне правопорушення ( ОСОБА_1 ) Ленінський районний суд м. Кіровограда.

Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Ленінський районний суд міста Кіровограда протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Ленінського

районного суду

м. Кіровограда Світлана Михайлівна Льон