Рішення № 91748627, 17.09.2020, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.09.2020
Номер справи
240/6942/20
Номер документу
91748627
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 вересня 2020 року м. Житомир справа № 240/6942/20

категорія 112030100

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

судді Семенюка М.М.,

з участю секретаря судового засідання Капустинської Г.О.,

позивача ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України у Житомирській області про визнання дій протиправними, скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить:

- визнати протиправними дії та рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо зменшення розміру пенсії та відмови мені у здійсненні перерахунку пенсії за вислугу років в розмірі 90 відсотків від суми місячної (чинної) заробітної плати, зазначеної у довідці прокуратури Житомирської області №18/257вих-20 від 02.03.2020;

- скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (Протокол призначення пенсії) про призначення мені з 01.01.2020 пенсії в сумі 5063,24 грн. (60% із середньомісячного заробітку 8438,73грн.) та рішення відділу з питань перерахунків пенсій №12 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області від 12 березня 2020 року про відмову ОСОБА_1 у перерахунку пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про прокуратуру";

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити перерахунок та виплату мені пенсії за вислугу років відповідно до статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" № 1789-ХІІ (в редакції, що діяла на момент призначення мені пенсії), виходячи з розрахунку 90 відсотків від суми заробітної плати, зазначеної у довідці прокуратури Житомирської області №18/257вих-20 від 02.03.2020(виданої згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 657 та Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019), починаючи з 1 січня 2020 року, без обмеження граничного розміру пенсії, з урахуванням раніше проведених виплат;

- зобов`язати ГУ ПФУ в Житомирській області виплату різниці суми між нарахованою після перерахунку та фактично отриманою пенсією здійснити разово та однією сумою, без застосування постанови Кабінету Міністрів України №649 від 22.08.2018р. "Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду", якою затверджено "Порядок погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду".

В обґрунтування позову зазначає, що при перерахунку пенсії повинен застосовуватися той відсоток, який діяв на момент призначення пенсії; відповідач неправомірно не провів їй перерахунку пенсії на підставі та у порядку, визначеному у п. 20 ст. 86 Закону України "Про прокуратуру".

Процесуальні строки, які були, відповідно до пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" № 540-IX від 30 березня 2020 року, продовжені на строк дії карантину, установленого з 12.03.2020, закінчуються 06.08.2020, згідно пункту 2 Розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" № 731-IX від 18 червня 2020 року.

В період з 25.08.2020 по 11.09.2020 суддя Семенюк М.М. перебував у відпустці.

Ухвалою від 13.05.2020 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, яка розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Ухвалою від 31.07.2020 позовну заяву призначено до судового розгляду у відкритому судовому засіданні з викликом учасників справи на 25.08.2020.

Відповідач подав письмовий відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити в задоволенні позову з тих підстав, що право на перерахунок пенсії відповідно до ч. 20 ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" виникає з 13.12.2019; п. 7 Постанови № 1155 встановлено, що зміна розмірів посадових окладів для працівників прокуратури, передбачених цією постановою, не є підставою для перерахунку пенсій, що призначені згідно Закону України "Про прокуратуру"; Порядок № 649 не скасований у визначений законом спосіб, його положення не були визнанні незаконними в судовому порядку.

Позивач подала відповідь на відзив, в якому просила задовольнити позов в повному обсязі з тих підстав, що права на перерахунок пенсії будь-яких обмежень перерахунку пенсії не передбачено; Порядок № 649 скасовано; нею було виконано всі визначені умови, необхідні для здійснення перерахунку пенсії.

Відповідач заперечень на відповідь на відзив не подав.

В судовому засіданні:

- позивач підтримала позов в повному обсязі;

- представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Проаналізувавши наявні у справі матеріали, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач отримувала до 01.01.2020 пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про прокуратуру" у розмірі 90% заробітної плати, що не заперечується відповідачем.

10.03.2020 відповідач надіслав ОСОБА_1 повідомлення (а.с. 21) про те, що їй, на підставі Постанови Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 27.01.2020 по справі № 285/2168/16-а, проведено перерахунок пенсії, розмір якої з 01.01.2020 складає 5063,24 грн.

Згідно рішення відповідача № 918230140781 від 11.03.2020 про перерахунок пенсії (а.с.27), з 01.01.2020 ОСОБА_1 була призначена пенсія в сумі 5063,24 грн., що складає 60% від заробітної плати позивача 8438,73 грн. на 01.01.2015, зазначеної в довідці прокуратури Житомирської області від 05.07.2016 № 18/308 (а.с.33).

Позивач звернулась до відповідача із заявою про проведення перерахунку пенсії у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам відповідно до ч. 20 ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" (а.с.19); до даної заяви додала довідку прокуратури Житомирської області від 02.03.2020 № 18-257вих-20 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії (а.с. 20), в якій зазначено розмір заробітної плати ОСОБА_1 за нормами чинними на 06.09.2017.

Розглянувши вказану заяву, відповідач рішенням від 12.03.2020 (а.с.29) відмовив позивачу в перерахунку пенсії за вислугу років у зв`язку із тим, що ч.20 ст. 86 Закону "Про прокуратуру" в первинній редакції, яка визначає право на перерахунок, застосовується після ухвалення Конституційним Судом Рішення від 13.12.2019 № 7-р(ІІ)2019, а тому підстав для врахування заробітної плати станом на 06.09.2017, яка визначена в довідці про заробітну плату від 02.03.2020 № 18-257вих-20, для перерахунку пенсії немає.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

На час призначення позивачу пенсії та її нарахування умови і порядок пенсійного забезпечення прокурорів регулювались положеннями статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 №1789-XII у відповідній редакції (далі по тексту - Закон України №1789-XII).

Відповідно до частини першої статті 50-1 зазначеного Закону України №1789-XII прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Згідно з частиною дванадцятою статті 50-1 Закону України №1789-XII обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Відповідно до частини сімнадцятої статті 50-1 Закону України №1789-XII призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

У подальшому до статті 50-1 Закону України №1789-XII вносились зміни, зокрема, змінено у відсотках розмір пенсії за вислугу років, яка призначалася прокурорам і слідчим у разі реалізації ними такого права, разом з тим, положення щодо підстав та порядку перерахунку пенсій прокурорам змін не зазнали (змінилась лише нумерація частин цієї статті).

Однак, Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 №76-VIII, який набрав чинності 01.01.2015, частину вісімнадцяту статті 50-1 Закону України №1789-XII викладено у наступній редакції: "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України". Водночас, Кабінетом Міністрів України не прийнято жодного нормативно-правового акта, який би регулював умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури.

Неприйняття Кабінетом Міністрів України нормативно-правового акта, який би визначав умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури, не може бути підставою для нездійснення перерахунку пенсії, оскільки це порушує статтю 22 Конституції України.

При цьому суд звертає увагу, що позивач до здійснення перерахунку пенсії рішенням відповідача № 918230140781 від 11.03.2020 отримував пенсію в розмірі 90 % заробітної плати; в постанові Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 27.01.2020 по справі № 285/2168/16-а (а.с.34-37), на підставі якої прийнято рішення № 918230140781, нічого не сказано про зменшення відсоткового розміру пенсії.

Постановою Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 27.01.2020 по справі № 285/2168/16-а зобов`язано відповідача провести перерахунок пенсії позивачу у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок з 01.01.2020.

Суд зазначає, що оскільки перерахунок пенсії позивачу пов`язаний з переглядом розміру вже призначеної їй пенсії та здійснюється на підставі судового рішення, при визначенні розміру не може поширюватися законодавство, яке прийняте після призначення вказаної пенсії, крім випадків покращення становища позивача.

Отже, застосувавши відсоток - 60 при визначенні розміру пенсії після проведення перерахунку, відповідач порушив право позивача, оскільки при призначенні пенсії первісно встановлено для її обрахунку розмір 90 відсотків від заробітку.

Аналогічний правовий висновок щодо застосування норм матеріального права у спорах цієї ж категорії міститься у постановах Верховного Суду від 13 березня 2018 року у справі № 564/2288/16-а, від 12 березня 2019 року у справі №350/1568/16-а.

Таким чином, рішення відповідача № 918230140781 від 11.03.2020, яким зменшено позивачу з 01.01.2020 відсотковий розмір пенсії до 60 % від заробітку є протиправним.

Слід зазначити, що 15.07.2015 набрав чинності Закон України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 №1697-VII (далі - Закон України №1697-VII) та втратив чинність Закон України №1789-XII, крім пункту 8 частини першої статті 15, частини четвертої статті 16, абзацу першого частини другої статті 46-2, статті 47, частини першої статті 49, частини п`ятої статті 50, частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1, частини третьої статті 51-2, статті 53 щодо класних чинів (їх дія поширюється на осіб, яким присвоєно класні чини до набрання чинності цим Законом), статті 55 щодо посвідчення працівника прокуратури, статті 2 у частині підстав звільнення з посади Генерального прокурора України, а також статті 13 щодо функціонування в системі органів прокуратури міських, районних, міжрайонних, районних у містах прокуратур, яка втрачала чинність з 15.12.2015.

Відповідно до частини двадцятої статті 86 Закону України №1697-VII у редакції Закону України від 28.12.2014 №76-VIII умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Разом з тим, Рішенням Другого Сенату Конституційного Суду України від 13.12.2019 №7-р(II)/2019 (справа №3-209/2018 (2413/18, 2807/19) положення частини двадцятої статті 86 Закону України №1697-VII зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України, визнано такими, що не відповідають Конституції України.

Конституційний Суд України у вказаному рішенні зазначив, що: частина двадцята статті 86 Закону України №1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення; частина двадцята статті 86 Закону України №1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції: "20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки".

Крім того, у своєму рішенні від 13.12.2019 № 7-р(ІІ)/2019 Конституційний суд України зазначив, що працівник прокуратури, який досяг передбаченого законом віку для припинення повноважень після здійснення професійної діяльності протягом визначеного строку, набуває право на отримання пенсії. Пенсійне забезпечення таких працівників здійснюється відповідно до статті 86 Закону.

Частина двадцята статті 86 Закону України у первинній редакції передбачала низку підстав для перерахунку призначених пенсій. Проте згідно з чинною редакцією оспорюваного положення Закону умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури вже не врегульовуються Законом, а повноваження щодо їх визначення делеговано Кабінету Міністрів України.

Враховуючи міжнародні стандарти діяльності органів прокуратури та юридичні позиції Конституційного Суду України, метою нормативного регулювання, зокрема питань соціального захисту працівників прокуратури, є уникнення втручання інших органів влади в діяльність прокуратури з метою додержання принципу поділу влади та закріплення виключно на рівні закону питань пенсійного забезпечення працівників прокуратури.

До повноважень Кабінету Міністрів України законодавець відніс право визначати умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури без закріплення на законодавчому рівні відповідних критеріїв, чим поставив у залежність фінансування пенсійного забезпечення прокурорів від виконавчої влади. Таке нормативне регулювання призводить до втручання виконавчої влади в діяльність органів прокуратури, а також до недотримання конституційної вимоги щодо здійснення органами державної влади своїх повноважень у встановлених Конституцією України межах і відповідно до законів України.

Конституційний Суд України констатував, що питання пенсійного забезпечення прокурорів, у тому числі умови та порядок перерахунку призначених їм пенсій, має визначати Верховна Рада України законом, а не Кабінет Міністрів України підзаконним актом.

Конституційний Суд України також дійшов висновків, що оспорюване положення Закону порушує конституційні засади поділу державної влади в Україні на законодавчу, виконавчу і судову, призводить до порушення регулювання основ соціального захисту прокурорів, оскільки за його змістом регулювання порядку перерахунку призначеної пенсії працівникам прокуратури має здійснюватися актом Кабінету Міністрів України, а не законом України.

Таким чином, позивач у зв`язку з прийняттям Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 у справі № 7-р(ІІ)2019 має право на перерахунок пенсії у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок.

Отже, положення частини двадцятої статті 86 Закону №1697-VII зі змінами, якою передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України, визнані неконституційними та втратили чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення №7-р(II)/2019 (справа №3-209/2018(2413/18, 2807/19), як це визначено статтею 91 Закону України "Про Конституційний Суд України", тобто з 13.12.2019.

Відтак, з 13.12.2019 Закон України №1697-VII не містить вимоги про необхідність визначення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури Кабінетом Міністрів України.

Натомість, підставою для проведення перерахунку пенсій працівників прокуратури є підвищення заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок, як це передбачено законом.

Крім того, суд враховує, що підстави для здійснення перерахунку пенсії позивача відповідно до статті 50-1 Закону України №1789-ХІІ наразі відсутні, адже дана норма втратила чинність з 15.07.2015.

Проте, з метою повного захисту прав, свобод та інтересів позивача, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до частини другої статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод та інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єкта владних повноважень.

Відповідно до частини першої статті 6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст на спрямованість діяльності держави.

Таким чином, при розгляді даної адміністративної справи суд прийшов до висновку про необхідність виходу за межі позовних вимог, шляхом застосування у спірних відносинах приписи частини двадцятої статті 86 Закону України №1697-VII з урахуванням Рішення Конституційного Суду України №7-р(ІІ)/2019 та здійснення перерахунку пенсії позивачу саме на підставі цієї норми.

Посилання на постанову Кабінету Міністрів України "Про умови оплати праці прокурорів" від 11.12.2019 №1155, якою в п. 7 зазначено щодо перерахунку пенсії, є неправомірним та суперечить прийнятому Конституційним Судом України рішенню. Слід зауважити, що на даний час оплата праці прокурорів прокуратур області на підставі вказаної постанови не здійснюється.

Суд зазначає, що відсутність спеціального механізму проведення перерахунку пенсії працівникам прокуратури не може бути підставою для відмови пенсіонеру у такому перерахунку, оскільки це порушує статтю 22 Конституції України.

Суд вважає, що в такому разі застосуванню підлягають положення Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", які встановлюють загальний порядок перерахунку пенсій.

Підставою для проведення перерахунку пенсій працівників прокуратури (в тому числі по втраті годувальника - працівника прокуратури) є підвищення заробітної плати прокурорським працівникам.

Таким чином, у зв`язку з підвищенням заробітної плати працівників органів прокуратури відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 657 та ухваленням Конституційним Судом України рішення №7-р(ІІ)/2019, право на перерахунок призначених працівникам прокуратури пенсії, а відповідно і особам, які отримують пенсію на підставі ч. 19 ст. 86 Закону України "Про прокуратуру", виникло з 13.12.2019.

Відповідно до ч. 2 ст. 38 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", зміна розміру пенсії або припинення її виплати членам сім`ї здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому склалися обставини, що спричинили зміну розміру або припинення виплати пенсії.

Аналізуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку, що позивач має право на перерахунок пенсії по втраті годувальника з 01.01.2020.

Суд звертає увагу, що довідка прокуратури Житомирської області від №18-257вих.-20 від 02.03.2020 видана у відповідності до вимог чинного законодавства, відповідно до рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 №7-р(ІІ)/2019 та постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 657, після прийняття Конституційним Судом України рішення №7-р(ІІ)/2019, тобто виникнення обставин, що спричинили зміну розміру пенсії.

Щодо твердження відповідача, що перерахунок пенсії працівникам прокуратури повинен бути проведений з 01.01.2020 виходячи із довідки заробітної плати працюючих прокурорів за грудень 2019 року, то ним не надано ніяких доказів, що зазначений в довідці прокуратури Житомирської області від №18-257вих.-20 від 02.03.2020 розмір заробітної плати не відповідає розміру заробітної плати працюючих прокурорів за грудень 2019 року.

Таким чином, рішення від 12.03.2020 "Про відмову ОСОБА_1 у перерахунку пенсії за вислугою років відповідно до Закону України "Про прокуратуру"" є протиправною.

Отже, визнаючи протиправними та скасовуючи рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області про перерахунок пенсії ОСОБА_1 від 11.03.2020 № 918230140781 та від 12.03.2020 "Про відмову ОСОБА_1 у перерахунку пенсії за вислугою років відповідно до Закону України "Про прокуратуру"", суд вважає, що для захисту прав та інтересів позивача, необхідно зобов`язати відповідача здійснити з 01.01.2020 ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про прокуратуру" виходячи з розрахунку 90 відсотків від суми заробітної плати, зазначеної у довідці прокуратури Житомирської області від 02.03.2020 № 18-257вих-20, з урахуванням раніше проведених виплат.

Щодо вимоги позивача про проведення перерахунку пенсії без обмеження граничного розміру пенсії, то дана вимога не підлягає задоволенню так як є передчасною, оскільки відповідно до матеріалів справи, відповідач ніяких дій щодо обмеження перерахованого утримання максимальним розміром не вчиняв, а тому і відсутні підстави вважати, що права позивача у зазначеній частині порушені.

Щодо вимоги про зобов`язання ГУ ПФУ в Житомирській області виплату різниці суми між нарахованою після перерахунку та фактично отриманою пенсією здійснити разово та однією сумою, без застосування постанови Кабінету Міністрів України №649 від 22.08.2018 "Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду", якою затверджено "Порядок погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду", то суд відмовляє в її задоволенні оскільки на даний час ніяких дій відповідачем щодо застосування постанови Кабінету Міністрів України №649 від 22.08.2018 при виконанні даного рішення не вчинялися, а тому і відсутні підстави вважати, що права позивача у зазначеній частині порушені. Крім цього суд звертає увагу, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва № 640/5248/19 від 12.11.2019 з урахуванням змін, внесених постановою Шостого апеляційного адміністративного суду № 640/5248/19 від 22.07.2020 визнано протиправними та нечинними пункти 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 649 "Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду", у зв`язку з чим вона не може бути застосована при виконанні даного рішення.

На підставі викладеного, керуючись статтями 242-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , номер НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області (вул. Ольжича, 7, м. Житомир, 10003, код 13559341) задовольнити частково.

Визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області про перерахунок пенсії ОСОБА_1 від 11.03.2020 № 918230140781 та від 12.03.2020 "Про відмову ОСОБА_1 у перерахунку пенсії за вислугою років відповідно до Закону України "Про прокуратуру"".

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Житомирській області здійснити з 01.01.2020 ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про прокуратуру" виходячи з розрахунку 90 відсотків від суми заробітної плати, зазначеної у довідці прокуратури Житомирської області від 02.03.2020 № 18-257вих-20, з урахуванням раніше проведених виплат.

В решті позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя М.М. Семенюк

Повне судове рішення складене 24 вересня 2020 року