
Справа №601/1718/20
Провадження № 3/601/813/2020
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 вересня 2020 року Суддя Кременецького районного суду Тернопільської області Коротич І.А., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з Головного управління ДФС в Тернопільській області, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер платника податків НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 , фізичної особи-підприємця, про притягнення його до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 155-1 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В :
Із протоколу про адміністративне правопорушення № 246, складеного 01 вересня 2020 року вбачається, що при проведенні фактичної перевірки фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 , АЗС, було виявлено порушення порядку проведення розрахунків, а саме: проведено розрахункову операцію без використання зареєстрованого, опломбованого у встановленому порядку та переведеного у фіскальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій, не видано розрахунковий документ встановленої форми (касовий чек), чим порушено пункти 1, 2 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06 липня 1995 року (із змінами та доповненнями), тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 155-1 КУпАП.
ОСОБА_1 та його представник адвокат Парфенчук Ю.А. в судовому засіданні вину у вчиненому не визнали та суду пояснили, що за адресою: АДРЕСА_2 , не має ніякої АЗС, та ОСОБА_1 за даною адресою не проводив ніякої розрахункової операції. Просять справу закрити, оскільки відсутній склад адміністративного правопорушення. Також, зазначили ряд підстав для закриття даної адміністративної справи, які зазначили у своїх письмових поясненнях, що долучені до матеріалів справи.
Згідно статті 155-1 КУпАП передбачена відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Згідно статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов`язані:
{Абзац перший статті 3 в редакції Закону № 71-VIII від 28.12.2014; із змінами, внесеними згідно із Законом № 128-IX від 20.09.2019}
1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
{Пункт 1 статті 3 в редакції Закону № 128-IX від 20.09.2019}
2) надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов`язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).
До матеріалів справи на підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за частиною 1 статті 155-1 КУпАП долучено протокол про адміністративне правопорушення № 246 від 01 вересня 2020 року; копію акту про результати фактичної перевірки з питань додержання суб`єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов`язковими до виконання при здійсненні оптової, роздрібної торгівлі та зберігання алкогольними напоями, тютюновими виробами та пального № 659/19-00-32-01/ НОМЕР_1 від 02 вересня 2020 року; копію наказу про проведення фактичної перевірки № 1172 від 01 вересня 2020 року. Будь-які інші докази в матеріалах справи відсутні.
Cудом встановлено, що матеріали справи не містять жодного доказу факту продажу пального ОСОБА_1 01 вересня 2020 року. Крім того, в матеріалах справи відсутні докази, що за даною адресою працює АЗС по продажу паливних матеріалів. Орган владних повноважень їх не надав, а суд таких не встановив. Згідно витягу з реєстру платників єдиного податку до переліку господарської діяльності ОСОБА_1 не входить продаж паливних матеріалів та продуктів. Крім того,іфн має право на зберігання пального згідно ліцензії головного управління ДПС у Тернопільській області №43142763. Вважаю, що вина порушника не доведена, а тому твердження ОСОБА_1 та його представника адвоката Парфенчук Ю.А. про відсутність в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 155-1 КУпАП є підставними.
Відповідно до статті 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись статтями чстиною1 статті 155-1, статтями 247, 284 КУпАП, суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер платника податків НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 , за частиною 1 статті 155-1 КУпАП провадженням закрити, у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Тернопільського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення, через Кременецький районний суд Тернопільської області.
Суддя: