Постанова № 91740435, 23.09.2020, Новоодеський районний суд Миколаївської області

Дата ухвалення
23.09.2020
Номер справи
482/943/20
Номер документу
91740435
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

23.09.2020

Справа № 482/943/20

Номер провадження 3/482/531/2020

П О С Т А Н О В А

Іменем України

23 вересня 2020 року м. Нова Одеса

Суддя Новоодеського районного суду Миколаївської області Демінська О.І., за участю секретаря судового засідання – Мозгової В.В., прокурора Калача Р.В., особи, що притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Суворівка Новоодеського району Миколаївської області, з середньою спеціальною освітою, одруженого, пенсіонера, депутата Новоодеської міської ради Новоодеського району Миколаївської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , зареєстроване та фактичне місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст. 172-6, ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , будучи депутатом Новоодеської міської ради Новоодеського району Миколаївської області сьомого скликання відповідно до Рішення І сесії Новоодеської міської ради Новоодеського району Миколаївської області 7 скликання №1 від 17.11.2015 р., та будучи відповідно до п.п.«б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, не подав в строк до 01 квітня 2018 р. щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, подавши її 23.04.2020 р.

Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи депутатом Новоодеської міської ради Новоодеського району Миколаївської області сьомого скликання відповідно до Рішення І сесії Новоодеської міської ради Новоодеського району Миколаївської області 7 скликання №1 від 17.11.2015 р., та будучи відповідно до п.п.«б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, не подав в строк до 01 квітня 2019 р. щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, подавши її 23.04.2020 р.

Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 , винуватим себе у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, визнав частково, вказавши, що має поважні причини щодо несвоєчасного подання щорічної електронної декларації, але в якому саме році не пам`ятає, оскільки комп`ютеру він не має, тривалий час в нього пішов на отримання у Приват Банку електронного цифрового підпису, крім того, в якомусь році потрапив у ДТП та деякий час перебував на стаціонарному, а потім і амбулаторному лікуванні, що перешкодило йому у своєчасній подачі електронної декларації.

Вина ОСОБА_1 у скоєнні вказаних адміністративних правопорушень підтверджена дослідженими у судовому засіданні доказами.

Так, згідно з Рішенням І сесії Новоодеської міської ради Новоодеського району Миколаївської області 7 скликання №1 від 17.11.2015 р. «Про результати голосування, підсумки виборів та визнання повноважень депутатів Новоодеської міської ради сьомого скликання та міського голови”, визнано повноваження депутата Новоодеської міської ради сьомого скликання ОСОБА_1 .

Даними з інформації про ознайомлення депутатів з антикорупційним законодавством щодо складання, подання та оприлюднення функцій держави або місцевого самоврядування, протоколів від 16.02.2018 р. 26 сесії сьомого скликання Новоодеської міської ради, №36 від 15.02.2019 р. 36 сесії сьомого скликання Новоодеської міської ради із законодавством стосовно е-декларування, терміни подання та правил заповнення підтверджується факт ознайомлення ОСОБА_1 з вказаними положеннями 16.02.2018 р., 15.02.2019 р. особисто під розпис.

У відповідності до п.п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 , як депутат Новоодеської міської ради 7 скликання, є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, у зв`язку із чим, відповідно до вимог згідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язаний щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до скріншотів веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій ociб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щодо подачі декларацій суб`єктом декларування ОСОБА_1 , ним подано щорічну електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тричі 23.04.2020 р.

Інші відомості щодо подачі ОСОБА_1 щорічної електронної декларації суду не надані.

За інформацією управління інформаційно-аналітичних систем і захисту інформації НАЗК дата в публічній частині ІТС Реєстру відповідає фактичній даті подання документів суб`єктами декларування

Відповідно до даних протоколів про адміністративні правопорушення №№ 186, 187 від 26.05.2020 р. ОСОБА_1 , будучи депутатом Новоодеської міської ради Новоодеського району Миколаївської області сьомого скликання відповідно до Рішення І сесії Новоодеської міської ради Новоодеського району Миколаївської області 7 скликання №1 від 17.11.2015 р., та будучи відповідно до п.п.«б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст. 45 вказаного Закону , несвоєчасно, без поважних причин, не подав в строк до 01 квітня 2018 р. та до 01 квітня 2019 р. щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік та 2018 р., подавши їх 23.04.2020 р., з власноручними поясненнями ОСОБА_1 про те, що такі порушення допущені ним у зв`язку із проблемами під час отримання АЦСК ключа.

Постановою суду від 22.09.2020 року справи про адміністративні правопорушення №482/943/20 та №482/944/20 на підставі ст. 36 КУпАП об`єднані в одне провадження з присвоєнням №482/943/20 .

Вказані ОСОБА_1 пояснення у протоколах про адміністративні правопорушення про те, що такі порушення допущені ним у зв`язку із проблемами під час отримання АЦСК ключа, а також надані ним суду щодо того, що в якомусь році він потрапив у ДТП та деякий час перебував на стаціонарному, а потім і амбулаторному лікуванні, що перешкодило йому у своєчасній подачі електронної декларації, які не підтверджені суду жодним допустимим та належним доказом, суд не визнає в якості поважних причин неподання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік та 2018 р., з огляду на тривалість пропуску строку на виконання такого обов`язку.

Оцінивши досліджені у судовому засіданні докази у їх сукупності, суддя приходить до висновку, що ОСОБА_1 , який відповідно до п.п.«б» п. 1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст. 45 вказаного Закону , несвоєчасно, без поважних причин, не подав у встановлений законом строк щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 та 2018 роки, подавши їх 23.04.2020 р., своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, двічі.

У відповідності до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а тому враховуючи вказані положення, особу винного, який до адміністративної відповідальності притягується вперше, є пенсіонером, його майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, відсутність відомостей, що негативно характеризують його особу, суд вважає, що відповідно до мети адміністративного стягнення, яке застосовується до особи з метою її виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП) необхідним та достатнім для його виправлення буде застосування до ОСОБА_1 міри адміністративного стягнення у виді мінімального штрафу, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, тобто в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, суддя –

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_3 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та ч.1 ст. 172-6 КУпАП, та відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень на користь держави, рахунок № UA 788999980000031111106014263, отримувач коштів: Новоодес. УК/Новоодеський р-н/21081100, МФО 899998 ЄДРПОУ 38016478.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 420,40грн., який сплатити на рахунок № UA908999980313111256000026001, отримувач ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету - 22030106

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст. 7 Кодексу України про адміністративне правопорушення, особою, щодо якої її винесено, його захисником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Суддя Новоодеського районного суду

Миколаївської області О.І.Демінська