Постанова № 91695483, 16.09.2020, Волноваський районний суд Донецької області

Дата ухвалення
16.09.2020
Номер справи
221/5797/20
Номер документу
91695483
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

221/5797/20

3/221/3073/2020

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 вересня 2020 року м. Волноваха

Суддя Волноваського районного суду Донецької області Писанець Н.В., за участю секретаря судового засідання Гурової Л.Л., прокурора Губаня М.С., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Донецькій області ДСР НП України відносно

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, колишнього інспектора Волноваського районного відділу уповноваженого органу з питань пробації, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 виданий Волноваський РВ ГУ ДМС України в Донецькій області 09.09.2016 року, згідно довідки ДФС України надати РНОКПП не має можливості,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП,

встановив:

Встановлено, що відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 410 від 21.08.2020 року встановлено, що на підставі наказу південно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації МЮ України № 53 о/с від 28.12.2016 року ОСОБА_2 призначено на посаду інспектора відділу Волноваського районного відділу уповноваженого органу з питань пробації з 01.01.2017 року. 22.08.2018 року інспектора відділу Волноваського районного відділу уповноваженого органу з питань пробації ОСОБА_2 звільнено з посади інспектора відділу Волноваського районного відділу уповноваженого органу з питань пробації на підставі наказу від 22.08.2018 № 254/ОС-18. За таких умов, у колишнього інспектора відділу Волноваського районного відділу уповноваженого органу з питань пробації, ОСОБА_2 виник обов`язок до 01.04.2019 року, подати декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. Проте, згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_2 подав декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність «після звільнення» за минулий рік лише 02.07.2019 року.

Таким чином, колишній інспектор відділу Волноваського районного відділу уповноваженого органу з питань пробацїі, ОСОБА_2 перебуваючи в приміщенні за адресою: АДРЕСА_2 , 02.07.2019 несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, яка припинила діяльність «після звільнення», пов ’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У судове засідання ОСОБА_2 не з`явивився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності. Згідно пояснень ОСОБА_2 долучених до протоколу вбачається, що його не ознайомлювали з Законом України «Про запобігання корупції» та що він не подав декларацію вчасно у зв`язку з тим, що вже був звільнений та не придав цьому значення, та коли отримав лист з НАЗК щодо подання зазначеної декларації та одразу її подав, тим самим підтвердив факт скоєння ним інкримінованого йому правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно ст.8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.

Згідно ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови,а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст.251 КУпАП доказами є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган /посадова особа/ встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставин, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно вимог п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку.

Вимогами абзацу 1 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у п.1, п.п."а" і "в" п.2, п.5 ч.1 ст. 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до Роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції 13.02.2020 № 1 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» декларація суб`єкта декларування, який припиняє відповідну діяльність (декларація перед звільненням) - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а» та «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Декларація «перед звільненням» охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування.

Відповідно до вищезазначеного, ОСОБА_2 зобов`язаний був подати декларацію особи, яка припиняє діяльність пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням» до 01.04.2019 року.

Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру декларацій ОСОБА_2 подав декларацію особи, яка припинила діяльність після звільнення» 02.07.2019 року о 16 год. 31 хв.

Відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП настає у разі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - тягне за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до примітки вищезазначеної статті, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Дослідивши адміністративні матеріали, вважаю, що вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП доведена у повному обсязі, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 410 від 21.08.2020 року, у якому відповідно до ст.256 КУпАП розкрито суть адміністративного правопорушення, пояснення ОСОБА_2 , з яких вбачається, що він не подав декларацію вчасно у зв`язку з тим, що вже був звільнений та не придав цьому значення, та коли отримав лист з НАЗК щодо подання зазначеної декларації та одразу її подав; іншими матеріалами, з яких вбачається, що ОСОБА_2 управління персоналу з питань пробації були роз`яснені вимоги Закону України «Про запобігання корупції» в частині подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та йому було відомо, що особи які припиняють діяльність (звільняються від служби), подають декларацію за період,не охоплений раніше поданими декларації та що він зобов`язаний наступного року після припинення діяльності, подавати в установленому порядку декларацію за минулий рік.

Оцінюючи докази у їх сукупності, вважаю ОСОБА_2 винуватим у тому, що будучи інспектором відділу Волноваського районного відділу уповноваженого органу з питань пробації, 02.07.2019 року несвоєчасно, без поважних причин, подав до Єдиного державного реєстру декларацій декларацію особи, яка припинила діяльність функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

При призначенні адміністративного стягнення правопорушнику враховую обставини справи, його особистість, а саме те, що він до адміністративної відповідальності притягається вперше, тому вважаю можливим застосувати до нього адміністративне стягнення в розмірі мінімальної суми штрафу, передбаченого санкцією ч.1 чт.172-6 КУпАП, а саме, в розмірі п`ятидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_2 необхідно стягнути судовий збір в сумі 420,40 грн. до спеціального фонду Державного Бюджету України.

Керуючись ст.ст.34, 35, 40-1, 172-20, 221, 283, 284, 278 КУпАП, ЗУ «Про судовий збір»,

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави (Отримувач: Волноваське УК/Волноваський р-н, Код отримувача (ЄДРПОУ) 37980308, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку: UA 808999980313020106000005179, Код платежу: 21081100) у розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.00 коп.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/ м.Київ /22030106, Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783Банк отримувача: Казначейство України(ЕАП),Рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в сумі 420 (чотириста двадцять) грн 40 коп.

Роз`яснити положення ст.ст. 307, 308 КУпАП, відповідно до яких штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня отримання ним постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу ДВС за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАПта зазначеного у постанові.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Волноваський районний суд Донецької області протягом 10 днів з дня її винесення та може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення, до 16.12.2020 року.

Суддя Н.В.Писанець