Ухвала суду № 91689094, 22.09.2020, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.09.2020
Номер справи
580/3572/20
Номер документу
91689094
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

22 вересня 2020 року справа № 580/3572/20 м. Черкаси

Суддею Черкаського окружного адміністративного суду Трофімовою Л.В. перевірено матеріали позовної заяви у справі № 580/3572/20

за позовом ОСОБА_1

до Черкаської обласної ради, конкурсної комісії з проведення конкурсного відбору на заняття посади директора комунального закладу «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи Черкаської обласної ради»

третя особа: В.о. директора КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи Черкаської обласної ради» ОСОБА_2

про визнання протиправними та скасування розпорядження від 27.07.2020 та рішення конкурсної комісії за протоколом від 26.08.2020 №2, прийнято ухвалу.

02.09.2020 ОСОБА_3 , звернувшись до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Черкаської обласної ради, третя особа: ОСОБА_4 (голова комісії), ОСОБА_5 (заступник голови комісії), Сторчак Марина В`ячеславівна (секретар комісії), ОСОБА_2 , просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення, оформлене протоколом від 26.08.2020 №2 конкурсної комісії з проведення конкурсного відбору на зайняття посади директора комунального закладу «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи Черкаської обласної ради»;

- зобов`язати Черкаську обласну раду забезпечити скасування рішення, оформленого протоколом від 26.08.2020 № 2 конкурсної комісії з проведення конкурсного відбору на зайняття посади директора комунального закладу «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи Черкаської обласної ради»;

- заборонити Черкаській обласній раді призначення на посаду переможця ОСОБА_2 за результатами проведення оспорюваного конкурсу.

У зв`язку з тим, що позовну заяву було подано без дотримання вимог статтей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 07.09.2020 позовну заяву залишено без руху та встановлено строк для усунення недоліків.

10.09.2020 позивачем у порядку усунення недоліків подано позовну заяву у новій редакції, до якої додано заяву про забезпечення доказів відповідно до якої позивач просить:

- зобов`язати Черкаську обласну раду (ЄДРПОУ 24411541; місцезнаходження: 18000, Черкаська область, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 185) надати до суду подані Масенко Н.В. до конкурсної комісії згідно переліку, вказаного в оголошенні про проведення конкурсу, пакет документів, необхідних для участі у конкурсі та відповідають встановленим вимогам.

У обґрунтування заяви зазначено, що для повного, всебічного встановлення обставин у справі позивач не має можливості отримати належні та такі, що мають безпосереднє значення для вирішення справи докази, у зв`язку з чим на підставі статтей 114-117 Кодексу адміністративного судочинства України позивач просила забезпечити докази.

Ухвалою від 14.09.2020 заяву про забезпечення доказів залишено без руху та надано строк для усунення недоліків – 5 днів з моменту отримання копії ухвали. Копію зазначеної ухвали позивачем отримано 18.09.2020.

22.09.2020 позивачем подано позовну заяву у порядку усунення недоліків у новій редакції, відповідно до якої позивач просить:

- визнати протиправним розпорядження голови Черкаської обласної ради від 27.07.2020 № 332-р «Про утворення конкурсної комісії з проведення конкурсного відбору на зайняття посади директора комунального закладу «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи Черкаської обласної ради» у частині утворення конкурсної комісії;

- визнати протиправним та скасувати рішення, оформлене протоколом від 26.08.2020 №2 конкурсної комісії з проведення конкурсного відбору на зайняття посади директора комунального закладу «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи Черкаської обласної ради», створеної на підставі розпорядження голови Черкаської обласної ради від 27.07.2020 № 332-р «Про утворення конкурсної комісії з проведення конкурсного відбору на зайняття посади директора комунального закладу «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи Черкаської обласної ради».

До нової редакції позовної заяви надано клопотання про забезпечення доказів, відповідно до якого позивач просить:

- зобов`язати Черкаську обласну раду (ЄДРПОУ 24411541; місцезнаходження: 18000, Черкаська область, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 185) надати до суду подані ОСОБА_2 до конкурсної комісії: копію (копії) документа (документів) про освіту, науковий ступінь, вчене звання, кваліфікаційну категорію, підвищення кваліфікації, що підтверджують відповідність претендента кваліфікаційним вимогам до керівника закладу охорони здоров`я, а також копію трудової книжки або інших документів, що підтверджують досвід роботи.

У обґрунтування заяви зазначено, що зазначені докази можуть підтвердити обставини щодо відсутності у претендента на зайняття посади директора комунального закладу необхідних кваліфікаційних умов та підтвердження дій відповідача не у порядку і не у спосіб визначений законом, у зв`язку з чим на підставі статтей 114-117 Кодексу адміністративного судочинства України позивач просила забезпечити докази. Позивачем зазначено, що у зв`язку з відсутністю обов`язку із збереження зазначених документів відповідачем зазначені докази можуть бути знищені чи пошкоджені.

Розглянувши подану заяву, варто зазначити, що вона не відповідає вимогам, встановленим статтею 116 Кодексу адміністративного судочинства України та належить залишенню без руху.

Частиною 1 статті 114 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, має забезпечити докази, якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання чи подання відповідних доказів стане згодом неможливим або утрудненим.

Позивач зазначає про відсутність обов`язку відповідача із зберігання витребуваних документів, проте не обґрунтовує таке твердження з посиланням на норми права.

Судом встановлено, що відповідно до пункту 30 Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров`я, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 27.12.2017 № 1094 (далі – Порядок № 1094) документи для участі у конкурсі приймаються у строк не менше 14 календарних днів, але не більше 30 календарних днів після дати оприлюднення оголошення та реєструються як вхідна кореспонденція органу управління.

Відповідно до пункту 19 підрозділу 1 розділу IV Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 18.06.2015 № 1000/5 (далі – Правила № 1000/5) протягом року структурні підрозділи забезпечують ведення номеклатур справ, зокрема за необхідності вносять до них за погодженням зі службою діловодства та архівом (посадовою особою, відповідальною за архів) нові справи, не передбачені чинною номенклатурою справ, застосовуючи при цьому резервні номери наприкінці номенклатури.

Згідно з підрозділом 3 розділу IV Правил № 1000/5 документи з моменту створення чи надходження і до передавання на зберігання в архів установи зберігаються за місцем формування справ у службі діловодства чи інших структурних підрозділах установи відповідно до номенклатури справ. Керівники структурних підрозділів установи і працівники, відповідальні за організацію діловодства в цих підрозділах, зобов`язані забезпечити зберігання документів і справ.

Пунктом 1 підрозділу 1 розділу V Правил № 1000/5 експертиза цінності документів проводиться відповідно до законодавства у сфері архівної справи та діловодства, типових та галузевих переліків видів документів із нормативно встановленими строками їх зберігання, затверджених відповідно до законодавства, типових і примірних номенклатур справ, інших нормативно-правових актів з питань експертизи цінності.

Відповідно до пункту 1 та 2 підрозділу 2 розділу V Правил № 1000/5 експертиза цінності документів в установі проводиться: у поточному діловодстві - під час складання номенклатур справ, формування документів у справи і перевіряння правильності віднесення документів до відповідних справ, підготовки справ до передавання на архівне зберігання; в архіві установи - у процесі приймання справ до архіву та підготовки справ на постійне зберігання. Експертиза цінності документів у діловодстві проводиться щороку в структурних підрозділах установи безпосередньо особами, відповідальними за організацію діловодства в цих підрозділах, разом з ЕК під методичним керівництвом служби діловодства та архіву установи.

Згідно з пунктом 8 підрозділу 2 розділу V Правил № 1000/5 за результатами експертизи цінності документів структурні підрозділи готують справи постійного і тривалого (понад 10 років) зберігання до передавання до архіву установи, зокрема: здійснюється оформлення справ відповідно до вимог, визначених у главі 2 розділу VI цих Правил; здійснюється складання описів справ структурного підрозділу згідно з вимогами, визначеними у главі 3 розділу VI цих Правил; на підставі номенклатур справ формуються переліки (списки) справ, що належать знищенню у зв`язку із закінченням строків їх зберігання, для включення до акта про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ.

Суд приймає рішення на підставі встановлених фактичних обставин справи, рішення суду не можуть грунтуватись на припущеннях, що не підтверджені належними та допустимими доказами. Заявником не надано обґрунтувань з доказами на їх підтвердження що засіб доказування, що позивач просить витребувати, може бути втрачений або збирання чи подання відповідних доказів стане згодом неможливим або утрудненим.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 116 Кодексу адміністративного судочинства України у заяві про забезпечення доказів зазначається обґрунтування необхідності забезпечення доказів.

У заяві від 22.09.2020 не обґрунтовано необхідності забезпечення доказів, позаяк не зазначено обставин, що дають підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання чи подання відповідних доказів стане згодом неможливим або утрудненим.

Згідно з частиною 3 статті 116 Кодексу адміністративного судочинства України до заяви про забезпечення доказів, яка не відповідає вимогам цієї статті, застосовуються наслідки, встановлені статтею 169 цього Кодексу.

Частиною 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених у статті 160, статті 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Суд дійшов висновку, що заяву про забезпечення доказів належить залишити без руху.

Керуючись статтями 2, 6-16, 19, 114-117, 169, 241, 248, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_3 про забезпечення доказів у адміністративній справі № 580/3572/20 за позовом ОСОБА_1 до Черкаської обласної ради, конкурсної комісії з проведення конкурсного відбору на заняття посади директора комунального закладу «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи Черкаської обласної ради», третя особа: В.о. директора КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи Черкаської обласної ради» ОСОБА_2 про визнання протиправними та скасування розпорядження від 27.07.2020 та рішення конкурсної комісії за протоколом від 26.08.2020 №2 – залишити без руху.

Надати позивачеві для усунення вказаних недоліків заяви про забезпечення доказів у адміністративній справі № 580/3572/20 п`ять днів з моменту отримання копії даної ухвали.

Позивачем вказані недоліки можуть бути усунуті шляхом:

- надання нової редакції заяви ОСОБА_3 про забезпечення доказів у адміністративній справі № 580/3572/20 із обґрунтуванням: необхідності забезпечення доказів із зазначенням обставин, що дають підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання чи подання відповідних доказів стане згодом неможливим або утрудненим.

У разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, заява буде повернута позивачеві.

Копію ухвали надіслати позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та не оскаржується.

Суддя Л.В. Трофімова